Seborea ve vlasech. Čím ji mohu odstranit?

Zodpovězené
29. říj 2019

Dobrý den,

16měsíční dceři se objevila seborea ve vlasech. Resp. domnívám se, že jde o seboreu. Má pod vlásky hnědo oranžové šupinky, spíš mastnější. Čím mohu odstranit? Dceru koupeme jen 1x týdně v čisté vodě, občas použijeme tuhé dětské mýdlo, které jste mi jednou doporučila.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den ,
u kojenců se seborhea objevuje často, jedná se defacto o kvasinku, proto je vhodné zohlednit i režimová opatření ve stravě a nepřehánět to s cukrem, resp po dobu nezbytně nutnou vysadit cukr jako takový, omezit mléko, ponechat jen zakysané mléčné produkty, omezit přílohu typu bílé pečivo, těstoviny, nahradit celozrnnými.
Nejlepší je odstraňovat šupinky během koupele dítěte, za použití malého množství oleje, například kokosový, mandlový, který jemně vetřete do postižené oblasti, kterou předem navlhčíte teplou vodou a pak žínkou nebo jemným dětským kartáčkem odstraňujete.
Následně bych už ničím nemazala, kvasinka je lipofilní a jakékoli mazání jí spíše zhoršuje, na zklidnění a vyrovnání pH můžete ale použít hydrolát, tzv. květovou vodu, tu můžete do kůže lehce vetřít. V kamenných prodejných seženete například květovou vodu pro miminka od Purity vision, k sehnání v DM.
https://www.dm.cz/purity-vision-bio-kvetinova-v...

Přeji Vám krásný den.
Pavla