Tělesné tresty. Mají být? Od kolika let?

janicka006
22. črc 2010

Zajímal by mne váš názor na tělesné tresty...mají vůbec být,od kolika let,kdo je může využít..výhradně rodiče??nebo i bližší příbuzní jako babičky???nebo i učitelé..???Jak to funguje u vás????

karinka78
24. črc 2010

@kaleilah: no, doufam ze je i veliky pocet tech co jdou bez toho placnuti, takze snad 4ta svetova nehrozi 😀

lenkavano
24. črc 2010

@kaleilah ale jako já ty její názory nechápu.za chvíli sem bude psát o atentátu na prezidenta či co?ona je idealistka mě nepříjde že žije v reálu.

kaleilah
24. črc 2010

kari bohužel, psala jsi že z tohodle jedinýho výchovnýho plácnutí vznikla válka....jak mánm vědět, že to nerozpoutá zrovna to moje plácnutí? Ne ne, už jsem procitla, ude válka, objednávám zájezd na kanáry a jdu si užívat, dokud mi zbývá ještě trochu života a zdravýho selskýho rozumu 😀

lenkavano
24. črc 2010

@karinka78 no promin ale já myslím že idealisti jako ty by byli první na řadě v té válce.omlouvám se.

eloana
24. črc 2010

ja si tu taky pripadam jak tyran 😀 s tim ,ze souhlasim s telesnym trestem- jako je placnuti pres zadek nebo dat primerene pres ruku.neperu deti do hlavy nezaviram je to sklepu atd.....neperu deti za to ze se pocuraji, ze spadnou ,umazou se, ze nechteji jist.......kdyz se dcera vzteka plati na ni to ,ze ji proste necham a nevsimam si ji a za chvili prijde uz v pohode. domluvy ci tresty absolutne nepomahaji...

lenkavano
24. črc 2010

@eloana vůbec si tak nepřipadej jsi určitě skvělá máma,to je jen o tom že je tu jakási paní dokonala která nemá o výchově ani potuchy a bude tu poučovat,odsuzovat .........

karinka78
24. črc 2010

@lenkavano: nevim, nevim.Ale urcite neni jen placnuti pres zadek stejne jak od maminky tak od tatinka. Takze uz odtud ti prameni, to ze nikdy nevis, jak to tvoje dite vnima. Treba to tvoje placnuti pres zadek bude brat jen jako letmy dotyk, ale mozna placnuti od tatinka uz bude bolet, takze kdyz pak prejde se stejnou vychovou na sve deti tak uz nebude treba pouzivat jen letme placnuti, ale bude pouzivat to tatinkovo silnejsi a kdyz to pujde takhle z generaci na generaci tak nechci videt jak to bude vypadat za par desitek let...ale prosim, neber to osobne, verim ze i tvuj manzel ma urcite vymezene hranice citlivosti. Ale jsou ruzne lide a ti uz treba nemusi mit tu citlivost tak nizko jako ty, ale muzou pouzit argumentu, ale lenka rekla ze to nevadi takovy letmy pohlavek...a tak dokola

lenam
24. črc 2010

Holky, nejdříve by musela být ta 3. světová 😀

kaleilah
24. črc 2010

Pokud tatínek neumí ovládat svojí sílu a neví, kdy a jak je vhodný v daný chvíli zakročit, tak nemá u výchovy mým dětí co dělat...Věřím manželovi, vím že by nedal na zadek tak, aby to bolelo, stejnějako vím, že on dá dětem jen výjimečně. tráví většinu času v práci a proto s nima nezažil určité situace

eloana
24. črc 2010

@karinka78 ok ja ti neberu tve vychovne metody.....jen mam pocit ,ze jsme podle tebe spatne matky kdyz placneme sve dite.....ja bych zas dite nepostavila do kouta . podle me tomu diteti srazim sebevedomi vice nez kdyz ho placnu-ale to je muj nazor a nikomu ho nevnucuji

kaleilah
24. črc 2010

lenam...s tou se počítá ta bude kařdou chvilku tady na MK 😀

My agresivní matky, které svůj agresivní a tyranský styl výchovy přenáší na svoje děti versus mámy....a pojmenujte se sami 😀

karinka78
24. črc 2010

Nic padim. jak uz jsem rekla, ja zastavam nazor, ze to jde i bez fyzickeho trestu. Vam treba vyhovuje fyzicky trest, tak v tom pokracujte. kazdy je sveho stesti strujcem a vsichni by si meli uvedomit ze maji stesti mit moznost vychovat dite, ale nemeli by zaroven zapominat ze dite neni jejich majetek. Mejte se hezky.

kaleilah
24. črc 2010

@eloana já i kdybych ho do kouta postavila, nevydrží tam. Když se dany vzteká, utíká vztekající do pokoje a zavírá za sebou dveře Už pochopil, že vztekat se může, je to součástí jeho vývoje, ale na mě to neplatí a nepotřebuju to poslouchat. Kdbych ho dala do kouta, tak by tam nyevydržel a nepochopil vy, proč se jako nějaký dvě minuty nemůže hnout-ne že bych ho svázala, ale jako proč dvě minty musí být v koutě, když chce skákat po posteli? 😅

eloana
24. črc 2010

@kaleilah tak to je dalsi vec nejdrive bych ji do toho kouta musela domlatit 😀 😀 coz samozrejme bych neudelala

lenam
24. črc 2010

Jojo, tady na MK jsou často války. Každý má jiný názor a často to ty dvě strany špatně nesou a pak už je blízko k tomu někoho někam poslat, začne být osobní, a už to jede 😀 😀

lenkavano
24. črc 2010

@karinka78 moc ti děkuju za celkem smířlivý tvůj příspěvek fakt mě to ted překvapilo.a podotýkám že to nemyslím fakt v ironii.

ted se chceš bavit o otcích .no budiž.tak třeba můj manžel je hodný a starostlivý,ale je přísný a důsledný ve výchově.navíc ho moc nemáme doma ,je doma 6 dnů v měsíci.
jinak já děti nepohlavkuju a víš proč?protože dcera měla zánět mozku a málem nám umřela.takže prostě vím že hlava hlavně zadní část je velmi choulostivá....ale to jsem se zase dostala někam jinam.
mě může vidět třeba sousedka odvedle jak lupnu malé jednu lehkou přes prdku.a určitě se nebojím že by si řekla ale lenka říkala.......a mlátila své dítě hlava nehlava.

mě taky přijde že se tu bavíme pořád dokola a vlastně o ničem....máme prostě opačné názory ale od toho diskuze je aby se diskutovalo.jenom když je toho už fakt moc tak to člověka už nebaví.....a vůbec ani náhodou se tu nebudou matky které užívají minimální tresty ,obhajovat a kát,něco si vyčítat a říkat si ale katarinka říkala.......každý vychovává podle svýho nejlepšího úsudku.a jak už tu někdo psal,dělá se kolem toho šílený humbuk,proto jsou dněšní děti jaké jsou,dovolí si na učitele,na rodiče,na prarodiče.......za nás nevídané...
ale já vím ty mi na to zase napíšeš že tvoje děti jsou vychovány tak že to prostě nedělají...

lenkavano
24. črc 2010

@lenam no comment 😖 to nemá cenu 😝

filipal
24. črc 2010

ja ani necakam, ze matky, ktore biju svoje deti uznaju, ze nekonaju spravne. keby boli taky "format", snazili by sa vychovu riesit inac.
nikdy nebudem tvrdit, ze nechapem, ze rodicovi vyleti ruka, sama som sa k tomu priznala, chapem to, treba mat nervy zo zeleza. ale trvrdit, ze je to spravne to neschvalujem a odsudzujem to!

ja sama mam k fanatizmu daleko. neznasam fanatizmus, ale neznasam ani zneuzivanie sily.

janula2008
24. črc 2010

Karinka, ty jsi fakt mimo 😀 občas taky malé plesknu po zadečku nebo po ručičkách, když si to zaslouží (a to teď samozřejmě nemluvím o nějakém soustavném bití nebo týrání) a myslím, že to není od věci a jako tyranka si teda fakt nepřipadám. 😝 😀 Momentálně si třeba vybavuju situaci, kdy jsme šly spolu z nákupu, já táhla dvě plné igelitky v jedné ruce, Simču v druhé a v jedné chvíli, kdy jsem ji asi deset sekund předtím říkala, Simi teď si mě pořádně drž , budem za chvíli přecházet silnici, tak ať Tě nepřejede auto, tak v tu ráno se mi vytrhla a rozeběhla, chytila jsem ji kousinek od silnice. A teď bys jako udělala coooo??? 🙄 Řekla zvýšeným hlasem Simonko to nesmíš??? Nedovedu si představit jinou variantu než dát jednu přes zadek a to sorry, ale od té doby už to nikdy neudělala, v určitých situacích jde prostě i o zdraví toho dítěte. Jasně, měla jsem ji držet třeba ještě pevněji a za zápěstí atd,ale myslím, že každá mamina co vychovává děti tohle prostě chápe, co dokáží vyvést atd.

kaleilah
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenam
24. črc 2010

@lenkavano Víš, ono to bylo i za nás, ale moc se o tom nemluvilo. Pro každou generaci je ta další horší. Můj spolužák před námi napadl učitelku a to mi je něco málo přes 30. Bylo to a je to. Ale teď je to více medializované. Brutalita roste, to víme všechny. Ale popravdě hollky, svádí se to na výchovu bez plácnutí, ale z toho počtu holek co sem přispěly skoro všechny plácají. Takže si myslím, že i celkově ve společnosti se plácá vesele dál, tak jako to dělali rodiče dříve. Starší generace nám říkají, že vychováváme špatně, protože děti se chovají hrozně. Tak v čem to je? Ve výchově bez plácnutí asi těžko, protože to funguje dál. Takže nebudeme říkát, že u nás je to dobré a v cizině špatné, protože i tady se mladí chovají bez pravidel a bez nějakých hranic. Takže asi možná úplně ty plácance zase tak nepomáhají.

lenkavano
24. črc 2010

@janula2008 právě tady jde o to pochopení těch matek ,o to pochopení těch situací co můžou nastat.ale jelikož jsou i matky dokonalé což my nejsme protože jsme matky tyranky tak máme prostě smůlu.

lenam
24. črc 2010

Je štěstí, že se tady sešlo skupina, která zastává plácání. Kdyby to bylo naopak, tak zase o vás budou psát, že jste mimo a možná by to hnaly tak jako vy do extrému a udělaly z vás ty "tyranky" 😀

kaleilah
24. črc 2010

@lenam ono asi záleží taky na tom, jestli dítě rozlije ptí, plácne se a hotovo. takhle vychováá dost lidí. Já za to byla taky bitá. Je opravdu säsi důležitý určit, v jakých situacích je pro mě bezpodmínečně nutný, aby to dítě poslechlo. A taky když se plácne, vysvětlit za co. Jo, teď to třeba nepochopí, ale když to budeš omílat xkrát denně tak za rok už bude konečně vědět, o čem to ta máma mele furt do kola.

karinka78
24. črc 2010

@filipal; souhlasim, take chapu, ze je to velice napinava situace a musim priznat ze mi trvalo dost dlouho nez jsem si v Angliii zvykla na "nefyzicke" tresty, take jsem z CZ nic jineho neznala. Ale musim rici ze jsem rada, ze jsem tenkrat dala jazyk za zuby ( a nekdy jsem si ho vztekem malem i prekousla) a vydrzela, naucila se trpelivosti a dodrzela jejich zakon proti "fyzickym" tyrestum. Takze chapu, ze je mnoho lidi co se neudrzi a ruka vyleti a pak toho lituji, pak jsou taci co pouzivaji fyzicky trest jako nejrychlasi metodu napravy a pak je ta skupina (coz je nechutne), ktera si vylozene na fyzickych trestach zaklada (ale to je na jine tema).

lenam
24. črc 2010

@kaleilah Teď tu poznámku ke mně moc nechápu. Psala jsem o něčem jiném.

lenkavano
24. črc 2010

@lenam víš v čem to je?že jsou rodiče právě moc benevolentní ,dnešní děti nemají prostě hranice jako jsme mívali my,já věděla že musím zdravit že je to slušné a dělá to každý slušný člověk,dnešní mládež nepozdraví ani náhodou..rodiče dnes hodně tolerují svým dětem,až je to na škodu a děti čím víc rostou tím víc toho zneužívají.proto starší generace dnešní mládež odsuzuje ,protože je nevychovaná.ale to není tím že by se děti doma bily,to je tím že prostě nepříjde trest za něco když má přijít.a o tom to je.

lenam
24. črc 2010

A máš pocit, že jsi benevolentní? Vždyť teď vychovávají děti rodiče, kteří vyrostli v naší výchově. A jak píšete, neznáte nikoho, kdo by neplácal. Tak za to plácají?

kaleilah
24. črc 2010

@lenam já jsem pochopila co píšeš. Myslela jsi to tak, že děti jsou nevychovaný i přes to, že je většina rpdičů fyzicky trestá a v čem to teda je...Já to myslela tak, že hodně dětí i v mým okolí dostává na zadek, ale bohuže mámy to berou jako rutinu, něco se udělá a hned šup na zadek a pak to dítě ani nevíí za co a od rána do večera dostává na zadek. Myslela jsem to tak, že je prostě důležitý mít pro ten trest ať už fyzickej nebo nějak alternativní opravdu důvod a netrestat za všechno

lenam
24. črc 2010

@kaleilah Jo, tak s tím opravdu souhlasím.