Široké balení. 1 látková plena trojcípem. Znáte to?

dukie
6. zář 2008

Ahojte mamulky. 🙂

V porodnici nám ortoped doporučil široké balení. Ale už nám nikdo nějak nevysvětlil, jak přesně na to. Když poskládám obvykle doporučované 2 látkové plenky a dám to malému na papírovku, tak je to celé větší než on. 😕

Paní doktorka, když u nás byla po příchodu z porodnice, mi ukázala jiný způsob. Látkovku složit napůl - diagonálně, takže se vytvoří takový jakoby trojcípý šátek. To dát pod malého, dlouhými konci vlevo a vpravo, tím kratším mezi nožky - díky složení plínky napůl jsou tam dole vlastně dva cípy na sobě. Pak vzít jeden z nich a mezi nožkama ho dát nahoru k bříšku doleva od pupíku, druhý doprava od pupíku a převáza to těmi dlouhými cípy co jsou vlevo a vpravo od miminka.

Znáte některá tento způsob? Jak moc to utahovat? Je to účinné? Já se o tom na netu nikde nedočetla... 😕

Sice je to pracný, ale malýmu to sedí a nevypadá to, že je plínka větší než on...

mysinka
6. zář 2008

Dukie, podle popisu bych řekla, že to bude tzv. novorozenecký sklad 🙂 Mrnki na
🙂
http://www.mamaja.cz/clanky/sklad-pro-novorozence

johanda
6. zář 2008

taky bych řekla. Nožky hodně od sebe udrží i zavazovací plínka
http://popolini.prodejce.cz/index.html?pod=/_31...

vojtisek2007
6. zář 2008

dukie
- my jsme taky měli do 6-ti týdnů široké balení,ale protože to bylo přes léto a bylo horko, tak aby se malá nepařila v těch plenách - tak nám naše doktorka doporučila takové speicální kalhotky - jmenuje se to "morávkovy dětské ortopedické kalhotky" a prodává se to ve dvou velikostech - dává se to mimču třeba až na dupky....v 6-ti týdnech jsme měli nožky O.K. a koupili jsme to v obchodě s dětským oblečením....Výrobce je Roxifin s.r.o. a stály nás 340,-kč.

dukie
autor
6. zář 2008

mysinka: Podle foteček to není ono... ale zkusím to poskládat podle návodu, aspoň bude nějaká sranda. 😀

vojtisek2007: díky za tip, zkusím na to mrknout. 🙂

dukie
autor
6. zář 2008

mysinka: Ještě mě napadlo... nevíš náhodou, jestli tam vkládat tu plenku složenou na osminky, když mu pod to dám jednorázovku? Připadne mi to jako vrstva "navíc"... 😕

mysinka
6. zář 2008

Dukie, to Ti neporadím... my měli taky nařízené široké balení, ale jelikož používáme látkovky na full-time, má ho malý neustále... 😉
Látkovku do jednorázovky, to si moc neumím představit...to mrně se v tom chudák musí děsně pařit... 😔

lukin
6. zář 2008

dukie: Já jsem dávala dvě normálně složené plenky do jednorázovky a dobře to drželo 🙂

dukie
autor
6. zář 2008

mysinka: No paní doktorka nám to tak právě poradila... tak nevím. 😒

lukin: Dvě plenky do jednorázovky? To se tam vejde? Já právě když složím dvě plenky, tak mi to připadne proti tomu škvrněti strašlivě veliký. 😕 A jednorázovka tím pak ztrácí smysl, ne? To počůrá tu látkovku.... chjo. ☹

lukin
6. zář 2008

dukie: Ano, ale jednorázovka zůstane ok, takže jde použít znova a znova 🙂 Je trošku větší, ale to nevadí 🙂

dukie
autor
6. zář 2008

lukin: Tak to mu můžu dát rovnou bavlněné plínky do takových těch plenkových kalhotek... jakože takových těch ne jednorázovek, ale těch, co mají držet bavlněné plínky na místě, ne? 😕

dukie
autor
6. zář 2008

lukin: Promiň, ještě dodatek... protže si myslím, že bych musela pořídit "větší" jednorázovky, rozhodně by se mi to nevešlo do těch, které jsou pro jeho váhovou kategorii... 😕

lukin
6. zář 2008

dukie: Jo, můžeš 🙂 Já mám taky větší jednorázovky 🙂 Ale teď tam dávám pouze jednu. Záleží na tobě, já jen napsala, jak to dělám já.

dokca
6. zář 2008

ahojky holky, my máme taky dávat široké balení a byla nám doporučeno dávat 2 pleny do jednorázovky.Ale to nám moc nedrželo.Tak jsme si koupily takové ty kalhotky, co používaly maminy,když jsme byly malé, smaozřejmě teď jsou designově zcela jiné.stály asi 90kč a jsou super.Jen těch plín co spotřebujeme, jen pereme a želhlíme.Protože to vydřží maxs hodinu a pak zase znovu. 😀

mysinka
7. zář 2008

Tak to nežehli 🙂
Já (ani ostatní full-time látkařky) nežehlíme 🙂 Není to třeba, na dezinfekci bohatě stačí prát na 60 a víc 😉

dokca
7. zář 2008

Dnes jsem vymysleli ještě jeden způsob a to,že dáme klasickou jednorázovku na to 2 plíny a kalhotky. a je to pro ni i lepší, protože není v mokrém a absolutně ji to v ničem nevadí.

johanda
7. zář 2008

dokca - jednorázovka. látkovky a ještě kalhotky (předpokládám plenkové), nepaří se v tom? 😕

dokca
8. zář 2008

nepaří,samozřejmě,když byly ty velké vedra,tak jsme dávali jen klasickou plenu.Ale dnes jsme byly na kontrole a tam nám řekli, že to je vše zbytečné dávat, že bohatě stačí dvě jednorázovky na sebe.A to že je dostatečně široké.tak zkusíme tohle, bude aspon trošku míň buclatá přes zadeček 🙂

dukie
autor
8. zář 2008

dokca: Dvě jednorázovky na sebe? 😕 No upřímně... taky si myslím, že to stačí, protože už ta jednorázovka sama o sobě je docela široká... a když jsou dvě, tak to musí ty nožičky docela i držet... si myslím. 🙂

Nevíte někdo, jak to má být? Jakože výsledkem širokého balení (ať už jakéhokoli způsobu...) má být to, že nožičky mají být

a) rovnoběžně
b) mírně od sebe
c) hodně od sebe (řekla bych tomu úplnej žabák... 😀 ...)

?

lukin
8. zář 2008

dukie: Já bych řekla, že dost od sebe. Jako žabák 🙂 Jako malá jsem nosila řemínky, takže jsem měla nohy dost od sebe. Doktor na ortopedii je vždy zkouší od sebe, takže podle mě mají být takhle. Ze začátku, jak to zkoušel, tak pak ji už by nožky moc nešly dát - bylo prostě vidět, že tam něco drhne, ale jak jsem dávala to široké balení, tak se to zpravilo a dala je bez potíží od sebe.

dokca
9. zář 2008

dukie:Stačí to, od včerejška to tak dáváme a nožičky má dost daleko od sebe a hlavně je to skutečně praktičtější.
Tak uvidíme, co nám pak řekne doktor na kontrole.

dukie
autor
9. zář 2008

Já dnes objednala jedny Morávkovy dětské ortopedické kalhotky, o kterých psala vojtisek2007. Bohužel, v Brně jsem je nesehnala, takže přes net... tak jsem moc zvědavá, jak budou vypadat (fotky jsou fajn, ale jak to mimískovi bude sedět, to člověk nikdy neví...) a kdy dorazí. Psali, že do 5 dnů... tak budu napjatě čekat. 🙂

dadous
9. zář 2008

ahoj holky ja když měla mimi tak jednorazovky nebyli 😅 takže jsem plíny složila podelně na třikrat pak jsem to přeložila tak aby mu to dalo od zad po pupík, dala jsem dvě na sebe,tím že to byl kluk tak ta silnější vrstva byla na pupíku. Pak jsem jednu plínu složila jako když si važete plinu na krk ,třeba při bolení v krku,a tou jsem ho omotala kolem pasu a pak do gumovych kalhotek. Uff sned jste to pochopily 😀 jo a nožičky jsme měli uplně bez problemu 😉

dukie
autor
10. zář 2008

dadous: Já to pochopila. 🙂 Teda aspoň si to myslím. 😀

vojtisek2007
10. zář 2008

dukie
- prvně, když jsem je Elišce nasadila, tak se mi chtělo brečet.....(přechozí dvě děti měli nožky O.K., tak jsem z toho bylo trochu vykolejená...), nohy měla jak ty píšeš za c) jako žabák, a to by jí ještě leckterej mohl závidět, ale evidentně jí to nevadilo, akorát na kojení jsem jí to sundavala...a jak říkám, po 6-ti týdnech na kontrole dr. povídal,že super, že se jí to zlepšilo o hodně a do čeho že jsme to balili, kolik plen jsme dávali a tak, tak jsem mu říkala, že pleny ne, že ty orotp.kalhotky, tak říkal, že ty to líp drží - že přece jenom , když dáš dvě pleny, tak furt je to látka, a těma nožkama to shrnují a nemají ty nožky pořád tak pěkně od sebe, a v těch kalhotkách jo.No každopádně jsem ráda, že už je nemusíme dávat, mohla jsem ti je půjčit.... 😉 Jo, a dávali jsme je až na dupačky

dadous
10. zář 2008

dukie
tak to jsem rada 😀