V roce do velké postele, dali jste? Zábrany fungují?

brisalek
23. čer 2010

Chtela bych se zeptat, jestli nekdo dal deti uz v roce do velke pestele a jak jste to udelali se zabranou?? Funguje to?? Koukala jsem ,ze maji tak 40cm. Neni to malo?? Nepadali vam deti? Mala usina u prsa a ted posledni dobou ji neni mozne prendat do postylky. Hned jak ji vemu je vzhuru. Vstava 5-7x a noc a uz opravdu nemuzu jeste kdyz usne hned ji zase uspavat a porad dokola.
Diky za zkusenosti a rady.

mikulka
24. čer 2010

brisálek: náš malý spal také už nějak po roce špatně v postýlce se špruclema, mlátil se budil se. Jak jsme ho dali do velké postele, spí krásně. Zpočátku chodil po celé posteli (když byl vzhůru), teď už ne. 😉
Ale zábranu jsem dávala raději tu větší.

mikulka
24. čer 2010

A myslím, že nejprve v posteli vstával ze zvyku z té malé se špruclama. jak psala veruška, tam mají děti tendenci vstávat a držet se špruclí a koukat nad nima, to ve velké nedělají. 😉

illy
12. črc 2010

Ahoj, tak my dali včera Jiříka do velké postele 90*200cm. Nechávali jsme ji vyrobit a udělali nám za 300kč k ní sundavací zábranu, rozmněr jsem si mohla říct, tak jsem dala 130cm. Bála jsem se, že bude vylízat a aby nespadl, ale zvládl to. Při usínání jak večer tak teď v poledne jsem tam asi 3x musela, protože samozřejmě vylezl a hrál si, ale pak se mu důsledně řeklo, že se jde dělat hají a hrát si bude potom a pak si lehl a v klidu usnul. Jinka si na postel sedne nebo občas stoupne k oknu a kouká, ale to je v pohodě, protože to už umí jistě a jak tu někdo psal, tady ho neláká vstávat a chodit, protože nemá vysoké šprucle. No bála jsem se, ale přechod do postýlky byl v pohodě. On někdo říkal, že dítě i když v postýlce dítě cestuje, tak jen do doby, než narazí na něco, takže by spadnout nemělo. Jinak naprostý souhlas s mikulkou.

anta
12. črc 2010

Illy, ta naše postel v originále vypadala velmi podobně, ale právě ta zábrana byla pro našeho Honzíka jaksi krátká, ne, že by byl extra velký, ale jak jsem již psala, v noci vcelku cestuje, takže jsem dala přednost bezpečnosti a zaměstnání manžela na nových dalších zarážkách 😉

illy
13. črc 2010

@anta myslím, že to je v naprostém pořádku 😉