Vzala jsem si Araba. Máte též exotiku ve výchově dětí?

monina8
29. říj 2008

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli má někdo z vás zkušenosti s jinou kulturou v manželství nebo partnerství a tudíž i s výchovou dětí. Já sem si vzala Araba, zatím žijeme tady v Čechách, ale brzy poletím s Danim za manželem do Bahrajnu 🙂 Už jsem se setkala s pár odlišnými metodami v péči o dítě, když sem mluvila s tchýní. Např.:dávat pít denně vodu (manžel přivezl nějaký přírodní pití na zažívání), balit těsně mimi do takovýho šátku na spaní (což opravdu pomohlo), pak podáváni baby sušenek ve vodě (to jsem nezkoušela). Hmm, určitě mě čeká plno nových věcí, i obřízka malýho, ta už se prý provádí laserem, tak to bude v poho. Jinak musím dodat, že jsem naprosto spokojená (jen pro jistotu, protože slýchám ruzný věci) 😉

petule.h
21. lis 2008

no to je právě ten život, nikdy nevíš co ti připraví, ale prostě důležité je, že se každý najde a je š´tastný.Můj manžel žil 5 let v americe,měl sluně placenou práci, dům, auto,prostě se chytil, bylo mu fajn, pak se jeho brácha ženil a jelikož už tam byl načerno musel se rozhodnout, buď odjedu, nebo zůstanu...rozhodl se pro rodinu a zůstal tady, já ho po 6m potkala a od té doby jsme byli spolu, říkal, že holky jsou tam jiné a že kdyby měl možnost, tak už se kvůli mě nevrátí, pač tady zase něco vybudoval, ale kdyby prý přišli zase komunisti,, tak se stěhujem pryč, na to já říkám nikdy!!!!!!!!! kdo ví co bych udělala, že bych ho nechala jít 🙂 asi taky nikdy, je to prstě v lásce k člověku si myslím ...

lenkabu
21. lis 2008

zanett: jak jsi psala na předchozí straně že češi neberou své ženy už jako ženy po letech....sice je to jen jeden případ,ale...můj táta píše máme po 25 letech manželství vášnivé milostné dopisy 😉 Oba jsou češi jak poleno 🙂

tictac
21. lis 2008

myslim, ze diskuze, ve ktere se srovavaji Cesi s cizinci by mohla pokracovat do nekonecna 😀 😀

petule.h
21. lis 2008

no jasně, nemá cenu hopdnotit to, protože každý člověk je jiný i když jeho národ může být 100 let za opicema a můžou tam mít všelijaké rituály...ale prostě každá jsme šťastná tam co jsme a myslím že hodnotit člověka od člověka je blbost, tak možná národ od národu 😉

tictac
21. lis 2008

rekla bych, ze ani narod od narodu ne... 😉

foogy
21. lis 2008

Holky, nedá mi to nereagovat - už to tady někdo psal, myslím, že je úplně jedno, jestli je ten chlap bílej, černej, žlutej, záleží na povaze a záleží, co která ženská ke šťastnému životu potřebuje.

já měla jednoho čecha - vyklubal se z něko pěknej pitomec, kterej mi nepomáhal ani v životě ani v domácnosti a 3x se nebránil fyz. násilí (o psychickém škoda mluvit) a teď žiju s dalším čechem, kterej nemá chybu - pro mě má všech 5 P a já jsem s ním ten nejšťastnější člověk pod sluncem.... 😵

janula2008
21. lis 2008

Jee Zanett ja musim rict, ze jsem to napsala blbe, jasne, ze nezalezi jen na vyluxovanym koberci, reagovala jsem, ale hlavne na to, ze Cesi nepomahaj doma. Ja jsem s pritelem 9 let a pro nas oba (aspon mi to rika a ja to tak citim), je vztah kazdy den lepsi a lepsi, fakt ho miluju cim dal vic a taky nechci byt jak z beckovyho romantickyho filmu 😀.Proste je skvelej partner a jeste skvelejsi tatka,nikdy bych nemenila 😉 .A nejmin obden mi rekne, jak mi to slusi, ze jsem pekna maminka, ze si me vazi nebo tak neco. Je zlatejjj 🙂 . Ted jsem byla pul dne jako hosteska v praci a...od dveri mi voni pod nos zapeceny brambory, ale to uz jsme zas u te domacnosti 😉 proste ja na svyho Cecha nedam dopustit 🙂

tictac
21. lis 2008

proste kazda si pochvalujeme toho sveho chlapa 😉 😀

petule.h
22. lis 2008

ano tak je to správné 😉

zanett
22. lis 2008

lenkabu - tak to je moc krasny 😵 tak at to tvym rodicum vydrzi 😉

janula - 😉

petronelie
22. lis 2008

Ahoj monino, já si tedy vzala Čecha, protože mám takovou povahu, že bych se velmi špatně adaptovala ve světě nadvlády mužů, ale má první láska, na kterou nezapomenu a se kterou jsme dodnes přátelé, byl právě student medicíny z Bahrajnu. Byli jsme spolu téměř 4 roky. Neměli jsme žádné problémy, byl to praktikující muslim, moc jsem si rozuměla s chlapama z jeho rodiny, jen ženy mě odmítaly 🙂 Díky němu jsem se dozvěděla hodně o islámu, o arabském životě, o zvycích....a přetvořila jsem si názor na jejich svět. Taky jsem zjistila, že nikoliv islám je nástrojem zla, je to opět jen o určitých lidech.Věděla jsem, že tady je Haitham skvělý chlap, který mi po všech stránkách vyhovoval, neb on akceptoval mé zvyky, já zas jeho. Ale také jsem věděla, že odjezdem do Bahrajnu by se vše změnilo a já bych musela fungovat dle tamních pravidel, ač zrovna Bahrajn je velmi liberální! Prostě vím,že bych narážela na problémy a konflikty a nedokázala bych se skrčit a držet pusu, páč já ji mám od mala prořízlou. Toto téma mi ale dalo hřejivou vzpomínku na nyní již úspěšného lékaře.Nakonec si vzal češku, která konvertovala k islámu a mají už dvě děti, žijí spokojeně v Bahrajnské Manamě a jsou velmi šťastní. Haitham je jeden z nejlepších lidí,které jsem kdy potkala, žádný vztah s Čechem mi nedal tolik jako ten s Haithamem. Rozchod byl velmi smutný,neboť jsme se rozcházeli "z rozumu", provázeli to oboustranně slzy a jak jsem už řekla, dohodli jsme se,že z nás zůstanou dobří přátelé.Mým životem prošla spousta mužů, spousta lidí, ale jsou jen dva, které jsem opravdu kdy milovala a položila bych za ně svůj život. Haitham a můj nynější manžel. Pokud manžela dobře znáš, i jeho rodinu, akceptují Tě a Ty budeš akceptovat jejich nastavená pravidla, čeká Tě krásný život. Držím palečky a přeju Tvé rodině vše NEJ!!!

tictac
22. lis 2008

petronelie, je to moc hezky pribeh 😵 Ja mam taky hodne casto pocit, ze s chlapama si rozumim dokonale, jen ty jejich zenske me nejak neberou, vetsinou to ovsem byva oboustrane. Driv me to strasne mrzelo....dnes to uz neresim 🙂

zanett
22. lis 2008

tictac a proc te neberou? 😕

tictac
22. lis 2008

ty, co jsou tady, v UK, tak asi od zavisti 😀 😀 😀

zanett
22. lis 2008

ja zas pamatuju, jaky trable jsem mela se svym byvalym pritelem, byl American, ale zid a ty ostatni zidovky ty me vzdycky malem sezraly pohledem 😀 😀 😀

tictac
22. lis 2008

presne, ono je to asi vsude stejne 😀 ty zenske, co znam tady, tak jsou celkem line, tudiz nic nemaji a jedine, co jim jde dokonale, tak je pomlouvat me 😀
Mi to nekdy pripadne, ze premysleji nad tim, co mame my (jako holky z jine rasy, nabozenstvi atd) a ony ne, ze si jejich chlapi nevyberou ve sve komunite 😉

monina8
autor
23. lis 2008

Ahojky,Petronelie,no vidis, to je nahoda.Ja musim rict,ze zatim problemy se zenami tu nemam.Tedy aspon v rodine.Byli sme s MM v centru a jak sem tak koukala na ty arabky,tak sou sice nektery zahaleny,ale chovaj se stejne vyzivave a namyslene.Hmm,to je mi ovsem uplne jedno.MM rika,ze vi koho si vybral 😅
Musim rict,ze co jsem sem priletela,tak sem zatim nemusela menit vubec nic.MM ani nechce abych se nejak zahalovala,chodila jinak oblecena.Ani jeho rodice nic nenamitaji,a to jeho mamka chodi zahalena.Je to asi fakt vsechno na rodine,z ktery ten chlap pochazi a jak se oni staveji k jinym kulturam.Manzelova rodina je takova volna,zili i v Londyne a cestovali,takze znaji.Ovsem maji sve zvyky.A ty se mi i libi.Musim rict,ze tu rodina hodne znamena.Ne jako v cechach,kde kazdy chce neco za neco.Takhle to vnimam ja.

binki
24. lis 2008

Ahoj moninko, už jsi na místě? moc zdravím, binki

tictac
24. lis 2008

monina, doufam, ze rodina bude opravdu tak rozumna 😉 Treba matka moji svagruse chodi venku taky zahalena, ale jeji dcera ani omylem, nosi kratke sukne, tricka bez rukavu atd 😀
S tou rodinou mas pravdu, to se mi taky dost libi, jenze v nekterych pripadech to jde trosku do extremu 😖

seherezada
24. lis 2008

Presne, na rodinu oni nedaji dopustit, ale nekdy je to skoro otravne, protoze mi to prijde az takova poza a hodne vyhnane do extremu. Ale asi je to u kazdyho jinak.
Napriklad muj manzel ma vsude po byte vystavene fotky snad vsech svych pribuznych, kdyz ma nekdo z nich prijet, tak dela, jak kdyby se k nam na navstevu chystali polobozi, ale je to jen jednostranne. Moji rodinu temer neuznava a v podstate se s nima nestyka. Chova se k nim uplne bez ucty a kolikrat az hrube. Svym rodicum posila mesicne ohromne castky, kdyz prijedou, tak jen plati a plati a oni berou vse se strasnou samozrejmosti, vubec neznaji slovo skromnost. Mym rodicum se nekupuje nic, naopak si od nich manzel jen pujcuje a nevraci.
Kdyz jsme meli svatbu, tak prijela cela jeho familie, bydleli u nas, zivili jsme je, neprispeli ani korunou, jen nakupovali a nakupovali a na svatbu nedali ani haler. Platili ji celou moji rodice.

Jinak ale co se tyka oblekani a zvyku, ze by se na me treba koukali skrz prsty, tak to musim rict, ze vubec. Jako lide jsou celkem prijemni. Manzelova mamka mu pry i nekolikrat rikala, at me necha oblekat se, jak chci a nezakazuje mi kratke sukne apod. A protoze jsem takova ta "hodna holka", co drzi hubu a krok, tak myslim, ze me ma tchyne i celkem rada a casto, kdyz jsme se s manzelem hadali, tak vetsinou stala za mnou, coz u tchyni neni tak caste.

S manzelem uz spolu nezijeme a Araba bych si uz nikdy v zivote nevzala, ale presto jsem na ne nezanevrela, protoze myslim, ze nejsou vsichni stejne dominantni a netolerantni jako muj manzel.

zanett
24. lis 2008

to mi teda reknete, CO delaji lidi ve vztahu pred svatbou, specialne, pokud spolu pred svatbou chodi nekolik let????????????? 😕 😅 Ja zila v domneni, ze clovek ma prostejsek nejdriv poradne poznat, nez se vezmou (proto spolu asi taky pred svatbou chodi, ne?). Jenze dnes uz to asi moc lidi nedela a radsi se vrhnou do svatby po hlave a pak se strasne divi, co ze to ten jejich manzel dela za psi kusy 😝 Ted uz je to s krizkem po funuse, seherez, ale to, jaky ma chlap vztahy s rodinou (mimo jine) je prece jedna z nejzasadnejsich veci, ktere clovek pred svatbou zjistuje. Tos prece musela vedet, ze je cely podelany ze sve familie (+ dalsi vlastnosti), tak proc sis ho teda brala a pak na to zehras????? Cetla jsem tvoje narky tady na Konovi i na Emiminu (predpokladam, ze jsi to tam byla ty), ale promin, proste s tebou (a tobe podobnymi) nemam moc soucitu, protoze kdyz se nekdo vrhne do svatby (s kymkoliv) bezhlave, tak si pak alespon nema stezovat, je to koneckoncu jeho hloupost 😝

petule.h
24. lis 2008

seherezada s ostatních témat jsem si zrovna říkala jak jsi dopadla, tak je fajn, že jsi už sama a je ti snad dobře

tictac
24. lis 2008

laska je slepa, holt ty ruzove bryle obcas spadou az kdyz je pozde.... 😖 Me by asi uz ta priprava na svatbu varovala, kdyby se budouci tchanovci chovali tak, jak Seherezada popisuje....

petule.h
24. lis 2008

no jo, ale zase si bereš někoho koho miluješ a tchán tě nemůže ohrozit jednou za čas...to bych si říkala 😝

zanett
24. lis 2008

petule, jenze v pripade jine kultury, kde je evidentne rodina velmi semknuta, tam uz nejde jen o obcasne ohrozeni tchanem, tam uz je to asi dost castejsi...Jasne, ze clovek si bere jednotlivce, ale svym zpusobem je k nemu 'pribalena jako bonus' 😀 i cela jeho rodina...v klasicke zapadni kulture asi clovek po sirsi rodine neprahne tak casto, ale jiny kraj, jiny mrav....tady v UK ziji treba indicke rodiny v jednogeneracnim dome po trech i ctyrech generacich 😝 Proste rodina je na prvnim miste (i tedy ta sirsi rodina), ma kolegyne z minule prace byla Indka a bydlela s manzelem a jejich detma s jeho rodici (a driv pry i s jeho babkou) v jedno-generacnim dome 😝 😝 😝 😝 😝

tictac
24. lis 2008

zanett, to je sice mezi nema velmi bezne, jenze u nich to funguje trosku jinak...holky jsou uz od mala vychovane k tomu, ze hned po svatbe se odstehuji k manzelovi a budou se starat o jeho rodice a pokud mozno zit s nema happily ever after. Ony jsou k tomu prizpusobene, videly takhle zit sve matky, babicky, sestry.... kdezto my Evropanky chceme a cekame po svatbe uplne neco jineho. Takze pokud nejsou OBA manzele ochotni se domluvit na nejakem kompromisu, tak to nemuze podle me fungovat.

petule.h
24. lis 2008

holky: už jen bydlení s někým z rodiny mě děsí a to je mám všechny moc ráda, nikdy bych si nenechala do ničeho kecat...takže pro mě by to asi nešlo...já bych to prostě nekousla mít na návštěvách rodinu, hostit jí...apod...ráda jezdím na návštěvy k našim, sem tam i já pozvu rodinu, ale sama nemám ráda furt slavit narozeniny, svátky..apod.
zase se ujišťuji, že pro mě opravdu nééé.
Mám rodiče 20 min od nás, ale nikdy by si netroufly jen tak přijet bez ohlášení, protože to nenávidím...
prostě přijedou, odjedou a mám svůj klid 🙂

tictac
24. lis 2008

Ja bych taky nedokazala bydlet s nekym z rodiny. Je fakt, ze nekteri z MM rodiny k nam jezdi i na dyl, treba na mesic a tak, ale zase jsou to lidi, kteri mi neva, jinak by je MM nezval 😀 Navic jsou to zenske, ktere uvari, uklidi a necekaji, az ja priletim z prace a budu je obskakovat, takze jsou v pohode a k nam vitane 😀 Ale je fakt, ze nektere zvyky mi taky strasne vadi, dlouho jsem si nemohla zvyknout na to, ze treba jdeme na nakup, jeho vdane segre se neco libi a nekoupi ji to jeji manzel, ale MM, jeji bratr, pry je to normalni...na druhou stranu kdyz jsem u nich ja, tak je to zase naopak, snesli by mi tam vsichni modre z nebe.... 😵

petule.h
24. lis 2008

a co se ti tam třeba líbí co by jsi chtěla???

tictac
24. lis 2008

myslis co se mi tam libi, ze si chci koupit? To je ruzne, treba neco na sebe, botky, sklenene naramky nebo jine sperky, treba ted posledne jsem si navymyslela vyrezavane sloniky, tradicni cerne sminky na oci, specialni caje....dostane se tam koupit vsechno, ja tam ale hrozne rada chodim na trhy, klasicke moderni obchody se mi tam nelibi... 🙂