Spaní dítka ve vlastním pokoji - kdy a jak na to?

raduska21
1. led 2015

Mame rocni holcicku a premyslime, kdyje ted dpravny cas ji davat spat do jejiho pokojicku, ktery je hned vedle naseho, porad ji jednluv noci kojim, ale jinak spi hezky... Poradte

caboonek
1. led 2015

Náš Maty spí sám od 9.měs. a spí celou noc. Jinak se budil a UM dostával 2x za noc. Teď na Silvestra jsem mu nechala jen otevřené dveře, jinak má zavřeno a ráno po probuzení na mě zavolá Mamam Mamam a vstává se 🙂

pavlapl
2. led 2015

Moje první dcera začala spát sama v pokojíčku v 5 letech a syn v roku. Dcera do 5 let spala jen u televize a s tatínkem. Bohužel jsem si to udělala sama protože jsem poslechla svojí matku a bojovali jsme ze spanilm vyřvávaním a ona pak když měla jít spát dostala šílenej záchvat strachu. Syn je lepší ten od narození nepotřeboval uspávat. Když chtěl spát tak usnul. Andělku bych chtěla taky v roce přesunout do pokojíčku za ostatními dětmi, ale uvidím podle situace.

vanilka_eva
2. led 2015

Dcera spí sama v pokojíčku asi od tří měsíců a až na výjimky spí celou noc a má zavřené dveře

zulitvi
2. led 2015

Venda spí ve svém pokoji od 2. dne doma. U nás mu byla zima, tak nic jiného nezbývalo. Dost brzo začal spinkat celou noc, budi se jen když mu rostou zoubky a manžel ráno vstava do práce, to má spani strašně lehké.

lrg
2. led 2015

Dceři je 21 měsíců a budeme jí teď dávat do vlastního pokoje, protože na jaře budeme mít další mímo. Jinak bych ještě klidně půl roku počkala, ráda vedle ní usínám a probouzím se 🙂

krystalka
2. led 2015

Tak on na to asi neexistuje žádný univerzální "správný" čas, já bych třeba dítko v roce ještě dát od sebe ani nechtěla, pokud by to někomu z nás nedělalo nějaké problémy....syn měl postýlku přiraženou k naší, se sundanou postranicí a často spával i s námi v posteli....ve 2 letech jsme mu zařídili pokojíček a nejdřív tam spával po obědě, v noci spal v postýlce u nás....no a pak najednou ve 3 letech jednoho večera prohlásil, že dneska půjde spát k sobě do pokojíčku a od té doby spí tam...postýlku jsme u nás ještě chvíli nechali, kdyby si to rozmyslel....a ze začátku vždycky nad ránem chodil za námi a dospávali jsme všichni pohromadě...někdy kolem 5 let přestal i chodit za námi, ze začátku mi to bylo trochu líto, ale zvykli jsme si 🙂 , teď zase pro změnu, když se ráno vzbudí brzy, tak si jdu já lehnout k němu a buď si povídáme, nebo ještě spíme dál a manžel se v ložnici taky v klidu dospí 🙂 .