Večeře ve 13 měsících. Co dáváte dětem?

monfej
23. bře 2020

Ahoj maminy, chtěla bych se zeptat co dáváte k večeři (před spaním) dětem? Malému je 13 MĚSÍCŮ, odmítá kaši (ovocnou,krupicovou,mléčnou..), když už mi vypije alespon mlicko,tak je stejně dvakrát/ třikrát za noc vzhůru a ma hlad 🙈☺

klko
23. bře 2020

@monfej to co zbyde od oběda, kaše, tvaroh s ovocem nebo pecivo

re_barbora
23. bře 2020

Ja davam vetsinou chleba se syrem a sunkou k tomu zeleninu, tousty, polivky nebo co zbyde od obeda

prejeta_zaba
23. bře 2020

Prakticky cokoliv, polévky třeba...ale myslím, že se nebudí hladem, ale prostě zvykem, chce cítit mámu a bezpečí.

zuzita15
23. bře 2020

@monfej uz se na MKopakuju asi poste 😉 syn zrejme vi, co je pro nej dobre, kase se na noc nedava, je tezka a plna sacharidu. Na noc je vhodnejsi lehci strava - huste zeleninove polevky, silne vyvary, zelenina v ruzne podobe - dusena, pecena apod. Naprosto nevhodne je jakekoliv ovoce a hlavne kase

zuzita15
23. bře 2020

@monfej jinak buzeni v tomto veku je naprosto normalni. Mne se budi 2x za noc 19m dcera a chce se kojit

jindriskalus
23. bře 2020
monfej
autor
23. bře 2020

@prejeta_zaba možné to je,ale je schopný se hodinu prevalovat a když dostane mlicko tak v klidu usne prakticky hned. Děkuji za rady

misel027
23. bře 2020

Dávám jenom krupici..Střídala jsem s rýžovou a vločkovou kaší, ale ty kaše začal zvracet a odmítat, nevím proč. Takže dostává JEN krupici a nevadí mu to. Občas sem dala polívku 🙂...

misel027
23. bře 2020

Ale jinak pokud má tvůj prcek zoubky a umí kousat tak můžeš pečivo, ne? Ten náš by to taky zvládnul, ale já sem prostě spíš pro tu krupici 🙂..Má ji rád a zasytí nejvíc (vyzkoušeno). Když má něco jiného než krupici na večeři, ráno ječí hlady.

miba10
23. bře 2020

@monfej zkus mu mlíčko zahustovat tou kaší. Ne aby to bylo úplně husté jako kaše, ale jen hustší než mlíčko. Já tohle řešila s dcerou. Ta mi kaše nechtěla a natahovalo ji to. Tak jsem dávala buď mlíčko na dobrou noc nebo jsem dala normální a prihustila jsem ho právě tou kaší. To bylo jedinejak jsem to do ní dostala

monfej
autor
24. bře 2020

@misel027 zoubky máme (8) 😊 určitě to vyzkouším,moc dekuji

monfej
autor
24. bře 2020

@miba10 moc dekuji,taky vyzkouším ☺ aby to mel pestré a nehedl porad to samí

yenefer1
24. bře 2020

Od cca 11ti měsíců večeří s náma, buď co máme my nebo co zbyde od oběda. Kaše jsem na večer nedávala nikdy. Večeří kolem půl 7, spát jde v 8 a ráno se budí na mlíko kolem 6.

puhelin
24. bře 2020

Ve 13 mesicich mivala placky, jogurt, tortilly, palacinky. Kasi jsem poprve dala na ochutnani asi v 15 mesicich, ale ne na noc. Spis sporadicky.
Nocni buzeni je v poradku, zpracovavaji zazitky. Kdyz je cim ho ullidnit a uspat, tak je to vlastne vyhra, nebo ne?

monfej
autor
24. bře 2020

@puhelin děkuji ☺ občas se uklidní sám a zase usne,ale jsou noci kdy jsme vzhůru hodinu i dyl a maly vypada ze uz by ani spat nechtěl 😁

journals
24. bře 2020

Dávala jsem kaše, syn je miloval (o jejich vhodnosti/nevhodnosti debatovat nechci). Postupně jsme však přešli na různé rychlovečeře a dojídání zbytků. Krémové polévky, vajíčka, těstoviny, špecle... kaše už nechce, dostává jí výjimečně. Na jeho buzení nemá jídlo absolutně žádný vliv. Já se za buzení 2x v noci modlím. U něj je ve 14 m stále normální buzení 6-10x za noc. Takže 2x za noc mi přijde těžce v pohodě 😀

loylii
24. bře 2020

@monfej to co nám, akorat méně slané.

monfej
autor
24. bře 2020

@journals děkuji ☺ tak oproti Vám je to naše buzení opravdu v pohodě 😁

miba10
24. bře 2020

@monfej dcera je nejedlik, takže to byla s ní těžká improvizace.

zuzekk
9. kvě 2020

@zuzita15 asi se budí hlady po té zelenině😀

zuzita15
9. kvě 2020

@zuzekk asi ne, ha ha. Nastuduj si neco o kojenych detech, a pak tady mej jedovate poznamky

zuzekk
9. kvě 2020

@zuzita15 tak trochu vtip...... (studovat kojence z literatury fakt teď nepotřebuju, živák mi stačí).
A taky reakce na tvou militantní protikašovitost.

zuzita15
9. kvě 2020

@zuzekk jen si zaplacni dite na noc kasickou, at se mu dobre spinka, ja ti to neberu