Jaká je šance IUI u zdravého páru?

sophinne
30. lis 2020

Ahoj holky,
ráda bych se zeptala, komu z vás nezjistili žadný problém a povedlo se IUI? Snažíme se rok a půl a oba jsme v pořádku. Tento cyklus jsem podstpupila první IUI a ten samý cyklus i vyšetření průchodnosti vejcovodů, tak si říkám, že je třeba větší šance? Říká se, že po Hycosy to kolikrát klapne hned. Začla jsem i cvičit Mojžíšovou. Prosím, je tu někdo se stejnou situací a povedlo se mu třeba hned první IUI? Případně kolikáté IUI se podařilo? Moc děkuju za odpovědi.

petulkadodo
30. lis 2020

@sophinne Ahoj, měli jsme to stejně. Oba v pořádku, rok a půl snažení nic. Povedlo se nám 3. IUI asi 5 měsíců po hycosy. Dávala jsem si mezi jednotlivými pokusy vždy měsíc pauzu na domácí snažení 🙂

zuzicek2013
30. lis 2020

@sophinne ahoj můžu se prosím zeptat,co je to to Hycosy?já jsem teda po KET,bohužel u nás to přirozeně nejde,tak se zajímám,kdyby to teď neklaplo :/,diky

sophinne
autor
30. lis 2020

@zuzicek2013 Hycosy je jedna z metod vyšetření průchodnsoti vejcovodů 🙂 Tahle varianta je pomocí gelu, který si sama platíš. Mě to stálo kolem 1900,-. Je to za plného vědomí a vyšetření trvá asi cca 10 minut 🙂

katule1990
30. lis 2020

@sophinne Ptala jsem se u nás v centru na úspěšnost IUI a říkali, že dle jejich statistik je 10 %. U nás byl problém ve spermiogramu, tak mi říkali, že je šance ještě nižší. Přesto jsme to 5x zkusili. Bohužel neúspěšně.

sophinne
autor
1. pro 2020

Holky, jinak nikdo nic? To není moc pozitivních zpráv :(

miracleelcarim
1. pro 2020

My se snazili 2 roky,oba po vsech vysetrenich v poradku,3x neuspesne iui,pote uspesne ivf

kvetuska145
1. pro 2020

@sophinne taky me zajima, ceka me to dalsi cyklus.🙏🏻☺️ A to vysetreni pruchodnosti vejcovodu ste si vyzadala sama nebo vam to navrhli oni? ☺️

brambora28
1. pro 2020

Ahoj. Jsme na tom, zda se stejně. Snažíme se 20 měsíců, neúspěšně. Oba dle vyšetření v pořádku. Já hormonální profil ok, průchodnost ok, jen mám ložiska endometriozy. Minulý cyklus jsme měli na IUI, došla jsem 10DC na UTZ a měla pár hodin před ovulaci, takže jsme byli tento ckylus. Dnes je to 8 den po IUI. Tak jsme zvědavá, moc bych si přála, aby to vyšlo, ale vím, že ta šance je minimální.. Ale je 😊 držím palce 🙏

sophinne
autor
2. pro 2020

@kvetuska145 Já jsem právě po prvním IUI a čekám na výsledek. Průchodnost jsem si nevyžádala, to byl postup doktora, který mě vyšetřuje, zda je všechno v pořádku. Nejprve kultivace na infekční choroby, potom hormonální profil, spermiogram a jako poslední průchodnost, než se pustíme do IUI. Bez vyšetření by mi ho neudělal, to nemá moc smysl, kdyč člověk neví, jestli je ok. A k tomu všemu samožřejme folikulometrie 🙂 Jestli nevadí tykání, ty máš co za sebou za vyšetření? 🙂

sophinne
autor
2. pro 2020

@brambora28 Já dnes 9 dní po IUI 🙂 Měla jsi to podpořeno nějak hormony? A jak ti prosím přišli na endometriózu? I s touto diagnózou doporučili IUI? Partner je taky v pořádku? Šance je vždycky, tak musíme věřit a doufat 😘 Kdy máš v plánu dělat test? Děkuju a také držím palečky 🙏

kvetuska145
2. pro 2020

@sophinne vubec nevadi 🙂 my se snazime uz 2 roky a jednou to vyslo ale nedopadlo to, tak si rikam, ze to musi nekdy vyjiz zase🙏🏻 Snoubenec spermio na jednicku a ja dlouhe cykly, nekdy ovulace ano nekdy ne, a hlavne mam za sebou hormonalni profil, vysetreni cervikalniho hlenu, kde zjistili, ze mam protilatky proti spermiim. Takže ted nam bylo doporuceno od spermii si dát klid a cekani na dalsi cyklus😣 jenomze by mne to melo vyjit pres Vanoce, a to tam nejsou. Chapu, ze si i doktori chcou odpocinout☺️

piggy123
2. pro 2020

@brambora28 mě s endometriózou nevyšlo ani jedno z našich 3.IUI 😔 A to mi v červnu laparoskopicky odstranili všechna ložiska. IUI proběhlo září, říjen, listopad. A při kontrole mi objevili už další 2 nová malá ložiska endometriózy 😐 v prosinci jdeme na konzultaci IVF.

To ale neznamená, že to u tebe bude stejné. Jak moje gynekoložka povídá - 50% žen s endometriózou má problémy otěhotnět, 50% problémy nemá... Je to půl na půl 😉

hance89
2. pro 2020

Přítel horší spermiogram a hned první iui vyšlo.
Bohužel jsme měli smůlu a já potratila.
Další pokusy bez úspěchu, takže nás pak čekal Ket.

zuzicek2013
2. pro 2020

@hance89 a na kolikátý pokus se KET vydařil?

hance89
2. pro 2020

@zuzicek2013 na druhý pokus

utrikocku
2. pro 2020

@sophinne Je to stejné jako u přirozeného početí 🙂 Na klinice říkali 15-18 %, u horšího spermiogramu samozřejmě méně. Přišlo mi to vždy příšerně malý číslo, ale zase na druhou stranu, kolik lidí otěhotní přirozeně? Tady je navíc výhodou správné načasování a lehká úprava spermií, vstříknutí "blíže" takže to zvýhodňuje hůře pohyblivé spermie. Pokud má muž hodně patologický spermiogram tak IUI je k ničemu, ale to by Vám na klinice řekli...

sophinne
autor
2. pro 2020

@hance89 To je mi líto, že to nakonec nedopadlo ☹ A kolik jste pak ještě absolvovali pokusů před KET? Stejěn je zvláštní, že to klaplo napoprvé a pak další pokusy nevyšly ☹

sophinne
autor
2. pro 2020

@utrikocku My máme spermiogram v normě, takže to je v pořádku. Otázka je, proč to teda ještě neklaplo přirozeně a zda není spíš IUI pro ty, kdo mají třeba trošku horší spermie, usnadní jim kus cesty a tím jim tu šanci zvýší. Těžko říct, celé to početí je záhadné 🙂 Hodně párů otěhotní přirozeně, mám kolem sebe v okolí většinou všechny, co jim to klaplo buď hned nebo třeba do pár měsíců. Kdybych měla brát, že IUI je stejně pravděpodobné jako přirozené, tak prostě pro ty, co se jim delší dobu nedaří a mají vše ok, mi pak přijde bezpředmětné. Ale přitom jsou přesně tyto páry, kterým to pomohlo, tak já fakt nevím. Prostě je to buď a nebo.

brambora28
2. pro 2020

@sophinne Přišli mi na to při té laparo, kdy mi zjišťovali právě průchodnost a celkově stav tam dole 🙂 Já na tu endio měla podezření, protože mám naprosto šílené stavy při menzes, ale našli jen malá ložiska a nikdo tomu pořádně nevěnoval pozornost... Prý by to ale neměl být problém v otěhotnění, tak nevím, no.. Partner je v pořádku a já bych si moc přála tento měsíc konečně netestovat až do případné menzes, takže ještě 5 dní... 🙂

@piggy123 No, já do IVF zatím jít nechci, procházela jsem si tím s bývalým manželem a rozdělilo nás to.. Takže na to zatím nejsem připravená a říkám si, že prostě ještě počkám a uvidíme.. Jinak mi doktor říkal, že ten stav endometriozy, co mám, je OK a nemělo by to být nějakou větší překážkou v těhotenství.. Každopádně na té laparo jsem byla už přes 3 lety, takže se stav mohl změnit, že.. Ale říkala jsem, že pokud nevyjdou ty 3 pokusy IUI, tak budu chtít řešit tu endometriozu, protože mám šílené bolesti při menstruaci, a už to fakt nedávám.. Vám moc držím palce, u toho IVF je ta šance o dost větší, to určitě vyjde 🙂

hance89
2. pro 2020

@sophinne taky jsem si říkala, že není možné aby to nevyšlo zase,ale bohužel no. Nevím proč.
Byly jsme pak ještě asi na třech pokusech

petulkadodo
2. pro 2020

@utrikocku IUI pomohlo spoustě párů, které měly všechny testy v pořádku, ale nešlo to. Jednak je tam přesné načasování, jistota, že folikul opravdu praskne, spermie se trochu upraví. Zároveň se překoná bariéra čípku, kde může být problém. Já osobně jsem do IVF, aniž by mi zjistili, co je špatně, hned nešla. Vzhledem k pravděpodobnosti a minimálně invazivitě bych využila všech šest pokusů, co platí pojišťovna.

kvetuska145
2. pro 2020

@zuzicek2013 muzu se zeptat prosim co je to KET? 😊

utrikocku
2. pro 2020

@petulkadodo souhlasím! Asi to bylo myšleno na autorku

zuzicek2013
2. pro 2020

@kvetuska145 kryoembryotransfer,přenos zamraženého embrya,po IVF.

kvetuska145
3. pro 2020

@zuzicek2013 dekuju, ja jsem v tomhle terve chvilku, tak mi nejske veci jeste unikaji 🙂

sophinne
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
sophinne
autor
3. pro 2020

Holky, tak já dnes testla a bílo :( Jsem 10 dní po IUI. Objevila se na chvíli jen ryska 😖 Jaké míte zkušenosti s Mamatesty? Myslíte, že se ještě může objevit?

piggy123
3. pro 2020

@sophinne 10 dní je hodně brzo. Počkej 😉

sophinne
autor
3. pro 2020

@piggy123 Jeste pockam a zkusim za par dni. Je ale normalni, ze jde videt na testu ryska a pak zmizi?

piggy123
3. pro 2020

@brambora28 Pokud máš opět šílené bolesti při menstruaci, tak endometrióza se určitě rozšířila... A i malá ložiska, která nejdou vidět na ultrazvuku, dokážou udělat velkou neplechu a způsobovat bolesti a jiné potíže... Já být na tvém místě, jako první požádám o vyšetření průchodnosti vejcovodů, a dle výsledků bych potom řešila dál. Pokud neprůchodné, řešila bych prvně endometriózu. Pokud průchodné, šla bych do IUI.

Metoda HyCoSy na vyšetření průchodnosti vejcovodů je velice rychlá a šetrná a nejsou zapotřebí žádné časové prodlevy, takže neztratíš čas.