Seborea - čím se jí zbavit?

meggie12345
11. kvě 2019

Dobrý den, prosím o radu. Můj 2letý syn trpí na AE, teď ho má celkem v klidu. Ale potřebovala bych poradit, čím se zbavit seborey ve vláskách? Aby mu to ten ekzém zase nerozjelo... Máte nějaké tipy? Předem děkuji 🙂

merope
11. kvě 2019

Mně říkala sestřička u doktorky, že to, co má na obličeji, je seborea - mažu to normálně olivovo-slunečnicovým olejem z DM-ka a po namazání vypadá, že dobrý, i sestřička schválila. Ale zaráží mě, že to má ještě ve 2 letech, já pochopila, že to je něco novorozeneckého.

dalmatinka2004
11. kvě 2019

Ahoj, řešila jsem před pár dny a na doporučení koupila za cca 250 Kč v lékárně Dr. Max tuto mastičku a můžu říct, že jsem nečekala, jak hezky rychle zabere. Moc doporučuji. Měli jsme to všude... Vlasy, obličej a hlavně silné krusty kolem uší. Cca 3 dny a je to prakticky pryč. 😉 Ať se daří!

martiniquest
11. kvě 2019

Za sebe můžu doporučit obyčejný kokosový olej. Naneseš do vlasů (ideálně krátkých), necháš působit 20 min a umyješ šamponem. Ten olej zaschlý maz rozpustí. Pokud to nepomůže napoprvé (když je velká vrstva), lze opakovat.

bilbery
11. kvě 2019

Kamarádky syn na to trpí. Hlavičku mu umyla čajem tiens antilipidový a měl 2.den pokoj.