V akom veku je možné dieťa prekrmiť?

rimmel
14. bře 2010

ahojte, otazka je jasna 😉

bojim sa aby som neprekrmovala syna, papame zdrave veci, ziadne sladkosti ako piskoty ci sladene veci no aj tak.

vcera napr spapal na veceru cestoviny s tekvicou, cukinou a syrom, potom si este pytal, spapal trosku z muzovej zem.kase a platok cerst.uhorky. prislo mi to dost...

uvedomujem si ze mi bude papat viac nez papal pred 2-3m napriklad, vsimla som si ze papa vacsie porcie len sa bojim aby nebol v buducnosti obezny, ja mam dedicnu predispoziciu po otcovej strane.

romana29
17. bře 2010

Já si taky myslím, že překrmit jde kdykoliv.My máme 19 kilo, malý miluje zeleninu, ovoce, pečivo moc nemusí, do chleba s něčím ho většinou musím nutit. Oběd jak kdy, podle toho, co mu chutná. Říkám mu nechceš jíst-nejez. Ale je fakt, že mu omezuji uzobávání mezi hlavními jídly, samo dám mu nějaké ovoce, někdy takový ty křupky pro děti atd., ale né že si o půl jedenácté vymyslí, že něco chce a pak o půl dvanácté bude kňourat u oběda, že nechce...já jsem pro pořádek a pravidelnost 🙂, ale né vždy se zadaří - kámoška, babička, obchod atd.
A jídlo jsem s doktorkou přestala probírat, myslím, že je to moje věc, co mu dávám nebo ne...Snažím se, aby měl jídlo, zdravé, čerstvé, plnohodnotné, ale neupírám mu ani sladkosti, ale nemá je věčně na očích.

prchalka
21. bře 2010

Tak jsme vážili včera před koupáním úplně nahatou a má 14kg, no ale stejně.. je to dost. Ale ona je zas srovnatelná s takovým průměrným 2letým dítětem.. Je prostě veliká 😅
kubaka: My nemáme nějaký extra problém, např. zdravotní, ale radši jí brzdím. S ní si někdy nestíhám připravit jídlo, abychom jedly spolu to samé a mimo před ní radši nic, kvůli čemu by se vztekala, že chce, nejím... Je to dobrá dieta 😅
Hrozně mě vytáčí, když je třeba zrovna najedená a přijdem na návštěvu nebo někdo k nám, tak jí hned lidi začnou něco cpát - sušenku, křupky, brumíka, banán a vůbec se neptají - můžu jí to dát třeba teď??? apod. 😠
Včera jsme byli u našich, oběd jedla, ale nesnědla všechno a viděla babičku, že jí buchtu. slezla mi z klína a šla k ní somrovat. Zakázala jsem mamce jí dát kousnout, několikrát jsem jí napomínala, ať jí fakt nic nedává a jak to dopadlo?! Malá nejenže nedojedla polívku, ale mamka jí DALA od sebe kousat, pak od nás měla malá ještě semtam druhé jídlo - kaši a maso a... vrchol všeho, že do hodiny dostala do ruky celou kynutou buchtu a celou jí spráskala. Mně samotné se dělalo špatně. Já si dám polívku a jsem plná, to dítě v porovnání snad snědlo víc, jak já!
A můžu se rozkrájet a pohádat a dozvím se jen, že děti jsou jak kačeny a můžou jíst pořád a proč jí pořád něco zakazujeme?
No protože úplně stačí, že váží tolik, kolik váží a není třeba, aby si odmala takhle roztahovala žaludek 🙄
Já jí tam snad nikdy nebudu moct dát na hlídání, protože by asi praskla, už teď je tam její nejmilejší hračka plná mísa bonbonů ☹ ☹

sisi.v
23. bře 2010

osobně si myslím, že dítě se dá "překrmit" naprosto stejně jako dospělí - prostě některé má dost a už pusu neotevře a jinému taková záklopka chybí a jí očima, je méně konzervativní k tomu co nezná ... takže chce pak ochutnat a nikdy nemá dost, takže co vidím kolem sebe u kamarádek, tak si myslím, že není pravda, že všechny děti vědí, kdy mají dost. dvě moje kamarádky mají holčičky od mala nejedlíky a všechno do nich musí tlačit, jiné malé žrouty, co fakt zbodnou, na co přijdou...takže bych neřekla, že je to všude stejné.

bera28
24. bře 2010

Holky, opravdu to nejde překrmit dítě!!! Aspoň do tří let věku určitě ne, ale do té doby funguje naprosto perfektně jejich vlastní "mechanismus" , který jim dá přesně vědět, kdy už je syté a kdy ještě může. U starších dětí, stejně jako u dospělých, tento mechanismus už není, resp. už se jím málokdo řídí a tak se přecpává. Když jen sebe, tak budiž, ale pokud někde přecpává své dítě různými nezdravostmi, sladkostmi, hamburgery a dalším, tak je to, s prominutím, nezodpovědný hnus 😝

bera28
24. bře 2010

Sisi, a jak píšeš, že tvoje kamarádky musí do svých dětí jídlo tlačit, tak totéž bylo donedávna u nás. A to je špatně! Protože paradoxně, když jsem děti nechala jíst tak, jak chtěly (a to teda naprosto mikroskopické porce), tak přibíraly naprosto stějně jako teď, když jedí , dovolím si říct výborně. Nelze přeci paušalizovat kolik by mělo dítě sníst. Každý sní jinou porci, krásně to vidím u svých dvojčat, a každému prostě stačí jiné množství. Doporučovala bych tvým kamarádkám a i ostatním maminám tady v tématu, aby si zkusily přečíst knihu, o které jsem tu již dřív psala - Aby děti správně jedly. Začala jsem se podle ní řídit a vše je naprosto v pohodě, děti baští úžasně a když prostě někdy nechtějí, tak je nenutím.