Průchodnost vejcovodů - HyCoSy. Podstoupila některá z vás?

sophinne
9. lis 2020

Ahoj holky,
ráda bych se zeptala, zda jse některá podstoupila vyšetřeí průchodnosti vejcovodů metodou HyCoSy a případně, který den cyku jsme na tom byly? Ještě by mě zajímalo, zda jste se mohly pak hned ten cyklus normálně snažit o mimi. Pomohlo to někomu k otěhu?
Děkuji.

piggy123
9. lis 2020

@sophinne já jsem byla na HyCoSy z důvodu objevení endometriózy a chtěli zjistit, jestli mám průchozí vejcovody. Vyšetření bylo 9.dc a bolelo to asi jako menstruace. Poté doporučuju si vzít menstruační vložku, protože ta tekutina poté ještě chvilku vytéká. Snažit se po vyšetření můžeš, je ale lepší počkat den, dva. U nás byl bohužel výsledek oba vejcovody neprůchozí.

besi114
9. lis 2020

@sophinne ahojky, taky jsem byla někdy okolo 9.dc a cítila jsem akorát menší tlak, nic hrozného. Byla jsem na tom v prosinci a v březnu se mi povedlo skoro po 3 letech otehotnet. Držím palečky. U nás to asi pomohlo 👶

sophinne
autor
9. lis 2020

@besi114 To ráda sylším 🙂 A verdikt teda zněl, že je máš průchozí nebo tam třeba bylo něco malýho a tím propuštěním se to zprůchodnilo? Děkuju 🙂

besi114
9. lis 2020

@sophinne jedna strana byla ucpana ale tím profukem se to povedlo, taky ta následující ovulace stala za to 😂

majili
10. lis 2020

@sophinne ja byla nedavno. Byla jsem 11 DC. Mne to teda vubec nebolelo a vysledek byl, ze jsou perfektne pruchozi. Hned par dni na to (13 DC) jsem sla na IUI, ale nevyslo. Podle krevnich testu totiz potom vyslo, ze mam protilatky proti spermiim, takze to bude asi duvod, proc se nedari.

sophinne
autor
11. lis 2020

@majili
@piggy123
@besi114
Holky, děkuji za odpovědi. A musely jste si taky shánět v lékárně ExEm Foam gel? Prý je na objednávku do 2 dnů. Já ho potřebuji na zítra a údajně by ho měli mít ihned v lékárně fakultní nemocnice. Nemáte s tím zkušenost některá, zda se dá sehnat opravdu ihned? Děkuji

piggy123
11. lis 2020

@sophinne k čemu je ten gel? Nikdy jsem o něm neslyšela. K vyšetření HyCoSy nepotřebuješ vůbec nic.

majili
11. lis 2020

@sophinne taky nevim, o co se jedna, ja platila za vysetreni primo v CAR a nic po me navic nechteli. 🤷🏻‍♀️

sophinne
autor
11. lis 2020

@piggy123
@majili
Ten gel je k vyšetření té průchodnosti právě. Napustí ho do tebe a pozorují přes UTZ, zda prochází. A tohle nehradí pojišťovna, takže si ten gel musím koupit. Možná jste byly spíše na HSG, to je vyšetření kontrastní látkou pod rentgenem a to je zdarma. Ale HyCoSy se platí, respektive ten gel se platí, ne to vyšetření. Pokud po Tobě chtěli peníže až v Caru, tak už tam ten gel měli zřejmě nacyhstaný. Mně to dělá lékař normálně na gyndě, takže tam ten gel asi nemají a musím si ho sehnta sama.

majili
11. lis 2020

@sophinne bude to tak. Byla jsem na HyCoSy. Zřejmě si ten gel už chystají sami, takže je to pak v ceně zákroku.

piggy123
11. lis 2020

@sophinne aha. Já byla na HyCoSy. Ale bydlím v zahraničí a platím si všechno sama... Takže nevím, jak to chodí v ČR s placením či neplacením

besi114
12. lis 2020

@sophinne taky jsem platila v car za komplet a nic jsem nemusela kupovat v lékárně.

nicoltom
11. pro 2020

@sophinne jak probiha operace pruchodnosti vejcovodu? Lze to vubec nejak usoesne zpruchodnit? Jeden mam ucpany ale nerekli mi co dal.. 🤦‍♀️

piggy123
11. pro 2020

@nicoltom jeden máš ucpaný, jeden máš průchozí. Záleží, jak situaci vyhodnotí doktor. Otěhotnět se dá i s jedním, pokud zrovna ovuluješ na té zdravé straně.

Jinak efektivní na zprůchodnění je laparoskopická operace, kde při narkóze odstraní pomocí malých dírek v břiše problém, a ještě se mrknou, zda-li tam překáží ještě něco jiného a jestli je všechno, tak jak má.

nicoltom
12. pro 2020

@piggy123 ja prave teprve zjistuju kdy presne ovulaci mam a mam hodne anovulacnich cyklu kvuli PCO tak ted merim treti mesic BT a cekam. Jestli bych mela ovu jen na te nepruchozi strane tak by to bylo blby 😂🙈

romusik86
17. pro 2020

Můžete mi prosím doporučit kliniku na vyšetření průchodnosti vejcovodů nejlépe JIžní a Východní Morava? Kde jsou nejštrnější a je to dle vašich zkušeností nejméně bolestivé? Děkuji moc!😘

sophinne
autor
17. pro 2020

@romusik86 Já to podstupovala u svého gynekologa v Olomouci. Jižní a Východní Moravu bohužel netuším a nemám zkušenost 🙂

romusik86
17. pro 2020

@sophinne Olomouc mám taky blízko. Spíš mi jde o tip kde je to fakt nejšetrnější abych se nemusela zbytečně trápit bolestivým zákrokem....

sophinne
autor
17. pro 2020

@romusik86 To asi neporadím. S tou bolestí je to hodně individuální. Někoho to bolí a někoho ne. Můj Dr. byl šetrnej a stejně mě to bolelo hodně bohužel ☹ Sice to bylo krátké, ale pro mě bolest hodně intenzivní a nemohu rozhodně říct, že to bylo v pohodě. Vydržet se to dalo, co jiného zbývá, člověk musí. Ale znovu bych to už podstoupit nechtěla a jsem ráda, že to mám za sebou. Pak už ale bylo vše v pořádku, jak to přestal napouštět, to se mi hned ulevilo a pak už jsem ani o ničem nevěděla 😘

nicoltom
17. pro 2020

@sophinne No ja vydrzim hodne ale me to tak brutalne vydloubala vevnitr ze sem si chtela rict o koleckovy kreslo abych se vubec premistila do auta... 😂 Omlouvala se mi ale ze musela aby videla vsechno. 🙈

romusik86
17. pro 2020

@nicoltom :D Je mi to jasný. No já si myslím, že hodně záleží na tom jestli ten vejcovod je ucpany nebo ne. Logicky kdyz ucpany neni, tak to neboli. Kdyz je tak se to hold musí prorazit :D Ja už jsem smířená se vším 🙂 Ještě dotaz: šla jsi na to protahování až po všech testech nebo hned kdyz se nedařilo?

nicoltom
17. pro 2020

@romusik86 prvne mi udelali HP a hned k tomu tu pruchodnost. Jeden byl pruchozi a druhy se nepodarilo profouknout.

hanour84
17. pro 2020

@romusik86 byla jsem na tom v České Třebové.

sophinne
autor
18. pro 2020

@romusik86 Já třeba měla oba průchozí v pohodě a bolelo mě to dost.

romusik86
Autor odpověď smazal
Zobraz
amianka
16. srp 2022

Holky byla jsem na tom právě dneska v Podolí v ÚPMD a bylo to absolutně v pohodě. Platila jsem 2000Kč za kontrastní gel. Trvalo to tak 5 minut a jen maličkou chvíli jsem cítila tlak po vstřiku kontrastní látky jak když mám menses, vůbec žádná bolest, ani při zavádění té hadičky. Měla jsem nervy po přečtení zkušeností ostatních, protože mám vyoperovaný jeden vaječník a kus vejcovodu, tak jsem se bála srůstů a bolesti. Bylo to absolutně OK. Vše dělali pěkně pomalu. Prý polovina pacientek o tom ani neví. Tak se nenechte nervovat jako já.