V kolika letech začalo Vaše dítko mluvit a čím jste toho dosáhli?

karot
11. črc 2008

Adámek začal s 1.slovy(BABA,MAMA,..)kolem 8.měsíce a od roka je to jen sem tam někdy. 😖
Číst knížky se mnou ho už nebaví a neustále na něco ukazuje a "říká":Hm,hm...............He,he,......."
Tak si s ním pořád povídám,TV mu pouštím pouze večer kvůli večerníčku,který ho zajímá první 2 minuty(znělka 😅 )a pak si jde hrát s autem:"Brm,brm,brm......." 😀
Pokud dělám něco špatně,tak poradtě.
Děkuji 🙂

sinkl
26. srp 2011

Všetky deti sú rozdielne, niektoré začne hovoriť v roku a niektoré až do troch rokov nepovie nič a po troch rôčkoch sa mu pusa nezavrie, Ja mám troch chlapcov, prvý už v roku rozprával vety a čisto, druhý začal vety v roku a pol a tento tretí má 20 mes. síce rozpráva vety ale nie čisto a nie každý mu rozumie. Kamarátka má chlapčeka, do troch rôčkov nepovedal nič ani slovko a z jedného dňa na druhý po troch rokoch začal pekne a čisto rozprávať, ono je to individuálne, a veľa deťom sa nechce rozprávať (nie že by to nevedeli). Je to ako s piškaním na nočník, niektoré sa pýta už v roku niektoré až v troch.

berenika39
26. srp 2011

@hehena
@apollo11
musím říct, že jsem se náramně pobavila čtením 14 měsíců staré diskuse o tom, jak petr nemluví🙂.
To mu bylo bez měsíce dva roky. Ve dvou letech nic, ve dvou a čtvrt rozuměl i když jsme doma řešili pracovní problémy, ale souvisle nemluvil. Ńetvořil věty. Jen dvouslovné. podmět, přísudek.
Před Vánoci ( proto si to pamatuju),z něj začalo padat všechno, co se mu do hlavy dostalo do té doby. Přeskočil takovou tu dětskou řeč, tím obdobím jsme se asi proznakovali, a začala mluvit úplně normálně. Pak to bylo fakt co týden, to pokrok. Postupně přibývaly správně vyslovené hlásky, klasicky zaměnoval chvíli t za k, naučil se č a spol....asi v březnu - krátce po 2,5 r. už bylo vymalováno - 12 hodin denně mluví.
Ted jsou mu přesně tři (minulý týden 😉 ) a v podstatě mluví jako my, gramaticky úplně správně, 😉 , občas vyrobí "čokodálu" nebo "kotoloč", ale musím řct, že se opravdu bavím 😀 . Věty plodí dlouhé, nadechne se a na jeden zátah poví tátovi o celém dnu....vtipná je intonace, kdy slyším sebe☹((((

To znakování si myslím, že není důvod pro oddálení nástupu řeči, prostě něěkomu to naskočí dříve, někomu později, podstatné je sdílení pozornosti a porozumění...znakování rozhodně pomohlo přečkat to období, kdy něco chtěl vyjádřit, ale slovy to nešlo....🙂.

2009dadinka
14. lis 2011

Zdravím děvčata 🙂 tak naše malá,které je 2 a půl roku taky ještě nemluví a dorozumívá se jen svojí řečí,které rozumím jen já a tatka a pár slovy,které jen zopakuje a pořád říká mami mami....je to těžký nikdo jí nerozumí krom nás a někdy mám i strach,že nezačne snad nikdy,ale jak tak tady čtu,tak nejsme jediný kdo má tenhle problém.No doufám,že se rozmluví byla bych moooc ráda..hodně z vás mi asi rozumí 🙂 tak se nebudu zneklidnovat a uvidíme...

misulee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
germik
6. led 2012

@hehena - malá sa neskutočne rozkecala až po 2 rokoch, to bolo fakt zo dna na den, každý den pridala NIEKOLKO nových slovíčok, až som z nej nestíhala 🙂 A pusa sa jej vobec nezatvorí odvtedy, čo sme ju začali dávat do školky. To mala 2,5 roka a odvtedy doma nie je klud už vobec 😀
Vobec sa tým netráp, syn má 17 mesiacov a tiež toho moc nenamluví. Ale už to vobec neriešim, viem že to raz príde, u niekoho skor a u niekoho neskor 🙂