V kolika letech uložit dítě na palandu/patrovou postel?

janulkajc
15. zář 2013

Máme doma 4,5letého prcka a zvažujeme koupi palandy, jen nevím zda není ještě malá na spaní v patře.

iluss
15. zář 2013

Já myslím, že tak od čtyř let není problém 😉

bajana
15. zář 2013

neterka ma 5 a par tyzdnov uz takto funguje

petrajurinova
15. zář 2013

Záleží na jiných věcech než na věku - v prvé řadě na šikovnosti dítěte (aby bylo schopné nejen vylézt nahoru, ale v případě potřeby aby i samo slezlo dolů - když třeba bude potřebovat v noci na WC) a taky záleží na tom jestli dítě nemá strach z výšky (ta postel je více než 2x tak vysoko než běžně hlava stojícího dítěte - takže asi tak jako by dospělý měl na spaní lézt cca 3 metry nad zem). Nejlepší by možná bylo zajít na návštěvu k někomu, kdo palandu má a nechat prcka ať si vyzkouší, jestli nebude mít strach zkusit na takové posteli spát.

berenika39
15. zář 2013

Já bych koukala trochu i na sebe....když bude nemocný, když mu budeš číst, když bude chtít jen tak přimazlit🙂...se k němu nedostaneš....že budete muset třeba při nemoci heldat nějaké řešení, gauč jinde a tak...ale jinak věk si myslím že je tak akorát, kolem pátého roku v pohodě, prostě aby už umělo myslet i v noci, když se probudí - uvědomit si, kde je, co musí udělat, být opatrné.

lucik78
15. zář 2013

ano já jsem o ni taky uvažovala přesně na tohle jsem myslela když bude nemocný a když bude chtít v noci na wc bude rozespalý a ještě spadne 😖 berenikou 39 souhlasím vzala mi slova 🙂

katchi
15. zář 2013

Dali jsme palandu synovi, kdyz mel 2,5 roku. Bez nejmensiho problemu vyleze, sleze, postel ma rad a sam si vybral, ze bude spat nahore.

zamilovanadonej
15. zář 2013

Když se kdysi před několika lety vysílala reportáž o tom jak se asi čtyřletá holčička na palandě omylem oběsila když chtěla slézt dolů ( i když rodiče byly vedle) řešilo se mezi odborníky že na palandě by dítě mělo spát až cca od šesti let- a také dbát na to, aby byla co nejmenší mezera v zábraně na horním lůžku....