Šupinky ve vláskách. Jak to dostranit?

holesov
13. bře 2010

prosim vás má vaše dítě také šupinky na hlavičce? kojenci to mývají často,moje dcerka má ale 16 měs.a šupinky se jí tedka udělali,nevíte někdo jak to odstranit?děkuji 🙂

kubaka
13. bře 2010

našemu se to dělalo do pěti let. Nejlepší je nalít na hlavu obyčejný olej aby byla hlava celá mastná a tak za 15 minut začít hustým hřebínkem vyčesávat - pomalu, jemně a trpělivě. Šupiny jsou v té době měkké a nasáklé a všechno se odloupne. . Pak třikrát umýt. Jde to bezvadně. 😉

rencata
13. bře 2010

Ahojky, Mája to měla jako miminko, ale někde jsem četla, že do pěti let je to normální. Nám na to pomohl krém z lékárny, stál asi 30 korun, bylo ho třeba ale jen malinko, zbytek jsem pak po době použitelnosti vyhodila, ale nevzpomenu si na název. Ale určitě Ti v lékárně poradí, je to přímo v lékárně dělaná mast. Hlavičku jsem namazala, nechala chvíli působit a pak opatrně vyčesávala hustým hřebínkem, šlo to krásně. Ale vlásky jsme musely pak asi 4x po sobě umýt, aby ta mastnota šla pryč. Ale po jedné takové procedůře bylo vše pryč. Dělala jsem to ve vaně při koupání.
O tom, že by to šlo i obyč. olejem jsem neslyšela, ale když má s tím Kubaka dobrou zkušenost, tak bych nejprve zkusila variantu s olejem, pže ten každý doma má a nemusí se nic kupovat 🙂

chalotka
13. bře 2010

Ahojky, tak Kajka to měla taky. My jsme koupili krém v lékarně, který mi tam doporučili. Večer jsem to namazala a za půl hoďky všiváčkem opatrně odstranila a měli jsme pokoj.

minea
13. bře 2010

Dcera to měla taky jako novorozenec, ale udělalo se jí to v necelých dvou letech. Já naopak sahám po protikvasinkové masti - třeba imazol, pak je brzo po problému.

holesov
autor
14. bře 2010

Děkuji všem za rady vyzkoušíme první ten olej a uvydíme,,, 😉 snad to pomuže,,,

konja
14. bře 2010

holesov: přesně jak píší holky - olej a vyčesat. Syn to měl jako mimi a pak se mu to ještě několikrát vrátilo a u dcery to samé. Sice trochu míň, ale máto zprátky. Večer budem taky olejovat 😀

holesov
autor
14. bře 2010

Také budem večer olejovat 🙂 zkusíme to při koupání,tak uvydíme doufám že se povede a bude to ok.pak písnu jak to u nás dopadlo,,, konja držím i vám palečky,,, 😉

holesov
autor
14. bře 2010

Pěkný večer,tak jsem při koupání dcerce hlavičku namastila olejem,a pak pořádně vyčesala,asi 4x jsem jí umyla vlásky a super,šupinky nejsou,,,tak doufejme že to vydrží,,,děkuji vám mooooc pěkný večer 🙂

lenkavano
14. bře 2010

tak se stroupkama máme zkušenosti též.trpí na ně Kubík s Lenčou,mají dost husté vlasy.používám olejíček ,pořádně namastím a většinou nechám do druhého dne.pak vyčesáváme.nakonec myjeme postupně dokud jsou vlásky mastné. 😉

vrtule83
14. bře 2010

tak mi s tímto také bojujeme, máme speciální šampony od kožní dr. a nepomáhají. Malé se ale nedělají šupinky, nýbrž veliké silné strupy. Horší je to, že si na to nenechá sáhnout. Nedávno jsem si po plavání všimla, že se jeden odchlipává, tak jsem to doma po vaně všiváčkem odloupla a vyčesala. Chudák malá plakala a pak tam měla i krvané stroupečky. Za týden se jí to tam udělalo znovu. Ráda bych naolejovala a pak zkusila vyčesat, ale leda tak v narkóze. Vyzkouším mazat tím imazolem, to mě nenapadlo, máme ho doma.

kubaka
14. bře 2010

holesov - dobrý 🙂 Ono se to ale rádo vrací, ovšem když se jich nenechá udělat moc, tak to není pak taková práce s vyčesáváním. Danovi se ty šupiny dělaly fakt nejmíň do pěti let. Marián na to netrpí.
vrtule - tak to máte ještě nějaký jinačí problém - neřekli ti , co se jí to dělá? Nemůže to být plíseň? 😨

lenkavano
14. bře 2010

vrtule a nemůže to být lupénka?pak snad jedinně vyčesávat častěji. 😒

lenkavano
14. bře 2010

a ten imazol myslíš tu bílou mast?to si nedovedu představit mazat do vlasů,nevím jak by se to vymívalo. 😕

vrtule83
14. bře 2010

já to několikrát ukozovala kožní a říká možná reakce na šampon, ty jsem už vystřídala 3. A když jsem řekla, že máme sebamed, tak že po tom by se to dělat nemělo. Doporučila šampony na seboroickou dermatitidu atd. a nic víc. Malá má atopický ekzém tak prý to může být k tomu. No abych pravdu řekla nikdy si to dr. neprohlídla pořádně, ba malá se nenechala.
Právě zkusím ten imazol, ten je na plísně.

lenkavano
14. bře 2010

vymývalo 😉 koukám na tu hrubku 😝 brrr.
vrtulko a ten imazol to myslíš tu bílou mast v tubě?nebo existuje i nějaká vodička?či olej?

holesov
autor
15. bře 2010

Tak uvydíme jestli se nám to vrátí nebo to bude dobré,,, 🙂 malé se to taky moc nelíbylo když jsem jí to mastila olejem ale co se dá dělat že??? pomohlo ale tak doufejme že to tedka bude už OK.

vrtule83
15. bře 2010

toho imazolu jsou rozné formy, myslím krém, mast a pasta. Ta pasta je fakt taková pudrová, to se špatně myje, ta je spíš na opruzeniny. Mi máme krém a ten je lehký. Dneska jsem jí to poprvé namazala na noc a za chvíli se to vsáklo, ani vlásky nejsou moc omaštěné. Tak jsem zvědavá jestli to bude mít za čas nějaké výsledky.

minea
15. bře 2010

vrtule83, údajně je to tak, že když hlavička jakoby smrdí, tak jsou příčinou právě ty kvasinky. Malá měla taky někdy v roce a půl tyhle krvavé stroupečky. Promazala jsem něčím mastným - ideální je obyčejný infadolan, seškrábala - a po umytí hlavičky jsem to mazala tím Imazolem (je to Imazol Plus krém, právě že je to taková řídká mastička, když se to dá jen na to místečko, moc to hlavu nezamastí). Procedura se musí několikrát opakovat, trvalo to asi týden, než to zmizelo.

jaanniinnkkaa
25. črc 2010

my měli taky na hlavě stroupky a dr. nám doporučilas mazat slunečnicovým olejem (promastit) a pak umýt vodou (cca po 2 hodkách) ta to vysuší a pak vyčesat co se dá kartáčkem..... a 2.varianta koupit si šampon Linola a umýt a vyčesat.... my to máme týden a už je to o 90%lepší... ještě nám to tak 2x koupání zabere...

bobsove
28. črc 2010

My na to nalili kojenecký olej od Weledy - byl tu, nepoužívanej, končila expirace, šup s ním na vlásky. A pak všiváčkem (husté zuby jeden vedle druhýho) vyčesat.
Výhoda je, že kdo šupinky má, nemůže prý chytit vši - údajně na to vši nejdou. 😀