Snažíme se o čtvrté dítě

saminomimino
16. srp 2013

Ahoj všem,zakládám tuhle diskuzu protože se mi nepodařilo nic podobného najít a jiné diskuze na téma snažení jsou již zaběhlé a nějak nezapadám,nebo je tam spousta prvosnažilek a přece jen jsou věci co už probírat nepotřebuji 😉
Tak že moc ráda tu přivítám maminky co se snaží o několikátého potomka,co jim zkrátka evropský standart, dvě děti, nestačí 😀
Snažíme se nesnažíme první měsíc,necháváme to "plout" a uvidíme,každé z našich dítek se nám podařilo jinak,to třetí naprostým zázrakem,takže je velká neznámá kdy, a zda vůbec,k nám zavítá miminko č.4.
Ráda bych tu založila skupinku prima snažilek a maminek,co jsi budou pomáhat,radit,co si pokecají bez urážek a podobně,časem nejlépe soukromá skupina 😉

verusky
20. kvě 2015

@jadupka no dnesni noc teda ouvej (mala porad vzhuru) a rano mi bylo desne. porad motajici se hlava, nevolnost, po caji na zvraceni... ale dala jsem jablko a po nem jakz takz uklidneni. ted zeru chleba se sadlem a jedeme s holkama do hudebky, malou dam do nosicky a pujdeme pak na tricka 🙂
ja kila nesleduju, ale pred poradnou (budou vazit) se teda zvazim. snad se tolik neleknu... at neni ostuda a netajim prukazku pred partnerem...

jadupka
20. kvě 2015

@verusky jeva chleba s máslem to nejím, já to tlusté nemusím.Bůček pro jistotu nejím, plecko před zamražením, tak okraju z toho tučného, že jo ho víc jak masa 🙂 a manžel, pak brble.
Já už jsem jak slon, teď ještě ty dvě kg nahoře, které na sobě neskutečně cítím....no tipuju, že budu, jak tank.
Jak ulehnu, tak vztávám až ráno, jedním vrzem, naštěstí malá v noci moc neprudí.

Jo a na podrážděný žaludek se doporučuje studená cola.

saminomimino
autor
23. kvě 2015

člověk tu chvíli nenakoukne a tady samá čvrtotěhulka,gratuluji všem
@verusky koukám a moc gratuluji !🙂
Naše čtvrté už oslavilo rok,booože to tak uteklo

jadupka
2. čer 2015

@verusky jak jsi dopadla u dr?Nebo teprve půjdeš?

verusky
2. čer 2015

@jadupka dnes dr., vse v poradku, odpovidam 8+3, tzn. o tyden pozdejsi ovulace. jsem moc rada. doma ted nebylo nejlepe, tak jsem nepsala...

jadupka
2. čer 2015

@verusky jee tak to je super, že jsou dobré zprávy.Mě čeká dr v pondělí, tak uvidíme, ale je mi kvalitně špatně.
Dělal ti dr už nějaké odběry krve nebo vystavil průkazku......?
To mě merzký, že jste to měli doma špatné.Snad už je vše ok.

verusky
5. čer 2015

@jadupka jee, ja nejak nepostrehla, ze jsi mi psala. ted se jdu sverit...
teh. prukazku uz mam a ty vstupni krevni testy take vzali.
volam o pomoc- nezvladam to doma. tezce nesu energie tolika lidi. hlavne pritelovy kluky (jeden je tu vecne s pritelkyni). vcera jsem byla u psycholozky. je mi desne zle, musim se starat o kojence, svoje holky, domacnost a vic uz NECHCI. mate nekdo nejakou radu, co s tolika energiemi, jak si jich nevsimat? prosim, prosim...

jadupka
7. čer 2015

@verusky tak snad se objeví srdíčko, pže minule ještě nebylo a průkazku mi už taky dá.Matně si pamatuju, že natu krev se musí ráno u nás asi do 8 hod. a to fakt nevím, jak zvládnu, když na 8 vozím nejstarší do školy a prostředního do školky.
Ohledně energií ti neporadím, jen řeknu, že na mě všechno taky padá a mám toho po krk jak jsem ustavičně sama doma a sama si vše musím udělat ☹

saminomimino
autor
13. čer 2015

@verusky nechci rejpa,ale když špatně zvldáš energie,proč další dítě?Neber to prosím zle,já bych si ale asi neuměla představit mí tři své děti,plus další přítelovi,nevlastní a jejich partnery,uff,neb jak to vlastně u vás je?

gepe
13. čer 2015

@saminomimino nechces a pritom to udelas 🙂 proc misto otazek nenapises ci neporadis @verusky jak to zvladas ci ma nejaky rezim apod se svymi 4 detmi?

verusky
14. čer 2015

@saminomimino ctvrte jsem si poridila, protoze jsem byla v pohode. a vsechno se raz na raz zhroutilo. je mi zle a chci klid, coz v tom dome nejde. ale ted je trosku lip, ja uz se sesypala totalne, pritel rekl nekolik hroznych vet a ja byla dvakrat na podporu u rodicu, kde ziskavam nadhled. zaver- musim delat, ze kluci od pritele neexistuji, protoze on jim davat ukoly nechce. on je chrani. a ja vytvarim dusno (no co v unave a precerpani taky, ze...).
ano, pomohlo by mi, kdybyste mi napsali, jak zijete s detma, treba kdo co dela, jaky mate rezim, co Vas unavuje, co Vas dobiji... v dome ziji navic dva kluci od pritele a ten osmnactilety je tam porad s pritelkyni, tatovi to nevadi (tata vubec neni doma a nevi, jak mi je, otevrena kuchyn s obyvacim prostorem je skoda, kdyby byla zavrena, je lip (vari si treba v devet vecer, kdyz uspavam malou)).
no nevedela jsem, ze to tehotenstvi tak spatne ponesu, mohla jsem cekat, ze pritel nepochopi me stavy (on nema smysl vcitit se do druheho) a mela jsem sen mit ctyri deti (takze prece zatez par mesicu vydrzim, ne?).

irenka
14. čer 2015

Ahojky holky, také jsem tu dlouho nebyla. Dočela jsem jen posledních pár příspěvků.
A budu reagovat.
@verusky Ty energie musí být opravdu vyčerpávající. Chápu tě, že chceš další a svoje mimi (vaše s přítelem) - to jen na úvod. Nepřijde mi fér ptát se tě jako Verča proč si pořizuješ další mimčo. Rozumím ti, chápuů Já sama se v tom plácám zda ano nebo další ne, já jsem spíš pro Ne. Tedy zatím. Jsem vyčerpaná a dost unavená.
Co s tolika energiema nevím, zkušenosti nemám.
Jsem také na vše sama, muž je bud v práci nebo na stavbě (stavíme domek). žijeme už skoro 9let v garsonce o rozloze 24m2. Což se 3malými dětmi žádná slas. Do školky vozíme malého mimo Prahu a pak zase zpět.. no pakárna na entou. A to jsem ted fakt ráda, že nejsem těhotná. 😀
Mě pomáhá tanec, jsem duší tanečnice. Pak procházky s dětmi, být venku na čerstvém vzduchu.. dostatek vody. Ráda koukám na krásné fotky a obrázky, hodně mi pomáhá hudba. Jsem v kontaktu s kamrádkami - to je obrovská pomoc a úleva pokecat s někým, kdo má stejné problémy... 😉 Miluju návštěvy.
Ráda něco tvořím....
Jeden čas mi pomáhaly Bachovy esence, co vím, tak se můžou i když jsi těhotná...
Vždy když je mi nejhůř, tak se jdu s dětmi mazlit, oni to milují, i když mě v ten moment neskutečně s...u. 😀
Nebo vezmeme knihu a čteme si, nebo jdeme péct něco na zub dobrého....
Dál mě už asi nic nenapadá. snad jsem alespon trochu popsala co jsem chtěla říct.

verusky
15. čer 2015

@irenka moc hezke... jen teda u me najit silu do neceho se pustit. ja taky rada tvorim, taky hudbu (jsem profesionalni, ale i dusi, hudebnice), jen s tim miminem sjem se nejak dala do uzkych. bojim se varit, ze nedodelam a bude me chtrit. bojim se jit na zahradu, ze za chvili bude chtit z kocaru ven. a tak nic nezacnu a kdyz zacnu, brzy koncim. mam nevyhodu, ze chci byt dokonala, tudiz i dokoncit zapocate dilo. a taky vim, ze je to tim mrnousem, do te doby pohoda (ale v takovych uzkych jsem byla, kdyz byly holky male).
takze asi nejvetsi rada by byla- kaslat na unavu,m na to ze to nebude dodelane a neco zatvorit, ze? vcera me napadlo, ze bych si kazdy den mela malovat mandalu. me to uklidnuje. mozna k tomu najit nejakou relaxacni hudbu- holky, nemate tip??? jen nevim, jak s tim miminkem, ale prece asi cestu najit musim, ze. ja nejvic casu, krom vychovy, uklidu (sezenu si nekoho na vypomoc) travim s malou na zemi s hrackama a jsem rada, ze se nemusim hybat (mam casto motanice).
je taky pravda, ze se mi asi trochu dela lepe s tema energiema, uz nejsem tak moc v uzkych.
moc dekuji, iri. musim se dokopat, vid?!
Vase garsonka je sila a jen Vam preju, at domek pekne roste a krasli se! a rychle 🙂!

verusky
21. čer 2015

@jadupka jak se dari? pominu sve soukromi, ktere se ted hrouti... je mi porad zle, nekdy uplne desne, ale zas to pak prejde a nekdy celkem fajn. mela jsem bolesti v podbrisku, uplne pichalo, asi deset dni, ale ted uz par dni nic. moc se tesim na utz, jdu za tyden v pondeli na screening. nemuzu se dockat a nekdy i obavy, aby bylo vse v poradku...
jinak rodina uz vse vi a ze strany pritele totalni nesouhlas. ale tam ted ja nejsem, tak uz me to netrapi. nechapu, ze se zabyvaji necim, co uz nelze zmenit?!?!?!
jsem desne zvedava, jestli to bude kluk nebo holka, ale na to jeste musim pockat 🙂
co nocnik?

jadupka
21. čer 2015

@verusky daří se obstojně, hlavně na večer mi příjde že mám tak velké břicho a tvrdé, že prasknu a taky na večer mívám nevolnosti, ale nezvracím i ty už jsou jen občas a hlavně únava ta mě ubíjí.Na kontrole potvrzené srdíčko a odpovídala jsem 8+5, dneska bych už měla být 10+4.
Jéé tak to jdem skoro na stejno na screening já jdu příští týden v úterý ( 30.6 ).Taky se těším a i bojím, aby bylo všechno v pořádku.Na pohlaví jsem velmi zvědavá a nejradči bych byla kdyby mi řekli už teď na utz, ale vím, že to neklapne.
U nás to teda pořád nikdo neví.
Nočník úspěch přes den jí nechám chodít jen v triku a hezky si sama dojde se vyčůrat.Když má plínu, tak je stále počůraná, ale asi si to uvědomuje, pže říká ee

verusky
28. čer 2015

@jadupka nazdarek! tak uz se nam to blizi (screening a uvideni bobicka maleho). moc se tesim. jen me mrzi, ze musim zvladnout skoro dve hodiny autem (zaveze me bracha), musela jsem se narychlo odstehovat k rodicum, muj vybuchl dost silene a to ja si libit nenecham. i za cenu, ze budu sama se ctyrma detma. hlavne v klidu 🙂

jadupka
29. čer 2015

@verusky Držím palečky aby vše bylo ok a pak dej vědět, jak jsi dopadla.Semnou na utz, taky pojede manžel a děti budem nechávat u mé babičky.Docela se bojím toho odběru krve, pže mě chcou hned zapsat do těhu.poradny a vím že u toho se taky bere krev.Kolik mi jí budou brát ☹.
S manželem mě to mrzí, snad se brzo usmiříte.Na druhou stranu, ale taky musí vidět, že si nenecháme srát na hlavu, umíme si dupnout a fungovat i bez nich.

verusky
29. čer 2015

@jadupka ja manzela nemam, me si nikdo nechce vzit, takovou megeru 🙂
napisu pozdeji, jedeme po obede.
pritel mi na utz rekl, ze prece nema dvacet a neni to poprve, tak snad chapu, proc se mnou nikam nechodi 🙂
ale je to asi naposled, jestli nechce mit nekde jinde pate... a ty prvni dva ma pred 18lety, kdy to asi nebylo tak kvalitni. jeho minus, ja se tesim. on to miminko stejne nechtel, jak porad rika 😒

jadupka
30. čer 2015

@verusky tak jak jsi dopadla?Já už ho mám zasebou a naštěstí vše v pořádku. Ptala jsem se i na pohlaví a že tto zatím vypadá na holčičku.Tak brzo vím pohlaví poprvé a nevím zda tomu věřit nebo né, ale mudr.říkala, že to je jen odhad, tak asi se moc upínat nato nebudu.

verusky
30. čer 2015

@jadupka no, to se neupinej, nam minule rekli v teto dobe, ze to s nejvetsi pravdepodobnosti bude kluk a za par tydnu z toho byla stoprocentni holka 🙂
vsechno v nejlepsim poradku, ta doktorka je takova prijemna a jak to tak uzavrela pozitivne, mela jsem i slzicky v ocich (kdyz jsem mela holky pred lety, brala jsem zdravi jako samozrejmost a az ted ho dovedu ocenit...).
tak jsem byla stastna, ze miminko ok 🙂

jadupka
30. čer 2015

@verusky taky jsem ráda, že je vše v pořádku.No jsem sama zvědavá co nakonec budem mít, ale tak nějak se smiřuju s tím, že to ta holka fakt bude.I když podle babských rad to moc nevypadá, pže sladkému se vybýbám, pže mě po něm pálí žáhá a strašně mi chutná pikantní kuřecí z kfc.

verusky
30. čer 2015

@jadupka to je sranda 🙂 ja podle chuti nepoznam nic 🙂 maximalne me napada, ze prvni dcera je dost po otci a bylo mi podobne blbe, takze ted to posledni bude take tatinkovo genama (druhe a treti ma spis geny po mne).
ja bud budu mama tri dcer a synecka nebo ctyr dcer 🙂 je mi to uplne jedno 🙂

jadupka
30. čer 2015

@verusky tak nemůžu říct, že bych si to sladké nedala, ale fakt minimálně.Právě my máme holku, kluka, holku, tak ted by to chtělo zase kluka, ale budem rádi i za holčičku.Co si pamatuju u holek v těhu mi nic nebylo jsem ani nevěděla, že jsem těhotná jen u první mě později hcytali drsné křeče do lýtek v noci a u kluka mi bylo od samého začátku šoufl, boleli mě nohy, mohla se užrat masa a teď je to docela podobné hodně často mě bolí nohy a špatně mi bylo teda kvalitně byla jsem nucena si koupit i lízátka a po tom mě to vždy pěkně přešlo a teď babo raď, že

janesafari
30. čer 2015

Ahoj holky-my pracujem na třetím a taky už ted vím,že rodina bude mít kecy,proč ??? A jak to zvládnem,když máme takový uvěr a tolik práce na domě před náma,a co až to bude ve škole,apod...apod....Vím už ted,že si to vyslechnem !!! A je mě to jedno...Mám 12-letou dceru neplánovanou s prvního a hodně špatného vztahu a prckovi ted 21.7. budou 2 roky...Takže dva jedináčci ! A proto s manžou makáme na třetím,at má prcek partáka...

jadupka
30. čer 2015

@janesafari taky jsme si takové kecy užili, když jsme vypustili do světa, že chceme čtvrté a jeden z důvodu byl ten, který uvádíš i ty.Dva starší si spolu hrají a poslední nejmenší k sobě nechcou a ona je jak jedináček.

janesafari
30. čer 2015

@jadupka Holt si ty kecy vyslechnem a hotovo...Ale oni to ještě rádi pochopí a budou se těšit ;-

jadupka
5. zář 2015

@verusky Ahojky, tak jak se ti daří?Už víš pohlaví? U mě se už babička těší nato jaké měla ze startu kecy 🙂

verusky
7. říj 2015

@jadupka ahojky, ani jsem nepostrehla, ze jsi se tu na me ptala 🙂
pohlavi muzske... 🙂 takze ke trem dceram braska. ja tri dcery, soucasny partner tri syny. tak nejak jsem si to puvodne prali, aby bylo vyrovnano.
ja ani rodinu partnera komentovat nebudu, protoze ta se ctvrtym nesouhlasi a jeste ted reknou, ze nemela byt ani ivuska, kazdy jsem meli mit dve deti a smytec. nikdo se me nezeptal, jak se mi dari, jak se citim, co miminko, jakeho bude pohlavi. ja byla tri mesice od partnera a vypadalo to na rozchod, ale ted jsem ctrnact dni zpatky u nej. a je tu celkem fajn. dnes jsem myla par oken, vanocni uklid 🙂
takze vlastne jediny, kdo se tesi a raduje ze "ctvrtaska" je moje rodina, ja a snad partner. a samozrejme moje dcery 🙂
radsi se tim nezabyvam... at si polibi sos.
jake pohlavi je u Tebe??? a tehu pohoda? ja uz jsem rada, ze jsem pri sile, ten zacatek byl masakr. no ale mala taky chodi, tak je to jine kafe. to zase uzivam, ze kdybych mela jen ji, to by zacala byt pohoda a se ctvrtaskem se holt pohoda posune do neznama (snad zas jen zatez toho prvniho nechodiciho roku a bude dobre 🙂).
tak jak u Vas 🙂 ?

jadupka
7. říj 2015

Ahojky, tak těhu je pohoda, jen mám furt pocit, že mě přepadává únava a hlavně teď jak jsem nemocná.Co se týče pohlaví, tak to je jedna neznámá.Ve 20 tt nám dr.řekla holčička, abych měla památku, tak jsem si zašla na 3d utz ( k panu dr, který nám potvrzoval předešlé děti a byl si vždy jistý ).Zeptal se zda už víme pohlaví, odpovídám ano má to být holčička, najel utz zkoumal a zkoumal až z něho vypadlo nooo ono to na holčičku vypadá, mohla by to být a to mě silně rozkolejilo, pže u předešlé dcery řekl holka a přes to nejede vlak.Strašně ráda bych šla a koupila něco málo nového na uričté pohlaví a můžu tak akurát prd.Snad se to za chvíli rozlouskne na utz v 30 tt kterého se už neumím dočkat.
Držím palečky aby mezi tebou a partnerem bylo už vše v pohodě a určitě se taky těší.Ti chlapi emoce moc ukazovat neumí.

verusky
27. lis 2015

@jadupka tak jake nakonec vyslo pohlavi? kdy mas termin? ja uz dost nemuzu, ale co nadelam ,musim vydrzet 🙂 dnes ma mala rok a ctvrt, uz je to kus baby a pekne tezka.
jinak je celkem pohoda, starsi holky trochu moc divoke 🙂