Záchvatové vztekání, vynucování. Máte zkušenost?

kiara2
29. led 2007

Ahojda maminky!mám klučinu ale tak příšerně se vzteká když třeba od někud nechce stropí scénu a a řve až je rudej a div si nevyvzteká plíce tak pak poračuje v autě,nebo když něco chce příjde a křičí na mě rozkazem a běda jestli to neudělám jinak se válí na zemi a se i stalo že mě uhodil.Máte zkušenosti?poradtě prosím

jess
18. únor 2007

😀 moje je taky taková ofouklina,akurát mluví svojí hatlapatilkou(moc rychle ji plynou myšlenky na její jazyk 😀 ),takže ty tvoje by ji asi houby rozuměli 😒

Chodím ráda do obchodů-jako každá baba,miluju kupování nebo jen okukování dětských věciček i hraček, 😉 ,akurát nemám často hlídání pro psa,zatím jsme v podnájmu a on vije jak blbý když tam nejsem.Když ho hlídají tak jen smutně vyhlíží u dveří,ale drží zobák 😀

Můj chlop je aktivní jen po večerech,ráno je líný a já ještě víc 😀 .Doufám že ses s malou vyspala.Já dnes poprvé po delší době malou spát nedala,musela jsem k tchýni.Ale dorazily jsme dom bez úhony 😀

lucisa
18. únor 2007

čauky, jess.

tak my jsme dnes holky po obědě spát nedaly, protože bylo tak krásně a teplo, že jsem rodince nařídila procházku (cíl - obchod, bylo třeba koupit nějaké pečivo). můj manžel měl jako obvykle zlepšovák, že pojedeme autem.

důvod: máme týden koupené druhé auto, které má manžel jako pojítko se svou prací. je na plyn, takže jej to vyjde levně, koupil takového cvrčka - clio. a já jsem v něm ještě ani neseděla, natož řídila. když jezdím s holkama, jedu naším velkým kombíkem, tak mě to ani nelákalo, a pak já nikdy s plyňákem nejezdila, tak jsem měla trochu strach.

dojeli jsme do obchodu a nasměroval mě směr Krnov, kousek za opavou jsem si ale přesedla, byla jsem z toho vyplašená, clio má na můj vkus moc citlivé brzdy a proti kombíku nemá takový odpich a zrychlení, tak jsem se bála předjet pomalu i favorita.

a víš, kam nás až dovezl ten můj bláznivý chlop?
do třemošné, tam jsme zaparkovali, přesedli na vlak a jeli úzkokolejkou až do osoblahy.
holky nadšené, že jedou vlakem (nela jela asi 3x v životě, nathy tak jednou jako miminko). po 15 min. už je to nadšení přešlo, tak jsme z okna furt vyhlížely nějaké srnky.
v osoblaze chcípnul pes, tak jsem se teda prošli, vítr tam fučel jak cyp, byla jsem úplně vymrznutá, ale naštěstí to jelo za půlhoďku zpět.
takže z původní tak hodinové procházky byl celodenní výlet. 😀

lucisa
18. únor 2007

až se sem, jess, tak za hodinu koukneš, tak než na to zapomenu, tak další naše perlička:

noemka byla u babičky na návštěvě a poručila si na véču johlíček s máslíčkem (ještě neumíme "r"). ale pak si vzpomněla, že to sní doma, tak odešla s nachystaným jídlem domů. když jsem ji otvírala dveře, tak mi důležitě řekla:

to jsou moje večeře (měla tam rohlík rozkrojený na dva díly, což ji zřejmě zmátlo v tom množném čísle), já ji automaticky opravila: to JE moje večeře.
a ona úplně vyděšeně: ne MOJE, já ti nedám ani kousek, to babička nachystala mi!

musela jsem se smát, jak ji nedošlo, že ji jen opravuju, normálně se zlekla, že ji to zdlabu, jako bych to někdy dělala 😀

a druhá perlička nathy:
volala jse večer babi, jestli ji můžu ráno hodit aničku, jak půjdu do školky, ať je nemusím tahat obě. a ona, že jo, že s tím počítá.
malá zvědavá mi říká: co žikala babika?
já: že s tím počítá, že k ní ráno půjdeš.
malá důležitě došla do obýváku a pro sebe nahlas: jejejej, počitam s tim, pudu k babice, bože bože, musim hona byt.

jess
18. únor 2007

Ahojky,jaks poznala kdy sem dojdu😀 😀

K tomu výletu,aspoň jste zažily nevšední den 😉 To ste musely koukat, kam to jedete.Je zvláštní jak se děckám líbí jezdit vlakem,já si pamatuju,jak já jsem byla nadšená,když jsme cestovaly vlakem do bulharska a ve vlaku se spalo 🙂

K dcerkám,musí být úžasné poslouchat každodenně takové chytrosti 😀 ,nevím jak ty,ale já nechápu,kde na to pidilidi chodí 😀

sisstin
18. únor 2007

jess: lucisa psala, že ožíváš po půlnoci 😀

jess
18. únor 2007

😀 ,jo no to už mám poděláno a klid.Dítě spí po levoboku,pes po pravoboku,já dlabu,no pohodička 😉

lucisa
19. únor 2007

jess, čauky, pár společných nocí a už tě mám přečtenou 😀 😀 😀

měla jsem to v nose, že jdu spát, ráno začaly obě opice blbnout už ve 3/4 na šest. nelču probudil vlastní šílený kašel, ale naštěstí zase usnula. anina už ne. tak jsem s ní vydržela ležet do půl sedmé a raději jsem vstala, furt něco dřistala a já nechtěla, aby vzbudila noemi. odhlásila jsem ji ze školky, protože s takovým kucáním mezi ostatní děti nemůže.

tak je mám teď obě doma a právě na mě zkouší, kdo vydrží dýl. jestli ony dvě odpočívat (příp. spát - kéž by 😨 ) nebo rozčilovat. 😝

jess
19. únor 2007

😀 ,koukám,že mě máš přečtenou 😀 .

Moje malá se mnou leží i do desíti,podle toho kdy vstávám já 😉 .Ale většinou se mi nechce vylézt dřív než v devět

lucisa
19. únor 2007

těžká závist, užij si to!!!!! 😉

už se nemůžu dočkat, až aňa doroste a bude si užívat lenošení tak, jak noemka.
ale to už zase budu asi chodit do práce a budu bojovat s oběma, aby vstaly do školky..... 😅

tak nám zůstane jen víkend, nebo to třetí miminko 😀 😀 😀

jess
20. únor 2007

😀

Já jsem v tomhle směru navýsost spokojná s tím mojím šidlem.Od mala mi nikdy z postele neslezla dřív než já.Stačilo jí ležet u mě,nebo pár hraček.Ted' co je starší,tak když se vzbudí a vidí že spím,tak spí dál,nebo ji i občas pustím nějakou barbínu a ona kouká zachumlaná u mě ,je to velice příjemné. 😀 ,jinak nemá na nějaké tulení čas 😖

Kolikrát musím pevně držet víčka zavřené,aby nezjistila,že nespím 😀 ,ona mi pro jistotu dokáže i deset minut upřeně hledět do očí jestli je neotevřu.Ten pohled na sob cítím 😀 úplně živě

lucisa
20. únor 2007

no, tak mě rovnou praští mezi oči s řevem: mami, nepi uš, je jáno, štávej šemínko holalááááá

jess
20. únor 2007

😀 😀 ,úžasné probuzení,ty musíš vstávat čilým krokem i s rozcvičkou 😀.
To musí být super takový čertík,tahající tě z potele pomalu násilím 😀

kiara2
autor
20. únor 2007

hojda no ak to tady čtu tak jsem se zasmála 😀 no s tím krámem jako já sjem už předem šedivá když mám jít něco koupit kluk lítá mezi regály a já než abych se věnovala kupování tak dáváme závody po obchodě mezi regý´ály no mazec ale on neposlechne tak se pak naprdnu a jdu pryč jeho tam nechám a to pak slyšíš maaaamíííí a já já tady nejsem!!!mami pokej(jako počkej)už jdu!!no prostě psina ale někdy mě úplně dohání k šílenství protože lítá jak poděs a bojím se že něco shodí je hrozně neohrabanej

jess
20. únor 2007

😀 ,teda fakt my když jsme v obchod'áku,tak lidi asi nestačí koukat 😀

Já byla posledně v tesku,šla jsem k sladkostem a cestou my malá vběhla do uličky s alkoholem a letěla těsně kolem těch nejdažších lahví.Já jsem byla za ní jak třiskáč 😀 ,qabych nemusela platit tisíce za nic 😀 .No děs.Tež je levá jak šavle a máchá rukama,občas žuchne na zem a taky umí akorát volat mamííí a to i když u ní stojí otec.Nejhorší je když chci odběhnout pro neco sama ,už mě není vidět,a chlapovi řeknu hlídej ji,a pak už jen slyším zdály manžela jak volá "stůj,mamka přijde,stůj,no počkej ted'ka dostaneš" 😀 ,a malá už mezi tím stojí u mě.

Ach jo.

Včera byla v albertu hodná a šla vedle mě,nestačila sem se divit.Venku než jsme vlezly,tak jsem jí řekla,že jestli bude ode mě utíkat,tak ji nechám si ji někdo veme 😉 .Akurát nevím jestli to fungovalo díky mé hrozbě nebo kvůli zubům 😅 ,večer jsem objevila vylezlý 15zoubek,byla poslední dva dny tulivější

kiara2
autor
23. únor 2007

hahaha no dobrý to je něco podobnýho dneska jsem byla v bance vybírat a platit složenku a málem jsem byla opět šedivá Patka tam lítal jak střela mlátil hlavou do skleněných dveří a taky do nich kopal no prostě mazec a to jsem na něj mohla křičet at toho nechá pak tam vlítnul do vnitř a dělal éro no jsou to prostě ééééra

jess
23. únor 2007

😀 v bance ji radši držím na rukou 😀 i když zrovna pírko není.

Dnes jsme byly u mé mamky,manža ji chtěl oblíct,a nastala zas hysterie.Začala ječet mamííí,mamííí,načež muž ji chtěl přerazit,byla zpocená jak myš a uplakaná,a jen co jsem ji začla oblíkat já,byl klid 😖 .Tak já nevím,co ji ten tata v životě provedl,že je na něj tak vysazená.Asi to,že ode mě chce taky pusinky 😀 To ji fakt sere 😀

kiara2
autor
24. únor 2007

to asi jo dneska jsem byla u mamky byla tam i babička moje mámina mamka a maka moje říkala před 14dněmu že si kluka na tento víkend nechá no ale tak jsem se pakovala že už odjedu a ona a co kluk toho strojit nebudeš a já že říkala že si ho nechá a Páta že nechce semnou že chce být s babikou a na to že ho nechce at si jede domů a že nic neříkala že si ho vezme a Páta mamko babika kecá!!!jsme se tlemily jak prdlí všichni no sranda....

jess
24. únor 2007

Tak to já mám vyřešené,malá když vidí,že balíme,neboi jdeme,tak je u dveří první,no vlastně první je pes,oba mají panickou hrůzu abychom na ně náhodou nezapoměly 😀

kiara2
autor
27. únor 2007

no to bych potřebovala taky ale ten vždycky vyvádí jak kdyby ho na nože brali prostě je v tomhle po mě já taky byla furt u babiček a domu mě dostali jen když se mi už stýskalo

jess
27. únor 2007

Já jsem byla taky taková,když mi bylo 5-9 tak jsem prakticky bydlela u babči(z máminy strany) 😀 .Domů jsem ani nechtěla 😅 .

No ale ta moje prdola se to asi naučila od psa,prorože všude chodím s oběma a on je jak kozel u dveří hned jak čuje,že chytám taky vůli balení 😀 a ona je taková od mala,když nechodila,tak bulela když jsem stála u dveří a oblíkala se a ji mezitím někdo držel a co chodí,tak se jednoduše k těm dveřím postaví 😀

No a je to pěkná mrška,když jsme posledně jely od tchýně,tak jí říká"zůstaneš tady s náma?"...a Jesska na to drsně NEE a ještě si zatukala na hlavu jestli je jako normální,že se jí ptá na takové blbosti 😀 ,já bych se studem zakopala,když se takhle vyjadřuje 😒

kiara2
autor
3. bře 2007

no jo ale tomu se musí člověk zasmát a určitě dospělý to pochopí no je to dítko no řekne co má na jazyku to je správný ta se nestratí

jess
3. bře 2007

😀 ,teda musím uznat,že mě to hodně pobavilo,asi proto,že se jednaůlo,právě o tchýni 😀

Malá na mě ted' začla volat mamička,zní to strašně komicky 😀 .A včera u kámošky se zas klasicky snažila Niky uškrtit a rozbít jí domeček 😝 ,potvora malá. 😀

Má poslední dobou samé lepší hlášky,jako na tatu,že je blbý,často si tuká na hlavu 😖 ,a dneska se praštila kolenem dost do dveří a ještě hodinu pak chodila a mlela blbý děže 😀 Ještě u toho musí kroutit hlavou,jako by ji mělo picnout 😀

No já z ní nemůžu,to člověk něco poví a takové blbosti se hned naučí 😀

siduska
4. bře 2007

no holky mate aspon zabavu svo svojimi hunsutmy
jaj ja uz sa normalne bojim co ma caka, som zvedava aka bude moja, ked uz teraz je taky maly nervacik 😀 😠

jess
4. bře 2007

Moje mamina vždy říkala,že u děti je nejhorší věk mezi 2-4 lety,že to jsou prostě neposluchy,co vše zkoušejí a mají svojíé hlavu,tak se dočkáš taky siduš 😉 😀

Moje byla potvora od mimi 😀 ,u ostatních-hlavně u taty řvala jak tur 😀 ,v pěti měsících se sama naučila sedět a v 10lítala jak das bez držení.No a ted nemá chudák malá ani čas se posadit 😀 ,jak má věčně plno raubíření a drzostí 😀

siduska
5. bře 2007

och jess
tak to sa uz asi ani netesim, to tak rychlo ubehlo jenom nedavno jsem ji drzela v perinke a ted budem mat maleho dablika 😀 🙂

jess
5. bře 2007

No mě to povídej 😀 ,já ,čím je starší,tím víc vzpomínám na porod a jak byla na světě a zdá se mi ,jako by to bylo nedávno.Uteklo to hroozně mooc rychle. 😢 .Já už se těším na druhé miminko 😀

koukala jsem na tvé album,malá je hezoučká a roztomilá 😉 a též taková šibalka,že 😀

siduska
5. bře 2007

jess dekuju, no to je sibalka a riadne se vsteka 😀
ta tvoje je podarena, taky se mi libi 😵 , ja jednou chi ji mit jeste malou, jednou uz velkou kdy jak.
tak to ti drzim palecky aby se ti to cim skor povedlo to drhy 😀

jess
5. bře 2007

Já zas říkám,že by bylo fajn,aby pár let byla mimi,pak pár let roštanda jako ted' a pak hned dospělá 😀 .To by bylo srandovní a bez problémů 😀 Ale zase bychom přišly o její manýry se synkama někdy ve čtrnácti 😝 ,a manža by nevyužil pistol,co si na ty synky chce pořídit 😀

Druhé mimi plánuju začít tak v létě 😉

kiara2
autor
12. bře 2007

ahojík tak jsem Vás trochu zanedbávala ale už jsem tu !!!no koukám chování mrnat se nezměnilo ani na jedné frontě 😀 Siduska no a máš se asi na aco těšit no ale se to určitě nějak zvládne
ted jsem taky koukala na foto a říkala že mi to spíš připadne jako přd měsícem co se kluk narodila a ono to bude tři roky no včera jsme mluvili o druhým a hlavně bychom chtěli holčičku no tu jsme chtěli i jako první no teda já jen trochu víc jsem chtěla kluka .....a mám ho roštáka byli jsme na zápisu ve školce tak holky od září budu prožívat čtyř hodinový relax po tři dny v týdnu .....no relax spíše učení se na maturu ......
jess.tak hlavně at se Vám to podaří hned to plánování já už počítám že od doby kdy začnem plánovat a pracovat tak si připočtu dva roky ...jelikkož po mých problémech to bude zázrak jestli otěhotním...no ale necháme to volným pádem

jess
12. bře 2007

kiera,ahoj,tebe už jsem dlouho nečetla 😀 .
To víš,mrňata se jen tak nezmění,teda aspoň to moje spěje jen k horšímu 😀

Vy chcete holku,my kluka,máme to dobře naopak 😉 ,já doufám,že mi vyjde nějaké bydlení a pak už zbývá jen se snažit

Gratuluju ke školce 😉 a až se začnete snažit budu držet palce at vám vyjde brzy holka,jak z růže květ 😀