Šupinky ve vlasech - nic na to nezabírá

jana31990
6. pro 2018

Dobrý den chtěla bych se zeptat dcerka 7 měsíců má ve vlasech takové šupinky něco jako lupy má to od narození. Na radu známe jsem zkoušela ji mazat lehce vlásky a hlavně pokožku na hlavě dětským olejickem. Ale bohužel nic nezabírá. Očividně ji to nijak nevadi jde spíš o to ze to nevypadá ve vlaskach dobře plus k tomu tam kde to ma je pokožka jako taková hnědá ale lehce nehtem to jde odstranit. Prosím poradite mi někdo na to něco co by mohlo zabrat? Děkuji

kachna_b
6. pro 2018

https://www.bioderma-cz.com/nase-produkty/abcde... super krém, po pár použitiach mal malý hlavičku krásne čistú. Stačí naniesť pol hodinu pred kúpaním a potom vyčesať. Je síce drahší, ale asi najúčinnejší

opicka123
6. pro 2018

U nás pomohlo namazat před koupáním konopným olejem a pak během koupání umýt šamponem a ještě ve vaně vyčesat. Stačilo to udělat 2x a byl pokoj.

svetluska09
6. pro 2018

@jana31990
Staci hodne namazat pokozku jakymkoliv mastnym kremem. Nechat pusobit a potom vycesat nebo vybrat rucne.

jana31990
autor
6. pro 2018

@opicka123 a vycesavala jste to klasickým hrebinkem nebo kartacem. Já že mám akorát ten dětský hustý kartac tak právě že jestli by nebylo lepší abych koupila klasický hrebinek

jana31990
autor
6. pro 2018

@svetluska09 právě že mi to moc vycesat nejde a vybirat to se mi povede jen par supinek a to je vše ☹ a jak jsem psala zkoušela jsem to namazat dětským olejickem a moc to právě že nepomáhá. A mohl by ten krém být třeba i obyčejná červená indulona?

svetluska09
6. pro 2018

Ja mazala kremem, kterym jsem maleho mazala po koupani. Zadny zvlastni. Poradne jsem to vetrela a nakonec vycesala. Dobry je kartacek s hutnymy stetinkami.
Ale kdyz nic jineho, zkusila bych klidne tu indulonu.

svetluska09
6. pro 2018

@jana31990 nebo muzes pouzit kartacek na zuby. Tim to jde taky dobre vycesavat. Normalni hreben je ostry a mohla by jsi ji ublizit, kdyz bys na nej tlacila.

lucie01
7. pro 2018

Já jsem prcka po koupání namazala dětským olejickem Johnsons, dala ho do nosítka, vzala dětský hřebínek a vše mu pomalu vyčesala... a jako bonus mi pěkně usnul 😁

jana31990
autor
7. pro 2018

@lucie01 to malou to česání spíš rozčiluje :-/ právě že kartáč nemá vůbec.moc ráda. Takže česání je u nás boj :-/

lucie01
7. pro 2018

@jana31990
@jana31990 nemyslím kartáč, ale takový tenký dětský hřebínek (zoubky na těsno v jedné řadě )... u nás je běžné česání taky za trest, ale tenkrát to tak nějak vyšlo, že se nechal a já mu to všechno vyčesala.

opicka123
7. pro 2018

@jana31990 tím dětským hustým kartáčem

jana31990
autor
8. pro 2018

Ok děkuji vyzkoušíme rady a snad nám to pomůže

marketcz95
10. pro 2018

Zdravím, máme doma 5ti měsíčního chlapečka a taky měl takové šupinky. Doktorka nám řekla, že to je dětská seborea a doporučila nám šampon Sebclair, dá se sehnat v lékárně bez receptu 🙂 a ten nám po par umytich zabral 🙂 nemusí se pak ani šupinky vycesavat 🙂

zrzeckas
12. pro 2018

Ja vycesavala kartacem tangle teezer. Ten mi prisel, ze nejak neskrabe a pritom to vycese. Jinak me bylo receno mazat, mazat, mazat i vicekrat denne aby se pokozka furt promazavala.

bayt
12. pro 2018

@jana31990 To je seborea, podle mě to spíš přejde časem, ale taky jsme s tím bojovali. Doporučuje se namazat olejem, nechat působit, a pak důkladně umýt šampónem! Jinak to ten olej bude ještě zhoršovat. Nám pomáhalo denně mýt jemným přírodním dětským šamponem. Když bylo nejhůř, namazala jsem občas krémem z lékarny na seboreu.