Uplakané a uvztekané roční dítě, poraďte

lucijenkaa
14. lis 2014

Maminky chci se ještě zeptat,jak jst zvladaly deti,ktere jsou až moc vzteklé,je to každý den ,co se mi mala vzteká ,já treba varím a ona je schopná u me stát,tahat me,rvat,kričet a tohle je snad u všeho,neco nedovolím,rev a vztek ale uplne desnej,jak neco nedastane to samí a to je snad u všeho,co mam delat,mam to sní fakt naročný,nemam ji ke komu dat na hlídaní,sem sní furt sama,ješte jak mi nespí,hruza,poradte a nebo je tu nekdo s takovími detmi a kdy se to tak polepšilo,nebo snad ješte zhoršilo ? :(
😖

tarra27
14. lis 2014

@lucijenkaa hele a jak to máte, když nevaříš?? Nosíš ji hodne? spí s tebou v posteli? když vaříš, mužeš ji psadit do židličky a dát ji třeba neco jak krájet nebo míchat atd?

když stojím a vařím, tak mi taky takhle přišly holky, já si je dala nahoru aby videly co delám, ukázala, vysvetlila a nekdy holt přerušila vaření a chvilku byla s nima a pak řekla, že to musím dodelat a posadila je do židličky aby viděly co dělám....

dnes stojí na židli a krájí houby přiborovým nožem atd.... to jim je dva a tři...

co ji zakazuješ třeba? nebo kdy ještě to delá?

lucijenkaa
autor
14. lis 2014

@tarra27 nene nespí snami v postely,jen ve sve postýlce,není ani uspavana,usína sama u flaška s mlíkem.Když nevarím,hrajem si,nekdy si sednu a davam jí prostor at si hraje sama ale taha me,nekdy chodí po byte,neví co by,nic jí nebaví,nosím jí když se chce jen pomazlit,jinak ne a zakazuju jí treba placat po televizi,vytahovat příbory,lejt pití,..atd co se proste nesm 🙂

xsenova
14. lis 2014

@lucijenkaa teletubbies som jej pustila na 30 min aby som v klude pripravila jedlo. Nic ine nezaberalo. A zabera to dodnes 😀

mala je narocna povaha od narodenia alebo ma len obdobie?

lucijenkaa
autor
14. lis 2014

je bohužel od narození taková ale jak je vetší tím je horší,teletubies i další sem zkoušela a nic,je nato asi ješte mala

tarra27
14. lis 2014

@lucijenkaa možná se chce přitulit, dělat veci s tebou, třeba se nudí....jestli je třeba možné ji nějak zapojit, aby dělala věci s tebou...se mnou holky i skládají prádlo ze sušičky, i když ho pak musím přerovnat 🙂) a dávají do pračky prádlo, se mnou drží lahev na prášek, i aviváž a jakoy se mnou dávají prášek, zapnou tlačítko na praní..i se mnou chtejí vynést koš, pak mi pomáhají dát am sáček...sama vím, že bych to měla sama hned a dříve daleko dříve, ale dělám to s nima...je to baví, mají radost, že jsou se mnoua že pomáhají...a pak vydrží i chvíli sami...

já si myslím, že dítě potřebuje rodiče a být s nimi v kontaktu - pusinky, hlazení, mazlení, nošení...já dnes jsem nandávala jednou rukou obed, v druhe jsem mela mladší dceru...ale vetšinou to delám obema rukama, ale ted jsem si na to....

my jsme s nima teda i dlouho spali a občas i spíme...díte na jednom roku potřebuje jistotu....možná proto tě vyžaduje....

a kdyby se mě nekdo zeptal, kolikrát ji vezmu na ruce nebo kolikrát ji popusinkuju, řeknu že snad 100x... 🙂)))možná víckrát.....mám dojem, že je pusinkujeme pořád a když zlobi, poznají to a pak je to taky mrzí....jenže ty máš zatím roční dítě....ale myslím si, hodně mazlit, pusinkovat, zapojovat do činností, i když to dá práci tobě...a já třeba holky nechávám samotné v obýváku nebo i se mnou jsou v kuchyni když vařím, ale jednak jsou dve a jednak bych ročnimu dítěti nedávala prostor, aby si hrálo samo....to mi přijde divný....a vůbec pokud nechce...a to neber ve zlem proti sobe.....já nevím, moje dcera mela období, že najednou šla sama spát a i poslala nás pryč z pokojíčku, ale vydrželo ji to asi týden...jinak nás chce při usínámí...já nevím, já si neumím představit dát dítěti do ruky lahev a nechat ho usnout.....ale třeba ne každé dítě není na mazlení a nechce usínat s rodičema....

možná tě jen víc potřebuje....těžko říci.....ale zatím je malinká.....a já teda i když holky nepřijdou, chytnu je, popusinkuji a delám si legraci, že to jsou moje malé miminka a ony delají, že nechtějí přitom chtějí....

jak jsem psala, zkus ji víc zapojit pokud to jde....a zkus nekdy dát hlídat manželovi nebo babičce, abys mohla spát nebo si odpočinout aktivně....nebo abys mela chvilku klid....musí toho na tebe být taky hodně....

a na pohadky doje, až bude větší, neboj .)

lucijenkaa
autor
14. lis 2014

Dekuji za tvuj nazor,ja se malou snažím zapojit,taky jí dam židličku ona si vyleze a kouka,reknu jedem prat,jde semnou ale jí fakt asi nic nebaví,jedem do obchodu a tam rve,prijde mi že jí nic není dobrý,presto ji miluju nadevše ale je to težký,první babička nema zajem,druha je až na Slovensku bohužel,ta zase zajem ma a velkej :(

elafonisi
14. lis 2014

@lucijenkaa A v té kuchyni dát třeba hrnec, vařečku, plastové misky jsi nezkoušela? Dávala jsem dětem i papírovou krabici od kaše, do toho krabičku od čaje, zkoušely to různě vytahovat, nakonec samozřejmě roztrhaly 🙂 Dávala jsem si je v roce na ruku a spolu jsme vyklízeli nádobí z myčky. Od 1,5 roku mi i podávají umyté nádobí přímo z myčky a kupodivu se zatím ani nic nerozbilo. Otvírají a zavírají šuplíky, kam ukládáme spolu hrnce a misky, to je hodně baví.

tarra27
14. lis 2014

@lucijenkaa ono to nemusí být ani ak, že ji není nic dobrý, ale prostě se nudí a vyžaduje pozornost....nemyslím si, že by to delala naschvál - a netvrdím, že si to myslíš ty, to jen pro pořádek....asi budete muset vydržet a zkoušet ji zabavit,mazlit, pusinkovat a donekonečna vysvetlovat a když se bude vztekat, říci, že pujdete domu nebo ji postavit an zem a že když se vzteká, že prostě nevíš, co chce a křičet prostě nebude...že jsi s ní, děláš prví poslední a nevíš co bys měla udelat líp a jinak a tohle ji říkej.......nic jiného mě nenapadá...pevné nervy a neboj, čím bude starší, tím to bude lepší a lepší....víc bude chápat atd...ted je takový vek na tohle těžko s tím delat, na zadek nemá smysl a křičet ji nechat, to je taky blbost....ted už máme holky vetší, ale když byly malé, ve smes jsme delaly co chtěly, bylo to pro mě nejjednodušší...i když me okolí varovalo, že budou rozmazlené....dnes jsem za to ráda...

Tak se drž a at se brzy situace zlepší...

elafonisi
14. lis 2014

@tarra27 Můžu poprosit o tipy, s čím pomáhají Tvoje děti v kuchyni? Moje děti jsou velcí pomocníci a děláme hodně věcí spolu. Ale při tom vaření mám pocit, že mám skoro pořád v ruce nůž, někde je něco horkého, tak pro mě není tak lehké něco vymyslet, abych se nebála úrazu.

lucijenkaa
autor
15. lis 2014

Dekuju moc,vydržím za tu naší berušku to stojí,má i klidne dny to je pro nás jak nejakej svátek :D je to težký a naročný ale muluji jí...@tarra27 takže myslíš,že když za ní budu stale chodit,davat co si vyžaduje že to pak nebude znát v budoucnu?ja si sednu a hned me nekam taha,mam jít pokažde?

tarra27
15. lis 2014

@lucijenkaa az bude mít víc rozum, bude dobře mluvit, a uvidis, ze vše chápe, snaz ti bude rozumět.....v jednom roce si myslím, ze je mala to vše pochopit....nám se to takhle osvědčilo...je rozdíl dítě rok nebo dva a nebo 4 roky

@elafonisi jedné je dva a druhé tři...ted kraji malým přiborovým nozikem, který maji v sade s vidličkou a lžičkou,je dětský ale kovový, tak houby,někdy chtěly i cibuli,, tak kraji cibuli na kousicky, někdy okurku a nebo brambory či maso, ale to spis zuzlaji, ale smějí se u toho a maji pocit,ze jsou v kuchyni důležité....pak je nechávam solit nebo korenit - solnickou dam na nejmenší posyp...koření si berou do prstu jako spetku a dělají několikrát nebo sypu ze sáčku s nimi....někdy je necham u drezu omyvat kelímky nebo i příbory nebo misticky...když dělám raznici, držím jim ruce a napichujeme spolu ale to dělám výjimečně.....když micham mléko s moukou metlickou nebo vajíčka, necháme je chvilicku metlickou míchat, stačí chvilky a maji z toho radost. K plotně je samozřejmě nepoustim, to mám strach....a nebo sypou těstoviny do hrnce - já je proplachnu a naliju na ne horkou vodu sama samozřejmě, ale vysypat je tam můžou....

Pak maji každá koupelnou sadu pro decka asi za 120kc kde je mala misticka,metlička,varecka,váleček a vykrajovatka....tak můžou míchat vajíčko nebo mléko nebo cokoliv....a maji obě zasterky a kucharske čepice....

Samozřejmě vařit musíš začít dřív, neresit ze to trvá nebo ze je binec v kuchyni nebo ze se umazou, nebo ze jsou chvíli mokré.

A když byly male, seděly v zidlicce ale tak aby viděly na me a měly v mistickach jablicko a banán a krajely nebo jedly nebo michaly ...

tarra27
15. lis 2014

@elafonisi snad jsem ti nějak poradila....já mám tendence někdy dětem říci ze to nesmí ale pak se zamyslim a řeknu si proč ne a zkusim to vymyslet tak aby mohly....

A taky mám v kuchyni strach i aby nespadaly ze židle apod....a někdy nejsou dlouho v kuchyni, někdy moc chtějí pomoct a pak už si jdou hrát....někdy zase jim to vydrží dlouho....

Takže tak nejak to děláme ....

A když byly male,byly porad na ruce a já dělala většinu věci jednou rukou a když už to neslo, tak musely chvilku vydržet.....

elafonisi
16. lis 2014

@tarra27 Děkuji za inspiraci. Dnes děti míchaly těsto a dávaly do něj vajíčky, velká spokojenost 🙂 Na začátek zkusíme ten okurek a uvidím dál. Ke druhým narozeninám dostanou do kuchyně svůj malý stoleček, tak bude zase víc možností.

lucijenkaa
autor
17. lis 2014

Holky ja vam tak zavidím ☹ ja už jsem s tý holky z ničená,už jsem zas brečela.Maľá furt za mnou chodí,breči.,vzteká,hysterčí,taha mě za ruku a řve,kouka na mě a řve,co jí je?proč to dělá,proč je s nami tak nešťastná ?vydrží celý den fakt,je chyba ve mě? ☹

elafonisi
17. lis 2014

@lucijenkaa Ještě je malá. Hodně dětí v tomto věku u něčeho vydrží pět minut a chce něco jiného. V jakých chvílích je spokojená, co se jí líbí, co má ráda? Jak to měla dřív? Problém tohoto věku je, že ti dítě prostě neřekne, co by si přálo nebo co ho trápí.

tarra27
17. lis 2014

@elafonisi souhlas

@lucijenkaa je to ma hlavu, drž se. Někdy pomůže jít dělat vše jak chce,každou chvíli něco jiného....nebo ji nosit.
Když bude jo velká krize,říkej si,ze je to dočasně....ze to uteče a bude to lepší...

lucijenkaa
autor
18. lis 2014

Děkuji,myslíte že to přejde?že nebude ještě horší?rada kramuje skříně s hadrama😀 což se mi moc nechce jí dovolovat,.

lucijenkaa
autor
18. lis 2014

A ještě co říkate nato,že mi už nechce spat po obědě?je to dost brzy na 16 měsíční dítě