Císařský řez na přání. Je to vůbec možné? Kdo chtěl a podstoupil?

nelinice
6. zář 2021

Ahojky holky,je tu někdo kdo chtěl a podstoupil císařský řez, vyloženě na přání?A zda je to možné?Je to můj třetí porod,předešlé dva jsem rodila normálně a teď třetí bych radši císařem. Máte s tím některá zkušenosti?Děkuji za případné komentáře. 😊👌

drakenn
6. zář 2021

Zkus si prostudovat, co se děje při císaři s dítětem. Je často vytaženo bez hormonální podpory, následuje delší separace atd, problémem bývá horší adaptace dítěte a pozdější problémy.

Asi bych se obrátila na ošetřujícího gynekologa a zkusila se domluvit s ním, rict důvody pro své rozhodnutí. Třeba to pochopí

margriet
6. zář 2021

@nelinice Pokud máš pádné důvody a chápajícího lékaře, tak to s ním zkus probrat a uvidíš, co se dozvíš. Nicméně je třeba vzít v potaz, že císařský řez je břišní operace a má taky svá rizika.

pampeliska1313
6. zář 2021

Mám dojem, že nic jako císař na přání neexistuje.;) alespoň oficiálně. jak to je ve skutečnosti, to nemám odvahu říct, dovedu si to i představit..

melek5
6. zář 2021

@nelinice není to možné taky jsem chtěla při druhé dcerce měla sem trauma z prvního porodu nic takového neexistuje byla sem tak špatná ztoho že sem se snažila doktorku podpatit🙄🙄🙄ani tak se nepovedlo 😉

aneta15
6. zář 2021

@nelinice když znáš správně lidí tak to jde. Moje kamarádka byla teď v jedné pražské porodnici a za 15 000 v obálce ho měla. Na přání nejde.

sebestka
6. zář 2021

Znám jednu, která si ten císařák vyřvala i bez obálky.

nelinice
autor
6. zář 2021

@aneta15 a v jakém týdnu nakonec podstoupila cisarsky rez?Jak se jí dařilo po cisaraku?Miminko bylo v pořádku?😊

aneta15
6. zář 2021

@nelinice myslim, že byla 39 plus něco. Moje sestra měla plánovaný císař ve 39+5. Prý teď čekají, co nejdele což nechápu, protože já všechny tři děti rodila 38+. Kamarádka je ok, sestra má rok a půl po porodu pořád problémy s jizvou. Miminka jsou v pohodě. Obě i kojí.

rnika
6. zář 2021

Mám dva syny " klasicky" a dva císařem... a teda za mě dobrovolně císař nikdy, zlatý normální porod 😅

95newmommy2020
6. zář 2021

Tohle ofiko nejde, ale neexistuje nic, co by se nedalo zařídit. Vždycky to můžeš nějak vysvětlit. Třeba trauma z předchozích porodu. Případně se můžeš domluvit i jinak. 💸💸

alilali
6. zář 2021

Fakt jde někdo dobrovolně na císař? Myslíš, že je to lepší protože proč?

katule1990
6. zář 2021

@nelinice Oficiálně nic takovýho nejde. Na tvém místě bych si našla nějakou dobrou psycholožku, která pracuje s poporodními traumaty a snažila se porodit přirozeně. Já jsem rodila císařem a dobrovolně bych do toho teda nikdy nešla, není to nic pěknýho se den po operaci s přeřezanými svaly, dělohou, kůží starat o miminko, nehledě na mnohem větší rizika + já jsem pak ještě měla další zdravotní problémy spojený s císařem.

felixfelicis
Autor odpověď smazal
Zobraz
jako_mala_holka
6. zář 2021

Osobně neznám nikoho, kdo by měl císař na přání, ale přes známosti šlo vždycky skoro všechno... Mě samotnou císařem všichni (z rodiny) strašili, jak je to strašné atd, no nakonec jsem měla planovany ze zdravotních důvodů... Měla jsem strašný strach, nakonec to ale až taková hrůza nebyla, čekala jsem to asi horší, nějaké komplikace po tom byly (ty trvaly přes půl roku) ale s jizvou nic a malá byla v pořádku... Bolí to, no... Ne teda přímo při porodu, ale potom celkem dlouho (uz si nepamatuju, jak dlouho to trvalo, ale 14 dní po porodu jsem ještě ok nebyla)... jako sranda to není, ale srovnání nemám, tak nevím... Jinak mi ho dělali cca 39tt, prakticky přesně týden před termínem podle 1. screeningu

margriet
6. zář 2021

@alilali Myslím, že se najdou takové případy, které jdou dobrovolně do císaře a nevidím na tom nic špatného. Sama jsem třeba rozhodnutá, že pokud budeme mít jednou druhé, tak chci císaře. První porod jsem měla vyvolávaný, ukončený akutní sekcí. To, co se dělo před sekcí, byl horor, málem jsme tam i s malým zůstali. Dávala jsem se z toho dohromady psychicky i fyzicky dlouho. A za sebe můžu říct, že bolest po císaři a rekonvalescence byla nic ve srovnáním s tím, co tomu předcházelo. Nevím, čím si zakladatelka při porodech prošla, ale nemyslím si, že by chtěla rodit císařem z pohodlnosti 🤔

gracinka7
6. zář 2021

@nelinice za peníze je možné všechno. Znám paní, co měla císař na přání dvakrát.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru