V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

lollaj
28. led 2010

U Elči,jsem brala mateřskou a pak jsem navázala rodičovskou.A ten papír je do práce na potvrzení,že jsem stále zaměstnanec,abych opět brala mateřskou - to už mám na druhé dítě.A prý musím zrušit rodičovskou nynější,abych přešla na mateřskou a následně opět na rodičovskou.Zní to logicky,ale jde o ty data,ty mám sama odhadnout?Páč když budu čekat na vyjádření doktora,tak bude pozdě...

lollaj
28. led 2010

misicko,jsi zlato,díky

misicka85
28. led 2010

Já myslím že pozdě není, mi třeba gynDr vyplňoval ten papír na nástup na mateřskou asi 2 týdny před nástupem. Takže času pak máš dost.A nebo jak půjdeš na kontrolu ke gynDr tak mu řekni ať se ti mrkne ke kterému datu bys měla nastupovat na mateřskou a dopiš si to tam...

maruska39
28. led 2010

devil jj ten papír mám teda ale je to přehled jen co jsi dostala od socky peníze a tam mateřská není,já to mám ale taky jak ty 2 měsíce byla mateřská a to hned leden,únor a pak už rodičovská takže mě to taky za 2 měsíce nehodí žádnou super sumu a už vůbec ne 68 tis. je to lepší fakt ověřit u více zdrojů aby člověk o to prachy nepřišel 😵

Ráda vidím Kristu,nám se tu taky po tobě stýská 😵 😵 Blbé že ti to nevyšlo ještě ani jednou z těmi daněmi,ale dočetla jsem se,že příští rok to už poslanci zkrouhli a bude to jen 16 tis.no ale to jsou taky krásné peníze 😵

jinak tu byla na přepadovce tchýně,to tak nesnáším malý zrovna usínal v postýlce jenže jak zazvonila tak ho to probudila pak tu hulákala a vzbudila mi ho komplet až jsem ho musela vytáhnout z postýlky,odešla kdesi před druhou a malý šel hned do postýlky,jen jsem ho položila tak spal bobínek můj,ale já jsem totálně naštvaná protože venku je konečně nad nulou svítí sluníčko a mv sedíme doma protože malý spí a to měl být už dávno vyspaný! vzbudí se mi kdesi po půl čtvrté a to ven už nepůjdeme neboť se stmívá a on nemá rád tmu takže moje nervy konečně se dá jít ven a my doma 😠

misicka85
28. led 2010

Nemáš zač,teda doufám že to tak je ale co jsme se bavila s holkama co mají termín v únoru,březnu, tak to dělaly taky tak, žádný papír předem nevyplňovaly. Prostě do zaměstnání zašly s tím papírem od gynDr a pak na socku jenom nahlásit že od toho a toho dne přechází z RD na MD.Ale jestli jim pak tam zas dali ještě něco na vyplnění to už nevím. No je to děs to úřadování 😝

lollaj
28. led 2010

Misicko,je to šílený...počkám až mě gyndař sám pošle a pak to vše zařídím a nahlásím.Měla/mám strach aby pak na sociálce neměly řeči,že jsem to měla nahlásit dopředu,slyšela jsem,že pak se musí i vrátit rodičovská jeden měsíc,ale nevím,co je na tom pravdy.

misicka85
28. led 2010

Kamarádka nastupovala na mateřskou 15.1. a na sociálce to byla nahlásit 10.1. a v pohodě to stačilo. Prostě to musíš nahlásit dřív než na ni nastoupíš. Takže uvidíš jaké datum ti napíše gynDr na ten papír a pak tak týden předem bych si skočila na tu sociálku....

romcatko
28. led 2010

děkuji za to, že jste tu narazili na téma daní, já bych na to asi taky zapomněla. jen se chci zeptat, když jsem v loňském roce byla na rodičáku - klasika 7600, tak jsem ale těch 68000 přesáhla ne? - takže jak s tím prohlášením? jsou rodičák přijem nebo ne? nebo se od těch peněz něco odečte?

pazhitka
28. led 2010

ahojky vsem!
a obrovska gratulace Garfi- a diky manzelovi za moc hezky popis, az mi slza ukapla 🙂

Snezenko- pekne jsi to zvladla, hlavne, ze uz mas Jozifka doma!

maruska39
28. led 2010

romcatko rodičák není příjem takže jsi to nepřesáhla,pozor mateřská už ovšem příjem je 😉
mrkni do diskuze na kterou jsem tu dávala odkaz fak to tam vše je 😉

plechajda
28. led 2010

romcatko - 7600 je od statu a tak se to nepocita jako vydelek 🙂 😉

misicka85
28. led 2010

Romčatko - příjem je mateřská nebo nemocenská, rodičák je sociální dávka,takže ten se tam nepočítá 🙂 Hlavně to manžel nesmí zapomenout dát v práci do 15.2.!!!

samsa
28. led 2010

Jéé, koukám, že tu byla Krista, kristy, ahojky a napiš častěji. Moc nám tu chybíš 🙂
Koukám, že řešíte daně, tak my už máme odevzdáno. Jo a s tím přechodem z rodičáku na mateřskou je to opruz. Musí se s papírem od gyndr. do zaměstnání. Ti to vyplní a pošlou na OSSZ. A musíte na pracáku zrušit pobírání rodičovského příspěvku, vyplní se tam papír a pak po mě chtěli teda potvrzení ze zaměstnání, že mám nárok na vyšší mateřskou než činí rodičovský příspěvek, doteď ten papír nemám, (to je ten, co vyplňuje zaměstnavatel pro OSSZ) ale z pracáku už mi teda přišlo, že mi ruší rodičák.Tak jim snad stačilo, že jsem podepsala, že budu mít mateřskou vyšší než rodičák. Jinak mateřská teda ještě nepřišla, počítám, že to bude trvat pár měsíců. Nedovedu si představit, co bychom dělali, kdybychom na mateřské byli závislí a přišla nám třeba se zpožděním 3 měsíců 😝

mahulena
28. led 2010

ahoj zensky,
zdravim Kristu🙂, taky mi moc chybis...
A velika gratulace Garfi k Terezce!, dalsi rychlovka, dalsi krasna kocicka s akoratnima mirama 😵
Holky, moc vam zavidim a preju, ze uz to mate za sebou.
Ju, koukam, aktualni tema dane, diky za odkazy, projdu to🙂
Kacici, Nicol, taky mam Rh neg, malou hned po porodu zjistovali, ma Rh poz., taky mi neco pichali a krevni obraz male v pul roce nikdo nedelal?!...ani netusim, ze se to ma? Proc, kdyz je to OK?
Spis vim, ze je problem pri porodu (ja ztratila strasny mnozstvi krve...:(( ), ale s ditetem?!
Plechy, to jsi me potesila, ze taky neni Aja zadnej obrik, uz jsem si zacinala mezi vami vsemi myslet, ze jsem blbe kojila 😝 😀

Misi, Nikol, Krtecku, nove Naro (vitej), proste kvetnovky, taky vas ted v tomhle obdobi boli fakt hodne menstruacne bricho? Netusim, co to je, ale uplne se bojim...

Dneska v 18,30 jdem na 4D, snad se vse povede. Mam taky trochu strach, aby bylo vse OK...

mahulena
28. led 2010

...Samso, diky za rekapitulaci. To se musi rusit na pracaku, ne na socialce?
Juuu, my treba jsme zavisli na materske a rodicaku, ..., tak jak mam postupovat, nejak s casovym predstihem?!, kdy ty osobne jsi to vyrizovala, v jakem tt?

misicka85
28. led 2010

MAHU - tak mě teda nebolí nic, kdyby do mě malý zuřivě nekopal tak ani nevím že jsem těhu! Jo akorát mám v noci křeče do lýtek a pálí mě žáha ale jinak zatím nic,ťuk ťuk ťuk..

pazhitka
28. led 2010

Samsi- jj, je to hrozny opruz, navic pracuju jinde nez mam trvale bydliste, takze jsem podnikla minuly tyden silene kolecko po ruznych uradech v Brne, abych prave dostala ten papir o vysi materske. Driv to potvrdil zamestnavatel, ale ten to ted posila na ossz, ufff...

mahulena
28. led 2010

Misi, tak to zas nezavidim ja tobe:(, krece a zaha by byla moje smrt.

Jeste me napadlo, co Kacka, ta je dnes na vyvolani, co? Nemate od ni nekdo zpravu, jak to pokracuje? Moc ji drzim palce taky na rychlovku!🙂

samsa
28. led 2010

Mahu, ano, ruší se to na pracáku, taky jsem koukala jako puk. No s předstihem, já dostala papír od gyndr. někdy v 33 tt a pak jsem to šla vyřizovat. U mě je ale problém, že má zaměstnavatel oficiální sídlo v jiném městě, tudíž se ten papír musel poslat tam, ono ho prý pošlou na místní OSSZ a ti teprve na OSSZ v místě mého bydliště. No a bohužel nevím, jaké zákonné lhůty na vyřízení, ale určitě všude nejmíň měsíc, no děs...říkám si, abych pak nedostala dřív rodičák než mateřskou.
Jé, Mahu, tak ať máte z 4D krásný zážitek.
Holky, snad to má Kačka za sebou a moc ji netrápili. Já už chci taky rodit. Pazhi, tak už jsme tu zbyly 3 (ty, já a Smardík).A pak už budou až květnovky jestli se nepletu.

mahulena
28. led 2010

Samso, diky za upresneni, jsi hodna.
Jj, na Kacku moc myslim. Ja vzdycky moc myslim na kazdou rodicku, pro me je porod fakt porod 😝 , fakt jste vsechny statecny, ja cumim... 😔 😕
No nic, balim fidlatka, letime svacit, vypravovat se a za chvili hura k Dr.
Nakouknu zas zitra a tesim se (tusim na chlapecka?!?) od Kacky.
Drzte se i vy ostatni🙂

krtecek
28. led 2010

Mahu, uzijte si ten 4D scan. Nechate si rict, co to je? My jdeme az 19.2.

Taky myslim na Kacku. Doufam, ze uz to ma za sebou.

pazhitka
28. led 2010

Samso- tak uz jen tri? jsem zvedava, ktera pujde prvni 🙂 Dneska v poradne mi dr. rekla, ze se nic nechysta, tak jsem zvedava- ale v minulem tehu mi naopak tvrdila, ze se to chysta asi od 36. tt a nakonec jsem prenasela...

taky myslim na vsechny rodici- kacka uz to snad ma za sebou??

samsa
28. led 2010

Pazhitko, já doufám, že jsem na někoho nezapomněla. Já asi zůstanu poslední, když mi naopak řekli, že už je to nachystané 😀 Pazhi a opravdu nevíte, co budete mít nebo tajíte před okolím?

pazhitka
28. led 2010

Samso, opravdu nevime... Dokonce nam to ani zadna "dobra duse" neprozradila na UZ, tak jsme napjati.. Pri minulem tehu jsem tusila kluka, ale ted nemam tuseni vubec zadne!

devila
28. led 2010

Pazhitko, tak to by bylo fajn, kdyby to byla holčička, že?
Nevíte někdo něco o Kačce? Doufám,že už to má chudák za sebou a že to bylo rychlé a bez problémů!!!

Mahu - tak jak bylo na 4D????

mahulena
28. led 2010

Krtecku, pohlavi uz davno vime (cca 6 tydnu).
Jinak dekuju za optani, prave jsme se vratili, bylo to fajn, i kdyz mimi furt melo hodne rucicky pred oblicejem, v ocich, v nose, v puse 😀
Cekame dvojce Justynky, holky, total. Jako jsem stastna, Justynka je nadherny mimi, ale myslela jsem, ze aspon jedno ditko bude po me... Takze proste kopie jak pres kopirak - nos bambulka, hroudicka, mirne nahoru, pusinka, rtiky hodne vyrazny, masity, horni rtik vyspulenejsi, kulata hlavicka, tvaricky, celicko, dolicky. Takze zas debilni porod - ma fakt hodne kulatouckou hlavu. Mimi neni tlusty, je akorat, pry je to krasne poznat, tak to Dr chvalil. Jinak, ze je mimi krasny.
Pohlavi se bajecne potvrdilo, takze z 90% je 100%, mozna i 200%, tak mam radost, ze jsem nekoupila tech par veci do barvy zbytecne.
Az to nejak zpracujem, tak vlozim fotku, ale je to proste kopie Justynky, tak se staci mrknout na ni.
Takze za 3 mesice porodim tchyni,manzela a Justynku dohromady, je to jejich verna chodici kopie. Mrzi me, ze do naseho rodu nic:(...

Pazhitko, a je ti to jedno, to pohlavi? Jmena mate?

Krtecku a jak je to v UK s UTZ? Kolikrat jsi byla, jen na tech "velkych" - 12tt, 20tt?

kacici
28. led 2010

Holky ten rh faktor uz fakt tolik nevadi,po porodu dostanete injekci,ktera by mela vyvazat protilatky,ktere se Vam v tele vytvorily behem tehu,takze by to mel byt mensi problem v dalsim tehu,ale stejne v krvi uz to jednou je,takze muze byt miminko zlutejsi nez to prvni. My chodime na krev z jineho duvodu,Naty mela infekci a nezdaji se jim celkove jaterni testy a krevni obraz - leukocyty,tak si to chteji jen pohlidat,aby tam nebyl leukemicky zvrat.U vas takovy problem nebude 😉
Taky myslim na Kacku 😕
kristo - super,jsem moc rada,ze zase pises 😉 ,fakt mam velikanskou radost 😉

nicole_11
28. led 2010

holky...jak je to s těmi daněmi, ta částka se odvíjí od toho jaký danový přiznání podává váš muž?
my sice manželé ještě nejsme, ale kdybychom se náhodou vzali, tak nevím jestli bychom něco dostali, MM má minimum jako plat, co musí být ze zákona,takže skoro žádný daně neplatí, tak pochybuji že by nám něco dali...¨¨
jinak co se týká rodičáku a mateřské, tak já jsem student, takže na PPM nemám nárok, ne a budu pobírat hned rodičák,ne? poprvé v tom byli zmatky a pozdě jsme si to vyřizovali, ale nakonec nám tro zpětně poslali...těsně před porodem jsem přerušila studium, což jsem neměla v plánu, a tím pádem jsem zase měla nárok na PPM od školy, a na úřadech prd věděli kdo mi bude co vyplácet, tak se to všechno zkomplikovalo, ted to mu chci předejít, abychom nebyli měsíc bez peněz...

samsa
28. led 2010

Pazhitko, tak to jsem moc zvědavá, co čekáte. Taky by mě zajímalo, jestli máte preference na pohlaví 🙂
Mahu, tak říkáš dvojče Justýnky? Ale já myslím, že se to může ještě změnit. Spousta známých má děti jako přes kopírák a v určitém věku se to začalo měnit a pak vypadalo každé jinak.
Kačka tuším psala, že dá vědět po Sněžence. Taky doufám, že to má za sebou, ale zase jak znám špitály...kdoví, jestli nakonec dneska začali vyvolávat. Snad ano a Kačka už má chlapečka u sebe.

pazhitka
28. led 2010

Davi- byla by to zmena, ale berem i chlapecka do party! I kdyz tatinek by radsi holcicku!

Mahu- to je krasne! uz se tesim, ze sem vlipnes nejakou fotecku? Porodu se neboj, Justynka uz to tam "rozrazila", ted to bude lepsi! A Justynka je moc krasne jmeno!!
Jinak my mame jmeno jen pro holcicku- tajne🙂 , chlapecek je zatim ve hvezdach, ale neco jako Matous, Frantisek, Stepan nebo Jan po tatkovi to asi bude...