Tuhá stolice po UM. Jak ještě pomoci?

vetoke
16. bře 2021

Ahoj, potřebovala bych se poradit. Malý má 5 týdnů a je od začátku na UM. Dávala jsem Kendamil 1. Ze začátku vše ok, ale pak nemohl dostat ven prdy a řval a měl tuhou stolici taková konzistence jak modelína. Po konzultaci s doktorkou jsme přešli na jiné mlíčko. Dáváme kozí mléko od naše mléko. Prdí krásně. Ze začátku měl stolici klasickou miminkovskou, ale posledních pár dní kaká tuhý bobky a občas zas modelínu. Vyprazdňuje se každý den. Dáváme pár dní biogaiu a na prdy espumisan. S doktorkou jsem konzultovala a říkala ať zkusíme i rourku. Ta nám předtím zabrala na prdy, ale na kakání teda nezabírá. Pokud se to prý nebude lepšit, tak napíše nějaký sirup. Máme tam jít za týden. Nemáte někdo zkušenost? Malý pláče celkem málo. Občas si minutu dve pobrečí ani to ne, ale třeba v kočárku ho vzbudí to, jak se snaží tlačit a nejde mu to a začne řvát. Chtěla bych mu pomoct, ale nevím jak. Děkuji za zkusenosti

zelenaesmolda
16. bře 2021

@vetoke
ja bych hlavne tak casto nemenila mleko,trva aspon 2 tydny nez si telo na UM zvykne

crutela
16. bře 2021

Ahoj, malý měl to samé po Hipp, nakonec mame Bebivitu.
Kazdemu sedne neco jineho. Do 3.mesice jsem stejne musela pouzivat teploměr nebo rourku.

vikaleo
16. bře 2021

U nas byla stejna situace po Nutrilonu, nakonec sedlo Beba Comfort...

janule1940
16. bře 2021

Nám zacpu způsoboval espumisan.je to druh silikonu,tak si dokážete představit silikon v hovinku,zvlast pokud dáváte s každým mlickem.

terezia10
16. bře 2021

To je těžký , ono to může dělat všechno. U nás sunar . Dáváme hipp a dobry . Pokud prdi hezky tak bych nedávala espumisan ani tu biogalu . Zkus nahrivat bříško a cvičit s nožkami. Kdyby bylo nejhůř opravdu použij rourku nenech se odradit diskuzemi ze se navykne a takové hlouposti

keksik002
16. bře 2021

@vetoke davate železo?

anet_98
16. bře 2021

@vetoke sice kojím, ale malej mi třeba 7 dní nekakal a vyprázdnit stolici mu taky dalo zabrat. Používam 2x denně 10 kapek babycalm. Je to olejové a když jsem to dávala před každým kojením, tak malý měl průjem. Od doby co dávám jen 2x denně, tak malej krásně kaká sám a má klasickou miminkovskou konzistenci 😊

vetoke
autor
16. bře 2021

@anet_98 děkuji za typ, pokud to nepřejde, tak to zkusím

vetoke
autor
16. bře 2021

@janule1940 tak to jsem netušila. Dáváme před každým mlikem. Jinak byly zas problémy s prdy

vetoke
autor
16. bře 2021

@zelenaesmolda určitě měnit nechceme i doktorka je proti

vetoke
autor
16. bře 2021

@keksik002 nedávám železo

keksik002
16. bře 2021

@vetoke muzete zkusit pridat do mleka lzicku oleje - kvalitniho pro deti.

vetoke
autor
17. bře 2021

@keksik002 děkuji za typ