V kolika letech mám jít s dítětem poprvé k zubaři?

kacka1992
5. led 2012

Od kolika je nejvhodneji jit s ditetem po prve k zubari? vsude je od jednoho roku,ale nevim

pospecka
5. led 2012

@kacka1992 na mamku nedej. Dřív se nechodilo a pak měly děcka plnou pusu kazů. ☹ My chodíme od jednoho roku po půl roce (mimochodem v porodnici jste určitě dostali ve zdravotní knížce- očkováku, i zubní průkaz a tam máš prohlídky rozepsaný od roku) . Oni by mu stejně nic nevrtali ani kdyby měl kaz, tam jde spíš o to, že Ti ta mudr poradí jak o zoubky pečovat a on si na to prostředí zvyká. Od prvního prořezanýho se má čistit, vlhkým hadříkem a pak už kartáčkem a pastičkou. Hlavně proboha ne pasty typu perlička, atd. My používáme od prvopočátku Elmex na radu mudr. A ať mu taky nikdo nevykládá, že se nemá bát! On neví, že má důvod se u zubaře bát, tak by nad tím leda začal přemýšlet proč a začal by. 😒

dana3262
5. led 2012

@kacka1992 v 6.mes (mel 2zuby). Chodime pravidelne.

luckar
5. led 2012

Příští týden jdeme s malou poprvé, zubařka říkala, že zatím je to spíš takové to oťukání se. Taky jde o to, aby viděla, že je to normální. Zatím máme 6 zubů...jsem teda zvědavá jak otevře pusu, protože jak se jí sahne dovnitř, tak kouše 😀.

antiope
5. led 2012

V roce a snažíme se chodit pravidelně co půl roku. Ty první návštěvy byly spíš seznamovací, s prostředím, s doktorem a třeba syn pořádně ukázal pusu až na potřetí ve dvou letech 😀 Vzhledem k tomu, že máme všichni stejného zubaře, tak tam chodíme na takové rodinné sezení, takže dcerka tam byla s námi v jednom roce, i když se jí teprve začal prořezávat první zub 😝

radka_h
5. led 2012

My jsme začli chodit od prvního roku. To už syn zoubky měl. A navštěvujeme zubajdu 2x do roka. Jiřik jí vždycky ukáže zoubky a když se mu náhodou nechce pusinku otevřít tak mám fígl. Optám se jak dělá velkej tygr...... 🙂 A hlavně naše doktorka je velmi příjemná a trpělivá a syn pokaždý ví, že když ukáže zoubky tak si může jít vybrat za odměnu nějakou hračku, kterou má paní doktorka ukrytou v šupliku. Ikdyž se párkrát stalo , že chtěl jen hračku a zase jít 🙂 Určitě bych,ale návštěvu zubařky nebrala na lehkou váhu, ikdyž má dítě zuby zdraví tak je lepší návštěva i dítě si navykne. proto je to PREVENTIVNÍ PROHLÍDKA 😉

zevina
6. led 2012

stejně jako většina holek tady, od roku 😉 i když prvně tam děti byly cca v 1/2 roce, při naší prohlídce, to si jen sestra založila kartu na příště a od toho roku už regulérní kontrola... ale pokud dítko nespolupracovalo, dr. rozhodně netlačil na pilu, sám říká, že zezačátku ani není tak důležitá samotná prohlídka, spíš aby se dítě rozkoukalo, pobavit se o zubní hygieně apod 🙂
navíc my chodíme komplet celá rodina, což považuju za ohromnou výhodu, nejdřív doktor zkoukne děti, pak se věnuje nám, prckové šmejdí po ordinaci, prohrabují se krabicí hraček, co jim sestra vyndá a pokud dojde jednomu z nás na vrtání, tak je to vůbec nevyvede z rovnováhy, vidí, že se rodičům nic zvláštího neděje 😉 přijde mi to daleko lepší, mě jako dítě totiž zvuk vrtačky, co člověk slyšel do čekárny, docela děsil, ptž jsme nevěděla, co si pod tím představit 😝