Syn 10 měsíců odmitá normální jidlo

ronja55
16. srp 2018

Hezký den, syn mi nechce vubec jist asi 14 dni přikrmy. Už měl zavedená 3 jidla denně a papal pekně a ted do nej dostanu par lzicek a nechce. Je stale kojený na požádaní, tak že se teď časteji koji a jidlo prostě nechce. Čtyři dny mel prujem, ale uz je několik dni v pohode a změna v jidle zadna. Mam mu jidlo nutit a nebo proste počkat az bude mit o jidlo sam zajem? Bojim se aby mu neco nechybělo, přeci jenom jen mleko uz v tomhle veku nestačí.

calvac
16. srp 2018

@ronja55 Muj syn mel toto obdobi taky. Je fakt,ze predtim prodelal strevni chripku,po ni ale taky nejedl. Taky jsme koupili Nutrolin B na "rozjezeni". Rozjedl se za cca dva tydny. Jestli sam ,nebo to bylo tim Nutrolinem,netusim.

bayt
17. srp 2018

@hanve To jsem pochopila, ale proc byste ho nedala?

ronja55
autor
17. srp 2018

@bayt ja bych tedy svemu taky knedlik nedala. Je to jen mouka a ditěti nic nedá. Nevidim v tom smysl cpat s nim 10 mesični dítě. To mu radsi udelam nějakou zeleninku, libové maso a treba k tomu, brsmbor, ryzi, kuskus, bulgur. Ty maji alespon nejakou výživovou hodnotu....

barbara04
17. srp 2018

muzu te uklidnit ze moje 18m dcera v tech vedrech nejedlá vubec nic, pila minimalne a žila asi 10 dni jen na mleku. pikud nechce zak do ni to jidlo nenacpu násilím :-/

barbara04
17. srp 2018

ps: a syn ve 4 letech taky žije ze slunce a svetla některé dny... hele jestli ma 5 zubu, nakrajej jablko okurku, melouny, dej na talíř, svlikni dite a nech ho zuzlat, patlat, zkoušet 🙂 jakmile mas v hlave co by mel kdy jist a kolik mas na problem zaděláno - týrání rodiče pres jidlo je detska super zbraň ( nadsázka - ale moji me vyskolili, dcera treba totálně odmítla mixovane jidla, presnidavky atd, ji pouze kusy - a to mwla prvni zub v 14m ) nicméně i bez zubu pokousala pečené kuratko a rajčata - to ji chutná 🙂
jinak nemyslím ze je nemocný a s doktorem který doporučí rizek a omáčku bych opravdu jidelnicek uz neřešila. me zas chteli odstavit dceru protoze malo nabirala - to ze vubec nepije sunar uz nikdo neřešil :-/

bayt
17. srp 2018

@ronja55 Tak pokud dáváš dítěti třeba od roka pečivo, tak knedlík je to samý a i ten knedlík se dá udělat z kvalitní celozrnné mouky. Možná to má nakonec víc výživové hodnoty než ty běžné těstoviny.

ronja55
autor
17. srp 2018

@bayt těstoviny vůbec nedávam a chleba taky nemel a neplanuji mu ho davat v dohledné době. Já sama knedliky nejim, protoze se po nich akorat tloustne a člověku nic nedaji, tak nevim proc ho davat ditěti. A muj by ho ani nezvladl snist. Nekdy do dáví i rýze, natož kdedlík.

bayt
17. srp 2018

@ronja55 To je teda pěkná blbost, že se tloustne po knedlíku. Leda když si ho člověk dá s kačenou a sádlem 😃 Já nevím, kolik je dítěti zakladatelky, ale předpokládám, že většina dětí dostává cca od roka lepek. Tedy i pečivo.

ronja55
autor
17. srp 2018

@bayt Já jsem zakladatelka 😃. Malemu je 10 měsíců. Lepek uz měl ale ne v podobě chlebu a knedliku. A po knedlikach se fakt tloustne. Je to mouka. Ja nejim ani normalni chleba, jen zitne pecivo. Kdyz budu jist knedliky, rohliky apod tak bych mela 100 kg.

bayt
17. srp 2018

@ronja55 Tloustne se po nedostatečném pohybu a nevyvážené stravě, ne proto, že sníte pšenici :D Spíš bych dítěti ukázala, že jíst se má vše ve zdravé míře. Ve většině světa je mouka a chléb tak 90 % tamní stravy, ale obezitou trpíme hlavně tady u nás. Tak nevím. Já teda jím v normální míře i pečivo a štíhlá jsem.

ronja55
autor
17. srp 2018

@bayt Každy má jiné spalovaní. To že vy to jist muzete, neznamená že někdo jiný po tom tloustnout nebude. Já jim pravidelně a zdravě a stejně si musim hlidat kazde sousto, jinak okamžitě nabíram. A pohybu mam až moc, mame hospodářství a mnoho zvirat a je kolem nich spousta prace, že se celý den nezastavim. Moje ditě má vyvážený a zdravý jidelnicek a urcite az bude starsi, tak mu dam i chleba a treba i ten knedlik, ale nevidim duvod mu ho cpat v 10 měsících.

katka865
17. srp 2018

@ronja55 necetla jsem to cele. Mala mi nechtela moc jist a do roku jsem skoro jenom kojila a nic ji nechybelo - je to cile a zdrave dite. Pak jsem ji ve 13 mesicich odstavila a stejne se nerozjedla. Dostavala umele mleko a byla spokojena. Syn jedl hezky ale mel taky obdobi ze nechtel. Nenutila jsem a ted uz zase ji hezky. Kojeni je urcite na miste a dostatecne. Jeste bych zkusil neco u jidla zmenit. Zkusit dat kousky do ruky nebo posadit jinam. At se nedostane do bludneho kruhu - posazuji me do zidle tak rvu.

evee24
17. srp 2018

@ronja55 Tak sem nečetla uplne cele. Ale přesne toto mi mala dělala taky. Do 14 měsíců skoro plne kojena. Zkoušeli sme všechno. Od všeho snědla jen 2-4 lžičky. Dr radila nenutit. Tady se to pokažde setká s negativem ale radila dávat tvaroh. Aby aspoň trochu nabrala. A nakonec sama zničeho nic zájem o naše jídlo a ted ji krasne.

bayt
17. srp 2018

@ronja55 jo to chapu, osobne chci davat obiloviny, az bude mit maly stolicky

ivuska1986
18. srp 2018

@ronja55 ahojky, mame na chlup totoznou situaci, dr nam delala i vyter, vse o.k. rekla bych, ze je to z toho vedra. Mala jedla uz skoro jak dospelak, byl den kdy toho snedla vic nez ja, jakmile zacaly vedra, prestala odmítat postupne jidlo. Ted jsme odjeli na tyden do chladnejsich kraju, babi ma v baraku 23 stupnu, my v byte 31, prujem presel, basti krásně. Takze jsem si jista, ze pricinou jsou vedra.