Zákeřné děti na hřišti. Co s nimi?

binki
2. dub 2009

ahojky, jak reagujete na děti, které se nechovají k vašim prckům ok a jejich matky nereagují? 😀

kaciska
3. dub 2009

ahojky 😀 no koukám jak puk 😀 co se to může dít na blbým pískovišti,já bych asi zakročila(kdyby se něco podobného stalo jak tu píšete)tak bych se snažila tomu dítěti vysvětlit že se děti nebijou,a kdyby to uděla znovu takj bych šla za jeho matkou a vyřídila si to s ní a to by mě mohla říct něco,bych jí usadila jak prdel na nočník... 😅 asi bych si nedovolila vztáhnout ruku na cizí ale domluvila bych mu v tom nevydím problém ale taky na které dítě platí jen domluva?!! 😅

karotky
3. dub 2009

Dneska jsem si na Vás děvčata vzpomněla.Šli jsme ráno od mudry a stavili se na hřišti.
Nikdo tam nebyl,takže si Adam hrál dle své libosti.Pak tam přišla maminka s 2,5.letou holčičkou,kterou vypustila do prosturu,sama si sedla na lavičku,otevřela si plechovku s pivem a slunila se. 😀
Adam se tam ujmul nářadíčka na písek a holčička se k nám přidala.Chvíli ho to bavilo,jak na něj holčička kouká a pak jí najednou vysypal pískek z lopatky do čepice. 😅 Tak jsem mu hned vyhubovala,že se to nedělá a začala jsem dávat holčičku do pořádku,aby se jí to nedostalo do očí.
No a maminka byla v těžké pohodě:"To nemusíte,...............Elišce to nevadí!".......... 😕 😅
Ale fakt si nedokžu představit,že by vylítla a Adama mi zbušila. 😖
Já osobně bych si to vůdči cizímu dítěti nedovolila. 😔

slunicko552
3. dub 2009

karot 😀 Tak tohle bych být tou maminou taky neřešila.Jako bych byla u něho a neseděla na lavičce s pivem 😀 Ale zase tohle se stane 😉 Šlo by mi spíš o to,kdyby to bylo opakovaně a třeba o bouchání atd.Ale taky bych cizí dítě neplácla,ale chytnout mu ruku a´t nebouchne mojeho prcka tak to zase jo 😉

ladunka
3. dub 2009

Jo, to je myslím ten rozdíl, jak píše slunicko. Jakože někomu třeba opravdu nestačí důrazné upozornění, že tohle se nedělá - když pokračuje, je potřeba mu v jeho nepřípustném chování zabránit, třeba tím že ho chytnu za ruku a tím znemožním, aby ještě někoho praštil. Ale už ho nezmydlím, protože se tím jednak snižuju na jeho úroveň a druhak mu svým chováním potvrzuji, že bití je normální, ačkoli slovy říkám něco jiného.

petko, hm, to je pak nepříjemné :( úplně chápu, jak je to citlivé místo pro kamarádský vztah :(
Ta kniha - info: http://www.zkola.cz/zkedu/rodiceaverejnost/vzde...
a koupit se dá v Praze v obchodech Portálu a asi v nějakých alternativnějších nebo větších knihkupectvích, nebo i přes web, třeba http://www.knihydobra.cz/respektovat-a-být-resp...

j.a.n.u.s.
3. dub 2009

Minuly rok to bylo-takovy klucina cca6 let-nenechal malou na pokoji, kopal kolem ni balonem, trefoval se do hracek okolo..
..tak na nej hrknu, ze se to nedela...at si jde hrat jinam(mala mela neco pres rok!)
...jeho mamina tam sedela jeste s jinyma a asi se citila v kramflecich, bo na me spustila-at si dam"to decko" jinam, ze jeji chlapec si muze hrat kde chce.....no ve me se to mlelo a bolelo zaroven, ze existuji tak tupe matky!
Pak se nedivme, ze deti jsou takove jake jsou.

Jak to dopadlo? Nechala jsem ji vyhrat....odesla jsem s malou jinam....nema cenu to resit s matkou tupou 🙄
Akorat si dam pozor jak si dcera pozdeji dovede domu chlapce jmenem Nikolas 😀 😀 😀

dripik
3. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

dripik
3. dub 2009

Blbě jsem to napsala, sousedka odjela s tím mladším k nám samozřejmě dala toho staršího...

slunicko552
3. dub 2009

dripik 😀 Je to sice asi moc,ale reflex je reflex,s tím člověk asi nic nenadělá 😉 Ale kamenovat Tě určitě nebudu.Já bych to teda zatrhla hned při prvním problému,ať by se to matce líbilo nebo ne.Pokud ona nezasáhne tak zasáhnu já 😉 Jako už se mi stalo,že jsem málem plácla přes ruku od kamarádky dceru.Ona pořád plácala každého,ikdyž upozorňuju,že ji nikdo neplácal a to vůbec.Kamoška ji vždycky říkala,že se neplácá a taky nikdy nedělala,když tak po zadku.Takže plácla malého jednou dvakrát,pokaždé ji kámoška řekla dost důrazně,že se to nedělá a chytla ji za ruku.Tak malá přišla ke mě a zkoušela to na mě.Dvakrát jsem ji řekla,že se to nedělá a pak jsem řekla ještě jednou a plácnu Tě já a bude to bolet.Tak napřáhla ruku,ale už neplácla.Můžu říct,že bych ji opravdu po ruce dala.Kámoška mi říkala,že ji učí,že se neplácá a já bych to udělala,ale já jí řekla,že když nebude vědět,že to bolí a nic se ji nestane tak to bude dělat pořád.Ale přešlo jí to a už to nedělá.A to měl tenkrát můj syn 6měs.

dripik
3. dub 2009

Slunicko, právě, je blbé, plácat něčí dítě, když ti rodič několikrát důrazně říká, že ho neplácá, že vysvětluje, ale přeci když vidím, že vysvětlování nezabírá a že je to horší a horší musím přece změnit trošku způsob výchovy, ale tady to prostě nefunguje, tady se prostě vysvětluje ikdyby ten malý mlátil Týnu kladivem po hlavě.
Jednou dělal to, že Týnu a toho svého brášku mlátil, kroutil jim ruce, stoupal na ně atd. sousedka zkonstatovala, že má období vzdoru(zřejmě aby to omluvila), no a když teda šel a stoupnul na rukku tomu bráchovi tak sousedka na něj začala volat at to nedělá a at jde okamžitě k ní, já už si myslela, že mu dá na zadek a ona furt pojd ke me, pojd ke mě, ten malý začla dýchat jako když chytá záchvat a ona se zvedla a šla k němu a tak jsem si říkala, no konečně dá mu na prdel at ví že za to musí přijít trest, ona k němu přišla, dřepla si, řekla, že se to nedělá a at jde a udělá bratrovi co uzná za vhodné, on šel pohladil ho dal mu pusu a tím byl konflikt vyřešen, a takhle to je pokaždé...

dripik
3. dub 2009

Kdykoliv jsem tomu malému při začátcích řekla, aby ji nechal a nemlátil ji, tak ona vždy, ale vždyť nic nedělá...on si chce jen hrát...

slunicko552
3. dub 2009

Já to chápu.Je to těžké ono,když se neplácá,tak se neplácá,že.Ale zase jeden může plácat a druhý ne,tak to je něco na mě. 😀 Já jsem docela prudká povaha a někdy se mi to nevyplatí,ale zase svému synovi nenechám ubližovat.A mohl by to být kdokoliv,je mi to jedno.Prostě,když nezasáhne matka tak to udělám já,i za cenu toho,že se potom s někým pohádám.Totiž,když je to dobrá kamarádka tak se třeba naštve,ale zase za chvilku uzná,že jí by se to taky nelíbilo,kdyby jí někdo mlátil dítě a když není tak je mi to fuk.Sice mě to může mrzet,ale za svým názorem si stojím.Neříkám děti se poškubou,třeba o hračku nebo něco,tak to zase tak neřeším,ale pokud někdo vyloženě schálně ubližuje,tak to ne.a Tvojí kamarádce bych teda rázně řekla,že buď se bude chovat hezky a nebude ubližovat a pokud to nebude dělat a ona nezakročím,tak zakročím já,ať se jí to líbí nebo ne.Samo neříkám,že to máš udělat,ale já bych to udělala.Děti potřebují hranice 😉

dripik
3. dub 2009

slunicko, naprosto s tebou ve vsem souhlasim, pak už jsme to byla taky já kdo ho neustále napomínal, at ji nechá, ale to je jako házet perly sviním...ale dělala jsem to stále dokola, přece si nenechám mlátit dítě...tak ted uvidíme jak se to bude vyvíjet...každopádně díky za názor...jdu na kutě dobrou...

nikka.vo
3. dub 2009

Nedočítala jsem uplně všechno, ale řeknu vám, že moje noční můry jsou právě o tom, aby někdy moje dítě nebylo zákeřné, nebo někomu neublížilo, jenže já jsem v porodnici nedostala příručku: Jak nevychovat haranta! 😀 tak se bojim, abych ho fakt nakonec nevychovala. V období kolem roku a něco málo přes byl syn zlaté dítě co by se rozdalo, potom kolem roku a půl už nebyl tak rozdavačný, už se naštval když mu nědko něco vzal, ale ještě pohoda. Teď když mu budou brzy 2 roky tak nemá rád když mu někdo vezme lopatku, ikdyž si s ní zrovna nehraje (po zimě jsme byli poprvé na písku a hned taková změna 😒 takže co s tím ) zavzteká se (vždycky zvedne ruce a udělá jakoby karate 😀 a u toho hrozivé nééé ) a OBČAS si nechá domluvit, že to dítě si to jen půjčí, že on si taky pujčuje hračky atd . Pak jsou situace, kdy nějaké domlouvání nezabírá. A třeba dnešní situace: Dominik přišel k autíčku co se válelo na písku, přiběhl chlapeček a vyrval mu ho hnusně z ruky (jestli bylo jeho, nevím) a Dominik se naštval, zase udělal ,,karate,, 😅 ale současně pak mrsknul před sebe písek co měl na lopatce 🙄 A nevim co s tím, on děti nebije, to ne... ale jak vypění, tak letí vzteky to co měl v ruce a samozřejmě to může někomu přilítnout na hlavu. Já tohle chování nemám ráda, takže jsem z toho fakt na větvi. Zatím je vě věku kdy většinou dostane on, bránit se neumí, ale občas už začíná být majetnický a výbušný a fakt mám hrachy jít na písek. Jo a dneska třeba přišel ke chlapečkovi (staršímu) a vysypal mu lopatku písku na hlavu! Nebylo to vůbec zákeřný, jen prostě neví, že se to nedělá, nic podobnýho ještě nikdy neudělal. Chlapeček to vzal v pohodě, Dominik byl pokáranej, že tohle se nedělá a omluvila jsem se mamince, která to brala naprosto v pohodě. No ale stejně jsem se styděla. A když vás tu čtu, tak se začínám bát na to hřiště jít tuplem, aby nebyl Dominik braný jako jeden z těch harantů 😔 😅 95% času z něho nespustim oči, jakmile udělá něco co nemá, tak zakročim, ale třeba dneska mě zaměstnávala nějaká cizí holčička, chtěla abych jí dávala písek do kyblíku, tak jsem na Domíse furt nekoukala a třeba se taky nechoval nejlíp, nevim 😔

slunicko552
4. dub 2009

Ahoj Verun 🙂 Takové období mají asi všechny děti.Ale určitě bych s ním chodila mezi děti dál,musí si zvykat 😉 Já třeba malému,když něco nechce půjčit,což se stává málokdy on je v tom fakt šikovný,vždycky řeknu,že si chlapeček jen půjčí a zase vrátí.A on si za to může půjčit zase něco od něho a hned mu nabídnu jinou hračku.Většinou to klapne.A když nechce tak mu zase řeknu,že si teda nebude půjčovat nic on.A pokud má v ruce něco co mu nepatří,tak mu to hned seberu.On si to rozmyslí 😀 Ale jak píšu většinou s tím nemáme,naštěstí problém 🙂
Jinak s tím vysypáním písku,to se nám taky stává 😅 Matikovi toho už přiletělo na hlavu 😀 A on toho písku taky dost rozdal.Jako tohle bych neřešila,samo řeknu,že se to nedělá a tvářím se fakt vážně,ale zase jinak to neřeším 😉 Pokud to není vyloženě zákeřné,ze vzteku.

petka80
5. dub 2009

ladunko, díky moc 😉

nikka.vo
5. dub 2009

Sluní, dneska už si nechal domluvit, že si chlapeček jen půjčí autíčko, že on si taky půjčuje a naštěstí to pochopil... Snad to bylo jen po zimě nějaký ,,zabednění,, 😀 a je fakt, že čím častěji ven chodíme, tím mu připadá normálnější, že se věci pujčují a že je to tak oká. Řekla bych, že reakce jsu už jiné. No uvidim, doufáááám 🙂

slunicko552
6. dub 2009

Verun no vidíš,třeba to opravdu jen přes zimu zapoměl 😀

sonije
6. dub 2009

Koukám, že se tu řeší podobné téma, jako jsem nadhodila já o něco později. No, tak jsem si to šla s tou mámou vyřídit a za krávu jsem byla já. Ale nevzdám to, když dítě ubližuje a máma nereaguje, zkrátka ho zpacifikuju já. To mám pro příště po dnešním zážitku s mámou rozmazlenýho spratka.. A jít pryč? To mám své dítě učit ustupovat? Radši si ulevím pěkně od plic a půjdu si zase hrát s malým..

listicka20
7. dub 2009

Taky jsem za to, aby člověk neustupoval.
Když mojí malý na skupině brala (o dost starší) holčička panenku, tak jsem jí trpělivě několikrát zopakovala, že se to nedělá a panenku jsem Katrince pomáhala držet (Katrinka chudák řvala, přitom když jí někdo ze známých dětí vezme hračku, tak jí to ani nevadí, prostě si vezme jinou.) Holčička byla dost neodbytná a drzá, ale panenku jsme uhájily.
Ale co jsem chtěla napsat - nedávno jsme byly na hřišti a děsně nás tam točil asi dvouletej kluk, jeho máma měla starost ještě s dalším mimčem, tak na něj nedávala moc pozor... no ale to ji asi nemůže omluvit, co. Kluk nám lez do kočárku, bral nám balón a házel ho do křoví, pak mi vlez do tašky, co jsem měla pověšenou na kočárku (to jsem ho odtáhla, samozřejmě) a nakonec vylezl na klouzačku a dělal tam takový akrobatický kousky, že to vypadalo, že spadne na hlavu a zlomí si vaz.
No a nějaká jiná maminka, co u toho přímo stála, ho vzala a nasekala mu na zadek. A řekla jeho matce: Když mu nenasekáš ty, tak to udělám já.
Jeho matka ani nepípla.
A vůbec mě to nepohoršilo, řeknu vám.

sonije
8. dub 2009

listicka20
Juj, nasekat cizímu dítěti, to bych si asi nedovolila, i když už jsem kolikrát chuť měla.. To jsi mi připoměla, když jsme byli v herničce po plavání, taky zhruba dvouletý kluk se sápal na barovou židličku, která byla otočná, takže to šlo těžko, nakonec na ni vylez a stoupnul si. Mě se z toho až udělalo špatně a kluka šla sundat, řekla jsem mu, že to nemůže, aby nespadl. No a jeho máma taky. Jen ho nechte, ať si natluče, aspoň si to zapamatuje. To mám taky pro příště při zachraňování. No nevím, nechat dítě pro poučení spadnout z metru, navíc do oblasti, kde může spadnout i na jiné dítě případně so rozbít hlavu o regál.. Některé mámy fakt nechápu.. 😒

nikka.vo
8. dub 2009

Tak já jsem už klidnější, Dominik už není lakomej, jen teda nesnese, když mu někdo ukradne hračku těsně před nosem,ale koho by to nenaštvalo 😅 Předevčírem jsme byli na písku, mimo bábovek máme sebou vždycky náklaďák a nakladač, takže děti jsou na ně jako supy 😅 , ale ty malé děti si to tak nějak v klidu vystřídají a popůjčují, ale byl tam asi 4 letý malý Rusáček 😅 a ten ty auta hnusně vytrhnul Dominikovi z ruky, tomu se to samozřejmě nelíbilo a ten kluk si s nima šel hrát. Nikoho k sobě nepustil, odstrkoval Dominika a že jsou to JEHO auta 😠 😠 😠 Chvíli to v takových situacích neřešim a chci aby si to zkusil vybojovat Dominik sám, no ale tenhle kluk byl fakt hustej 😅 Tak jsem mu to jedno auto vzala a řekla mu, ať mu alespoń jedno nechá, že to jsou jeho auta. Nezájem, furt mlel něco o tom, že to je jeho. Myslim, že mi ani pořádně nerozumněl a rusky fakt nemluvim 😀 . No ale vyplatilo se nechat Dominika občas samotnýho si to ohlídat nebo vybojovat, páč to auto pak držel tak pevně, že mu ho nedokázal vytrhnou a já na něj byla tááák pyšná 😀 A docela mě dojalo, že ikdyž to byl takovej harantík, tak Dominik mu místo auta nabízel něco jinýho 😵 Že bych se na něj ani nevykašlala. Ježiš, já jsem tak ráda, že se Domís srovnal, že to byla jen nějaká zakrnělost mozečku po zimě 😅 No a naplácat nějakému cizímu dítěti bych si nikdy nedovolila a udělat to někdo mému (ikdyž snad nikdy tak nevychovaný nebude a nestane se, že bych ho neměla na očích) tak to by si tam matka vyslecha řádku nepěkných slov, beru, že ho odvede za ruku a postěžuje si co se jí nelíbí, ale fyzicky trestat? 😕 nedávno jsem lehounce okřikla starší dítě, co házelo asi na roční dítě písek do obličeje.jen jsem houkla,ať to nedělá, tak to ještě jo, to ze mě vylítlo ani jsem nevěděla jak 😅 A ještě bych asi udělala to, že bych chytla v klidu tomu dítěti ruku a vysvětlila bych klidně a přátelsky že se to nedělá. Víc ani ťuk 😕

slunicko552
8. dub 2009

Tak já bych taky cizímu asi neplácla 😅 ,ale kdo ví,třeba se maminy znaly.A když ne tak ho spoň někdo srovnal. 😀 I když naplácal někdo malému tak to by pak nedal,ale zase mě by se to nemohlo stát,protože bych ho nenechala takové věci dělat a chytnul by když tak ode mě 😅

nikka.vo
8. dub 2009

Sluní, asi tak,člověk je má na furt očích. Ale včera na hřišti jsem zjistila, že stačí chvilka a Dominik je pryč, jsem fakt jen chvilinku nekoukla a on najednou nikde a jen jsem slyšela mamíí, mamíííí .... a on byl na druhém konci hřiště u skluzavky. Nechápu jak rychle dokázal přelézt pískoviště a utéct ke skluzavce 😕 😅 A nebo jsem měla nějakej výpadek mozku 😅 já nevim. Takže při téhle chvilce by třeba bez mého dohledu dokázal něco provést 😅

slunicko552
8. dub 2009

Verun jasně 😉 neříkám,že nedělám nic jiného než koukám na malého,ale zase by se mi nestalo,abych si prcka vůbec nevšímala,jako ta mamina o které tu bylo psáno.Taky prďoš hodí písek jako všechny děti,ale jako nechat ho napospas a pít kafe nebo jenom kecat ať si dělá co chce,tak to zase ne 😉

lenkabu
8. dub 2009

Kdyby se Vanda chovala jako ten kluk a někdo jinej jí naplácal,tak mi to vadit nebude....ale doufám že bych si toho dřív všimla já a zakročila.

Jinak z hřiště mám pozitivní zkušenosti,ale je to tím že je mrňavá a opustit ji nemůžu......včera mi třeba jeden tak 9ti letej kluk říká "paní my sem skáčeme z houpačky,abysme jí neublížili" To bylo milý 🙂

slunicko552
8. dub 2009

Jé lenka to je hezké 😵 Někteé děti dokážou být milé a všímavé 🙂

nikka.vo
8. dub 2009

Leni, Dominika se včera taky ujal starší kluk, asi kolem 12 let a jezdil s ním tobogánem na písku a taky jsem si říkala, že na dnešní dobu, kdy vidim ty rozjívené děti,taky dost neohleduplný, tak tenhle mě taky mile překvapil 🙂 nebo v Ikee v koutku se jedna holčička o Domíse když byl menší starala neskutečně pěkně, podávala mu hračky, hladila ho, posadila na židličku... 😵 Ale bohužel se to moc nevidí 😒

lenkabu
8. dub 2009

Tak já mám zatím pozitivních zkušeností dost....Vanda se na každýho směje, včera jsem s ní jela busem a nesla ji v ergu,seděly jsme,za náma dva puberťáci,ona na ně dělala kuk přes moje ramena a tlemila se a najednou slyším "hele vole to dítě je boží" 😀 😀 😀

nikka.vo
8. dub 2009

😀 😀 😀 😵

j.a.n.u.s.
11. dub 2009

Ne tak zakerne jak debilne vychovane dite jsem dnes potkala na detskem hristi....normalne se takove snede devcatko vycuralo primo pod prulezkama....cca 5-6let