Spánek ročního dítěte. Co myslíte?

19. čer 2021

Ahojte
Jdu si pro radu - je mi jasne , ze to nemuzete rict na 100% ale jen tak co si myslite☺️

Mam 14 mesicni dite . Ma od miminka rezim , ktery az na jednu zmenu kdy uz vynechava spanek ve 15 se porad drzi.
Ted ale prestala chodit spat uz i kolem 9h takze jde az po “”obede”. I kdyz je unavena tak stejne driv jak v 11 neusne .
Napisu to takhle : vstava v 6-7 nekdy se vzbudi pred 6
Pak v 10:30 nebo v 11h jde spat (jenze vstava lehce po 12 a kolem 16 je uz unavena ) chodila spat ve 12:30 ale od 6h mi to do 12 proste nevydrzi
A spat chodi 18;50 je tuha . A spi do rana .
————-
Jenze ted dva dny to bojkotuje. Pres den se ji spat nechce i kdyz je unavena tak ji proste nemuzu uspat ( usina totiz na me )
A je to takovy vseljaky vstane v 5;50 a treba v 9 h uz chce spat takze se ji snazim udrzet aspon do tech 10 to usne ale spi do 12 a do vecera je unavena,ze usne uz v 18 jenze to se po 19 vzbudi a je vyspala a usne az v 22 i kdyz je unavena driv .

A ja ted nevim kde je chyba. Jestli je to tim jak to ma pres den rozhazene ten rezim. Nebo ji roste zub. Nebo tim ze skoro ted tyden pres den byla u babicek protoze ja jsem nemohla chodit takze jsem se nemohla o ni poradne starat.
A nebo tema vedrama 🙈

Asi zkusim najet proste nejak na ten rezim a snad se to urovnana . A bylo to ted jen dva dny . Protoze opravdu nechci aby chodila spat az v 22h 🙈 kdyz celo dobu chodi v pred 19

Snad jste se v tom trochu vyznali dekuju

hezz17
19. čer 2021

Tak ji nech spat zas 2x ne? Kdyz je unavena v 9, tak at spi. A pak znova treba ve 3. Ja fakt nechapu tady ty machinace odpirani spanku. Smazim se udrzet vzhuru, neusnout. Jako proc? Si predstav sebe, ze padas unavou a nekdo te porad rozptyluje at nespis. To ze si odbourala 2.spani neznamena, ze to je na porad. Dyk je venku siiileny vedro, to utaha i kone. Natoz mimino.

jako_mala_holka
19. čer 2021

Já malou nechávám spát kdy a jak ona chce, je ji čerstvě rok... Někdy spí přes den půl hodiny, někdy i dvě hodiny, někdy kde spát v 6, někdy v 8-9 ... Nijak to neřeším, každou chvíli je to stejně jinak

jako_mala_holka
19. čer 2021

Jinak taky vstává ráno většinou kolem 6 a kolem 9 je unavená a spí... Nevidím nějak problém, někdy pak spí i odpoledne, někdy ne, podle toho pak jde spát večer... V noci se většinou vzbudí jednou až dvakrát na mléko, někdy spí celou noc

amazonkajanik
19. čer 2021

@hezz17 přesně. Mě kluk začal usínat po obědě 3dny na zpět. To u něj neznám skoro rok, aby usnul sám, v posteli, mimo auto,nebo kočárek. A kolikrát se ho venku snažím utahat,ať se prospí od těch 16h do 17-18h a on nezájem. Vydrží být ready od 7 ráno do 8večer ...

prezdivka
19. čer 2021

Mám stejně starou dceru. Vstává kolem sedmý, kolem desátý první spánek, kolem třetí druhej a večer jde spát kolem osmý. Jakmile má výkyv, tak se přizpůsobim prostě. Když vidim, že unavená neni, tak ji spát nedávám a naopak. Nemám nervy na hodinový uspávání třeba 😄 Když ráno vstane pozdějc, vim, že bude posunutej celej den, příp. bude jenom jeden denní spánek. Za mě je nejdůležitější zůstat v pohodě.

lenerka1
19. čer 2021

Do spánku dětí jsem nikdy nezasahovala, je to tak proměnlivé, že to stejně nemá cenu - když jsou unavené, spí, když ne, spí až se jim chce. To že pár dní bude usínat po 22 hodině, to se svět nezboří a určitě to není něco, co by vydrželo puberty 🙂. Některé děti režim vyžadují a cítí se v něm dobře, jiným svědčí větší flexibilita...každý jsme prostě jiný. A ono "přechodová" období, kdy si děti postupně ruší nějaké z denního spaní, jsou prostě taková zmatená, rozházená, ale časem si to sedne do rozumné normy.

jjasmina
20. čer 2021

Proč si některé maminky myslí, že děti jsou stroje.. Všechno opravdu naplánovat nejde, moje malá spí jednou denně ani ne od roka, ale nastavuje si to sama prakticky. Jediný režim co má, tak je snad, že ráno po probuzeni chodí spát za3-4hod a teď v těch vedrech si dá klidně hodku navečer a ano je mi jasný, že nepůjde spát v 8, ale třeba o půl 10. A když se jí nechce, spát nedávám, uspáváni na hodinu není nic pro mě

autor
20. čer 2021

@jako_mala_holka jak to dokazes tak neresit , to bych taky chtela umet🙈 no me mala ale usinala furt do 19 a ted 3 dny to bojkotuje a usne az kolem 22h a to je podle me proste pozde

hezz17
20. čer 2021

Tak kdyz spi 18-19, tak asi jde spat dyl. Nech ji spat jak chce pres den a nebudes muset tohle resit.
Ja tohle fakt nedokazu pochopit. Branit miminu ve spanku aby spalo podle myho rozvrhu.

patypresdevaty
20. čer 2021

Dítě neni robot.
Syn mi od narození usína víceméně pořád stejně, akorát si postupně odbourával a měnil denní spánky. Je to tedy pohoda, aniž bych se o to nějak snažila a nutila mu nejaký režim.
Zato u dcery se to měnilo každou chvíli, tam to bylo jak na houpačce, řežim nerežim. Vždycky když jsem si zvykla, přišla do pár dní až týdnů další změna. A vůbec nejhorší to bylo v době, kdy si úplně rušila denní spánek (mezi rokem a čtvrt a dvěma lety). To buď neusnula přes den vůbec a odpadla večer mezi 18-19, nebo přes den spala a večer byl problém uspat ji před 21. Začalo se to srovnávat až před tím druhým rokem, jakmile přestala spát definitivně.
Doporučuju to moc nehrotit, smířit se s tím, že je asi zrovna v nějakém změnovém období a holt možná bude přechodně občas usínat později. Nebude to tak mít napořád ;)

jako_mala_holka
20. čer 2021

Já nevím, beru to tak jak to je 😄 třeba včera spala přes den dvakrat pul hodinky a večer šla spát kolem 8-9, dneska přes den jednu půl hodinku a večer šla spát kolem 6...oba dny vstávala ráno mezi 5-6 😁

jako_mala_holka
20. čer 2021

To co píšeš, zní prostě jak nějaké období, to přejde 😉

hezz17
20. čer 2021

@patypresdevaty tohle obdobj mame pred 4.rokem 😀