Spaní na čtyřech. Máte zkušenost?

serafinovicova
15. kvě 2020

Ahoj holky, dcera bude mít 9m a už asi měsíc se přetáčí. Zprvu spala jen na boku, ale teď se už točí i na bříško a dává nohy pod sebe, takže má zadek nahoře. Vydrží takto spát cca 30 minut, než začne brečet. Musím ji vzít, utišit, otočit na záda a cca za hodinu celé znovu. To vše trvá už týden a přiznám se, že nevím co mám dělat. Proč se neotočí zpět, když je jí to nepohodlné - v postýlce nemá nic víc než jen deku na přikrytí - žádné hračky, žádné polštáře, které by jí bránily. Máte s tím prosím některá také zkušenosti? Předem děkuji. Iva

kvmatonka
15. kvě 2020

Je to normální, že děti v noci trénují nové dovednosti. U syna to většinou trvalo cca 14 dnů, pak ho to přešlo. A pak se naučí sedat, stoupat. Ono pak najít v noci stojící spící dítě v postýlce je strašně super na srdce 😅

malytlustyhroch
15. kvě 2020

Prvni syn mel dve takova obdobi, ze se pretacel ve spanku a tim se budil, jedno kdyz se naucil pretacet a druhe, kdyz zacal perovat na kolinkach. Rekla bych ze oboji preslo tak do 10 dnu, mozna driv, uz si presne nepamatuju.

hanulkaha
15. kvě 2020

A nemuze si treba jen nejak spatne lezet na ruccicce nebo tak neco? Nas mladsi od cca 8 mesicu spava temer jen na ctyrech. Ze zacatku jsem nechapala, jak mu to muze byt pohodlne, tak jsem ho vzdy obracela a zacal se vztekat vzdy, kdyz zjistil, ze neni na kolenach 😕 tak jsem se na to vybodla a nechala ho spavat tak... Nekdy se ale taky probere s knouranim nebo brekem a prave proto, ze ma treba hlavu napasovanou mezi tyckama nebo ma pod brichem ruku

anettkah
15. kvě 2020

Nezkousela jste spaci pytel? Syn bude mit 9 m a porad by nekam v postylce cestoval. Spaci pytel to vyresil, otoci se, ale neklekne si, nepostavi a spi tak v klidu 😉

mariladka
15. kvě 2020

U nás teda syn 2r4m takhle spává taky, takže je to normální, je to jen další poloha 🙂 ale spíš mě napadlo, nemůže se ji třeba trošku vrátit jídlo/štávy žaludeční? Má bříško víc nahoře a ještě na kolínkách, třeba proto pláče.

serafinovicova
autor
15. kvě 2020

@hanulkaha Tak to je přesně ta poloha a nebo jí dost podobná. Ano, když má hlavu v tyčkách, tak to chápu, proto ji v noci občas posunu zase "zpět", někdy totiž ze spaní leze po čtyřech a tyčky ji zadrží a to se začne ze spaní děsně vztekat, i přilehlou ruku bych pochopila, ale tolikrát za noc a tolik nocí po sobě? No, asi holt budu muset vydržet a třeba to přejde. I když mám pocit, že ráno jsme nevyspané obě 😀

serafinovicova
autor
15. kvě 2020

@mariladka To mě taky napadlo, protože ještě donedávna trpěla poměrně hodně na ublinkávání, takže cca do 7-8m spala i na klínku, ale protože se mi pak začala točit na bok, tak jsem ho z postýlky vyndala. Dřív spala i celou noc - 11 hodin v kuse, teď stále spí cca 10-11 hodin, ale právě s tím buzením a pláčem na čtyřech. To by už ale neměla mít plné bříško, aby se jí vracely šťávy...nebo jo?

serafinovicova
autor
15. kvě 2020

@anettkah Nezkoušela, ale začínám nad ním už hodně uvažovat...jenže nevzteká se, že si nemůže právě kleknout či se postavit? Dcerka je celkem vzteklinka a už od miminka má ráda prostor, žádné utažené zavinovačky, žádné omezování pohybu.

serafinovicova
autor
15. kvě 2020

Jinak všem moc děkuji za rady a ujištění, že je to normální poloha 🙂. Takže asi jako u všeho, zkusit vydržet a třeba se to poddá 😀.

mariladka
15. kvě 2020

@serafinovicova to netusim prave 🤔 malej taky spal dlouho na klinku, ublinkaval. Ale i ted se obcas stava, a to treba lezi normálně, ze zacne kuckat a plakat, a domnivam se ze to je prave to ze se mu vrati treba stavy, nebo neco jak paleni zahy 🤔 a kdy se ji to tak stava, jako jestli v ruzne casy nebo v podobný?

serafinovicova
autor
15. kvě 2020

@mariladka teď si už přes den jen brkne a jede se dal. Před spaním dostává dvě mléko na které je zvyklá, nechám ji odbrknout a spí. Pokud ji ještě něco tíží, tak se cca do 1hodiny probudí, znovu odbrkne, přebytek vyzvraci a spí dal, teda spavala. Teď se točí na bříško a na čtyři, a pak se budí každou hodinu, někdy i 2x do hodiny, ale když si ji vezmu, tak nebrka nic...tak právě vůbec nevím proč pláče 🤔

mariladka
15. kvě 2020

@serafinovicova pak mě jen napadá, že může být třeba ztuhlá z té pozice 🤔 a trvá to dlouho? Nebo se prostě neumí z té pozice dostat (může být třeba ze spaní "zblblá" a najednou to nejde). Vím, že se syn se taky naučil spát v nové pozici ale neuměl se z ní dostat a jak se probudil, tak plakal, pak to odeznělo ... další mě napadají zoubky, ikdyž nejsou vidět, můžou zlobit a třeba jak má lehčí spaní, tak ji to tíží. Syn se třeba takhle budil v noci 3x za sebou po půl hodce až hodce, když ho zrovna trápili, a zbytek noci poknouraval.

anita003
15. kvě 2020

Tak to závidím všem, u kterých to do pár dní přešlo, u nás to už trvá pár měsíců :D ale naštěstí ne teda denně a každou hodinu... A vypadá to tak, že se ze spaní překulí na břicho a když je na břiše, tak se automaticky postaví a kňourá a neumí si znova lehnout, takže ji musím uložit... Takže taky čekám, kdy to přejde a naučí se znova si lehnout bez asistence :D

kuttu
15. kvě 2020

@hanulkaha moje dcera taky takhle spí,neřeším to

fouskovi
15. kvě 2020

@serafinovicova syn skoro 5 let spí v této poloze nejradši 😂😂😂

makronka222
15. kvě 2020

Zrovna nedavno to malou preslo. Porad musela spat v uvedeny poloze a ja se budila a davala ji na bok, na zada, protoze po chvili rev. Asi si ty nohy prelezela, mohla dostat křeč nebo cokoli a pak rvala. Trvalo to asi mesic a ted se naucila spat na perine, kterou si zmuchla pod sebe. To uz vydrzi celou noc

serafinovicova
autor
17. kvě 2020

@mariladka jj, to asi bude tím, že je ztuhlá a následně zblblá 😀. Sama si neumím představit, že bych v této pozici ležela dále než hodinu. Dnes ráno se probudila ve 2, potom ve 2.30 fnukala, ale to stačilo ji pohladit a znovu přikrýt - ležela na boku, ráno v 6 jsem ji našla, jak spí na boku obličejem napasovaná na šprušle na šířku postýlky, takže už se začíná opět točit, tak snad budeme mít vyhráno. Už jako mimčo se mi točila kolem do kola (bylo to super najít 3m dítě s hlavou na místě, kde před hodinou mělo nohy 😖 ), tak se už snad naučí i otočit z bříška zpět na bok. Jinak zoubky to nebudou - v 9m už máme 4, ale ty ji naštěstí ze spaní nebudily. 3-4 dny je plačtivější přes den, ale v noci spí (dávám ji paralen na noc). Každopádně moc děkuji za radu a pomoc 🙂

mariladka
17. kvě 2020

@serafinovicova tak preji at se to brzy zlepsi 👍 vzpominam si, ze kdyz se zacal tocit na brisko, tak to delal v noci, a plakal, prtze ho to vzbudilo, zpet se pretocit neumel a ani neumel polozit hlavu na postel a treba spat takto. Jinak syn se stehuje v postylce porad, nekdy spi celou noc hlavou na jedne strane, ale jindy si priste sedne a placne sebou na druhou stranu apod. Rada bych presedlala do velke postele, ale mam z toho jeho cestovani obavy 🙈

karoczde
16. čer 2020

@serafinovicova takhle náš malý spi skoro celou noc 🙂))