• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Žehlení a praní u starších dětí

9. srpna 2009 
ja som vsetko zehlila do 3m.
potom som uz zehlila len to co sa muselo pradlo som prala ako vislo-ked bola pracka detskych veci bola detska a ked nie tak pomiesana -roky periem v ariely obcas ho vymenim alebo odskusam nieco nove no vzdy sa k nemu vratim avivaz prevazne lenor
3. srp 2009 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky diky tehle diskuzi jsem dnes vsechno pradlo jen poskladala a zustali mi asi jen 4 kousky na vyzehleni..a mam po kopici...diiiiky ze je vas tolik nezehlicek aspon nemam vycitky :grinning:
3. srp 2009 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som malej zehlila asi do cca 3m....potom uz len pekne skladam.a vecicky som prala samostatne asi do cca 8.mes. v Lovele (ale parkrat sa stalo,ze som nejake vecicky hodila aj do naseho prania),teraz uz v normalnom prasku,co pouzivame my (momentalne Ariel) a ked mam dost pradla detskeho na jedno pranie,tak periem samostatne a ak mam detskeho pradla menej,tak spolu s nasimi vecami periem. :wink:
este ma napadlo,ze este stale nepouzivam avivaz na vecicky,ale uz by som aj mohla nie?aku pouzivate?
3. srp 2009 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
andyluk ja zehlila za penize u jedne pani :grinning: :grinning: :grinning: jako kosile nejsou moje moc oblibene,ale zvladnu je rychle..pan mel vsecko super matros nekrcici z M&S to s zehlilo jedna basen.. :grinning:
3. srp 2009 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeudi sem na tom stejně :grinning: sem rádá že nejsu sama kdo má k žehlení odpor a že je vás tolik :grinning: žehlim opravdu jen to nejnutnější a malé peru zvlášť
3. srp 2009 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som do pol roka prala malej len v Lovele a zehlila uuuplne vsetko (aj ponozky) a este aj z obidvoch stran :slight_smile: Najskot tu vnutornu stranu co sa dotyka tela potom som to normalne otocila a prezehlila. Potom som chvilu prala v nasom prasku ale nie s nasimi vecami a zehlila len z vonkajsej strany. A teraz (ked vidim ze je to v pohode) periem vsetko dokopy a nezehlim vobec :grinning:
3. srp 2009 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
hele tak to by mě teda fakt nenapadlo žehlit fusky aji zevnitř :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. srp 2009 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem prala malýmu v Lovele, tchýně mi koupila 9 kg balení, ale teď už peru normálně v našem prášku, záleží na tom, jaký zrovna máme (buď Persil nebo Ariel nebo Lanzu). Žehlila jsem, jen když byl fakt maličký miminko a teď už na to prdim, jen si to pěkně vyvěsim a poskládám. Máme docela velkou spotřebu oblečení, jen to holt kluk no :grinning: A jinak je pravda, že ta Lovela teda nic moc, nevyprala mi fleky po zeleninkách. Ale docela hezky voněla.
3. srp 2009 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
u oboch detí...som ich veci prala spolu s našimi....nikdy som to nedelila...ale žehlím okrem spodného prádla a ponožiek všetko.. :wink:
3. srp 2009 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
My také nežehlíme a pereme společně s našimi věcmi.. :slight_smile: A žehlení ponožek z vnitřní strany??? Tak to sem fakt ještě neslyšela..
4. srp 2009 v 00:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
juj,ponožky z obou stran :confused: ?
4. srp 2009 v 00:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Perem s našim prádlom.
Žehlím všetko z vnútornej strany.
Ale to si nevšímajte. Ja mám so žehlenia mániu :grinning:
4. srp 2009 v 07:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já peru malé zvlášť pořád, občas k jejím věcem přihodím třeba moje tričko, ale žehlím jen to, co je nutné...
4. srp 2009 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já peru malé zvlášť, ale asi jenom proto, že toho je stejně vždy celá jedna plná pračka :wink: Jo a čas, který bych věnovala žehlehní všeho, raději využiju na příjemnější věci :dizzy_face:
4. srp 2009 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pradlo maleho periem s nasim. A zehlim malemu vsetko okrem ponoziek. Asi som vadna ale pre mna je to relax na vecer pri filme
4. srp 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem prala zvlášť tak půl roku, teď to házím k našemu prádlu, Jinak většinou věším mokřejší, takže ty malé věci ani pak nežehlím, jen naše velké.
4. srp 2009 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj máme AE tak malý peru zvlášť buď v Batoleti nebo v Lovele a žehlim jí všechno kromě kalhotek a ponožek :wink:
4. srp 2009 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já osobně teda používám prášek na dětské prádlo, jsou nám 4 měsíce...používám to jako prevenci ekzémů. Ani aviváže nepoužívám, jen na nějaké mikinky, co nejdou přímo na tělíčko. Někdy s tím mají problémy dospělí, ne tak malinká miminka a jeich kůžička. Ségra má roční holčičku a přešla už dřív na normální prášek + dává máchání na víc. A pere to už společně s ostatními věcmi, já zatím pořád odděleně. A jsem ráda...teď se nám objevil ekzém, i když malou kojím a kdybych to prala společně, nebo v prášku ne určeném pro děti, tak bych si to vyčítala. Bavily sme se o tom s mamkou a ta říká, že by se mělo prát zvlášť a v dětském prášku po dobu batolecího věku...s žehlením to nepřeháním :slight_smile: jen pleny žehlím, utíráme s nimi sliny a když si malá ublinkne a jsou drsné, když nejsou přežehlené.
4. srp 2009 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne zehlenie vydrzalo asi mesiac :grinning: Totalna strata casu a vraj sa aj uvolnuje pri tom praci prasok. Zehlim len to najnutnejsie - to, co by bolo bez ozehlenia fakt pokrcene.
4. srp 2009 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
cestovatelka mame stejnou uchylku :grinning:
4. srp 2009 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. Ja som prala v v Persile sensitive,s tým som bola spokojná,potom som kúpila Lovelu,ale moc mi nevoňala. Teraz mám opäť Persil sensitive a Ariel. Aviváž nedávam. Snažím sa prať malého veci oddelene,ale prala som už párkrát aj spolu s našimi. Ja žehlím okrem ponožiek skoro všetko,hlavne to oblečenie,ktoré ide na holé telo. :wink: A to žehlenie nenávidím.
4. srp 2009 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojik,ja ze zacatku zehlila temez vsechno a tedka asi od 4 mesicu pomalu a jiste taky nic,nejak neni cas a nechce se :slight_smile: stací poradne povesit a pak hned poskladat,hlavne k tomu nepustit pritele, pac by to ani vyzehlit neslo :angry: ,má zajímavý styl věšení a sbírání :sweat_smile: A zatím peru zvlášt,kdyz je místo v pracce tak tam prihodím něco mojeho světlého nebo ručníky a peru v lovele. Mám jeste půl velkého pytle tak až dojde tak to asi budu taky míchat s našim oblecením a zatím mi nijak nepřislo, že by prala nějak hůře. Ty fleky od mrkve by asi nevypralo nic,nebo mate neco cim to jde dolů???
4. srp 2009 ve 23:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
aponchie tak to som rada, ze nie som v tom sama. nikoho takeho ako ja nepoznam, vsetci len pretacaju oci ked im poviem ze rada zehlim :grinning: :grinning: :grinning:
5. srp 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj já teda taky nerada žehlím, ale žehlím vše i pro nás tak i pro malího je to takové navoněné a pěkné sice než se k tomu dokopu tak to trvá, ale pak stoupnu a je to :slight_smile:
5. srp 2009 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to teda koukám...Já si nedovedu představit, že bych ze šňůry složila do skříně něco, co není vyžehlené!!! :astonished: :astonished: Nejsem žádný puntičkář nebo úklidový perfekcionista, ale ani já osobně bych na sebe nevzala něco, co není vyžehlené. Žehlím všem, všechno a té práce nelituji. I když se to po vyprání pověsí a složí sebelíp, že to není vyžehlené, je vidět :dizzy_face: :wink:
5. srp 2009 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
kalo: to bude tou sušičkou - dokud jsem jí neměla žehlila jsme vše krom kalhotek
ale ze sušičky třeba u košil stačí jen porovnat límeček, jak jsou krásně nadýchané
ručníky tak úžasné měkoučké jsem nikdy neměla se žádnou aviváží jako teď bez ní a se sušičkou
tož tak :wink:
5. srp 2009 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, nevím, taky se snažím věci hezky pověsit, ale stejně vyžehlené je vyžehlené,a i když žehlím nerada, dělam to :unamused:
5. srp 2009 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cca do 3/4 roku jsem malému prala zvlášť. V Lovele. Nic moc. Fleky po příkrmech nevyprala. Teď už peru společně a to v Tixu. Co se týče žehlení, tak je to moje noční můra. :confounded: Vyloženě je nesnáším. Ale žehlí vše, co je třeba žehlit. Např. věci, které jsou z nemačkavého matrošu, svetry, spodní prádlo, ponožky nežehlím vůbec. Rovnou přiznávám, že ty ponožky a kalhotky, slipy by mě ani žehlit nenapadlo.
5. srp 2009 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja teda peru vsechno v Lovele, protoze mi voni...ale pak to frknu do susicky a nic nezehlim :sweat_smile:
5. srp 2009 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
já peru malé zvlášť, protože je toho stejně vždy pračka...je stále jak čuně, což nesnáším, tak pořád převlékáme :slight_smile:. a žehlím (ne ponožky ani spodní prádlo :wink:, ale vadí mi i nevyžehlené pyžamo, prostě bych si ho na sebe nevzala. i když občas dám do sušičky, když je venku hnusně, tak mi to přijde stejně zmačkaný oproti vyžehlenému.
5. srp 2009 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek