Dáváte UM pravidelně co tři hodiny?

lenkret
9. zář 2014

Ráda bych se dotázala jestli svým prckům dáváte UM co tři hodiny, i když nedávají najevo, že mají hlad nebo čekáte až dají vědět, že by si dali mléko. Mám prcka skoro čtyřměsíčního a pořád nějak s tím UM bojujeme. Taky se každý den budí v jinou hodinu, takže vlastně každý den pije v jiné hodiny, nevadí to? Někdy se totiž vzbudí v noci na mléko, tak spí ráno např. do osmi a pak jedeme co tři hodiny cca a někdy se přes noc nevzbudí, takže ráno papá už v šest a pak zase co ty tři hodiny...Navíc někdy mi to vyjde na večer na půl šestou a spinkat chodí až kolem osmé, tak nevím jestli mu mám zase v osm dávat....nechci ho dávat spát hladového. Děkuji za rady.

paracka
9. zář 2014

@lenkret maly byl taky na um a davali sme po cca 4 hodinach. Mozna bych na noc zkusila kasicku do lahvicky protoze jeste asi nejste na prikrmech. Kase jsou od ukonceneho 4.mesice prip se porad s pediatrem

jija
9. zář 2014

@lenkret my davali nejdriv co 3 pak myslim co 4 hodiny, nekdy i casteji kdyz mel hlad,nikdy jsme kvuli jidlu nebudili.od 4 mesicu jsme davali k obedu prikrmy a az zvladl celou davku tak i kasi na noc, kdyz mi vychazelo u, treba jenom 1,5-2 h pred kasi tak jsem mu dala mensi davku treba misto 180 ml jenom 120 ml,jo a kasi zasadne a pouze jen po lzicce, kdyz byla ridka mel brzo hlad, ale dcerka musi mit kasi ridsi i kdyz po lzicce, protoze jinak ji boli brisko

zulitvi
9. zář 2014

Našemu jsou 4 měsíce a krmím podle něho a ne podle hodin. Za den vypije tolik, kolik by měl. Jen si to rozloží časově jinak. Ráno se vzbudí a dopoledne pije víc než odpoledne. am večír v 5 usne a to ho budím v 8, abych ho vykoupala, dala mu teď už kašičku a dám ho spinkat a zase spí až do rána.

anetka1701
9. zář 2014

Nevím odkud jste vzala, že by mělo miminko mít jídlo co tři hodiny, ale je to hloupost :o) Děti krmím jak si řeknou, nikdy jsem se na hodinky nedívala...

mafeska
9. zář 2014

Ano, dodržovala jsem 3 hod intervaly hlavně kvůli tomu že je UM oproti MM hůře stravitelný, v noci jsem ji nechávala spát a krmila jak se sama vzbudila, přes den jsem ji budila (časem si na tenhle režim najela sama).

mazgutka
9. zář 2014

V porodnici nás taky pořád burcovali honem honem maminko, každý 3 hodiny kojte...doma to prostě nešlo. Prcek by se neměl budit, já čekala vždy na to, až se vzbudí sám a řekne si, pokud už to bylo třeba o hodinu déle, už jsem budila. Miminka nerozlišují, v kolik hodin je nakrmíte a v kolik hodin dáváte spát...U nich je půlnoc i ve 3 odpoledne 🙂 Kojila jsem krátce, protože po příchodu domů jsem chytila chřipku a nastala situace, kdy dítě řvalo hlady a já mu neměla co dát, tak se čekalo, až tatínek doveze Sunar. Ten jediný nám vyhovoval po celou dobu krmení UM a od cca 2 měsíců stáří nám synek spal celou noc. A co si budeme povídat, i já občas budila večer třeba ještě kolem 10-11 a zkoušela dávat znovu UM, abych pak mohla zalehnout a spát - a ne že zabírám a najednou musím na nohy a krmit 😀

anulilinkaaa
11. zář 2014

Jak si řekne.

pavlusa01
12. zář 2014

Já jsem od narození kojila malou tak v rozmezí 2.5 až tří hodin a naučila se to nějak,tak jsem se vlastně orientovala podle ní,někdy tři hodky a někdy o trochu dříve a zase déle,ale bylo to přibližně pořád podobné.Když jsem začala dávat sunar,tak také ty tři hodky,jsme dodržovali plus mínus,ale malá se ozývala sama,tak přibližně 🙂 Já, bych když spinká,ho nebudila a když je vzhůru a neozývá se,tak bych dodržovala ty tři hodky.... 😉 a večer když vám to vyjde,na tu půl šestou,tak klidně kolem osmé zase,je to 2,5 hodky a to není takový rozdíl a koupáním se malý také unaví a je hladovější a kdyby vycházeli kratší intervaly tak bych třeba jednu dávku dala o těch 30 ml menší...

veroon1
3. říj 2014

@lenkret ahoj..nasemu synovi bude pristi tyden5mesicu a prez den ma hlad po trech hodinach,ale jsou i vyjimky,ze se hladik zpozdi,tak ja cekam az se malej ozve sam..jinak na noc mu uz asi10dni davame kasicky od ukonceneho4.mesice a vydrzi spinkat dyl..kdyz jsem mu davala na noc jen um tak se mi probouzel treba v1:30 a pak treba v5h a pak uz po tech 3hodkach...zkus na noc taky kasicky a snad to bude lepsi..jinak ja davam malyho spinkat mezi19:30-20hod a ikdyz nam to vyjde ze bastil treba v18:30,i tak mu po koupani dam kasi a jde chrupkat..

veronikao1981
3. říj 2014

Mezi tím mlíčkem by se měl dodržovat ale rozestup ty tři hodiny, né méně... Ale jinak to dělej určitě podle prcka 🙂