Tělesné tresty. Mají být? Od kolika let?

janicka006
22. črc 2010

Zajímal by mne váš názor na tělesné tresty...mají vůbec být,od kolika let,kdo je může využít..výhradně rodiče??nebo i bližší příbuzní jako babičky???nebo i učitelé..???Jak to funguje u vás????

pepibubu
31. črc 2010

@yfka30 Tvá kamrádka je docela pohodlná, co, radši než by zatla zuby a vysvětlovala, tak radši ustoupí. No, jestli je holce osm, tak myslím že už brzo pochopí jakou chybu udělala. Ale pak už bude sakra těžký něco napravovat, půjde-li to vůbec....

anta
31. črc 2010

Yfka30 - malá nebude rozcabená, ona už totiž je 😀 😀 To ta její máma ji pěkně kazí, to je děsná hloupost, dítě pak neví, zda se může na mámu spolehnout nebo nebo ne. Potřebuje hranice a ne klid maminky,hlavně aby neječela, no a co, každé dítě ječí, to by muselo být hluchoněmý nebo rovnou němý, aby bylo ticho. Takže suma sumárum, mamince ještě půjde hlava kolem a dítě má spratka. Maminka by potřebovala na prdku, holka bude jednou nešťastná až zjistí, že svět se netočí jen kolem ní, to asi jednou mamince bude moc vděčná, jestli rovnou nezdrhne z baráku 😒

pepibubu
31. črc 2010

@anta rodiče maj bejt kamarádi, to určitě, ale musej dítěti bejt schopný určit, tohle ještě ano a tohle už ne....

yfka30
31. črc 2010

@pepibubu trochu pohodlná? 😅 To ani omylem, to je prostě tip člověka, co si neměl dítě pořízovat. Celý dny sedí u PC a holka aby byl klid čučí bud na telku nebo je taky u komplu 🤐 . Nikdy jí jako malé nečetla, snad si ani nehrála, protože když mi píše " zase otravuje, abych si s ni hrála", tak to už taky o něčem napovídá 😔 . Ještě jedna věc...ve svým věku si není sama schopna uklidit svůj bordel a o pomáhání ani nemluvím. Jako když mi kamoška napíše, že holka nemůže utřít prach, že je blbá, že by si Pronto stříkla do ksichtu, tak tomu se nedá nic než smát 😀 .
Myslím si, že tady už bude na nějakou nápravu pozdě 😒

yfka30
31. črc 2010

@anta souhlasím s tebou ve všem 😵

pepibubu
31. črc 2010

@yfka30 ???? Tak to ani ne dvouletej Pepa uklízet umí... příklad, včera v Globusu, podařilo se mu shodit dva šampony, a ještě než jsem stihla říct Pepo, seber to, tak už je měl v pacince a dal je do regálu.... Holt, co kdo zaseje.....

yfka30
31. črc 2010

@pepibubu ...to sklízí 😉 ....Paťula, než jde spát, tak si spolu sedneme na zem a já mu podávám hráčky a hází je do koše (na hračky), aby to nevyznělo blbě 😅 ...prostě má naučený, že než se jde spát, musí svůj bordýlek uklidit..někdy uklízí během dne, ale to tam naháže co mu padne pod ruku, takže ovladače, mobily a tak i struhadlo tam jednou letělo, prostě co není mimo jeho dosah skončí v koši 😀

pepibubu
31. črc 2010

@yfka30 přesně, a on z toho sám má i radost, to víš že někdy zkusí "Něně" přece jen je to jen dítě, tak v takový chvíli mu pomůžu - jednu hračku on, jednu já, a když vzdoruje hodně, tak dostane přes plínku, a pak to brečky udělá hned.... pak následuje pochvala, pomazlení a dotaz "a nešlo by to příště bez toho odmlouvání? " na to se vždycky přimazlí a je dobře.

anta
31. črc 2010

yfka, děkuji, že se mnou souhlasíš. Na otevírání očí mamince je asi dost pozdě. Jak může říci, že jí její vlastní dítě otravuje, že si chce hrát, to je divný vztah maminy k dítěti, fuj, to se mi nelíbí 😒 Je mi holčičky tak trochu dost líto, protože je zvyklá na to, že vše je po jejím a bude si myslet, že to tak půjde i s jinými věcmi, bude asi hodněkrát zklamaná. Co se úklidu týče, tak my hrajeme doma závod (podle prasátka Pepinky 😀 ), kdo z nás dvou uklidí víc hraček, Honzíka to baví a tak ho nechávám samozřejmě vyhrát, už mám i tak odřená kolena od toho věčného lezení po koberci 😀 😀 😀 Samozřejmě také záleží na jeho náladě, někdy si uklízí i sám od sebe anebo když vidí, že začnu uklízet sama a říkám nahlas "achjo, kdopak mi tu asi pomůže uklidit, maminka je na to taaaak sama" 😉

anta
31. črc 2010

Naštěstí nedělá to, že by chodil a to, co uklidím, že by rozhazoval, to by byl céres, ani mu to neříkám, protože bych mu dala návod na to, aby mě naprdl 😀 😀 😀 A taky mezi námi holkami, nemá tisíc hraček a nezájem maminky, anóbrž hraček má tak akorát, moc opravdu ne, ale vyhrajeme si oba a já se přiznám, že mám i dobrý pocit, že se mu fakt věnuju, umí si hrát i sám, sám si i maluje, já mu stavím garáže pro autíčka a on si do ní zajíždí a tak. 😉 Moje ségra má holčičku, jsou prachatý, holka se přes samé hračky do pokoje nevejde, ale problém je v tom, že ona si s ní tolik nehraje a věčně na ní ječí, jak z ní má asi cuklý nervy či co, pokaždé, když s ní mluvím, tak opravdu na tu holku pořád huláká, to je taky strašný ☹

romana29
31. črc 2010

Jasně, uklízet se musí a vidím holky, že máme stejné postupy, když to nejde, tak lepší než řvát a bít je děckovi pomoct a příště, třeba, až je nálada, tak si to uklidí samo. My už jsme větší, takže už ví, že před spaním - po obědě, než se jde ven, než se večer jde spát, tak se musí uklidit. Někdy je pravda ten úklid jen hození na hromadu 😀 v pokoji, ale většinou se snaží. Kamarádka na svou dcerku tak šíleně řve, no hnus....teda né kamarádka, spíš známá. Vůbec se mi to nelíbí a myslím, že její malá je zlatá a vůbec si to nezaslouží, takže moc s ní v kontaktu nejsem - mě osobně to nedělá dobře, tak se s ní nestýkám.

yfka30
31. črc 2010

@anta bohužel je to tak ☹ . Tvoje sestra se asi malé snaží ten nedostatek času nahradit hromadou hraček, což taky nechápu ☹ . Kamoška ani ty hračky nekupuje, ona holce nekoupí nic, radši si koupí novej mobil a když se jí zeptám proč něco nekoupí holce, tak mi odpoví, že ona nic nepotřebuje...a ona snad potřebuje novej mobil, když ten předešlej je plně funkční? 😠 . A musím podotknout, že prachátá není vůbec...a ted se rozčilovala, že ve škole si musí všechno platit 🤐 .
Já ani nevím, jestli je mi té malé líto 😅 , ale to bude možná tím, že ju znám a už bylo dost situací, kdy jsem se musela fakt držet, abych něco neřekla...Každopádně máš pravdu, že bude chudák 😔

yfka30
31. črc 2010

Holky, já mám fakt chuť jí tohle dát přečíst, možná by se konečně chytla za nos a uvědomila si, že udělala fakt velkou chybu ve výchově 🤐 . Ale nevěřím, že by to mělo nějakej efekt, zase by tvrdila, že není ROZMAZLENÁ, jako vždycky nebo by to házela na svou máti 😒

anta
31. črc 2010

yfka30 - tak jí to můžeš přednést sama, ale obávám se, že kámoška by to jaksi nevydýchala a urazila by se, to mi věř. ☹ A kde je tatínek v této rodině? 😒

yfka30
31. črc 2010

@anta myslíš, že už jsem jí to neříkala? Už několikrát a efekt žádnej, pořád si mele to stejný dokola 🤐 . Tatínek odešel, ještě než se malá narodila a to je další z věcí, kterou se ohrazuje....sakra není jediná, kdo vychovává dítě sama 😖

No nic přenechám diskuzy zase ostatním, jen mě zajímaly vaše názory a jestli nejsem náhodou divná, když to vidím jak to vidím 😕 😅 .

Tak se tu mějte a moc se nehádejte 😉

anta
1. srp 2010

yfka30 - jasný, já bych se třeba rozmýšlela taky než bych jí něco řekla. A slibujeme, že se nebudeme hádat, viďte holky? 😉 Jo a divná nejsi, je to pochopitelný. Ale je zřejmý, že ta mužská ruka vážně chybí. Já bych to tak nechtěla 😒

yfka30
1. srp 2010

@anta tam už nemá cenu něco říkat, to je zbytečný 🤐 ...jo určitě tam chybí ta mužská ruka, ale znám víc holek, co jsou na dítě samy a tohle si ty jejich zaltíčka nedovolí, takže to jenom v tom nebude 😕 ...ale tohle už jsem vážně nepatří, tak mizím nerada bych byla od adminů pokárána 🤐 😵

brumdinka
1. srp 2010

yfka - nejseš divná, ano chybí tam mužská ruka ale opravdu není jediná, co vychovává dítě sama; holka bude jednou hodně zklamaná, jelikož opravdu se svět netočí jenom kolem ní a maminka se taky nebude stačit divit ---- docela mi to připomíná moji kamarádku - taky vyrůstala jen s mamkou a babičkou a kolikrát když sem k nim přišla tak lítali z její strany na mamku hodně sprostý slova, že sem se nestačila divit 😅 ---- já bych si něco takovýho ke svym rodičům v životě nedovolila 😒

tetes1
1. srp 2010

Poctivě jsem dočetla celou debatu, protože mi toto téma přijde hodně zajímavé a sama nemám 100% utvořený názor. Nejblíže je mi styl výchovy Kaleiah. Sama se asi kloním spíš k občasnému plácnutí,když už není vyhnutí. Ovšem otázkou je, kdy už to vyhnutí opravdu není. Někdo tady psal, že plácnul, protože 3x upozornil malé dítě na to,že si nesmí hrát s počítačem,protože by mu vymazal data. Tak tohle třeba já nepochopím, buď zavřu místnost s počítačem nebo ho vypínám popřípadě zálohuji. Jestliže si někdy vezmu dítě na klín a něco na pc dělám a ono mlátí do klávesnice pod mým dozorem nebo mu na pc pustím pohádku (není můj případ), těžko očekávat,že si pak dítě uvědomí,že najednou nesmí. Facka 17-ti letému klukovi za to,že si přede mnou zapálí je pro mě opravdu afekt nic jiného,protože výchovný efekt to nemá žádný. Jestliže je kluk slušný a hodný,jak tu bylo prezentováno a vím, že pokud chce kouřit nijak tomu zabránit nedokážu,myslím, že by bohatě stačilo mu říct,že mě zklamal,že se mi nelíbí, že kouří,že mě to mrzí,že to nechci vidět,ať už to přede mnou víckrát nedělá. Prostě,že vážná debata by v tomto měla větší efekt nebo možná stejný jako ta facka,ale přeci jen trochu důstojnější pro obě strany.
A k metodě RaBR právě jsem se vrátila z dovolené,kde nás bylo 12 dospělých a 7 dětí ve věku od 1-2 let. Bylo na dětech vidět,jak každý zastává jinou výchovnou metodu. Nejsem schopná objektivně posoudit svoje děti,tak se do toho raději pouštět nebudu. Ale byla s námi dvojce s 16m Sabinkou, někdo tu psal,že už vidí,jak mu 16m dítě něco odkejve a neudělá to nebo naopak udělá. Tak na to musím říct,že je to opravdu možné. To 16-ti m dítě opravdu chápe daleko víc než si myslíme. Ale nejde o to,že si tady najednou něco přečtu a hned to běžím uplatnit,ono to na poprvé nefunguje,takže tím pádem celou metodu odsoudím, že na to MOJE dítě prostě nereaguje a hotovo. Jde o to, že metoda RaBR je daleko časově a psychicky náročnější než metoda plácací. Když to vezmu na naše děti hlavně teda Kačka před ní prostě nikdo nesmí jíst,páč na každého řve mňam,mňam,mňáááááámmmmmm dokud jí nedá ochutnat,stejně tak bere všem dětem pití,když ho někde odloží. Já na to používám, NE to není tvoje pití,vezmi si tady svoje.......Kačenko ty už jsi jedla,teď jím já,Kačenko přestaň loudit, teď jí teta....a mám pocit,že to nefunguje,takže jí samozřejmě dám ochutnat. Ale rodiče Sabči vydrželi a hle Sabinka nechá všechny v klidu najíst. Vezme si Kačenky pití a je jí řečeno, Sabinko čí je tohle pití, Sabinka ukáže na Kačenku, a Sabinko pije se Kačenky pití,když máš svoje? Sabinka zavrtí hlavou. Tak já ti dám tvoje pití a neber ho prosím ostatním,ano? A Sabinka hlavičkou pokýve,jakože ano a už se toho pití nedotkne. Tohle nevidět,tak si řeknu,jo jenže tohle na naší Kačku prostě nefunguje. No,ono to na ní opravdu nefunguje,protože jsem to zkusila párkrát a protože vychovávám jinak. Moje blbost. Ale vidím,že nelze říct,tohle by na moje dítě nefungovalo,když to nevyzkouším. A teď nemluvím o zkoušení u přecházení silnice,ale ono to bude důsledek celé výchovy,že dítě nějak reaguje. Moc se mi u té zmiňované dvojice líbilo třeba i další věc, byl tam gauč u zdi a na zdi visely obrázky,jenže na tom gauči se chovalo,děti se stavěly rodičům na klín apod.,samozřejmě všechny děti obrázky zajímaly a říkalo se jim NE, to nesmíš. Ale daleko jednoduší bylo,což právě udělala již zmiňovaná dvojice,že obrázky ze zdi odstranily a uklidily a na konci týdne zase pověsily. A byl klid, nebylo proč děti kárat. A nejde o to, pořád dětem ustupovat,ale eliminovat věci na které můžu říct NE,tak aby když NE řeknu mělo nějakou váhu,což mít nebude,když jej budu používat 30x za den.Stejně tak je lepší říct, pojď obejdeme tu louži a podíváme se jestli tam není nějaká kytička než NEšlapej do té louže.....
Jedna věc mi na této diskuzi zárážela,spousty "plácacích" matek si plete výchovu "neplácájící" jako výchovu bez hranic a limitů.Jako,že to nutně musí být výchova rozcapených parchantů skákajících po hlavě. Ale tak to není jen ty "tresty" jsou jiné. Hranice a limity stejné.
Neměla jsem ani trochu pocit,že by dotyčné zastánkyně výchovy neplácající se tu do někoho navážely či z někoho dokonce dělaly matky tyranky. Naopak jsem získala pocit, že ty matky,které si nejsou jisté samy sebou jejich příspěvky překrucovaly a vkládaly jim do úst věty,které vyřčeny nebyly a zcela demagogicky tvrdily,že tato metoda je o ničem,protože ještě nevychovaly tolik dětí.......ale tu knihu psal někdo,kdo už ty děti vychoval a zjistil,že to funguje. Dokonce vychoval těch dětí povícero a fungovalo to u nich.
Osobně ale nemám ráda dogma a tak na mě RaBR působí,naprosto souhlasím s Kubakou,že výchova je psychologie,ale tak jak si Kubaky velice vážím musím souhlasit s holkama,že je někdy potřeba se víc řídit instinktem,citem,náladám......prostě víc zapojit své já a nejen knížky. Netroufnu si tvrdit,že je to metoda špatná nebo že mi na mé děti nefungovala (pokud nevyzkouším a nedodržuji nemůžu vědět),ale zcela sebekriticky přiznám,že s dvojčaty na tohle zásadní dodržování (a když něco podle mě nedodržuji neustále je to k h.ovnu),prostě nemám čas,trpělivost. Možná je to jenom výmluva,možná bych to nedodržovala ani s jedním. 😉 Ale zase velice ráda si z tého metody a diskuze něco odnesu. Byť zrovna právě s tím obejitím louže. Nebo i příklad,co jsem vyzkoušela na té dovče po vzoru rodičů S. Kačenka měla na noze jednu botu. Dřív bych asi automaticky šla,K. od něčeho odtáhla,abych jí mohla botu obout,ona by si zavřeštěla,prohla se do luku,já bych jí dala do ruky něco na zabavení a botu jí obula. Ale teď jsem K. snad 5x řekla K. pojď si obout botičku, pojď ke mně obujeme botičku a čekala jsem až jí to první intenzivní zaujetí hrou přejde a ona pak opravdu přišla,nechala si v klidu obout botičku a bylo to bez řevu. Jen to zabralo víc času a chtělo to víc trpělivosti. A s obojím jsem já bohužel na štíru.Ale doufám,že se polepším a že si budu uvědomovat,že není nic důležitějšího než čas věnovaný dítěti. Ovšem,aby to nebylo na úkor dítěte druhého..........,což při dvojčatech nebo dvou a více dětech,né vždy lze dodržet,ale budu se hodně snažit. 😉

parisienne
1. srp 2010

blandik: dekuju za vysvetleni, pomalu asi zacinam chapat, o cem presne tvoje metoda je 😅 . Ja sama zatim dite nemam, takze nemuzu vubec soudit, jak se k nemu budu jednou chovat a jak budu vychovavat, ale rozhodne me to vedlo k zamysleni - takove to "co by, kdyby" jednou v budoucnu s mymi budoucimi detmi 😅 .
Chtela bych se ale zeptat na konkretni priklad, ktery jsem zazila s moji 1.5 rocni sestrenici, ktera je vychovavana takovou tou klasickou metodou. Byly jsme spolu na detskem hristi, kde je jedna velka prolezacka, kde je na jedne strane skluzavka, na druhe strane lanovy zebrik pro velke deti a z dalsi strany je rampa, po ktere se na tu prolezacku leze. Terezka miluje skluzavku, tak jsem tam s ni byla a hlidala ji, protoze je to relativne vysoke (1.5 metru). Problem nastal v okamziku, kdy si Terezka umanula, ze pokazde kdyz vyleze na tu plosinu, ze ktere vede na jedne strane skluzavka a na druhe strane ten lanovy zebrik, ze misto toho, aby se sla rovnou sklouznout, sla nejdriv na stranu s tim zebrikem, ktera ale samozrejme nema zadnou zabranu proti padu dolu. Terezka je zvykla spis na zakazy nez na vysvetlovani, ale zrovna byla v nalade, kdy naprosto neposlouchala zakazy od svoji maminky, ze na tu stranu s zebrikem nesmi a ze se ma jit rovnou sklouznout. Takze to dopadlo tak, ze ja stala u skluzavky a maminka stala u zebriku, aby nam nespadla. Zajimalo by me, jak by se tvoji metodou resila takova situace? Vim, ze je to o celkovem chapani toho ditete a ze by mi metoda vysvetlovani asi jednorazove nepomohla, kdyz na to neni zvykla.

Kdyz nad tim ted zpetne premyslim, tak na Terezce bylo krasne videt, jak najednou reaguje na moje NE mnohem vic, nez na zakazy jeji maminky, protoze ja jsem byla celou tu dobu za hodnou a zadne jine zakazy ode me neslysela, takze to brala jako NE s mnohem vetsi vahou nez ta od jeji maminky.

lenkavano
1. srp 2010

@tetes1 přečetla jsem tvůj úříspěvek a nedá mi to abych nezareagovala.

že můj syn kouří mi přišel říct sám.neschovával se potají ,prostě měl ke mě důvěru a řekl mi to.neříkám že to pro mě neblo zklamání...ale ustála jsem to celkem v pohodě a hlavně mě hřálo,že mi to řekl narovinu.to je jedna věc.řekla jsem mu že mi je jedno jestli kouří,že moje zdraví neničí,ale své...neřekla jsem mu jaktože kouříš,nebudeš kouřit......ikdyž vím přesně jak by to dopadlo kdybych byla v jeho věku a řekla to ještě v 16 letech svým rodičům......je jasné že zákazem bych ničeho nedosáhla a taky jsem mu to nezakazovala.ale řekla jsem mu ,že mi je jedno jestli kouří,ale že nebude kouřit přede mnou.prostě jedna věc,kterou jsem si vymínila,protože si myslím že by mělo mít dítě k rodičům úctu.když budu něco vysvětlovat nebo nakazovat dvouletému děcku je mi jasné že botu může udělat.ale 17 kluk by už mohl jasně pochopit co se po něm chce....jedinnou věc co jsem po něm chtěla porušil.a nemusel ji porušit.stalo se to jednou jedinkrát.....a vůbec z toho není frustrovaný,nemá mi to za zlé,uznal že přestřelil.a to je myslím cennější pro nás oba než kdybych mu všechno donekonečna vysvětlovala a upozornovala ho na to.takže asi tak.
a co se týče toho že jsi si tu nevšimla nějakých výpadků na plácající matky tak si asi nečetla pozorně celou diskuzi,ale je možné že výpadky jsou smazány,jelikož diskuze je promazaná.

janula2008
1. srp 2010

Tetes: musím se taky ohradit, bereš do pusy tu mojí situaci u přecházení silnice a k tomu píšeš, že to bude důsledek asi celé výchovy, že dítě nereaguje ... tak to prrr 😠 😎 asi jsi nečetla dál kde píšu, že teda Simča čas od času (hlavně kolem toho vzdorovitějšího věku roku a půl - dvou let) na tu prťku taky chytla v takových extremních situacích, ale naprosto teď nemáme problém už cokoliv vysvětlit a domluvit se, roste z ní fajn a rozumná holka, nějaké scény kvůli sladkostem v obchodě a jiné podobné to nehrozí, už to jde vše i pěkně obkecat ve stylu blandik, což si myslím, že prostě před rokem právě někdy nešlo 😉 Jinak diskuze mi příjde přínosná, taky se chytnu občas u toho nesmíš, nedělej, asi nad tím teď víc díky tomuto přemýšlím 😉 ...ale zas všeho s mírou, hledám někde zlatej střed😉

tetes1
1. srp 2010

@lenkavano Leni,já tohle všechno chápu. A to,že Tvůj syn přišel sám a řekl Ti to, určitě značí velikou důvěru,hezký vztah mezi vámi a i to,že jsi dobrá matka. Nic z toho nepopírám. Nechci s Tebou polemizovat o úctě jakože mně by nepřišlo,že když si přede mnou dítě zapálí nemá ke mně úctu. Ale to máme každá jinak. Je to tvůj syn,tvá hodnota a je správně jak to vnímáš ty a jaké nastavíš hranice. Mně jde jen o jednoduchou věc. Čeho si myslíš,že jsi dosáhla fackou a nedosáhla by jsi rozmluvou v tomto konkrétním případě? Sama píšeš, ale 17 kluk by už mohl jasně pochopit co se po něm chce. Takže proč facka? Když napíšeš, jo nas.al mě,ujely mi nervy a jednu jsem mu flákla.....,tak dobrý pohoda,to se prostě může stát každému,ale prostě ani tenhle tvůj příspěvek mě nepřesvědčil o tom, že je to "správná" výchovná metoda. A vzhledem k tomu,že mi vzhledově i příspěvkama připomínáš mojí kamarádku o které si také myslím,že je matka s velkým M, tak mi prostě tohle k tobě nesedí. 😉
A co se týče čtení, myslím,že jsem četla celkem pozorně (to si s dovolením dokážu posoudit jenom já) a to hlavně příspěvky o holek "neplácajících",protože mě to hodně zajímalo, pravda některé příspěvky byly vymazány adminem,ale to byly příspěvky aleachim,kubala,brumdinka......(opravdu jsem četla pozorně),ale né třeba Blandik.Možná někde trochu přestřelila Kubala,ale co se týče výpadů,invektiv a nesmyslných argumentů, tak na to tu byly jiné expertky nebo spíš expertka,ale ta mi vůbec nestojí za řeč,páč chci diskutovat a né hokynařit. 😉
Ale je pravda,že se v mém stejně jako v tvém případě jedná o subjektivní soud. Já už nevím,kdo napsal, že žije v komunitě střední vyšší třídy,což bych já v tu chvíli vůbec nebrala jako vychloubání či povyšování se,ale jako konstatování faktu ze kterého beru vzorek dětí mezi kterými se pohybuji,ale někdo to bral,jako povyšování a hned se oháněl plebejci či svým sociálním a hlavně materiálním postavením. Na těhle diskuzích je hrozně podstatné,jaký tón hlasu si dotyčný dosadí,jestli se jednalo o ironii,urážku či konstatování faktu. A to bohužel z písemného projevu poznat nejde. Takže to chce být asi méně vztahovačný. 🙂

tetes1
1. srp 2010

@janula2008 tak to jsi úplně špatně pochopila,konkrétně tebe jsem moc nečetla a nevím o tvém případu ze silnice.Případ se silnice jsem brala ještě z dob prvních 13 stránek než jsem odjížděla na dovolenou a přišlo to na přetřes.Takže se jedná o omyl, ale nebudu na tebe používat prrrrr, páč nejsme kobyly. 😠 A ještě jsi si to přebrala opačně nebo já to špatně napsala. Důsledek výchovy jsem myslela opačně, že dítě,které je vychováváno RaBR reaguje u té silnice jinak...né,že by někdo vychovával špatně a proto dítě běhalo do silnice!!!!Že to dítě RaBR je zvyklejší diskutovat,jinak vnímá,kdežto na naše "plácané" děti by v tu danou chvíli nějaká rozmluva vůbec nezabrala,pokud bychom se tou metodou neřídily celou dobu jejich výchovy. 😉 Takže žádnou tvojí situaci jsem si do pusy nebrala.....

janula2008
1. srp 2010

A jinak já opravdu nejsem zastáncem všechno v bytě před dítětem uklidit, to teď samozřejmě nemluvím o zadělaných zásuvkách atd.to je prostě nutnost, ale jak tu někdo psal, že přelepuje tlačítka u dvd a tak podobně tak to teda ne 😕 dobře, doma si to třeba tím člověk ohlídá,ale když vezme dítě na návštěvu nebo dovolenou,kde to zalepené nemají, to zničí dítě dvdčko? 😝 Simča prostě od začátku věděla (i za cenu jedné přes prstíky), že se takové věci stokrát po sobě mačkat nesmějí, že by se to pokazilo a basta 😕

janula2008
1. srp 2010

Aha tak to jsme se špatně pochopily, omlouvám se 😉

tetes1
1. srp 2010

@janula2008 v pořádku 😉

janula2008
1. srp 2010

Ale ještě musím říct k té situaci s obrázkem, vyřešili jsme to na dovolené taky tak. Simča není zvyklá na pevnou linku, která na pokoji byla (máme jen mobily), takže ji hrozně bavilo vytáčet čísla, no samozřejmě v této situaci je nejlepší dát telefon pryč, třeba na skříň, o tom žádná,hned byl klid 😉 dobrou noc holky

tetes1
1. srp 2010

@janula2008 všechno nechci uklízet,ale pokud mi na něčem hodně záleží uklidím a nehodlám riskovat a nechci pořád peskovat. Myslím,že návštěva a domov tudíž pro dítě jeho prostředí je trochu něco jiného.

lenkavano
1. srp 2010

@tetes1 ale ta facka už nebyla o výchově.jako vychovávat skoro hotového člověka to už ani snad nejde.co mohla jsem mu předala a ted už skoro rozhoduje sám o sobě.já ho jen tak nějak usměrnuju,ale nebráním mu.a když budu vědět že si může natlouct pusu tak ho i nechám at si v tom pochodí.jednou se mu to bude určitě hodit.
já vím žes to nemyslela zle ani já to nemyslím zle,jenom to chci prostě uvést na pravou míru.ikdyž ti dítě dospěje,mělo by ntě ctít jako mámu ne jako kámošku před kterou si klidně v sedmnácti zahulí.ty to možná jednou svým dětem dovolíš a je to tvá věc,nikdo tě za to soudit nebude.ale já si myslím ,že je to neúcta k rodiči.já bych si před svýma rodičema prostě nezapálila,stud a respekt by mi to nedovolil,ale ne že bych se bála ,ale prostě z úcty k nim.to je stejné jako kdyby si koupil flašku a přede mnou ji vypil a pak se tu potácel.prostě jsou věci které by to dítě vědět mělo prostě aby je samo cítilo.vím že facka je vždy vrchol,ale jsou chvíle kdy je vážně třeba.a jak říkám,nevzal to jako ujmu,ponížení.naopak.ale to zase záleží jaké hodnoty tomu děcku vštípíš...když špatné,tak to dítě nikdy neuzná že pochybilo.on se taky musí dostat k tomu,že mu plno věcí v životě nebude procházet.v práci,ve vztahu......někdy to není jen o dohodě.
já nevím já si tu pořád připadám jak mimozemštan který dal 17 klukovi facku...ale mě to prostě v tu chvíli přišlo uplně stejně neuctivé vůči němu jako jeho zapálení si přede mnou .a tím pádem neuctivé vůči mě.