V kolik hodin chodí vaše děti spát?

anicka1211
19. črc 2017

Ahoj děvčata, chci se zeptat, v kolik hodin chodí vaše děti o prázdninách spát a vůbec i v průběhu školního roku a jak jsou staré.
Můj syn je 9 let a chodí spát ve 20:00 - 20:15 přes školní rok a o prázdninách chodí spát ve 20:30 - 20:45. Teď mají příměstský tábor a tak chodí spát po té osmé, aby ráno v 6:20 - 6:30 vstal a stihl se vypravit.

Pořád řeším, že děti v mém okolí stejně staré i mladší než můj syn ještě v devět večer lítají venku a klidně do jedenácti. Chápu, že teď jsou prázdniny, ale ti rodiče ráno vstávají do práce a ty mrňata dávají do letní školky takže vstávají jako v běžný školní rok a já svého devítiletého syna dávám spát dřív než chodí ty mrňata. Přijde mi to od těch rodičů stranšně nezodpovědné, vždyť děti mají mít určitý počet hodin spánek a ne spát stejně jako dospělí, když ani ti dospělí to pak ráno nedávají. - natož děti, které mají pak kruhy pod očima jak tenisáky.
Připadám si jak nějaká vadná, že můj syn chodí brzy spát, ale když jsem ho dávala později jeho imunita mi za to pěkně "poděkovala" a syn byl dost náchylný k nemocem a pořád marodil. Ale co jsme upravili spánek dřívějším usínáním, tak se jeho zdravotní stav zlepšil o skoro 50 procent.
Jak jste na tom vy?

anicka1211
autor
23. črc 2017

No tak myslim holky,ze bychom mely tuhle diskuzy zapichnout uz,jelikoz jak ctu,tak zde dochází k rade nedorozumneni.Verim,ze kazda to mysli dobre,ale z pisma to tezko poznáte a tak si zo vykladate jinak nez to ta druha mysli.I me jste tu spatne odhadly a delate zavery,které nejsou pravdivé. Kazda to mame nastavené doma i ve sve hlavě jinak a kazda urcite s nejlepsim svedomim a vedomim pro sve dite.Tim bych to tady uzavrela. Diskuzy berte jen jako informativní,abyste mohly porovnat jak se to v jiných rodinách lisi od vasi ;).

sisinka74
17. lis 2017

@anicka1211 já bych ti byla strašně vděčná, kdybys k nám přišla a naše ještě ani né tříleté dítě naučila usnout alespoň do deváté hodiny večerní DDD
Opravdu jsme zkoušeli všechno. Po dobrém, po zlém, homeopatika, nošení, čtení, zpívání, no nebudu to tady vypisovat. Dnes třeba malá zabrala až po půl jedenácté večer. Den plný aktivit a přes den žádný spánek. Takže až bude léto, už to budu taky řešit tak, že ji raději nechám vylítat klidně do desíti do večera na zahradě, než ji už více jak dva roky nutit k nějakému pravidelnému režimu, i když zbytečně a můžeš se stavě na hlavu a nenaděláš nic. Uspáváme pravidelně od osmé hodiny a za ty dvě-tři hoďky jsem strhaná jak kdybych fárala celý den uhlí. Asi nemáš tak živé děti. Nebo takové sovy, jako některé my tady. Tak buď ráda. Když mi malá náhodou usne v osm večer, ve dvanáct je budík a do čtyř do rána rodeo. To asi neznáš, že? věř, že je to hodně vyčerpávající. Nevím, co je to si sednout večer k telce, nebo si dát sklenku vína s manželem, nebo něco udělat doma, či do práce. Takže jen tiše závidím, že máš v osm večer padla a můžeš si dělat svoje věci.

anicka1211
autor
20. lis 2017

@sisinka74 no to mas teda sovu, to ti nezávidím ve trech letech. A jak ti spi pres den,spi pres den jeste vubec? Ja pry byla taky noční sova,mamka pry se mnou zavodila,která driv usneme,samozřejmě usnula mamka. Ja teda byla sova,ale zase sem byla hodna a hrála si v postylce taky klidne do desíti jedenácti a pak sem padla. Z tvých slov je cítit,ze si fakt vyčerpaná :(.

sisinka74
20. lis 2017

@anicka1211 minulý týden měla laryngitidu, tak jsem ji musela narvat do kočáru /bylo to hodně komické, protože už tak vypadá svou výškou na pětiletou a čouhaly ji nohy jak kdybych vezla hrábě/ a to mi po dlouhé době zabrala i přes den. Mudra mi poradila, že mám s ní chodit po venku, ale nesmí lítat. Jinak nespí. Jen ve školce. Ale to je úplně jedno. Může lítat celý den a stejně neusne dřív jak kolem desáté a když náhodou kolem osmé, tak se pak většinou probudí.
V posteli právě zlobí. Skáče, vylízá. Pořád chce čůrat, kakat, papat, mazat ručičky, dupka bolí, bříško bolí, panenka pláče, světlo svítí, pak nestvítí.......no, už jsem si zvykla, ale volné večery mi chybí a hodně. Na manželství se to začíná trošku i podepisovat. Manža chodí domů večer a v podstatě sedí dole sám a kouká na telku a já už jsem pak tak unavená, že vedle něj za pět minut zívám DDD Ona je jinak přes den hodná, chytrá, vnímavá, ale nespavec D

anicka1211
autor
20. lis 2017

@sisinka74 říkají ze se dite ma utahat,ale většinou se utaha rodic. Taky se prý v dítěti odrazi rodinne prostředí, coz muze byt cokoli, nervozni mama,hadky v rodine, rodinné problemy. Tady musim rict,ze na tom neco je,protoze muj syn dokud sem si nesrovnala život po odchodu prvního manžela, tak byl ubreceny, nervozni,kdyz sem ho uspala,tak jedině s nim v posteli a kdyz uz sem myslela,ze spi a odešla sem,tak do chvilky pribehl s placem pro mě. Pak protahoval dobu večerního usínání,mel najednou hlad,pak potřeboval několikrát curat,kakat taky. Pak si vzpomnel,ze chce jeste pohádku,pak medvídka, byla,sem tak utahaná,ze,sem rezignovala a lehla s nim a spala az do rana. Az sem si srovnala život a nasla současného muze,tak se syn zacal stávat samostatnou vyrovnanou osobnosti,dokázal usnout aniž bych usínala s nim a celkove mu ten harmonicky domov hodne pomohl. Tak nevim,jak to doma mate vy. Někdy staci srovnat rodinný krb a je to dobry. Hele mně říkali,nech ho vyrvat,on se tim unaví a usne. Nikdy se neurval do spánku, takze be kazda rada zabírá na každé dite.

zvedavec2
20. lis 2017

@anicka1211 my mame doma harmonii a stejne mame sovu, co ve dvou letech chodi spat v pul desate 😉

sisinka74
20. lis 2017

@zvedavec2 my se take nehadame.Jsme spolu pres dvacet let a da se rict,ze jsme docela pohodari. Ani jinde problemy nejsou.A dite je pres den porad usmevave.Tak nevim😅

treasurka
20. lis 2017

U nás nejmladší (3 měsíce) kolem 18.45 pokládám do postele a je ticho, prostřední (rok a 3/4) kolem 19.00 totéž, nejstarší (3 a půl) kolem 19.30 přikrýváme, pusu a spí se.

kamino
20. lis 2017

@anicka1211 my za 10 let bez hádky, žádné napětí, nic, naprosto pohodový vztah a dítě ještě v pěti letech spí s námi v posteli a uspávat musím čtením pohádek.. a jsme sovy všichni, přes víkend není vyjímka, že je vzůhru do 23 hod, když je školka, tak se snažíme aby byl do 21 - 21.30 v posteli. Imunitu má skvělou, nemarodí, nikdy neměl antibiotika,, tak 2x do roka kašel, jinak nic.. ale je pravdu že o víkendu před 9 nevstane 🙂

brokovich
20. lis 2017

Syn 26 m, chodí spát kolem 19.00 hod. Někdy si řekne sám, že je unavenej a jde dřív. Někdy jde trochu později, ale do té půl osmé je v postýlce. Tu sedmou jsme tak nějak nastavili a vyhovuje to všem. Máme na sebe s mužem večer čas. a já si mohu trochu oddechnout po celodenním maratonu, protože pískle vstává před šestou. 🙂 Spával s námi, ale pak začal strašně kopat a cestovat, tak jsme ho přesunuli k přisunuté postýlce se sundanou bočnicí a je tam spokojenej a my taky.

jujatko
21. lis 2017

Dcerka 3,5 roku. Chodi spat v cca 21,30. Vstava v 6,30. Rano vstava uplne v pohode. Vecer jde spat proto, ze musi (pošlu ji spát). Všichni mi říkali, že jakmile nastoupí do školky, padne v sedm večer. Ha, ha 🙂 🙂 Proti jinym dětem měla odjakživa mnohem větší výdrž - co se týče únavy. Nepadne ani po celodenním výletě, kdy ujde třeba 7 km 🙂

budilinka
21. lis 2017

@jujatko Máme to přesně stejně včetně věku 😉 Teď máme u nás mojí mamku (je po operaci kycle a chodi o berlich, tak se o ni staram) a začala nám zasahovat do režimu. Dcerku ukládám do 21 h. nejpozději a občas po přečtení pohadky ještě pustim pohadky z CD. Takze klasika - jsem spatna, ze ukladam dite pozde. A poustet pohadky? No to uz vubec. Ja se ale nemuzu srovnat s tim, ze "jen tak" lezi 2 hodiny v posteli nez usne. To si neumim predstavit ani u sebe... a vim, ze jsem to jako malá nesnasela. Takze az babi odjede, najedeme si zase na svuj rezim. Klast odpor nema smysl....

anicka1211
autor
21. lis 2017

@sisinka74 tak holt vydrzet, treba to pomine. Nebo upravit treba denní rezim a vytrhat na tom,at je pravidelný za každých okolnosti. To pry pomáhá pokud ho dite nema a spis mu rodiče nechávají volnost,tak to prý zabira. Ale nevim,jak to nate doma,muzete mít rezim a stejne dite bude sovou.

sisinka74
21. lis 2017

@anicka1211 jak jsem psala,rezim dodrzujeme od malicka,ale v lete se na to vykaslu,pokud se to nezlepsi.Radeji budu do deviti s ni venku,nez od osmi do desiti kazdy den uspavat 3 roky
😎