Snažíme se o čtvrté dítě

saminomimino
16. srp 2013

Ahoj všem,zakládám tuhle diskuzu protože se mi nepodařilo nic podobného najít a jiné diskuze na téma snažení jsou již zaběhlé a nějak nezapadám,nebo je tam spousta prvosnažilek a přece jen jsou věci co už probírat nepotřebuji 😉
Tak že moc ráda tu přivítám maminky co se snaží o několikátého potomka,co jim zkrátka evropský standart, dvě děti, nestačí 😀
Snažíme se nesnažíme první měsíc,necháváme to "plout" a uvidíme,každé z našich dítek se nám podařilo jinak,to třetí naprostým zázrakem,takže je velká neznámá kdy, a zda vůbec,k nám zavítá miminko č.4.
Ráda bych tu založila skupinku prima snažilek a maminek,co jsi budou pomáhat,radit,co si pokecají bez urážek a podobně,časem nejlépe soukromá skupina 😉

jekota1
19. pro 2014

Ach jo, je to tak absurdní........ Vy se snažíte o čtvrté a moc byste jej chtěly, já jsem nečekaně otěhotněla (počtvrté) a pořád se s tím nemůžu stovnat :( Jsem naštvaná sama na sebe, že to tak vnímám, ale nemůžu si pomoct. Bojím se, že to nezvládnu, že už toho na mě bude moc......... Manžel chodí z práce pozdě (jako skoro všude) a babičky jsou daleko. Jsem na to pořád sama a už jsem se těšila, že nejmladší už má 1,5 roku, tak už odrostl z těch nejnáročnějších let. A teď jsem zase těhotná 😖 Chtěla bych z toho mít radost.
Vám co se snažíte přeju, ať to brzo vyjde. Ráda bych si to s váma vyměnila 😒

jekota1
19. pro 2014

(kdyby se někdo divil, musela jsem se přihlásit znovu, protože jsem ztratila heslo a na mail mi nový nedošlo, předtím jsem tu byla jen jako "jekota")

krtecek75
19. pro 2014

@verusky m vždycky zdobili 23. večer, ale už loni ho šiblo a zdobili jsme myslím 16. No letos se bude zdobit zase 23. večer až děti budou spát. Si to vydupu 😀

jituneli
19. pro 2014

@jekota1 Ahoj, přesně před měsícem jsem poslední den byla těhotná počtvrté, taky jsem byla neplánovaně a nejdřív jsem se s tím musela srovnávat, protože jsem na tom dost podobně, většinou jsem na děti sama, říkala jsem si, že mi tři stačí, pak přišlo čtvrté těhotenství a já z toho byla vyřízená, muž se s tím nesrovnal asi celou dobu. Po nějaké době jsem se samozřejmě začala těšit, že jsem své miminko milovala, to je jasné, bohužel jsem se v 17tt dozvěděla tu šílenou zprávu, naše dítě mělo Edwardsův syndrom, vady neslučitelné se životem, šla jsem na ukončení. Je to šílená bolest, ale hlavní je, že teď už bych klidně těhotná počtvrté byla a dobrovolně. Čtvrté dítě zvládnete, to se neboj. A prostě se začni radovat, že můžeš ještě jednou zažít ten zázrak🙂

krtecek75
19. pro 2014

@jekota1 ale no tak, třeba tě to přejde 🙂 Já jsem na vše taky poměrně sama. Chlap dělá krátký a dlouhý týden a ten krátký je vyjímečně krátký. Jinak chodí na šichty navíc. Ráno v 6 vypadne a přijede v 10 večer. Nejmenšímu budou v lednu 2 roky, babičky taky daleko a tchýně nepoužitelná. Ale cítím to tak, že nám ještě něco chybí, že jsme takový neúplný 🙂 Prostě to čtvrtý bude.

jekota1
19. pro 2014

Je pravda, že u nás to čtvrtý pořád tak nějak "viselo ve vzduchu". Manžel chtěl (je ze šesti dětí), já jsem nechtěla, pak jsem to chvilku zkusila připustit, že bysme to zkusili, ale nakonec jsem couvla. Domluvili jsme se, že už to tak necháme a bude to stačit. A oba jsme byli spokojení. No a teď, když už o tom nikdo nemluvil jsem otěhotněla.
Nejvíc se bojím, že to nebudu zvládat psychicky a taky máme dost málo místa. To je asi nejhorší. Děcka se budou navzájem budit. Bydlíme v malým domku a budeme muset pracovat na podkroví, ale to se dodělá nejdřív za 3 roky...... Taky je mi 36 let a bojím se právě, aby bylo mimčo zdraví.

jekota1
19. pro 2014

@jituneli to mě mrzí, čím sis prošla. Taky se toho moc bojím... Říkám si, že za to mám být ráda a nerouhat se, kdyby se pak něco podobnýho stalo nám, tak si to budu vyčítat.
Ať vám to znovu vyjde bez komplikací. Musí to být fakt těžký.

jekota1
19. pro 2014

Děkuju vám za reakce a za povzbuzení, pomáhá mi to 🙂 Díky

jituneli
19. pro 2014

@jekota1 Mně bude taky za chviličku 36, takže i ten věk není zrovna nej, chtěla jsem porodit do 35, což se mi vlastně podařilo, když jsem chtěla ty tři dětičky🙂, ale teď vím, že to čtvrté prostě chybí, já bych ho moc chtěla, ale nevím co muž na to, nějak nemám teď sílu se ptát, abych se nedozvěděla, že už ne, na to ještě nejsem připravená, stejně musíme čekat na výsledky genetiky, ale věřím, že dopadnou dobře, když máme díky Bohu tři zdravé dětičky. Tak manžel tvůj je asi spokojený, že se to povedlo, tak ti bude oporou, to udělá moc.A hlavně ví, jak to v mnohodětných rodinách chodí, když má tolik sourozenců🙂Jak máte staré dětičky?

verusky
19. pro 2014

@jekota1 ja se taky trochu bojim, jak budu zvladat, protoze ted to mam tezke... mela jsem zanet prudusek a antibiotika, ta jsou dobrana, dnes kontrola a prudusnice je porad spatna, tak dalsi lek, uz ne atb. a jak neni sil, spatne zvladam a ujizdi mi nervy na starsi deti... jsem celkove nespokojena, pretizena... snad bude lip.
ale ctvrte, to je muj sen...
hele, deti se pekne poparuji. a vem, ze uplne naposledy zazijes to svate, posvatne mimusenko. neni to nahoda, ze to vyslo! dite je dar.

jekota1
19. pro 2014

@jituneli Tak to máme stejně, taky jsem děti chtěla stihnout do 35. Teď jsi mě dostala, mě vlastně ještě není 36, ale bude mi v dubnu, mimčo se narodí v červenci. Jsem si přidala, asi už podvědomě žiju v tom co bude 🙂 Manžel je z toho nakonec taky překvapenej, ale asi né tolik jako já. Protože to nebude tolik na něm a o peníze se nebojí, protože sami doma moc peněz neměli a taky to zvládli, když jich bylo tolik. Ale je fakt, že měli pomoc prarodičů z obou stran a to i finanční.
Máme dvě holky 5 a 4 a kluka 1,5. Takže jsou všichni ještě celkem malý. Myslela jsem, že to nejtěžší mám za sebou, když byly holky po roce. 🙂
Snad se to u vás vyvrbí ke tvé spokojenosti......

jekota1
19. pro 2014

@verusky Je pravda, že je to velkej zázrak a měla bych si to užít. Ale někdy mě chytnou nervy a při představě, že jich bude ještě víc se fakt děsím. Snad to nebude tak hrozný jak si to představuju. A taky mám ty děcka fakt hodný, což je super. Nějaký divochy bych asi nezvládla.
Přeju ať jsi brzo zdravá a moc díky za povzbuzení 🙂

jituneli
22. pro 2014

@jekota1 No, tak vidíš, tak to jsi o měsíc mladší než já🙂A děti máme podobně, jen pořádí jiné🙂A řekla bych, že my máme dětičky docela divoké, ale jsem na to zvyklá, že nesedí a pořád něco dělají, takže ani já si nemůžu sednout, jinak je barák vzhůru nohama🙂, ne, není to tak pořád, ale když se spolčí a hrajou si všichni tři dohromady, tak potom se úklid protáhne🙂 Uvidím, jestli nakonec půjdeme do čtvrtého, ale teď vím, že už bych z toho měla radost. Krásné vánoční svátky.

krtecek75
25. pro 2014

Tak mi dnes chlap vyhodil zbyle prasky do kose. Prej druhy Jezisek no tak jedem na tvrdo

golymetr
25. pro 2014

holky já už 4týho prcka mám a teprve ted si to vše užívám je to už opravdu naposledy i těhu jsem si užila 😉

veruka
28. pro 2014

Držím Vám pěsti holky ať je vše jak si přejete!Já čekám neplánovaně,ale chtěně 8. a je to náročné,ale hezké.Nejsem věřící,že bych si je musela nechat ale chtěla jsem je.

miranda77
30. pro 2014

@veruka předpokládám, že chtěl i manžel 😀 ... 8 už je dost 😝 - 8x radost 8x starost ...

saminomimino
autor
31. pro 2014

@veruka cože 8,ty bláho,to jste světice já bych už u 5 tého měla dost,jak to řešíte s autem a pod,to musí být masakr??!

veruka
31. pro 2014

Vždyť řikám blázni jsme a to jsme původně chtěli jen 4 a ano bez souhlasu manžela bych to nedala i když u 2posledních už to bylo hodně na vážkách,ale moc se těšíme
jinak auto nemáme ,bydlíme v centru a na zahradu chodíme 4km pěšky nebo autobusem no a jinak autobusy a vlaky to jistí
Šťastný Nový rok Vám všem!!!

miranda77
2. led 2015

@veruka a jak to zvládáte finančně ... jestli to není moc soukromá informace. Občas mě přepadnou myšlenky, že tři dětí je dost ... že budume rádi, když je uživíme - 🙄

miranda77
2. led 2015

@saminomimino 😀 musíte si dát čas odpočinek 😉

veraakubik
2. led 2015

Holky,muzu se k vam pridat?!

barlin
2. led 2015

Mám zatím dvě děti 18 měsíců od sebe, každý na mě koukal jak na blázna, že jsme si pořídili druhé tak brzo. Mě to přišlo a stále přijde super tak malej věkovej rozdíl. Teď jsou mladšímu 4 a my chcem třetí 🙂 A hádejte co, zase mě maj za blázna 🙂 Tak jsem ráda, že nejsem sama 🙂) takže od tohoto měsíce zahajujem snažení nesnažení 🙂)

helabella
3. led 2015

@barlin -- my máme první dvě holky 20 měsíců od sebe 🙂 Další jsou po dvou a půl a dvou a čtvrt. Za blázny jsme taky, ale neřeším 😀 😀

@veruka -- ty jo, 8 už je velká rodina 🙂 🙂 My občas mluvíme o čísle pět, ale kdo ví 🙂

barlin
3. led 2015

Holky taky máte pocit, že dny jsou krátký? Skloubit rození děti a domácnost a k tomu zaměstnání, aby člověk nezblbnul, Mě všechno baví, ale nestíhám 🙂) Jsem asi fakt magor 🙂

magdalenax
3. led 2015

@veruka Ahoj, to už to dotáhni na třináct a budeš jak Marie Terezie 😀

polaks
8. led 2015

AHoj,tak ako sa darí v snažení? Ja som práve 6DC.Dúfala som v novoročný zázrak,že mrcha nedorazí,no tretieho dorazila na minútu presne,včera skončila,tak sme sa do toho hneď dnes ráno pustili,aby sme neprešvihli ani jeden deň 😝 ... dúfam,že sa cez plodné dni už zadarí...

verusky
9. led 2015

@polaks ahojky, to je skoda. ja mela nadeji- za prve to vypadalo, ze o Vanocich prisly plodne dny, ten druhy jsem se milovali. ale pak jsem jela dolecit prudusky k nasim a plodne dny vypadaly jeste tak pet dni... po Novem roce to vypadalo na nidacni spineni, ale vcera prisly mesicky. delala jsem si teda velke nadeje. ale pozitivni, ze jsem ovulovala a ze jsem to i poznala! jen trochu krize ted s pitelem, i jsem se zarekla, ze kdyz mi v krizi nepomohl (ma problem prijimat me negativni emoce), druhe necham plavat (ted myslim druhe k tomu nasemu prvnimu spolecnemu mrnouskovi). ale ted uz me ma rad, tak uvidime...

verusky
16. led 2015

@polaks ahojky, mesicky byly tak silne a dlouhe, dnes 9DC, vcera prvni milovani, cekala jsem, co pritel a jen se pozdeji zeptal, jestli na miminko... tak zas budu ke konci cyklu jako na trni... (nervozni, podrazdena). mozna, kdyz tu nervozitu budu cekat, zvladnu ji lepe nez posledne...
jinak nase malicka (4 a pul mesice) uz se otaci i na druhou stranu, tak mam radost. je o mesic sikovnejsi nez predchozi dcery, asi vic lidi, vic impulzu a i ja si ji vic uzivam.

polaks
17. led 2015

@verusky No my ako na potvoru v deň ovulácie nič,lebo manžel musel nečakane do práce... ale pred aj po sme to istili denne..tak uvidím na konci mesiaca,či sa M dostaví,alebo sa už konečne dočkáme!
A dcérka je šikovná,tak vám doma robí radosť..