Jak jste zvládaly péči o dítě a těhotenství?

28. čer 2021

Zajímalo by mě, jak jste zvládaly další těhu a k tomu péči o domácnost a dítě? Já to nějak vůbec nezvládám. Jsem se s tím druhým miminkem asi nějak unáhlila. Mám dcerku, která do školky nechodí a ještě nějakou dobu nebude, všude je hrozný bordel, k obědu většinou nezvládám uvařit nic víc než těstoviny s kečupem nebo ohřát jídlo, které nám vozí z jídelny. Většinu času teď trávíme na gauči u televize, protože mi je pořád hrozně blbě a po obědě si většinou musím jít lehnout s ní, takže práce prostě stojí a nevím kdy jí mám dělat. Jsem z toho docela zoufalá a je mi to hrozně líto vůči dceři. Zároveň si říkám, že bych se sebou měla už něco dělat. Zvládám něco málo udělat jen když mám zrovna světlou chvilku a není mi hrozně, což moc často není 😩

bramarfi
28. čer 2021

Zvládala, musela jsem. Ale dodnes na to vzpomínám jako na dobu temna a přísahám, už nikdy víc. Ne vědomě 🙂

veruuu_kubesovic
28. čer 2021

Domácnost neuteče a jako těhotná neznamená být superžena...
Když jsem byla podruhé těhotná, první trimestr jsem prozvracela, zvládly jsme to s dcerkou většinou dopoledne když mi bylo nejhůř tak u pohádek, odpoledne venku, druhý trimestr v pohodě a třetí trimestr jsem musela prolezet, hrozil mi předčasný porod a pomohla mi moje mamka- tedy babička a to poslední co mě tížilo bylo, jestli nám doma naklizeno...

lachtanice86
28. čer 2021

Aktualne jsem 38tt, dcera má 2,5roku, po obědě nespí už dlouho, tak pul roku, ja tedy taky ne. Do školky ji nevzali, přetlak. Únava a bolesti mi dávají zabrat, ale péči zvládat musím. Vařím, peču, uklizim. Přece tu nebudeme v bordelu. Ven chodíme 2xdenne. Nechci dceru držet u TV.

autor
28. čer 2021

@lachtanice86 no to já taky nechci, ale třeba dneska se mi udělalo tak hrozně zle u vaření jen blbé polévky. Stačilo jen oloupat zeleninu a hodit to vařit s masem na vývar a ani to jsem nezvládla. Musela jsem si jít na hodinu lehnout na gauč jinak bych zas klečela nad záchodem. 😞 I když s únavou už se to trošku lepší, doufám, že se to snad bude lepšit celkově.

zuzineckah
28. čer 2021

Ja tyto stavy neznam, ale u třetí mě kolikrát zmohla taková únava, ze jsem chrápala malém ve stoje😂zkus to nějak pofackovat, nebo si najmout jednou týdne paní na úklid a když tyto stavy pominou, tak si to zase ošéfuješ sama👍Ono se to nezblázní, hlavně se s nikým nesrovnavej 😉

autor
28. čer 2021

@veruuu_kubesovic a nechodí k vám návštěvy? Je právě vidět, že si toho okolí dost všímá. Protože jsme měli vždycky uklizeno, teďka vysavač neběží běžné několik dní a všude se válí oblečení od dcery a hračky, protože má teďka období, kdy se neustále svlíká a je pořád nahá doma i venku. Gauč obeskladaný hračkami, neboť tak teď trávíme nejvíce času 😔

veruuu_kubesovic
28. čer 2021

Chodili k nám návštěvy, ale maminky s dětmi, žádná návštěva z hygieny...které chápali jak to s dětmi je...
Navíc já se naučila uklízet "provizorně", pac s dětmi nikdy nemůžeš mít perfektně naklizeno, teda možná joo s miminkem, ne behajicim prckem...

janinasm
28. čer 2021

Klid. Dělej jen to nejnutnější. Bordel neuteče, dcera to zvládne taky.brzo bude tahle etapa za tebou, tak buď v klidu.

kevi1
28. čer 2021

Ja druhe tehotenstvo vobec nezvladam 😁 mame pani na uklid a to jedine nas barak drzi v cistote, inak by sme asi zapadli prachom. Nevarila som nic viac ako cestoviny od pozitivneho tehotenskeho testu, to by som hodila hned sablu a zaspala pri tom. Nastastie teda syn chodi do jasly takze tam ma stravu a ja sa prestravujem v praci. Si hovorim, ze toto tehotenstvo ma stoji pol zivota. Spat nemozem, unavena som, zle mi byva, nizky tlak.. no, nejako sa to musi zvladnut a pokial nezvracas jak amina (co som zvracala ja prve 2 mesiace od pozitivneho testu a to som nebola schopna vstat z postele), tak sa musis jedine "prekonat" a hovorit si, ze je to len obdobie. Zataz zuby a fungovat napriek pocitu, ze coskoro umries.

lachtanice86
28. čer 2021

Taky mě bylo zle, hodně, problila jsem noci a rána, ted ke konci těhotenství začínám zvracet zase, ale prostě není na výběr. Manžel jezdi pozdě domu, babicky nefungují, tak nejak není na výběr. Ale fakt se těším až bude konec.

snahnah
28. čer 2021

No jak...nosím papuče, abych se nepřilepila k podlaze 🤣 a bezdětným návštěvám aspoň nedělám zbytečné iluze o životě na mateřské. Jo a oběd byl včera až na 14 hod, páč se mi do 12 šíleně motala hlava, musela jsme ležet. Dneska 3 hodiny poslíčci... naštěstí bylo navařeno na 2 dny 😅
Dělám vše pomalu, na etapy. A večer mi bývá trochu líp, tak třeba vysávám až v 8 🤷

juliemichal
28. čer 2021

u všech těhotenství to šlo,kluci byli větší,dalo se 😀
ale teď jak jsem neplánovaně otěhotněla půl roku po třetí sekci,tak abych pravdu řekla padám na pusu.nezvládám vůbec nic a to jsem teprve v polovině těhotenství.a jsem na všechny protivná 😀 ale věřím,že jak se narodí malá,tak se to změní,ale to bude zase jiný zápřah Tobiášek z Anitkou Marii budou od sebe jen 13-14 měsíců,tak toho se strašně moc bojím 😀 ale zvládnout to budu muset 😀

markii30
28. čer 2021

Jelikož jsem zjistila třetí těhotenství v listopadu kdy už byli školy zavřené dcera 3.trida a mladší školka kterou hned na to po novém roce zavreli .... No jako byl to mazec ...😁 Se starší se učit jelikož má poruchu učení takže s ní sedět celé dopoledne na PC , do toho zabavit mladší dceru pak rychle uvarit ... Jako byla jsem ráda že žiju ale prostě jsem to zvládnout musela chte nechte 😊. Díky bohu mi teda nebylo zas tak úplně špatně jako při těhotenství s holkama , ale moc ráda na to nevzpomínam .Je fakt, že chlap co byl doma a je v práci tak pomáhá jak může a v podstatě úplně se vším takže tam vidím taky strašnou výhodu . 🙂

evinahosta
28. čer 2021

Vubec se tim netrap..ja mam syna, co bude mit v srpnu dva roky, zacinam sedmy mesic a asi takhle:
Prvni trimestr mi bylo porad strasne spatne, nastesti jsem nezvracela, ale bylo to proste strasny, mela jsem porad na krajicku, vzdycky jsem se nejak prekonala a aspon obed mu uvarila, vecere mel chudak vesmes jen studeny a jeste se divil, proc nesedim s nim u stolu (vadil mi i pohled na jidlo).
To jsme uspesne preckali, druhy trimestr byl fajn, i kdyz uklid porad zaostaval, ted zacinam treti trimestr, bricho mam jak velryba, mam minimalne 10-12 kg nahore, v tom vedru jsem unavena, takze dekuju bohu, ze syn po obed dve hodiny spi a ja s nim 😁😁😁😁 cely dve hodiny 😁
Ale uklid sel do kytek uz uplne…to je proste nad moje sily, udelam kazdy den neco maleho, jeden den umyju zachod, jeden koupelnu..snazim se, aby tady bylo cisto, ale proste..co nejde, nejde. Beru to jako pripravu na prvni tydny s miminem, nez se sladime 😁😁😁

Netrap se nicim, ono to vsecko jednou pomine a bude zase dobre 🙂 nedelej nic na silu, rozdel si to na kousicky ..ja v prvnim tehotenstvi umyvala s obrim brichem na chate po 10 chlapech totalne promocenou koupelnu, kde stal voda, chystala jsem vsem snidane a pohosteni atd…nevim proc jsem to delala 😁 ted jsme byli zase s celou bandou na chate a tentokrat jsem ani nehla prstem, proste to s brichem a batoletem za zadkem neslo…jsem rada, ze dycham, a to me cekaji jeste tri mesice 😁 a vis co? Kdyz jsem nq sebe predtala tlacit a prestala jsem chtit vykony, hrozne se mi ulevilo 🙂

andelka
28. čer 2021

To co popisujes jako problém a ostudu před návštěvami je normální provozní stav,když jsou doma děti. Zvlášť když mamince není ok. Nemůže ti někdo pomoct?

autor
28. čer 2021

@andelka pomáhá mi tchýně tím, že vozí jídlo z jídelny. Ale ta to neví, i když to tak nějak okolí tuší. Partner dost pracuje a navíc jezdí do zahraničí pracovat, takže jsem na vše sama. Doma i venku. Pak už jezdit nebude, ale teď ještě chvíli jo. Moje mamka to ví, ale ta mi moc nepomůže a když jsem jela třeba na pár dní k nim, aby mi teda jakože pomohla, když je nejhůř, tak to bylo spíš horší. Mamka je přes den v práci a babička mě tam neustále buzerovala, protože malá tam nevydrží uvnitř a chce být pořád venku, kde má právě babička neustále poznámky, jak mám být malé pořád za prdelí a jak támhle spadne a támhle si něco udělá a že nechápe jak mě to může být jedno. 🤦 To si sem radši doma bez pomoci

autor
28. čer 2021

@evinahosta to strašně ráda slyším 😄

andelka
28. čer 2021

Jo,tak někdy pomoc není zrovna taková,jak by si člověk představoval a potřeboval. Mně spíš pomáhalo,když někdo vzal dítko ven. Nebo vařil se mnou.

orisek56
28. čer 2021

No jak to zvládám 😂 nezvládám, často si sáhnu na dno. Ale já mám doma permanentne brzo již 4 letacku, energickou a strašně svehlavou jak stádo divokých koní, k tomu histerickou 2 letacku a jsem v 5 měsíci. S tím rozdílem že hlídání nemáme žádné a tady ani kamarádky. Na generální úklid se*u, já mužů, stejně nemáme ty krámy kam dát 😂 malý prostor má občas výhodu, že prostě něco hodim na hromadu, protože to stejně nemám kam dát 😂 takže žijem pořád provizorně a hlavně v ne řízeném chaosu a na návštěvy taky se*u, buď jim řeknu, ať respektuji nás bordel a chaos a nebo nemusí jezdit. Vaření zvládám jak chci. Ale moje šichta se mení z péče o děti na šichtu uklizeci mezi 22:00 až 23:00 hodinou, kdy teprve usnou. Setřit musím, protože špagety nalepený na noze si vyklepat v posteli mě ale taky slušně s*re. Navic žijem na osadě, kde kromě pár opilců na zastávce není nic, takže všude jezdit, i na to blbe hřiště. Starší chodí jen na 2 dny do školky a od září asi bude bez školky zcela... A na konci října rodim. V lednu ostrý covid z kterého jsem se doteď hrabala. Teď k tomu do října totálně všechny směry uzavřeny, takže do města jedu 30 km. Hlídání neexistuje i když by mohlo. No a k tomu práce z domu 🥴 Spát chodím v 1 ráno a budíček neúprosný je v 6 hodin. No sumasumarum, vyfasovala jsem lehčí AD. A jedu jako robot. Hodně štěstí 😂

autor
28. čer 2021

@andelka no to by aspoň občas hodilo. Dneska než jsem uvařila tak se malá 2x počůrala, protože jak nečekám u ní a neptám se jí, tak si sama ještě neuvědomí, že má čůrat na nočník, ale plínky už nechce, takže pravidelně než to uklidím, tak buď obědváme připálené nebo studené. Jí to absolutně nebaví ani vedle mě na židli, takže mi kňourá u nohy a do toho je mi pořád na umření. Mám docela dost teda, čekala jsem to náročné, ale ne tolik. I to ohřívání jídla je někdy fakt horor. Než jsem napsala tuhle zprávu, tak si opět sundala plínku a počůrala gauč. 🤦

andelka
28. čer 2021

😁 klasika. Mám mezi klukama 22 měsíců,tak si ještě pamatuju. Starší měl tohle období krátce po narození mladšího. Člověka to naučí velkorysosti a neřešit blbosti typu uklizeno.

autor
28. čer 2021

@andelka a naučil se to aspoň? 🙂 Já se fakt snažím zachovávat klid. Ona někdy je šikovná a sama běží na nočník. Pak jsou ale dny, kdy prostě celý den uklízím loužičky. Situaci to moc nepřidává i když jsem ráda, že má snahu. Ale když už to tady po ní vytírám po xté, tak už bych se šla nejradši vykřičet do vedlejší místnosti nebo se rozbrečela. Hlavně mě tohle všechno děsí a pořád přemýšlím, jak jako budu zvládat 2 děti, když teďka sotva zvládám sebe a jedno. Fakt jsem nečekala, že mě to takhle sestřelí 😱

andelka
29. čer 2021

No jasně. A stejně tak druhý a třetí. Vždycky byly období,kdy se vytíralo. Koberec jsem pak vždycky vyměnila, když to období skončilo.
Pamatuju,jak jsem nás tři zamykala v obýváku,když jsem kojila mladšího. Obvykle v tu dobu starší vymýšlel nějaké katastrofy, tak aby mi nelítal po bytě a já s miminem na prsu za ním. Ale hodně mi pomáhala mamka, žádná návštěva,kolem které bych musela skákat nebo kvůli ní uklízet. Pomáhala mi s běžnými věcmi, vařit, nakupovat, venčit děti..

crejzy
29. čer 2021

Já to nezvládla vůbec, v prvním trimestru jsem zvracela první ligu ( ve dne v noci) nespala jsem a nebyla schopna se pohybovat jinde než mezi wc a postelí. O syna se staral manžel ( i o mě). V druhem trimestru když skončilo zvracení mi bylo dál hooodně zle, ale už jsem se snazila alespoň trochu fungovat, ale pořad žádná sláva, teprve teď s příchodem třetího trimestru funguju a modlím se ať tak zůstane. Takže skoro půl roku jsem nevařila, domácnost uklizim teprve teď, před tím max myčka pračka ( nějaký prach nebo lesklé podlahy bylo fakt to poslední co jsme doma řešili) atd. Taky mi to bylo hrozně líto kvůli synovi a moc jsem chtěla být funkční máma, ale nešlo to.

felixfelicis
29. čer 2021

Na to jsem s láskou vzpomínala, jak jsem si s nejstarším chodila po obědě lehnout, pak před porodem třetího mi přestal spat i prostredni (v 17 mesicich) a bylo po ptakach. Když to nejde, tak to nejde a holt budou několik měsíců spagety a bordel. Navstevy bych dočasně stopla. Nestresuj se tím, jaký to bude, až budou deti dvě, pro me bylo daleko horší to bricho, období nouzovek k obědu skončilo po porodu a pak už bylo zase vše při starém.

cilkat
29. čer 2021

Mezi desátým a patnáctým týdnem jsme dopoledne seděli spolu u televize, odpoledne u ní seděl sám, než přišel manžel a já spala. A pak jsem zase spala. Domácnost jsem neřešila vůbec, vaření taky ne. Ve druhém trimestru bylo lip, ale ve třetím jsem se vrátila na gauč (teď už bez odpoledního spaní) a především jsem s ním odmítala chodit sama ven, protože jsem se prostě bála, že mi uteče a já ho nedozenu. Vylézt dvě patra do bytu byl problém...

la_amanita
29. čer 2021

A to tady nikdo nemá partnera? Že píšete, jako byste na domácnost a děti byly úplně samy... Nejjednodušší cesta je, že se holt víc do péče o domácnost i dítě zapojí muž.

andelka
29. čer 2021

@la_amanita no od rána do večera bývají chlapi pryč a člověk je s dětmi sám.

kevi1
29. čer 2021

@la_amanita ak ste taki majetni, ze manzel moze byt 9 mesiacov doma bez prijmu, tak to super pre vas ;) my sme boli doma vsetci 2 mesiace, ked som nedokazala vstat z postele a nas rozpocet to pocitil.

mdch91
29. čer 2021

@andelka ale i tak muze ten chlap po prichodu domu uklidit a uvarit. Mnoho zen tohle dela cely zivot. Myslim, ze na 9mesicni zaprah jeste zadny muz neumrel. Kdyz uz teda je tak strasna tragedie nemit doma uklizeno

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru