Syn polyká všechno, i kamínky. Co se s tím dá dělat?

timbouctou
22. kvě 2009

Ahoj děvčata, kdo máte zkušenost s dětmi že vám snědí venku na co přijdou? Já nemůžu z Alexe ani na vteřinku spustit oko, jinak okamžitě a střelhbitě sebere cokoli - kamínek, hlínu, opadlou omítku, posekanou trávu - a nacpe si to do papuly a začne žvýkat, a když ho včas nedoběhnu tak to i polyká 😨 😒 Dá se s tím něco udělat?

timbouctou
autor
1. črc 2009

Já to nechápu, že některým dětem to chutná... Ptala jsem se dr jestli mu nemůže něco chybět, a ta mi řekl, že když jí normálně mlíčný výrobky a zeleninu tak by neměl být problém.

simculik - to máš dobrý, že tě poslechne. Alex když vidí, že jsem mu na tu pochoutku přišla a běžím mu ji vzít, tak si nacpe plnou pusu aby toho co nejvíc stihnul než se matka přižene 😀 😀

petule777
2. črc 2009

Ahojky, asi před hodinou mi malý rozdrtil staré velikonoční vajíčko a určitě i něco snědl. Byla jsem asi cca 5 min na WC 🙄 Když jsem otevřela dveře, nevěřila jsem svým očím a hlavně nosu, myslela jsem, že se vyvrátím a nevěděla co dřív. Vajíčko po celém koberci, malý celý od něj a aroma na omdlení. Myslíte, že se mu může z toho něco stát? Bylo staré minimálně 1 - 2 roky. Chlapa jsem chtěla za... , schovává si je na památku 😠 😠 😠

nadik
2. črc 2009

počkej to bylo jako vejce vařené? To snad ne 😀

petule777
2. črc 2009

jo nadik bylo 😠 Nevěřila jsem, že po takové době by v něm mohlo ještě něco být..... 😝 😝 😝

timbouctou
autor
2. črc 2009

no fůůůj 😲 😝 počkej do zítra, kdyby nic, tak snědl jen bílek 😀 😀 A nebo se schválně pomatlal, aby byla větší sranda.

petule777
3. črc 2009

Ahojte, malý chytil průjem - docela slušný. Ale teď mám dilema, jestli to nejsou spíš zuby, protože kdyby toho snědl nějak víc, tak si myslím, že by to spíš vyzvracel než ten průjem hm?? No nevím...... Jinak je úplně v pohodě, hraje si, dělá nepořádek jako vždycky, akorát včera víc spal než jindy. Tak doufám, že to budou ty zuby nebo jen průtahovka z toho vajíčka 😕

timbouctou
autor
3. črc 2009

petule - no na pohotovost máš dost času. Změř mu teplotu a dej mu černý čaj a uvidíš, no...

yanna.o
3. črc 2009

petule, ty jo, to je dobrý 😀
tak to se musí pročistit, hodně pít a jablíčko, mrkvičku nastorouhat.. nebo tak něco.. a dej mu ještě třeba smectu do přesnídávky

petule777
7. črc 2009

ahoj holky, díky za rady, ale už na druhý den to bylo dobrý. Dala jsem jablíčko s mrkví, hodně čajíku. Ale nakonec to byly i zoubky - spodní dvojky obě dvě naráz a zdá se mi, že i jedna stolička. Takže možná proto i taková průtrž 😀 . Ale měla jsem docela nahnáno, protože vajíčka jsou dost zrádné - salmonela a tak 😖

timbouctou
autor
7. črc 2009

při salmonele se hodně zvrací a navíc je člověk unavenej a všeobecně mu není dobře. Ale když byl jinak v pohjodě...

binki
8. črc 2009

co nám chutná: kolíčky, pneumatiky z autíček, časopisy, hřbety knih, plot, písek, jídlo ze země, kostičky, voda vylitá na stole. a to za ním běhám jak liška

dostyna
2. srp 2012

Ahoj holky, tak ted tady šílím. našla jsem u linky vařečku( Toníkovu oblíbenou hračku) a kus z té míchací části je pryč. tak řeším,jestli to nespolk 😖 Asi by se dávil s myslím, oběd pak normálně polykal, tak nevím. nemůžu to nikde najít a tak mám strach. myslíte, že to mohl spolknout?velikostně by to byly tak 2 cm na délku a tvarem je to z kraje vařečky.

ined77
2. srp 2012

@dostyna ..no nevím, ale myslím, že to je dost velké na spolknutí...spíš by se tím dusil 😉 .
já myslím, že se to někde najde...děti dokážou ukrýt věci velice dobře 😀 .

dostyna
2. srp 2012

@ined77 taky si myslím. Kdo má na to mít nervy 😀 😀 Možná už tak ta vařečka byla, máme jich hodně a stejně všechny vytáhne, mám rozkramovanou celou kuchyň 🙂

ined77
3. srp 2012

@dostyna ...já už jsem trošku otrlejší 😀 , ale je pravda, že člověk musí mít oči na šťopkách i u starších dětí...starší vidí na malé jak něco "ochutnává" a co myslíš že ho napadne?...ne že by jí řekl třeba fuj, to se nejí...naopak, sám si to strčí do papulky 😠 😀 (co když je to přeci jen mňamka že? 😀 )
o rozkramařené kuchyni vím také své...malou to zatím moc nebere, ale malý mi zdevastoval všechny pokličky, jen jedna zůstala s úchytem 😀 .
nedá se...oči mít i na zádech a čekat až z toho vyrostou 😉 🙂

dostyna
4. srp 2012

@ined77 je to asi všude podobný .-) Občas bych ho ale přetrhla vejpůl, řeknu mu desetkrát NE on to stejně udělá 😀