Laparoskopie průchodnosti vejcovodů. Zkušenosti? Kdy se potom snažit?

vladuska29
21. srp 2020

Ahoj holky je tu někdo koho čeká nebo je po laparoskopii na průchodnost vejcovodů? Mě čeká v září a vůbec nevím jak to probíhá a docela se toho i bojím. A jak je to po laparoskopii pak se snažení může se hned nebo se pak musí čekat? Předem děkuji za reakce

ajja87
21. srp 2020

@vladuska29 ja byla letos, ale podle toho co jsem si tu četla starší diskuze, tak to probíhá všude různě. Z mě první den ráno nástup, druhý den laparo a další den domů. Jinak mě třeba cca tyden hrozně bolely ramena, je to o toho, jak do teb nafouknou jakýsi plyn na zjištění té průchodnosti. Jo a trochu břicho, ale to proti ramenum byla jen taková,, nafouknuta,, bolest

ajja87
21. srp 2020

Jo a s tím čekáním...myslím, že ale 14 dni jsem měla mít pohlavní abstinenci, jinak jsme se pak po těch 14 dnech začali normálně snažit...

vladuska29
autor
21. srp 2020

@ajja87 no právě že jsem je počítala taky. Ale chtěla jsem právě zkušenost někoho kdo jí má teď za sebou. A nebo někoho kdo je na tom stejně jako ja.

ajja87
21. srp 2020

@vladuska29 a chceš vědět třeba ještě něco konkrétního? Narkozu jsem měla krátkodobou, cca hodinu jsem byla i s operaci pryč z pokoje...jinak to není podle mě nic hrozného, samozřejmě chápu tvoje obavy, ty jsem měla také.. Jinak me to dělali přes pupík, takže jizvy po vpichu ani nejsou vidět...

vladuska29
autor
22. srp 2020

@ajja87 no mě právě dr říkal že budu mit 2 malé jizvicky tak nevím. Říkal že jeden den nastoupím deuhy den budu mit zákrok a 3 den půjdu domu když bude vše v pořádku a nebudou mi muset njc dělat.

majsina
22. srp 2020

@vladuska29 jo, 2 malé 1cm jizvičky. Přes břicho se zavede tím jedním vstupem kamera, druhým jeden nástroj a spodem se do čípku vstříkne barevná tekutina. Tou kamerou se pak sleduje, jestli prochází oběma vejcovody. Samotný výkon trvá cca 15-20 min.

vladuska29
autor
22. srp 2020

@majsina jee super děkuji za info. No ja doufam ze tam bude vše v pořádku.

piggy123
22. srp 2020

@vladuska29 já byla před dvěmi a půl měsíci. Zprůchodnění vejcovodů a odstranění endometriózy pomocí laparoskopie. Ráno jsem měla nástup v 6:45 a operace začala v 10h. Trvala skoro 4 hodiny (nečekaně moc endometriózy 🙈 ). Mám 4 jizvy v rozmezí asi 2,5 - 1 cm. V nemocnici jsem zůstala dvě noci. Pohlavní styk a snažení nám povolili hned následující cyklus po první menstruaci po operaci.

vladuska29
autor
22. srp 2020

@piggy123 aha no ja jsem zvědavá jak to bude probíhat a co se teda bude dít. Mám z toho docela strach. Ne z ty operace ale spíš z toho co zjistí

piggy123
22. srp 2020

@vladuska29 a ty máš neprůchozí vejcovody?

vladuska29
autor
22. srp 2020

@piggy123 to já právě nevím to právě budou zjišťovat. Jestli tam není nějaký že se nám nedaří otěhotněn. Ja doufám že není. Jedno dítě uz mám. A ted s nynějším přítelem už jsem 2 krát otěhotněla ale asi jednou to nevyšlo. A teď už nam přez 2 roky nejde ani za pomoci IUI se nezadarilo. Tak mě dr řekl že skusi udělat laparoskopie

piggy123
22. srp 2020

@vladuska29 existuje mnohem šetrnější způsob zjištění průchodnosti vejcovodů - metoda HyCoSy. Provádí se bez narkózy přímo v ordinaci gynekologa. Jen zavede kontrastní pěnu a potom pomocí ultrazvuku sleduje, jestli přichází vejcovody, a nebo se někde zasekne a nejde dál.

Já osobně bych “pod kudlu” a s narkózou dobrovolně nešla, když by byla jiná možnost....

Mě právě prvně dělali již zmíněnou HyCoSy s výsledkem neprůchodné vejcovody. Proto potom ta laparoskopie...

garpova
22. srp 2020

Ahoj, já byla na lps před skoro 2 lety, nedařilo se mi otěhotnět a bylo podezření na endometriozu. Operace v poho, první noc nic moc, člověk je nátlakovaný plynem, který do břicha pouští kvůli lepší přehlednosti při operaci. Jinak hojení v pohodě. Endo naštěstí ne, jen myom na děloze, a neprůchodné vejcovody. Takže jsme byli s přítelem na IVF.

vladuska29
autor
22. srp 2020

Holky děkuji za reakce jsem zvědavá co najdou u mě.