V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

plechajda
20. říj 2009

kacko kde vy to v pze bydlite ze jsem tak smela ?? .)My ted chodime taky plavat - jenom teda, zadnou jinou aktivitu nemame....nejradsi bych pokracovala dal, ale myslim ze to nezvladnu vzhledem k tomu ze nemam auto a ta doprava se dvema odsud moc nehrozi 😒

kacka79
20. říj 2009

Ahojky Plechajda, odstěhovali jsme se za Prahu - Vestec / kousek od Průhonic/ - poslední sjezd v Praze na D1 směr Brno. A kde bydlíte vy?? Nejste někde Pha 4 a okolí?? To bysme byli kousek 😉

My to máme jednodušší tím, že mám svoje auto, MHD bych to taky zvládala špatně s dvouma paviánama 😀 😀

Jinak na cvíčo chodí spousta mamin s druhým dítětem, je to takové volnější... no plavčo je mi líto, to Fíka fakt baví... no třeba se to ještě nějak vyřeší... no uvidíme 🙂

nicole_11
20. říj 2009

no my se cvičit teprve chystáme chodit...prý si tam děti taky hrají, tak jsem zvědavá jak se to tedíkovi bude líbit...on vodu miluje ale poslední dobou ho to v plavání nebaví..hlavně ty cviky a tak,a tak s nim občas chodíme sami plavat a to ho baví, tak možná pak bude chodit jen s tatínkem na bazén....

plechajda
20. říj 2009

kaci bohuzel, taky jsme se zrovna odstehovali z Holesovic na Prahu-vychod kousek od Libeznice - Bašť se to jmenuje, takze to jsou uplne opacny strany...chjo tak zas nic 😠 😉

My to auto taky planujem, manza ma firemni a ted jeste nejakou slupku pro me....uvidime 😎

kacka79
20. říj 2009

Plechajda škoda ☹ No já jsem měla svoje auto vždycky, taky jsem uvažovala, jestli si ho nechám nebo nee, když si na něj už nevydělám... no zvykla jsem si 😅 Zatim to manža zvládá všechno poplatit, tak uvidíme..

kacka79
20. říj 2009

Nicole - my jsme kolem roku měli na plavču taky takové období, že Fíla nespolupracoval... no zlomilo se to a teď ho to zase baví mooc... tím víc je mi líto, že už mu to asi skončí 😔

plechajda
20. říj 2009

mno to jsi narazila na dobrou vec - taky jeste nevim jak tovyjde financne,zaciname splacet hypo a s druhym prckem mi jde paradoxne materska dolu 😠 😠 😠

kacka79
20. říj 2009

Tak my už naštěstí hypo snad v lednu doplatíme, tak nám odpadne nějaký placení... no ale ještě to není jistý,...já se radši ani nedívala, jak budou ty mateřský zase snižovat ☹

plechajda
20. říj 2009

no me nejde ani tak o snizovani co ma byt, ale tim ze jsem byla na dobu ucitou mi prac.pomer skoncil a tak jdu s druhym prckem ze 7,5 rovnou na tu 4letou 😠 aniz bych chtela - nemusim popisovat jak moc me to s...e 😠 😠 😠

uz splatite ?? to mate super, my jeste 30let 😔 😝

devila
20. říj 2009

Ahoj holky,
tak konečně jsem se sem dostala, celý večer dělám elerning - testy, grafy a úkoly do ekonomické statistiky a prezentace do dějin národního hospodářství. Už toho mám plné zuby, budu ráda jak si půjdu lehnout.

Holky, spí vám prcci už na normální posteli? Já se chystám zkusit dát malou na postel od listopadu. Dnes mi taťka dovezl zábrany na postel, co jsme si objednali, tak uvidíme. Chci to vyzkoušet než se malá narodí ať víme, zda pořizovat ještě jednu postýlku nebo nebude třeba.
Jen se obávám, zda na to ještě není Sabinka malá a aby mi to nevzala šipkou po hlavě i přes zábrany.

kacka79
20. říj 2009

Tak Fíla spí normálně ještě v dětské postýlce a abych byla upřímná, vyhovuje mi to... večer ho tam šoupnu a on si tam ještě něco drmolí a hraje ... usne třeba až za hoďku.. Z postele by mi určo vylézal..no taky nás to čeká, tak uvidíme

Dobrou noc, jdu si lehnout, mám dneska nějak dost

nicole_11
20. říj 2009

jak je to s tou mateřskou...ještě jsem to nezjištovala...já mám ted na 3 roky a pak to bude jak...to nemůžu mít zase na ty 3 roky...vím že se pobírá za nejmladší dítě, a že takhle přijdu o jeden rok a kdy to mám jít pak nahlásit na sociálku...před tím než se narodí nebo až pak...tohle jde trochu mimo mě 😒

nicole_11
20. říj 2009

a to jako budu pobírat mateřskou půl roku ,kterou ted snížili a pak rodičák....bože já nesnáším úřady ☹ budu si muset vyběhat nějaký příspěvky...

samsa
21. říj 2009

Ahoj holky, nějak nestíhám, malá mi přestala spát po obědě, což je vražednéééé 😝 Jsem ko.
Co se týče spaní v postýlce, tak my máme rostoucí postel od Ikey, ale už nám z ní malá buchla 😔 , rána jako hrom, naštěstí se jí nic nestalo. Od té doby před postel dávám židli.
Nicole, pokud jsi zaměstaná na dobu neurčitou, tak opět nastoupíš na mateřskou, která trvá 28. týdnů, nástup 6-8 týdnů před porodem. Pak budeš pobírat rodičovskou, opět pokud máš zaměstnavatele a měla jsi určitý příjem (nevím z hlavy výšku), můžeš si volit ze všech 3 variant. Lístek na mateřskou od gyn. zaneseš zaměstnavateli a na sociálce musíš zrušit pobírání rodičáku na starší dítě. No a pak si zase po mateřské musíš vyběhat rodičák na mladší dítě 😝 Pokud zaměstnanec nejsi, budeš pobírat na mladší dítě rodičovský příspěvek a nemůžeš volit z variant rodičáku, musíš nastoupit na čtyřletou. I když prý existuje fígl, jak to obejít (Plechajdo, jak budu mít chvilku, tak ti najdu odkaz na diskusi). protože při splácení hypošky se hodí každá koruna 😝
Kačko, držím pěsti, ať se mrně ukáže, jsem moc zvědavá a budu šmírovat. 😉

nicole_11
21. říj 2009

Hmm...já jsem studentka,takže asi ta čtyřletá...ach jo..no před tím jsem to obešla tak,že jsem přerušila studium a mohla jít na tu 3letou...ale ted ho nechci přerušovat...dá se to obejít tím,že mateřskou bude pobírat tatínek,ale musí mít v pořádku zdravotní a sociální,což můj muž tam měl nějaký rest,ale který je snad vyřízený..musíme to zjistit

nicole_11
21. říj 2009

a ještě jsem se dozvěděla že známá nabízí štěnata zlatého retrívra,narodilo se jich moc a neví co s nimi a když se nerozdají tak je uspí 😢 já bych si hned jedno vzala a kdybych ho viděla naživo,tak už je doma...ale s 2 dětmi mít štěně to je na blázinec...ale vždycky jsem chtěla tuto rasu a ted bych ho mohla mít i zadarmo a nejde to...ach jo 😔

plechajda
21. říj 2009

juuu samso fakt?? No to bys byla zlata pac doma ani 4 roky bejt nechci a fakt me to toci 😠

jinak my mame postylku se zbrdlinama a rozhodne ji zatim menit nebude....mladej cestuje v noci sem tam a navic by mi z toho vylejzal, takze to zadny takovy....sice uz umi vylezt na postel a slezt, ale rozespalej by z toho akorat zbuchnul a pocitam rovnou na kebulku....postylky mame nastesti dve takze nic uspechavat nemusime, na velky posteli se jeste naspi az az 😉

krista
21. říj 2009

Ahojky jen nakukuju a vidím že řešíte MD, ten fígl spočívá v tom že na MD nastoupí manžel, ale pouze papírově 🙂

plechajda
21. říj 2009

mno tak to u nas nehrozi.....kdyby se na to nahodou prislo tak bysme prisli o prachy .....respektive dovedu si to predstavit u soukromnika, ale pokud mm dela klasicky jako zamestnanec a musel by mit potvrzeni z prace tak to moc nechapu

devila
21. říj 2009

Ahoj holky,
my to tak máme. j8 mám dvouletou mateřskou, požádal o ni manžel. Já jsem totiž o pár korun na PPM nedosahovala, abych mohla zažádat o dvouletou já. Manžel potřeboval jen potvrzení z práce, že by měl nárok na PPM ve výší více jak 380,-/den. TO stači´´í jen potvrzení, nemusí na ni být. Na té jsem byla já. Takže on požádal o rodičák na dva roky a po měsíci to převedl na mě. Takže mám normálně mateřskou já.

krista
21. říj 2009

Plechajdo ale to jde ze zákona 😕 on je povinen zajistit péči o dítě a tu zajistí tebou, tady to neni jako na černo, tak o jaký prachy byste přišli? 😕

nicole_11
21. říj 2009

jj...kamošky to taky tak měli a pak po měsíci se to převedlo na ně...on nemusí být doma...bohužel si člověk takový věci musí zjistit sám,protože na úřadech ti nic neřeknou a někdy ani sami neví...

plechajda
21. říj 2009

Krist no ja nevim jak to funguje, ted jak to napsala devila mi to je jasnejsi.... 😉 jen se bojim abysme neprisli "nejak" o jediny prisun penez od mm....

tak ted jsem si precetla to tema a to je super musim rict 🙂) 😀 holky jste mi hned zvedli naladu 😉

plechajda
21. říj 2009

a manzel i ten jeden mesic bere rodicak i vyplatu normalni vpraci ???

nicole_11
21. říj 2009

jj..bere..o jeho výplatu nepřijdete

samsa
21. říj 2009

Ahoj holky, malá usnula, hurááá, mám chvilku pauzu. Já tu diskusi nemůžu najít, ale mám to z ní okopírované pro kamarádku, tak ten úryvek sem zkopíruju.:

tak třeba dítě se narodí 1.9.2009
- ty když nemáš zaměstanavatele nemáš nárok na PPM - jsi buďto na pracáku nebo doma s prvním dítětem na rodičáku, takže je ti jedno, co se děje 6týdnů před porodem....porodíš, po 6ti týdnech (prostě je to tak v zákone, dřív si zažádat nesmí) si manžel zažádá o mateřskou - 14.října 2009 si manžel může požádat u svého zaměstnavatele o PPM (žádost o PPM při převzetí dítěte do péče - tak se jmenuje přesně ten tiskopis, k tomu chtějí od tebe prohlášení, že mu k tomu datu dítě předáš do jeho péče a že na dítě nepobíráš PPM), to odevzdá v práci, opravdu 14.října bude doma,nebude pracovat, na výplatní pásce ten den bude mít vedený jako PPM, v práci mu k tomu vyplní spoustu papírů a pošlou na OSSZ kam spadá, odtud potom dostane papír o mateřské, v jaké výši jí bude mít..., 15.října 2009 mateřskou ukončí a zažádá o rodičák + zvolí délku rodičovského příspvěku (na úřadě práce, odbor státní sociální podpory - žádost o rodičovský příspěvek od 1.9.2009, doloží k tomu rodný list dítěte, ten papír co dostane z OSSZ o jeho mateřský+ ten tiskopis na tu volbu roků - nevím jak přesně se to jmenuje), a 15.října už může jít zase normálně do práce...o dítě se staráš ty, a k 1.10.2009 se rodičák převede na tebe jako matku a je to...samozřejmě ten den nemusí nutně navazovat hned po 6ti nedělí, může i dýl, ale nevidím důvod proč to oddalovat

Plechajdo, sice s tím bude papírování, ale myslím, že to stojí zato. 🙂

plechajda
21. říj 2009

jezis parada....jdu si to okopirovat a vecer s tim vyrukuju na mm....ten bude mit radost 😀

devila
21. říj 2009

No ale četla jsem, že teď už to chlap požádat nemůže. pokud po dobu mateřské nebude doma. Prý opravdu na ni musí být.
Samso - to stačí, aby chlap nastoupil jen na jeden den na mateřskou a pak ji ukončil a zbytek šla zase já a on pak požádal o tu rodičovskou na dva roky? Když jsem o ni žádali předtím, tak doma být nemusel vůbec, bylo to jen potvrzení že by na ni měl nárok v té a té výši.

kacka79
21. říj 2009

Ahojky, tak jsem dneska byla na UTZ a je to jasný, budeme mít druhého pinďu.. no to bude u nás doma teda divočina 😀 😀