V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

katuska85
3. čer 2010

Dobré ráno holky .-) Počasí teda veknu docela hnus 😠 už by to mohlo skončit.Začátek června a my topíme.Šílený.
Maru tak super že na kontrole dobrý.S těma papírama nevím,taky bych je asi odevzdala na sociálku.
Včera jsem taky musela nečekaně zavítat na gyndu.Opět se mi vrátil zánět a je tzo něco fakt hodbně nepříjemnýho 😝 zase jsem dostala čípky a mastičku tak doufejme že to bude brzy ok.Při Elišce jsem toghle vůbec neměla..
Dneska jedem na to krční tak nám dřžte palce ať to nejsou mandle...

andu
3. čer 2010

Ahojte, holky.
Katuš, naprosto s tebou soucítím, mě se teď zánět taky objevil! 😠 Tak jdu studovat, co bych si zítra mohla koupit v lékárně...

andu
3. čer 2010

A jak to, @katuska85 dopadlo vůbec na tom krčním??

katuska85
3. čer 2010

Ahoj všem.Andu díky za zeptání.Na krčním nám vlastně pořádně nic neřekli.Mandličky zvětšený má ale na vyndání je prý ještě malá tak jsem dostali jiný kapky a za 14 dní máme přiject na kontrolu,pak se uvidí.Holky můžu vám říct že tu malou uplně obdivuju jak to vyšetření zvládla.Muselo to bejt hodně hodně nepříjemný,doktorka jí ty nosní mandle vyšetřovala normálně rukou 😝 😒 no mazec
Andu mě ted na ten zánět dala něco jinýho než posledně,takový velký kapsle-název nevím takovej dlouhej latinskej tak doufam že to zabere.Jinak zobu preventivně Laktobacily
a co ostatní?Je tu nějak prazdno?Všichni na dvojmaminkách 🙂 ?

andu
3. čer 2010

Katuš, jé, tak to je malá šikovná, že to zvládla! Já byla na krčním před pár lety sama a měla jsem co dělat, abych Dr. nepoblila! 😀 😀
Joo, laktobacily jím taky, ale zvýším asi dávku, páč to vypadá, že 1 kapsle denně nestačí ☹

wolfi
14. čer 2010

ahoj holky!! koukám, že to tady nějak vázne..

no jo chápu, jak byly ty vedra taky jsem neměla na pc ani pomyšlení.. ale ted jak se ochladilo je mi krásně !! 🙂

maruska39
14. čer 2010

Ahoj wolfi,
to naprosto souhlasím s vedrami to byl můj konec tak,tak jsem přežívala a venku jsem fakt trpěla,teď je příjemně a jsem spokojená jen teby by chcát nemuselo stačilo by nějakých 25st 😵
Chci vám ještě říct,že s Natálkou jsem překročila to co jsem tolik očekávala a to krizových 34+2 a teď můžu s hrostí říct,že jsem dál než s Domčou a už věřím,že ji donosím 😵 😵 😵
Tak těhulky povídejte co u vás nového???

wolfi
14. čer 2010

Marusko, máš moc hezký fotky!! 🙂
já setaky chystám na focení pupíka a moc se těším!!
a gratuluju k překročení obáváného týdne!!! 😵

maruska39
14. čer 2010

@wolfi děkuji ti! už se těším až si prohlídnu tvoje těhu fotečky,trošku mě mrzí že nemám foto i s Domčou ale bylo to foceno večer kdy už spal.
dneska v poradně mě potěšilo,slyšela jsem větu,která mi zní v uších ještě teď : Vy ještě určitě rodit nebudete!" Nádhera 😵

andu
15. čer 2010

Ahojte, holky.
Tak já si naopak veder užívala! 🙂 Proto jsem taky na PC nebyla a lítali jsme po venku 😉
U nás žádné závratné novinky. Krom toho, že dámička dnes vstala asi o půl 4. 😲, což je u ní nadmíru nezvyklé, a vyžadovala po mě mlíko... Mám pocit, že nás za chvíli všechny sežere, páč neříká snad nic jiného než "mam" = ham.... Už mě to začíná poněkud štvát, neb i ze spaní tuhle žbleptala "mam" a sotva se probudí "mam mam" 😀 Ta naše holka prostě nemyslí snad na nic jiného než na jídlo! 😀
A taky se mi zdá, že už cítím pohyby... Nevím, jestli to není trochu brzo, ale jestli je to u toho druhého dřív, četla jsem, že cca o 3 týdny, je to docela možné, protože Ameli jsem cítila v nějakém 19. týdnu... A jako pohyby střev už mi to nepřipadá 😉

majatob
15. čer 2010

ahojte, jdu na vas zase po nejake dobe mrknout 🙂
andu, ja jsem Tobika citila v 18tt a Bibi uz ve 14tt, takze mozny to je 😵 ty brdo, mesic a ses v pulce... 😵

maruska39
15. čer 2010

jj já taky cítila okolo 15 tt pohyby takže to mimi bude 😉 My máme teď už druhý den horečku po očkování priorixem tak si to užíváme se vším všudy ☹

majatob
15. čer 2010

marusko, tak at to brzo prejde ☹ zrovna kdyz je hezky, tak se trapite, ach jo.. 😝

ewwusska
15. čer 2010

Ahojte holky. Tak po dlouhé odmlce se zase ozývám. Dvojmaminky vůbec nestíhám, je tam plno a nemám čas dočítat. U nás po měsíci trápení s prdíkama, koupený probiotický kapky a klid. Kojení se taky srovnalo, ale až po návštěvě laktační poradkyně, která zjistila Markétčinu špatnou techniku (špatně otevírala pusinku a pak mě to bolelo a vypila málo). Dneska má šest týdnů, takže čekám další růstovej spurt a mám z toho hrůzu 😖 Jinak Mirďa je už týden přes den bez pleny a jde mu to a tři dny má absťáka po dudlíku, ale snad to už brzo přejde 😉

@maruska39 opravdu moc krásný fotečky. Máš moc pěkný bříško. A vidíš, já ti říkala, že tentokrát to bude úplně jiný a budeš rodit později.

@andu Já jsem Mirečka cítila poprvé v 19 tt a Markétku taky tak nějak, ale jen proto, že jsem měla placentu na přední stěně břišní. Celkově jsem u malé cítila pohyby míň a docela mě to znervozňovalo, než jsem se dověděla proč.

maruska39
15. čer 2010

@majatob jj zrovna svítí sluníčko a není vedro k padnutí a my doma horečkujeme no co se dá dělat snad už zítra bude lépe 😉

@ewwusska je fajn,že jsi se ozvala,děkuji za fotečky potěší to 😵 ty jo já mám hrůzu jak půjde nám to kojení jelikož u Domči se nekonalo vůbec žádný takže teď budu jak prvokojička 😎 gratuluji k odplenění týden je už dost a 3 dny bez dudu taky úspěch,u nás teda už jsme za vodou,Domi už ho ani nevolá a nehledá šlo to dobře tak jsem ráda 😵

mahulena
15. čer 2010

ewwu, ahoj, probioticky tedy opravdu zabraly? ty za tech 6 stovek? mam je taky zkusit? malej nerve nejak hodne, ale hodne se furt krouti a skuhra, az me to budi...

maruska39
15. čer 2010

@mahulena u nás taky zabrali jedině ty probiotický já na ně nedám dopustit a jak bude malá trošku se kroutit tak jdu určitě do nich,já doporučuji vyzkoušet jsou super 😉

mahulena
15. čer 2010

a davaj se jednou denne? na jak dlouho vydrzej? diky

maruska39
15. čer 2010

mahu jj 1x denně 5 kapek a teda mě to vydrželo 3 týdny,ale jak už se malému ulevilo tak jsem mu dávala jen 3 kapky denně a stačilo mu to 😉

ewwusska
15. čer 2010

@mahulena taky ti je můžu jen doporučit. Malá taky pořád neplakala, ale tak třikrát denně to stálo za to. Bylo mi jí hrozně líto jak trpí. Vyzkoušela jsem snad všechno - sabíka, baby calm, pupíka, protikolikový mastičky, masážní olejíčky, trubičku. Probiotický kapky teda zabraly až třetí den, ale stojí to za to, když je dítko spokojený a nic ho netrápí.

@maruska39 No jo, ale ty si zase rodila dřív, tak Dominiček asi neměl sací reflex ne? Však uvidíš, hlavně pořád dávat k prsu (prý pomáhá i dumlání, když je míň mlíčka a je to účinější než odsávačka). Každopádně, kdyby byl nějakej problém, doporučuju kontaktovat laktační poradkyni. Už jenom to povídání s ní mě uklidnilo a ukázala mi jak masírovat bříško když má mimi prdíky. Stačí se podívat na kojení.cz a tam je seznam laktačních poradkyň ve všech větších městech.

andu
15. čer 2010

Ahojte, holky.
Já na probi kapky taky nedám dopustit! Ameli s prdama měla taky problémy a tak po týdnu se to srovnalo.
@maruska39: No jak už jsem psala, taky se kojení obávám, ale nehodlám se už kvůli tomu hroutit jako u A. 😉 Teda to si říkám teď, doufám, že ty hormony mě zas nepřemůžou! 😅
@majatob, počkej, počkej, do půlky mi ještě doufám kousek chybí! 😉

maruska39
16. čer 2010

@ewwusska jj je to tak,Domi neměl sací refles vyvinutý navíc byl přiložen až týden po porodu takže on vůbec nevěděl co s tou bradavkou má dělat a prostě to jen držel v puse a spal.Teď už mám doma 4 balení kojících čajů,2 odsávačky a jsem natěšená,že si to vynahradím a doufám,že to prostě půjde! Určitě jak budu mít problém tak navštívím laktační poradkyni není boha abych nekojila 😀

ewwusska
16. čer 2010

Tak holky už zase spurtujem. Jsme přesný jako hodinky. Ve třech týdnech to taky tak bylo a trvalo to strašný čtyři dny. Koupila jsem si váhu, abych věděla kolik vypije a byla klidnější. Po návštvě té poradkyně papala pořád pěkně kolem té stovky z obou prs. Teď od rána 70 ml a pak jen 50 ml a to ji mám u prsu pořád a když už únavou usne tak ještě odstříkávám. Jsem zvědavá jak dlouho to zase potrvá ☹

mahulena
16. čer 2010

ahoj kocky, tak jsem nakonec koupila alternativu Bifiform, uvidime, kdyz to do deseti dnu nezabere, jdu do probiokapek, diky za tip.
Maru, jeste i Gravimilk je dobrej🙂
Ja se teda tentokrat na kojeni desne netesila, resp. na ty zacatky - bolavy bradavky, bolavy nality prsa, prsni vlozky, spani v podprde zavlozkovana..., ale nejak se to rozbehlo a clovek je asi otrlej, takze ackoli to bylo zase blby (jak jinak🙂), tak to nejak rychle uteklo. Ale ty vlozky zustaly 😝 , to nesnasim.
Ewwu, ja zatim u Aliho nepoznala ani jeden ze spurtu, tak mozna az v tech 3 a 6 mesicich..., tak drzim palce, at zvladnete

wolfi
16. čer 2010

ahoj,

Mahu tak at kapky brzo zaberou!! u Adélky jsem nic takovýho nepotřebovala a moc doufá, že tentokrát to bude taky v pohodě, ale pro každý případ je dobrý vědět, že takovýhle kapky jsou!! 😉
na kojení jsem taky zvědavá, s Adélkou jsem s tím trochu bojovaly.. no uvidíme..

kackadu
16. čer 2010

Ahojky všem, hlásím se do klubu skoro double maminek 😅 Mám chlapečka (v září 3 roky) a 5. října máme termín na druhé mimi - asi holčička.

Přočítala jsem porod krtečka - mazec!!! Smekám!!! Aji jsem měla vlhký očka 😅 . To je teda fakt zážitek, věřím že úžasnej.

Mě sem tam přepadá strach z toho jak to všechno bude, jednak zvládání dvou dětí, jednak porod.....minulej porod byl úúúžasnej, ale jak to udělat aby to tak bylo zase 😎

mahulena
17. čer 2010

ahoj, tak jsme dali vcera poprvy kapky, uz je to k nevydrzeni. Misto aby prdy byly aspon trochu lepsi s vekem (ma 7 a pul tydne), tak je to kazdym dnem horsi, vcera rev od 18,30 do 23,00, ja uz padam vycerpanim a nejradsi bych ho nechala v pokoji a utekla..., takovy ty hrozny stavy, jako ze uz nevite co s nim, a takova ta marna snaha a vycerpani...
Snad to zabere, jinak se obesim.
Do toho mame nemocnou Justynku, takze je to k uzoufani u nas posledni 3 - 4 dny...

Vitam Kackadu.

majatob
17. čer 2010

ahoj holky 🙂
mahu a ses si jista, ze jsou to prdy? ja jsem totiz zila s tim, ze mel Tobik strasny prdy, 6 mesicu mi noci prorval a ja ted zjistila, ze byl asi jen hladovej ☹ ale vypadalo to tak, ze tlaci, byl uplne rudej, hekal.... 😅
kackadu, vitam a preju dalsi peknej porod 🙂

misicka85
17. čer 2010

Ahoj holky, jdu vás v rychlosti pozdravit. Dvojmaminky taky vůbec nestíhám, jak je teď krásně tak jsme furt venku. Daří se nám dobře, malý je zlatý,krásně papká a spinká, prdíky nás zatím netrápí takže dobrý. Min.týden jsme byli u dr. šla jsem na prohlídku s oběma dětma sama, byla jsem zvědavá jak to zvládnu ale nakonec dobrý. Tak Petík má ve 3.týdnech skoro 4,5kg a Adélka v 18m. 10,2kg a 77cm. V úterý jsme šli na kyčle,tak taky dobrý,jenom máme dávat široké balení,ale říkala ať to moc nehrotím,když bude moc horko tak mu to dávat nemusím.Kontrola za 5 týdnů. A dneska ještě frčím s malým na očkování proti TBC, v porodce mi ho nesthli naočkovat tak jdem dneska.

Pohyby v těhu - u Adélky jsem je cítila až 23tt, u Petíka už 15+4. 😉

@mahulena - Justýnce přejem brzké uzdravení!!!! a Alexe ať netrápí prdíky,bobek malý!!

mahulena
17. čer 2010

@majatob Maji, myslim, ze jo. Pribejva 300+ g tydne, na sestitydenni kontrole mel o 1,5 kg vic nez kdyz se narodil..., navic dost blinka, tak si rikam, ze je snad najedenej az az.

@misicka85 misi, to je dobre, ze jste relativne v poradku, to je moc fajn 😵