Uřvaný kojenec. Co pomohlo?

makkyv
21. únor 2021

Ahoj holky, mám dceru 4 měsíce a je strašně uřvaná. Porodnice a týden doma dobrý, ale pak rvala a furt řve, max půl hodiny z rána vydrží sama v houpátku, ale chce být stále na rukou, že ani jist nemohu, jen a jen řve, strašně uřvaná🤦🏽‍♀️ Až si říkám, ze už mě za chvíli odvezou, řve celý den, každý den, prostě furt, to je dost aby 1x v týdnu měla dobrou naladu. 🤷🏽‍♀️ je furt protivná, jen na rukou když ji mám tak se smeje. K nikomu nechce jen ke mě a mě už fakt odpadnou jak ruce tak nervy.. co Vám pomohlo?😂😤 se z ni zblaaaaaznim už🤦🏽‍♀️😂

makkyv
autor
21. únor 2021

@la_amanita moc moc děkuji 🙂

mamikry
21. únor 2021

@makkyv Presne nas prvni. Vsechny deti v okoli spokojeme vrnely v postylce nebo pod hrazdickou, u nas se muselo nosit a chovat. Nevydrzel sam ani minutu. Do dneska je na nas hodne fixovany, rad se mazli a chce byt s nami, uz mu bude sest. Je to asi o povaze dost. Druhy byl uplny opak, spokojeny kdekoli.

makkyv
autor
21. únor 2021

@mamikry jeje, tak alespoň vidim, ze nejsem jediná.. no já jsem chtěla dceru mám ji vymodlenou a je to jedinacek, dítě už nechci, takže jsem říkala, ze ji dam vše a i kdyby měla se mnou spát až do 30 ti🤣 ale někdy je fajn neslyset ten řev a to mám jedine venku v kočárku..

lalolita
21. únor 2021

@makkyv nechci strašit, ale mela jsem tohle s mladší dcerou. Od porodnice cca do 8 měsíců jen řvala 😀😀😀 nepomahalo nic, řvala u prsa, v houpatku,na rukách, furt.😀😀😀 jít se umyt a najíst? Kdeze, sotva se mi ji podařilo uspat, jen co jsem ji položila v momentě vzhůru a řev 😀😀😀 jak uz psali holky,časem se to zlepší ,teda možná. Male jsou 4 a umí si "zařvat" i teď 😀😀😀

krupka3
21. únor 2021

Uprimne si myslim, ze tve dite neco trapi.

1) Jak psala @barulina (neverila bych, ze nekdy s ni budu v necem souhlasit 😀 ) tak rozhodne si nech dite osetrit osteodynamikou, to je bod c.1. Pokud se bojis, co ti na to reknes doktorka, tak se ji na to ani neptej, je ji do toho kulove. Ty jsi mama ditete a snad poznas, kdyz s nim neco neni v poradku. Ty jsi s nim nonstop. Ona ho vidi 10min jednou za dva mesice. A jelikoz se tady ptas, tak hadam, ze sama vis, ze to neni ok.... Na FB se pridej do skupiny KISS syndrom sdileni zkusenosti, pocti si zkusenosti dalsich zen a poptej se na kontakt na nekoho, kdo tato osetreni dela v okoli tveho bydliste.

2) Tvoje nositko je uplne neergonomicke, dite v nem visi za rozkrok a ma narovnanou pater, coz je nezdrave a neprijemne. Pokud si nechces porizovat satek (respektuji), podivej se treba na nositko Monilu UniStart. Je vhodne od narozeni a vyrobene ze satku - uplne jina liga nez to, co mas ted. Pokud setris koruny, shanej bazarove. Jinak cca od 4 mesicu je i Monilu mini, to uz pak i dele vydrzi. Na nic necekej, nevahej, kupuj a nos. Dite to evidentne vyzaduje, ty uz polomrtva, soucitim a velmi doporucuji. Nas noseni zachranilo u obou deti, jinak bychom meli ruce vytahane az na zem. U druhe uz ani nepouzivame kocarek, proste by nam rvala, tak to kasleme a stejne je nositko praktictejsi...

3) Muze ji neco bolet mimo ta zada. Zoubky, brisko... Jake ma kakani? Nekaka penu, hleny, krev? Nema ekzem?

Na dalku objimam a soucitim. Moje dcera zacala plakat doslova v tu vterinu, kdy se nadechla, a od te doby nekolik mesicu neprestala. Mela z bricha skarede zablokovana zada, a ja dodnes dekuji Vesmiru, ze me na konci sestinedeli napadlo se (tak jakk ted ty) zeptat jinych zen na to, proc moje dite porad tak rve, a spousta z nich mi doporucila osteodynamiku. Pani nas objednala za dva tydny, a hned po prvnim osetreni prisla obrovska zmena k lepsimu. Navic jsem tou dobou zacala drzet dietu, protoze dcera ma potravinove alergie, no doslo k tomu, ze ve 4 mesicich pak poprve prestala opravdu plakat a vsichni jsme si doma trosku oddychli. Bylo to peklo, nerada vzpominam. Osobne proste neverim tomu, ze deti nekdy "proste placou". Deti placou, protoze k tomu maji duvod, i kdyz ho my nevidime nebo mu nerozumime.

Kolem dcerinych 3m uz plakavala jen par hodin k veceru, ale temer pravidelne a byl to opravdu silny plac. Dostal se ke mne tenkrat clanek od Matthew Appletona o placi vzpominek, kteremu se mi nechtelo verit, ale zkusila jsem a neverila vlastnim ocim... Ten vecer jsem poprve pri placi dcery zkusila neutesovat a nerikat "je to dobry, uz nebrec....". Misto toho jsem pochopila, ze mi nejspis vyklada o svem porodu, ktery pro ni s temi zablokovanymi zady musel byt naprosto priserne bolestivy. A tak jsem ji ten vecer vzala do naruce, a kdyz zacala plakat, rekla jsem ji "vim, ze mi vykladas o tom, jak hrozne te to bolelo, posloucham te, vsechno mi to rekni..". No plakala ten den nezvykle kratkou dobu, druhy den stejne tak, a dalsi den uz neplakala vubec. Proste ji asi chybelo to prijeti, ze je v poradku i to, ze muze plakat a ze ji posloucham a vnimam to, co mi tim placem rika.

Preji ti, at najdes cestu k uleve pro tve miminko, tebe i celou vasi rodinu. ❤

https://www.kranio.eu/matthew-appleton-syndrom-...

petuliiik01
21. únor 2021

Jak už radily holky, zkusit zjistit co ji trápí a odstranit příčinu pláče 🙏

Z mé zkušenosti - my jsme přišli u dcerky na alergii na bílkovinu kravského mléka - byla opravdu hodně uplakané miminko a já jsem se s tím nehodlala smířit. Viděla jsem, že ji něco trápí, a tak jsme hledali .... našli a najednou jsme měli doma úplně jiné, spokojené miminko ❤

Moc držím pěsti, aby jsi brzo přišla na to, proč je dcerka nespokojená a bylo brzy líp vám všem 😉 Posílám hodně sil 😘

2hanah
21. únor 2021

@makkyv Chudino, měla jsem to s prvním synem, ale ne takovej extrém a nevyžadoval teda výhradně mě, tohle, co píšeš, je fakt peklo🤦🏼‍♀️

alishka111
22. únor 2021

@makkyv jé, to je jak moje dcerka přes kopírák ;) Neodložitelná, a né jakože šátek, to nesnášela, ale jen ruce. Nikdy jsme ji nenaučili být alespoň trochu samostatná ani hrát si sama, jediné co jí zabaví abych měla chvilku, jsou jiné deti. Proto jsme v podstatě od prvních měsíců trávily dny v kolektivu. Do 6ti let nikdy nespala celou noc... Jako je to mazec, ale je zase strašně zvídavá, všechno jí zajímá, má obrovskou slovní zásobu a hrozně ráda se učí. Náš pediatr mi už když byla malinká říkal, ze si nesedneme, ale budeme na ní pyšní ;) Doteď si pamatuju, jak jsem si uměla dojít si na záchod s miminem na ruce 🙈

drep
22. únor 2021

Myslim, že to tu ještě nezaznělo, ale já osobně bych se šátek vázat podle youtube nenaučila, prošla jsem krátkým kurzem, kde jsem to rovnou zkusila s dcerou, ale pod dohledem a s dopomocí. Ve větších městech bývají přímo nosící poradkyně anebo se poptej v lokální skupiné, kdo by tě naučil vázat šátek. Kór pokud máš náročnější miminko, tak ono se jim sice líbí nošení, ale už ne moc uvazování do šátku, obzvlášť začatečnicí, které to trvá dlouho, u toho některé děti brečí i pokud jsou jinak pohodáři, tak ať tě neodradí. Btw. Podobné babybjorn nosítko měl muž po své první dceři a byl hodně dotčený, že jsem v tom naše dítě nosit odmítla😉

makkyv
autor
22. únor 2021

@krupka3 já strašně ale strašně moc děkuji! ❤️ Je to krasne a srozumitelně napsané. Nosítko dám do haje.. a stolice je naprosto v poradku. Zkusím najít řešení a nějak to poresit s tou MUDr, popřípadě sama..

makkyv
autor
22. únor 2021

@petuliiik01 strašně moc děkuji ❤️

krupka3
22. únor 2021

@makkyv Rado se stalo. Moc rada predam znalosti a zkusenosti tam, kde si toho druhy vazi 🙂 Jen doplnim, ze osetreni osteodynamikou nespada pod lekare, je to doplnkove vysetreni, ktere musis sama zaplatit (u nas v JM kraji stoji cca 500-600,- za osetreni), takze neni treba ho s dr nijak konzultovat. Predstav si to tak, ze pokud by tve dite nemelo vubec zadny problem, bude to pro nej prijemna masaz. Pokud nejaky mit bude, tak ta masaz bude obsahovat i srovnani kostniho aparatu a rozmasirovani zablokovanych svalu okolo. Kamaradce miminko spatne spavalo a meli problemy s kojenim, na me doporuceni na osteodynamiku take sli, a zjistilo se, ze maly mel 3 mensi blokady po tele, hned potom zacal mnohem lepe past koniky (predtim u toho byl dost v kreci) a zlepsilo se jim i kojeni a spani (i kdyz to spani kolem 4 mesicu byva hruza i bezne). Drzim pesti, urcite budu rada, kdyz pak zpetne napises jestli vam neco pomuze.

blanvan
17. bře 2021

Zkus ještě mrknout na Bachovy esence, výtažky z květin. Jsou naprosto bezpečné i pro malé děti. Jinak taky bych šla do šátku nebo nějakého měkkého nosítka, pokud si nevěříš na šátek - třeba Be Lenka má fajn nosítka.

adela892291
2. dub 2023

@makkyv Dobrý den,narazila jsem na Vaši diskuzi zde. Jsem ve stejné situaci,koukám že to je již 2 roky stará věc. Máte tedy nějakou radu?? 🙏🙏