Vychovávat dítě ve víře. Má někdo zkušenosti?

satynka
14. črc 2012

Mam 3 deti Jednomu je 19 druhemu 11 a tretimu 1rok.Behem poslednich dvou let jsem se teprv ted stala věřící.Prvni dve deti nebyly vychovany ve víře a tezko se me ted uz oslovuji.U toho tretiho bych to chtela podchytit hned od zacatku.Kdy začít brát ditko sebou do kostela ?

martiluca
1. lis 2013

@spodhorska Nemyslím, já vím. Vím, že někoho kdo pravděpodobně neexistuje nemůžu milovat víc než manžela, děti, rodiče... A stejně tak vím, že mne nikdy nepotká nic lepšího než láska k manželovi, jeho miluju víc než si kdo dovede představit 🙂
A byla bych ráda, kdybys to respektovala. Já sice nechápu, jak někdo může milovat boha víc než děti nebo manžela, ale respektuji to. Tak bys mohla být tak hodná a nepsat o tom jak bys mi přála, abych to poznala. Tohle litování ateistů ze strany věřících opravdu nemám ráda. Já ti taky nepřeji, aby ses stala ateistkou. Tak prosím pochop, že já vždycky budu milovat manžela mnohem víc než Boha...

terunka88
2. lis 2013

@martiluca Eh a proč sem teda píšeš, když děti ve víře vychovávat nechceš a jak sama píšeš, jsi zapřísáhlá ateistka? 😅 Tahle skupina slouží pro věřící maminky na předávání zkušeností ohledně výchovy ve víře..což ty dělat nebudeš, což jsi nám napsala, takže to asi stačí, ne? 😉

terunka88
2. lis 2013

Přijde mi, že se tu dost odbočilo od tématu. Prosím držte se ho, případně si najděte jinou skupinu, která je zaměřená na vaše problémy 😉 Díky.

martiluca
2. lis 2013

@terunka88 Protože vyjadřuji svůj názor, což se ve svobodné společnosti tak dělá 🙂 Navíc taky proto, že já sama byla věřící a už nejsem, tak prostě přikládám svůj pohled na danou věc. Netušila jsem, že se to zvrhne do přesvědčování toho, že mám boha milovat víc než manžela a je mi to líto, chtěla jsem zůstat jen u jednoho příspěvku, ale když se mne ostatní na něco ptali a pak útočili, tak jsem musela zareagovat...

terunka88
2. lis 2013

@martiluca To sice chápu, ale opravdu se to mělo řešit jinde...po přečtění posledních příspěvků (a tedy nejen tvých, to máš pravdu), tahle diskuse postrádá prvotní význam.

martiluca
2. lis 2013

@terunka88 Nemám s tím problém právě do chvíle dokud mne někdo nezačne přesvědčovat, že mám boha milovat víc než manžela a že máme děti pokřtít a začne mne litovat, že to tak nemám... To se pak musím vyjádřit.

martiluca
2. lis 2013

@terunka88 Chápu, ale myslím si, že aspoň původní příspěvek je v pořádku. I když vést děti k víře nehodlám, tak nevím proč bych se k tomu nemohla vyjádřit. Nemusí se tu snad všichni plácat po ramenou, souhlasit spolu a říkat si jak to dělají skvělě, i podložený nesouhlasný názor patří k diskuzi. Navíc píšu, že mne rodiče k víře vedli, takže k tomu mám co říct. A píšu práve z pozice dítěte, které je nešťastné a nemá své rodiče rádo za to, že ho takto vychovávali. Možná to je výjimka, ale možná byste se měli připravit, že vám to jednou můžou děti vyčítat, jako já svým. Nevím co na tomhle není k tématu. Samozřejmě, pokud někdo začne urážet, tak to v pořádku není, ale já uvedla svůj názor a postoj a vysvětlení, proč to já tak dělat nemohu. Myslím, že na tom nic špatného není 🙂 Podobně jako se na ateistických diskuzích často vyjadřují věřící, tak já si dovolila uvést svůj postoj k této věci tady, že jsem tím někoho pobouřila to je možné, ale nemůžu s tím nic dělat. Názor jen tak nezměním 🙂

terunka88
2. lis 2013

@martiluca Jo, původní příspěvek se týkal tématu, o tom žádná.

satynka
autor
14. bře 2014

Dobry den ,dlouho jsem tu nebyla,ale chtěla bych znovu otevřít tuhle diskusi 🙂 anebo podobnou.Jsem jaksi věřící v okolí s mladych sama,Není tu nějaká maminka se Zlína nebo okolí která se cítí také sama ?Nemám s kým chodit na duchovní obnovy a různé akce pro věřící ve Zlíně. Můj manžel není věřící....

katerina92
17. říj 2014

@satynka Dobrý den,
já mám podobný problém. Jsem ze Slavičína. Ikdyž je tu spousta věřících, tak nějak mezi maminkami je moc nevidím a nebo už je to hodně ortodoxní pohled na víru a já bych ráda byla někde v tom středu, myslím, že všeho moc škodí. Ráda bych naši dceru vedla k víře už od malička. Těžko se mluví o Bohu s někým kdo nevěří. Stejně jako manžel jsem od malička vedená k víře, oba jsme biřmovaní a ikdyž jsem na chvíli sešla z cesty jsem ráda, že jsem přišla na to, že život bez Boha nechci. A ráda bych to vše předala svojí dceři.

nonacek
17. říj 2014

Ahoj také jsem věřící a děti sem nechala o křtít a a do kostela je brala příležitostne,dala jsem jim takový lehký pohled na virů v podobě pohádek před spaním a samozřejmne jsou na to krásný svátky vánoční a velikonoční příležitost na otázky a odpovědi.. když měly o toto téma zájem. A jinak jim to nějak nehustím do hlavy chci aby sami dospělý k názoru zda chtějí byt věřící ano ne .

jetynka
15. čer 2015

Ahojky holky, mám dotaz aby mohlo dítě přistoupit k prvnímu svatému přijímání je nutný souhlas obou rodičů nebo stačí souhlas pouze jednoho?Díky moc.

mayamey
25. pro 2016

@veronyk No, myslím, že jste úžasná rodinka - že se s manželem opravdu držíte Boha i v těžkostech...někdy je to těžké žít víru ve společenství, jindy je to ohromně požehnané...třebas se modlit - prosit i děkovat za farnost, že vůbec je...Boží cesty jsou různorodé - třebas najdete i to pravé místo v církvi, kde se budete celá rodina cítit přijatí...kéž by to mohla být vaše farnost - třebas se vám podaří si o tom s někým - s vaším knězem - pohovořit? Držím palce, ať se daří!