V noci x-krát vzhůru. Máte nějaké rady, co zabralo?

anytt
20. říj 2019

Ahoj! Je tu nektera maminka,ktere miminko se budi kazdou hodinu? Me takhle mala prakticky ,,spi,, od 5m... ted skoro 9m a furt stejne.. usne v 8,vzbudi se v 9, 10, 11, 12 atd atd.. ze zacatku pomuze znovuuspani pochovanim,pak vyzaduje prso.. zkouseli jsme snad vse - zima,teplo,tma,svetlo,s nama, bez nas,ja v obyvaku, manzel v obyvaku, dat caj, dat kasi,dudlik nema od narozeni.. rostou ji zuby,ale vim,ze to tim neni 4mesice..,nekdy vidim,ze se ji neco zda, uolne zacne z nicehonic plakat,slzy jak hrachy.. v tom pripade nepomuze nic jen prso...takze pak je skoro celou noc na prsu..jsem z toho rano pekne vyčerpána..ani nevim,proc to pisu..asi jen,kdyby mi nejaka dobra duse neco poradila.. chci ji odstavit,ale mala je alergicka na BKM, takze mi to mleko nechce vzit..

alice.r
20. říj 2019

Bohužel některé děti to tak mají. První dcera spavá. Od 2.mesice klid celou noc. Druhá děs. Podobné, co popisuješ. Teď je ji 27.mesicu a je to lepší. Spí stále se mnou a je na mne fixovana. Asi musí dozrát nervová soustava. Přes den je toho na ně moc a v noci to vstřebavaji. Chce to čas.

hermanecka
20. říj 2019

Dcera takhle "spavala" do 3let..nepomohlo vubec nic az cas..Syn "spaval" desne do 24m a ted uz spi celou noc..Jsem z toho megavycerpana, nikde jsem.chybu nedelala..stresujici obdobi,nerada na to vzpominam..at je u vas lip

kata267
20. říj 2019

@anytt radu nemam jen pochopeni, mladsi jsou 2 roky a vstavam tak 15x za noc 🙈, nastesti uz nekojim tak nejsem tak "vycucnuta", ale unavena poradne

eeevee
20. říj 2019

Ahoj, syn byl nenapravitelný nespavec do roka a půl, od 4. měsíce do 14. měsíce se mi v noci budil co 20 minut, nejdelší interval spánku v noci byly 2 hodiny. Přes den spal v té době buď 3x 20 minut nebo 2x hodinku. Taky jsme zkoušeli všechno možné i nemožné, přestěhování do vlástního pokojíčku, pak zpět, různé kaše na noc, přiznám se, že jsme i jednou zkusili nechat vyřvat...malý vždy přibíral naprosto ukázkově, spíše i více, než měl, takže mi každý tvrdil, že hlady se budit nemůže...jenže já to prostě po necelém roce už prěstávala dávat a po jedné noci, kdy jsem dohromady naspala asi 3 hodiny jsem se rozhodla přestat kojit (v noci chtěl žužlat v podstatě non stop, přes den co půl hodiny). Proběhlo to úplně v klidu, malý si po 3 dnech na kojení ani nevzpomněl a začal konečně spát lépe, začal se budit 2-3 za noc. Navíc ještě začal více jíst normální jídlo přes den a světě div se, najednou z nej bylo o dost veselejší dítě - předtím hodně často pokňourával, býval často protivný a nic ho nebavilo. Po odstavení obrat a najednou byl malý o dost veselejší dítě 😊 ale samozřejmě, přestat kojit je vždy risk, je možné, že u vám to třeba vůbec nepomůže a Ty si ještě zkomplikuješ situaci nutností přípravovat UM. Ohledně ABKM, myslím, že existují hypoalergenní mléka vhodná pro tyto děti.

anytt
autor
20. říj 2019

@eeevee dekuju. Samozrejme,ze vim,ze existuji hypo...mleka bez bkm, nicmene proto.pisu,ze mi ho mala nechce,ma nechutne hořkou chuť a i kdyz ho ochutim čímkoliv,proste ho plive..🙄

blondynka400
20. říj 2019

@anytt měla jsem to podobně, cca do 4m měsíce, spala úplně v pohodě a pak to bylo horší a horší, s tím, že se budila co cca 10 minut, pomohlo jedině prso. Když dala náhodou 20 minut, brala jsem to jako výhru. Jak jsem vypadala, si asi domyslíš... Ono cca do toho 4-5 měsíce je potřeba spánku fyziologická, pak už do toho promlouvají další vlivy... Každopádně jsem si zpětně jistá, že neuměla přecházet mezi spánkovými fázemi, na to potřebovala právě mne a to prso. Cca v 11 měsících se mi to podařilo vyřešit, ne zcela dle mých představ, ale už bych to dál nedala... Jak ti večer usíná?

katka_nedo
21. říj 2019

Syna jsem prestala kojit a najednou spal celou noc.Mel 10mes.Predtim kazde dve az 3 hod vzhuru a to mel od4.mesice prikrmy.

anytt
autor
21. říj 2019

@blondynka400 no,taky mám ten dojem.. ze hodinu spi,pak se probere a neumi usnout..no z 90procent u kojeni,nekdy sama,nekdy v aute a jen prenesu.. pres den vetsinou sama,vecer u prsa.. jak jste to dokazala vy?

blondynka400
21. říj 2019

@anytt u kojení je problém, protože pak přesně na ten přechod mezi fázemi potřebuje to, u čeho usla... A dudlík má a nebo nemá?
Musela jsem jí naučit usínat samotnou a ještě k tomu, aby si našla sama dudlík. Šlo to nakonec relativně snadno, asi 3 dny a bylo to dobré. Jen to asi není pro každou povahu, ale já byla tak hotová, že jsem do toho šla. A žádné následky tedy rozhodně nemá, naopak 😀
Předtím jsem zkusila všechno, i třeba jsem zrušila noční kojení, jenže stejně mne potřebovala, chtěla držet za ruku a ještě to trvalo dvakrát tak dlouho a atd.... Kdo tohle nezažil, neví co to je.... U druhé to bylo třeba v pohodě a to jsem to dělala stejně jako u té první, i když možná s tou výjimkou, že jsem jí hned na první kviknutí nedávala prso

anytt
autor
21. říj 2019

@blondynka400 prave, ze dudlik nema, nechce ho, at ji ho dam kdykoliv,v polospanku,ve spanku,normalne.. a kolikraz se rozerve jeste vic,kdyz ji ho dam

kamiska
21. říj 2019

Ano, co 45 min pristrcit prso. Budiz ti utechou, ze ted v 5 letech uz spi celou noc vstsinou. Zlepsilo se to kolem 3 roku bych rekla

blondynka400
21. říj 2019

@anytt bez dudlíku je to za mne jednodušší, alespoň této fázi úplně. Já jí ho nechala, měla jich v postýlce asi 8, ale musela si ho najít sama. Žádné, že jsem jí ho dala já.

megi89
21. říj 2019

Radu nemám, jen pochopení... Malý je také alergik na bkm, ale už nekojim a pije um neocate... V noci vzhůru tak 3-6x... 🙄 Má 19 měsíců a je to tak vyčerpávající.... A v noci pije um i 3x... Jinak totální řev.... 🙄

badyr
21. říj 2019

@anytt Radu nemám, ale syn má 20 měsíců a ještě celou noc nespal. Poslední tři měsíce se každé noci děsím. Rostou mu všechny špičáky a je to teda mazec(a to se zvládl prořezat zatím jen jeden), v noci je třeba i tři hodiny vzhůru, nebo celou noc průběžně brečí, ráno není vyspaný, před den to nedokáže dospat, takže už tři měsíce bojujeme s nevyspáním, s protivnou náladou, nechutí si hrát atd....nezbývá než vydržet, bohužel.

anytt
autor
22. říj 2019

@kamiska kolem 3roku az? 🙄to jste kojila do te doby nebo i bez kojeni se takto budila??

journals
22. říj 2019

@anytt Debat na podobné téma tu bylo v poslední době vícero, co jsem si tak všimla. Několik jsem jich pročetla, je to u nás už nějakou dobu aktuální téma a výsledek toho je stejně ten, že vše má svůj čas.
Scénář je u nás dost podobný - okolo 5. měsíce obrat, spaní bylo čím dál tím horší. Rekord je, že se vzbudil 12x za noc. Průměr byl tak 9-10x. Je mu 9,5 měsíce a budí se pořád. Chvíli to bylo lepší, pak asi kvůli růstu zubů zase 11x za noc vzhůru. Nezabralo nic, vyzoušeli jsme snad všechno. (Ne)jsem smířená s osudem, prostě musím nějak přežít. Nikdy jsem neměla tolik cukru a kofeinu v krvi jako v posledních pár týdnech. Horší mi ale asi přijde to, že kromě toho, že nespí v noci, nespí ani ve dne. Dá si šlofíka 20, 30 min a to je celé. Za den takto prospí tak hodinu, většinou venku a já jsem bez šance nějakého osobního volna 😀 ale beru to tak, že je to prostě jen období, bude líp, neboj!

jaja_xx66
23. říj 2019

@blondynka400 mohla bych se zeptat, jak jste ji naučila,aby si našla sama dudlík? Přesně to teď taky řeším a potřebovala bych nějakou radu 🙂

kamiska
23. říj 2019

@anytt kojila jsem 2 a pul roku. Pote jeste nejaky mesic se budil, stacilo chytnout za ruku, spali jsme spolu. Mladsi ma ted 2 a 9mesicu a v noci se vzbudi a beru si ho k sobe. Uz se to lepsi, jsou dny, kdyz uz spi do tech 6 sam, pak jeste u me.

blondynka400
23. říj 2019

@jaja_xx66 měla jich v postýlce asi 8, aby vždy nějaký našla. Od té doby co jsem se rozhodla, jsem jí ho nikdy už do pusy sama nedala. Na začátku jsem jí max přišoupla k ručičce, aby ho mohla lépe najít, a pak jsem na chvíli odešla. Do pusy si ho už musela dát sama. Na začátku byly maličko slzičky, musela jsem se vracet víckrát, ale velmi rychle pochopila, že jestli ho chce, prostě to musí zvládnout sama. Vzhledem k velkému množství dudlíků v postýlce to nebyl ani nikdy problém v noci. S jedním si to třeba neumím představit, to vždy někam zapadne a nemůže to nají dospělý, natož mimi. Na začátku toho 11 měsíce to bylo fakt v pohodě, zpětně nechápu, čeho jsem se tenkrát bála.

lutu11
23. říj 2019

To samé s dcérou do 2 let. Prešlo to samo. Ale ja mela 2 roční krízy.