V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

krista
15. říj 2009

Samso tak gratuluju k dobré kontrole 😵 Ten tlak, hm. vůbec nevím co poradit, na nízký se říká kafe co, ale to asi neplatí pro těhotný 😅

Jo porodní cesty určitě roztažené jsou, to můžu potvrdit 😉 🙂 Nelinka byla teda prcek 😀 😵 a s těma 300g mi to říkal Dr. a je fakt že se nepletl, přestože byly skoro dva týdny od sebe 🙂 ale vím i o mamince co měla v dětech rozdíl skoro o kilo, já pořád brečela že nebudu rodit 4kg dítě 😅 tak naštěstí se mi to vyhlo, ale v tom výsledku je to fakt jedno, teda mě prostě na porodu to tlačení vůbec nevadilo, ale tentokrát jsem cítila jak to štíplo když se dostala hlavička do por. cest, to si u Kristý nepamatuju nebo jsem to prostě vygumovala z hlavy 🙂

samsa
15. říj 2009

Nelouš byla prcek, ale já taky, měla jsem 2,80 kg, manža taky necelá 3 kila. Můj mladší brácha měl už 3,10 kg. Ale to se pořád dá, myslím, že do těch 3,5 kg bych to dala i já, ale větší mimi bych teda rodit nechtěla 😝

garfieldmail1
15. říj 2009

ahojte 🙂 Holky, Luky měl 4 kila a nebyla to žádná hrůza ho vytlačit. A jestli hrozí, že druhé dítě bývá větší, tak co mám pak teda říkat já? 😕 😅 Já myslím, že nejhorší může být spíše průběh porodu nebo poporodní bolesti. Je fakt, že sezení mne dost bolelo ještě celé šestinedělí 😖 Ale třeba Kacici měla taky 4kilové mimi a ani jeden steh 😅

kacko : no jsem ráda, že mám ten glukotest za sebou. Je to fakt hnusné, taky jsem to vzala na ex jako minule a zpočátku mi bylo hnusně, ale pak už dobrý, to už jsem se jenom těšila, až se budu moct najíst 🙂 Raději bych na to šla, nevím moc podrobnosti, ale mohlo by to být myslím pro mimi nebezpečné, kdyby se na tu těhot.cukrovku nepřišlo. Kamarádka ji teď měla a sestřička mi říkala, že se běžně stává, že jedno těhu je v tomhle směru bez problémů a druhé ne. No výsledky už budou zítra, doufám, že to bude OK, jinak bych prý musela navíc každý měsíc na diabetologii, jakobych neměla nic lepšího na práci 😒

samsa : kafem si tlak dlouhodobě nezvedneš, jen na chvilku a pak ti to zase spadne dolů. S tím bohužel nic moc nenaděláme, já jsem na tom stejně, ale hlavně když není vysoký 😉 To už je větší starost....

nicole_11
16. říj 2009

Tak s vysokým tlakem zápasím já,beru na něj i léky...takže budte rádi za ten nízkej,ten není nebezpečnej 😉 Ale vůbec neví proč mám vysokej tlak,na nic nepřišly, s nadváhou problém nemám spíš naopak 🙂 ale u prvního těhu se mi tlak zpravil a nemusela jsem brát léky,jen nakonci mi vyletěl a ted jakmile si nevezmu prášek tak je hned vysokej ☹ no jo každý těhotenství je jiný 😒

garfieldmail1
16. říj 2009

nicole, tak jsem myslela, že s tím tlakem to bylo jen jednou 😒 No aspoň že ty léky zaberou 😉

nicole_11
16. říj 2009

Bohužel ne...mám už s nim problémy asi 2,5r a ted před těhu už byl v pohodě a vypadalo to že,už nebudu muset léky brat ale tohle těhu je jiné,takže léky musím postivě brát 😖

Jinak dneska jsem byla u Dr. a už krásně bilo srdíčko a mimi má 1,5cm 🙂 ...pan Dr se koukal jestli tam není ještě jedno...no kdybych měla čekat dvojčata,tak se asi zblázním,ale naštěstí je tam jen jedno 🙂

devila
16. říj 2009

Ahoj holky,
tak s tím tlakem to taky znám, já mívám nižší. Ten vysoký je ale nebezpečný, tak snad s tím nebudete mít takové problémy a bude to ok.
Zase nám lezou zuby, tak si to docela užívám. Večer malá opět přestala usínat sama, je strašný řev, dokud tam s ní někdo není. A dnes jsem ji měla v noci od čtvrt na jednu u sebe v posteli - spinkala jak andílek, ale já bohužel ne. Tak jen doufám, že dneska bude spinkat ve své postýlce v pokojíčku. ☹

devila
17. říj 2009

Halo halo,
kde jste kdo? To je snad poprvé co vidím, že tady celý den nikdo nebyl ☹. Jak trávíte víkend? My nákupama. Brácha s manželkou čekají dvojčata, tak jsem chtěla koupit nějaký dáreček pro začátek. Koupila jsem krásné bodyčka. No a Sabinka opět nemohla projít obchodem jen tak - teda spíše já a babička. Nikdy neodoláme a něco ji koupíme. Strašně ráda zametá s velkým koštětem, tak dostala ode mne koště dětské a od babi telefon 🙂. A samozřejmě plno dobrot jako vždy 🙂 . A to si vždy říkám, že nebudu nic kupovat. 😀.

A co vy?

mariap
18. říj 2009

Dobré ránko,

ja som sem včera nakukovala a keď som videla, že je tu mŕtvo, tak som ani nepísala. Po úspešne prekonanej šestej nemoci minulý týždeň, sme pre zmenu vyfasovali rýmu, aby nám nebolo lúto 😀 . Takže zase celé noci brečíme a hladáme dudu, ktorú okamžite vypluje, pretože sa mu špatne dýcha nosíkom, takže legrace. Momentálne mám pocit, že už sa asi nikdy v živote nevyspím. Ale čo by sme pre tie naše zlatíčka neurobili 😉 .
Brucho si za chvílu budem musieť voziť pred sebou na nejakom servírovaciom stolíku. Maličkému je u mňa asi extrémne dobre, lebo za posledné dva týžde určite dosť podrástlo. Hodnotím podla nárastu pupku a podla toho ako citím, že je tam mimi nacpané. Dúfam, že neexplodujem, kým porodím. Kamarátka mi radila cez internet, že si mám užívať ešte posledné chvíle relatívneho kludu, že to bude mazec. Ale dá sa to užívať si, keď sa človek pomaly ani nemože pohnúť a všetko ho bolí? Som zvedavá, kedy sa drobček vypýta na svet. Na jednej strane by som bola rada, keby to bolo čo najskor, ale na druhej strane sa moc bojím jak to budeme zvládať. Ešte keď čítam jak nám Kristy popisuje trápenie s prdíkami a plačom, to mi naskočí husia koža.

krista
18. říj 2009

Ahojky holky 🙂

Garfield vše nej Lukymu k svátku 🙂

Mariap kdykoliv tě tady vidím tak koukám jestli nejdeš sdělit že máš prcka a ty pořád držíš, jsi dobrá! 😵

Já tu taky nakukuju ale nějak nemám čas psát, fakt že poslední dny vstávám s třeštící hlavou kvůli nevyspání a že brečí i přes mi bere tuhle možnost 😝 někdy je tak zlatej, ale mě přijde že všechny kapky nám působí jenom první dny, teď už jsem ho zase neslyšela dlouho prdět, dneska spal od 19h-22h, pak byl vzhůru a brečel až do půlnoci a od půlnoci spal do 2h a od tý doby je prakticky vzhůru a dost brečel pokud jsem ho nehoupala... teď před chvilkou si schrupnul 20min., ale mám ho zase u sebe 😔 půjdu si přečíst tu knížku "Nejšťastnější miminko v okolí" nebo jak to je... ale musím počkat až půjde malá spát, protože ta by mi ji rostrhala a měla by hysterák celej den 😝

Mějte se pááá 🙂

kacka79
18. říj 2009

Ahojky
no my byli taky včera po nákupech, ale nic moc jsme nenakoupili... všechno přebraný 😒 No jen zimní boty, ale ty taky nikde neměli, tak jsem v zoufalství koupila ECCO za 2200 CZK, manža málem zkolaboval... no ale co mám dělat, když nikde nic neměli - lítala jsem po celý praze jako blázen 😔

Krista tu knížku jsem taky četla, no něco se použít dalo
😅 Přeju ať se to u vás brzy vylepší, Kristý už je velká holka, tak snad se brzy "zklidní"

kacka79
18. říj 2009

Jinak jsme všichni nastydlí, nudle a kašel, ale bez teplot, tak to jde... No dneska jsme se pozvali k babičce na oběd, abych nemusela vařit 😀

No venku je pořád hnusně, moc to venku nejde, snad se taky brzy to počasí upraví, celej den doma je fakt hnus, pořád někde kurzujeme po kamarádkách, nebo máme návštěvy, nebo mateřský centra, ale už mi z toho hrabe...a to je teprve říjen 😝

devila
18. říj 2009

Ahoj holky,
všem co mají doma Lukáška, tak blahopřejeme k dnešnímu svátečku.

Taky dnes nemám tolik času psát, odpoledne přijede brácha s manželkou popřát malé k svátku, který má v týdnu, tak musím gruntovat. Taky už si peru všechny věcičky pro Sofinku. Říkám si, že raději už to nebudu odkládat, protože člověk nikdy neví. Nemluvě o tom, že to musím taky ještě všechno vyžehlit ☹.

Jinak tak přemýšlím, že za takové dva tří týdny bych si měla zabalit tašku do porodnice, takže ještě musím nakoupit takové ty důležité věci 🙂. Ty jo, to tak hrozně utíká. Nedávno mi dr. říkal, že jsem těhotná a to byl 4.tt 😀. Takže už myslím ani nemrknu a budeme mít malou doma. 🙂

Tak hezkou neděli.

samsa
18. říj 2009

Ahoj holky,
všem Lukáškům vše nej k svátku 🙂
Tady po týdnu vysvitlo sluníčko, tak až se malá vzbudí, tak půjdeme ven se provětrat. Včera a dnes jsme běhali po nákupech, koupila jsem první věc našemu mimískovi-sadu bodýček v tescu. Pak musím sehnat ještě kombinézku a mám už snad všechno. No a Nelince jsem konečně koupila zimní bundu, moc se mi líbila (ta cena už teda míň 😠 ) Fuj, já to běhání po obchoďácích nesnáším, už je vidět, že se blíží Vánoce nebo jestli je to tím počasím...všude plno lidu a to já nerada (asi jsem sociofob, ale davy fakt nemusím). Dárky na Vánoce koupím přes net, už teda doma něco mám a ještě pokoupím a budu to mít z krku.

garfieldmail
18. říj 2009

Ahojte 😵 Lukášek děkuje za přání a zdraví tímto všechny jmenovce včetně těch ještě nenarozených 😉

Krista, teda máš co dělat a ten spánkový deficit musí být fakt mazec 😔 Luky už má jeden měsíc, nám to tady utíká rychle, u Tebe to asi bude pomalejší, ne? 😅
Na druhou stranu mne třeba i trošku uklidňuješ, protože když při takovém kolotoči tady zvládáš psát a manžel ti chodí domů docela pozdě, tak já tu práci při dvou dětech taky nějak zvládnu, snad 😅

Mariap, teď to asi bude furt dokolečka, nějaká ta rýma, kašel 😖 Vidím to u Lukyho, celé léto byl klid a teď pár dní je v pohodě, pak začne trošku pokuckávat nebo soplit a mně už vstávají vlasy na hlavě, jestli to přejde nebo poletíme k dr 😒 Tak jen doufám, že až se mimi narodí, tak aspoň první měsíc bude zdravý, aby hned nenakazil i mimi.
Jinak držím palce, ať už se chce mimi ven 😉 , to jsi mi úplně připomněla, jak to břicho bylo na konci fakt napnuté a taky jsem měla pocit, že se tam už snad ani mimi nemůže hýbat a raději jsem ani nemyslela na to, jak mimi vytlačím 😕 Ale to nakonec bylo to nejjednodušší 😎

samsa : já teda pro mimi nemám připravené ještě nic, spoléhám na švagrovou, jí se loni v říjnu narodila holčička, takže bych měla mít snad všechno od ní, ale kdy si to převezmu a udělám si v tom přehled, to fakt nevím. Máme čáááááás, néééé??? 😀

plechajda
18. říj 2009

Ahoj holky,

tak se zas po delsi dobe hlasim....je to des se mnou 😠 😎

Jinak u nas teda nic moc, po posledni KO musim lezet a klidovy rezim + 3x 2magneska denne na tvrdnuti delohy, zkracenej cipek a CS3 tak se snazim lezet, ale vsechny zname jak to s tema rocnima prckama jde ze jo...takze mam obavy ze do terminu asi nevydrzim 😖 Mala kope jak das, s prvnim jsem resila presnej opak, ten si kopnul jednou denne, ale tenhle cert jede porad, nechapu kdy spi....obcas uz je to teda i neprijemny a navic se to porad nejak stupnuje teda.....nechcete me nekdo uklidnit ze jste na tom podobne ? 😅

plechajda
18. říj 2009

Jinak se taktez pripojuji ke gratulacim Lukaskum, tech tu neni malo 😉

Koukam ze jste resili cukrovku a tlak, u me nastesti cukr opet v pohode a tlak lepsi nez pri prvnim tehu, to jsem mela porad vyssi ke konci me posilali uz i na krev jestli je vse ok, ale ted i kdyz si predtim vybehnu schody tak mam 120/80 takze uplne ukazkovej a jsem za to rada teda 🙂

plechajda
18. říj 2009

samso koukam kde mi se vsude nepotkame 🙂 tema "zaostale dite" bylo chvili i moji oporou 😀

samsa
18. říj 2009

Plechajdo 😀 , jo jo zaostalé dítě...teď spíš řeším, že malá je šikovná až moc 😀
To je mi líto, že musíš polehávat, bohužel s prckem to oprvadu nejde 😒 , toho se taky bojím, abych nemusela ležet. Musíš vydržet aspoň do těch 34 tt, pak už mám mimi vyvinuté i plíce a i kdyby se narodilo, tak už se nic neděje. Takže ještě aspoň 5 týdnů vydrž. No s kopáním...mě takto kopala malá, v podstatě nonstop a hodně bolestivě. Tohle druhé mimi je oproti ní učiněný anděl, takže občas jsem taky vyjukaná, jestli je vše ok. No, musíme to brát tak, že každé mimi je jiné. Tak to vydrž, už se to krátí.
Holky, dotaz, vy co máte doma kluky. Chtěla bych malé koupit na Vánoce vláčkodráhu, ale nevím jakou. Nemáte tipy? Jestli je lepší dřevěná nebo jiná? Ráda bych, aby se k tomu daly dokupovat časem třeba další vagónky a jiné příslušenství. Díky a dobrou 🙂

garfieldmail1
18. říj 2009

plechajda, taky držím palce, ať vydržíš 2v1 co nejdýl!!!! 😉 S ročním dítětem se teda dost těžko odpočívá 😅 Ledaže usne a Ty s ním, pokud Tě tedy mimi takhle neokopává i v noci ....? 😕

samsa, jako základ bych Ti doporučila vláčkodráhu z Ikea, je nejlevnější, ta snad stojí 250,- kaček, ale to teď nevím jistě. Každopádně, když zjistíš, že se to malé líbí, můžeš dokupovat další dřevěné koleje v běžném hračkářství, vláčky, mosty atd. Oni to dělají všichni stejně velké, stejný způsob napojení atd. 😉 I tolik oblíbené mašinky Tomáš a spol. na to pasujou 😎
Já koupila loni Lukymu vláčkodráhu na internetu za tisícovku a pak dostal fakt totéž (akorát bez značek a domečků) od známých. Já na ten dárek nejdřív koukala, že se teda pěkně plácli přes kapsu a pak jsem ještě víc koukala v Ikea, že je to tam za pár kaček 😠

garfieldmail1
18. říj 2009

samsa, jo a ty domečky a značky kolem dráhy syna navíc ani dlouho nezajímaly, spíš překážely, zato tunely a mosty a prostě nějaké "překážky" na kolejích, to je něco! 😀

plechajda
18. říj 2009

samso napodobne, jak jsme minuly rok tak mam pocit ze mam doma certisko,lita vsude leze a vyleze a drzej je pacholek jeden mrnavenej 😀

jinak u nas vlacky jeste nefrcej, ale az zacnou tak koupim ty dreveny z tesca....maji k tomu spoustu dilu a neni to drahy a presne jak pises daji se k tomu dokupovat porad a porad dily, synovec si s tim vyhral snad 3 roky po sobe...

Holky dekuju za drzeni palcu, ve stredu jdu na KO po tydnu tak uvidime jestli bude zlepseni.....ted jsem se domluvila s tchyni ze tu s nama zustane 2 dny tak budu sem tam polehavat a hlavne zadny tahani nakupu, nabytku,kocaru do autobusu a zpet apod.

lilliete
18. říj 2009

Ahojky maminky,
vcera jsem zjistila, ze jsem po druhe tehotna. Mame strasnou radost.
Doma uz mame 16 mesicni princeznu strasne hodnou ale taky nekdy pekne vzteklou. Slysela jsem ze holcicky jsou vetsinou zarlive co se tyce dalsiho prirustku. Nase Sarinka je spise ale fixovana na tatinka nez na me. Muj pritel co se tyce prvniho i druheho tehotenstvi prepokladam, ze to nejak prozivat snemi nebude. I kdyz u prniho teh. nevynechal ani jednu prohlidku ani jedno cviceni a cely porod si tedy vytrpel semnou. A jak sme byly s mimi hned doma tak za starost a opecovavani o nas bych mu dala metal..Bojim se nejvic toho ze kdyz budou potrebovat zrovna nejakou peci obe moje ratolesti najednou, ze to nejak nezvladnu nebo spise nechci aby se to jedno citilo odflaknute nebo aby citilo ze jednomu se venuju vic a druhemu min, protoze nase Sarinka je takova zarlivka mensi...
Co se tyce nasi Sarinky a zkusenostmi s miminky..zatim jsem na plusu, pac moje sestra ma 8 mesicni mimi a Sarinka ji strasne pomaha. Noi ji plynky podava mu hracky, myje mu pusinku atd. V tom je hrozne sikovna.Ale mam strach z toho ze u vlastniho to bude uplne neco jineho.
Jak prozivali vase ratolesti sourozencuv prichod na svet?

samsa
19. říj 2009

Garfi, Plechajdo, moc díky za tipy 🙂 Určitě nějakou vyberu.
Ahoj Liliete. Já mám doma taky žárlivku, dokonce mi včera řekla, že přece stačí jedno dítě (nevím, kde to slyšela 😀 ) a když jsme se jí zeptala, keteré dítě stačí, tak mi řekla: "No přece já". Což mě dostalo do kolen. Ale nějak bude. My si spolu pořád povídáme, jak budeme mimi vozit a koupat a že ona už je velká slečna a bude mi pomáhat, že bych to sama nezvládla. Přiznám se, že už to ani neřeším, nějaká žárlivost asi bude, ale uklidňuju se, že holčičky mají v sobě určitě zakódovaný mateřský instinkt a že to nějak půjde. Neboj, i u vás to půjde. Sice budeš mít menší věkový rozdíl, ale věř tomu, že děti si pak vyhrají a budou se mít rády.
Holky, dnes máme návštěvu, tak kouknu večer.
Hezký den.

plechajda
19. říj 2009

Dobre rano 🙂

tak se hlasim z gauce 😀 dneska teda lezis - polosedim s notasem na nohou a jen smejdim po inetu, to zas bude utracenejch penez 🙂 😉 😀

krista
19. říj 2009

Ahojky holky,
omlouvám se, i když jsem vás dočetla nevím dřív na co reagovat 🙂

Plechajdo držím palce ať držíš co nejdýl pohromadě 😅 😉

Vítám novou tvář 🙂

Jinak děkujeme všem za přáníčka k svátku 🙂 Malej dneska spal v noci 4h - jeho rekord, ještě nikdy takhle dlouho nespal 😝 takže jsem se i vyspala 😉 začla jsem ho těsně zavinovat podle rad v té knížce jak jsem psala nahoře že budu číst a možná to pomáhá, nechci nic zakřiknout...

Jinak nevím jestli jsem vám to říkala ale před více jak měsícem jsem objednala od jedný pani na MMB pletený věci pro malou, no dodneška je nemám 😠 😠 😠 objednávala jsem to konkrétně 8.9. a platila, nejdřív to strašně trvalo a pak že už pani poslala balík 12.10. ale pořád mi nic nedošlo, jsem na nervy, byla jsem ráda že jsem to před porodem vyřešila a teď nemám ani prachy ani věci, ale jen tak to nenechám!

Dneska tu svítí sluníčko tak doufám, že se dostaneme ven, mějte se páá 😎

plechajda
19. říj 2009

krist a co ma v hodnoceni ?? Ja vzdycky projdu hodnoceni nez neco objednam....ma nejaky spatny ?

krista
19. říj 2009

Plechajdo právě že má dobrý hodnocení ☹ já jsem nepočítala s tím že na to budu čekat měsíc, ona byla v nemocnici asi týden, to jako beru, ale i tak, mě už to s..., řekla mi že když se balík nenajde tak mi to udělá obratem znova, ale jako malý už to ani nemusí být a já prostě tolik času nemám, zima v plným proudu, potřebuju tohle vyřešit a už jsem znechucená, tak snad mi vrátí peníze když se to nenajde... dneska prý půjde sepsat reklamaci na poštu, jsem zvědavá teda.

plechajda
19. říj 2009

no hele ja bych teda asi chtela prasule zpet, at si to vyresi uz sama...pac posta ma na reklamaci 30dni ze 😖

krista
19. říj 2009

Cože? No to jsem nevěděla! 😠
Nejblbější je, že to jsou věci na míru, nevím jak to vyřešit, ale jdu jí napsat, protože kdyby to došlo dneska tak už to pošta donesla! 😠