Šoupání po zadku. Máte zkušenost?

ivanas11
25. led 2011

Dobrý den maminky.
Chtěla bych se zeptat, zda s tímto nemáte někdo zkušenost. Dcerka se začala plazit v 9,5m, ale stylem "partyzán" - přitahovala se za ručičnama, nožky vůbec nepoužívala. Časem pak začala používat pravou, ale levou ne (pravou se odstrkovala, levou za sebou jen tak vláčela - ale když jsem jí nožky zapřela, neměla problém udělat hmat i tou levou. Prostě ji jen nechtěla používat, nechtěla je střídat).
V 11,5m si začala stoupat (vlastně před týdnem) a teď už v postýlce i obchází, ale doteď ještě pořád neleze. Snažila jsem se ukazovat všelijak, zkusili jsme snad asi vše - máme bohužel lakovalou podlahu, snad horší jak plovoučka. No a ona se buď takto plazí (momentálně se už odráží nožičkama, že se za ručkama nepřiplazí, ale jakoby nadskočí a poskočí celá dopředu), ale vesměs je v sedě a šoupe se po zadku. Přišla na to, že na břiše si může dát kolena pod sebe a dostane se na kolínka, hned ale do sedu a jede.... Šoupe se stylem, že má levou nožku (tu co nepožívala ani při lezení) pod sebou a pravou se odstrkuje dopředu. Opět nohy nestřídá. Doktorka říkala, že je to až "patologickej" úkaz 😒 (to šoupání) ... Ale co mám jako dělat, když ne a ne to lezení zkusit, ještě k tomu když se do sedu dostane sama.
Zajímalo by mě, kdo jste s tím měli zkušenost - třeba s podobným stylem lezení - neměly pak děti nějaký problém s tou nožičkou, kterou nijak moc nepoužívaly? Ale říkám si, stoupá, chodit snad bude v pořádku, tak snad to následek mít nebude
PS: když se dívám, jak se šoupe, přesně tak sedím na zemi i já - obě nohy stočený doprava, na druhou stranu se mi sedí špatně.
Díky moc....

ivanas11
autor
27. led 2011

@dary Moc děkuju za uklidnění a podporu 😔 😉
Já jsem hodně četla, že takto děti některý "lezou", právě jsem chtěla slyšet zkušenosti maminek, co tím už prošly, jestli to nemělo pak na něco vliv. Že to dobře není, to vím...