Otěhotnění po laparoskopii vejcovodu. Podařilo se někomu?

danca2719
7. říj 2019

Ahoj,
Prosím pěkně je tady nějaká žena, která byla na laparoskopii vejcovodu? Popřípadě zda se ji podařilo poté otěhotnět a kdy?
Snažíme se už 3 roky.
Předem moc děkuji všem za odpověď a zkušenost.

luciebelohradska31
7. říj 2019

Tři roky wow tak to já bych psychicky nedala určitě bych to nějak řešila dřív ale to záleží i na tom kolik ti je a kolik chceš děti... Já se snažím pár měsíců ale po roce už budu něco dělat po třech letech už bych si vzala adopci držím palce ať ti konečně otěhotnění vyjde

danca2719
autor
7. říj 2019

@luciebelohradska31 Ahoj, začali jsme to řešit po roce, byla jsem na různých vyšetření a tak samo byl i pritel. Chodím dokonce už 9 měsíců do ivf centra, kde mi během půl roku udělali histeroskopii a laparoskopii vejcovodu. Podle všeho jsme oba v pořádku, určitě po 3 letech bych adopci nechtěla, když vím, že jsme oba v pořádku tak to určitě někdy přijde 🙂 jenom taky hraje hodně roli psychika, ale z nejhoršího jsem venku. Mám par dni po operaci a tak mě zajímá kdo na operaci byl a za jak dlouho se zadarilo otěhotnět. Jinak mi je 23, takže až tak hrozné to ještě není 😀 podle některých jsem už asi stará, ale mě to přijde jako ideální věk k tomu, mít rodinu. 🙂
A moc děkuji!

sadovka
7. říj 2019

Ahojky, mě je 27, na laparce jsem byla v červenci,odstranili mi levý vejcovod,protože tvořil zánětlivou tekutinu, pravý profoukly,ale i přes to jsme šli v srpnu do IVF, možná by to šlo i přirozeně,ale psychika dělá své... No a momentálně jsem v 10tt😊

danca2719
autor
7. říj 2019

@sadovka Ahoj, moc děkuji za tvou reakci. Každopádně já oba vejcovody mám a taky profoukle, takže doufám, že co nevidět se zadari. Nicméně tobě gratuluji a přeji mnoho štěstí a hlavně zdraví! 🙂

jarmarca
Autor odpověď smazal
Zobraz
sadovka
7. říj 2019

@danca2719 Moc děkuji a přeji brzké těhulkování🙄

hermij
7. říj 2019

Píšeš, že oba vejcovody máš, takže zkus zjistit, zda budeš přirozeně ovulovat (sama zjistíš pomocí symptotermální metody > http://cestykditeti.cz/e-book-zdarma/), UZ denně se žádnému doktorovi dělat chtít nebude... A pokud budeš ovulovat, pak už je důležité věnovat se sobě a svému zdraví, aby se tvořila zdravá vajíčka. Stejně tak muž, aby měl zdravé spermie. A zbytek je tak trochu o náhodě 😀 I páry v plném zdraví se kolikrát snaží rok i rok a půl.

danca2719
autor
7. říj 2019

@hermij Ovulaci mám, každý měsíc jsem hlídaná svým lékařem kdy docházim na folikulometrii. Jak jsem píšeš určitě se to podaří, do teď se nedařilo asi jenom z důvodu že jsem měla podle doktorky, která mě operovala lenive vejcovody a jakmile mi je profoukly při operaci tak prý tekutina krásně tekla. Každopádně zdravá jsem a pritel tak samo , spermiogram mu vyšel v pořádku, takže teď už je jenom otázkou kdy se zadaří a doufám že brzy. Přece jenom už jsme čekali oba dost dlouho🙂Je to hodně i o psychice, teď už na tom nejsem aspoň tolik vysazena jak jsem bývala, jak už jsem psala tím nejhorším jsem si už prošla. Ale každá jsme jiná, některé se zadari do 3 měsíců po operaci a někdo zas čeká rok. Já doufám , že rok už nebudeme muset cekat 😀

danca2719
autor
7. říj 2019

@jarmarca Ahoj, tak to gratuluji a děkuji za tvou reakci, věřím že tentokrat Nám to už vyjde 🙂

aselluska
7. říj 2019

Ahoj, byla jsem na laparce před rokem, odstranění srůstů, cysty a profuk. Od té doby mám poprvé v životě pravidelnou menstruaci, která chodí sama, bez vyvolávaček, bylinek a pod. Konečně ... Miminko zatím nikde, ale alespoň něco. Můj gynekolog mi rovnou doporučil IVF, vzhledem ke zdr. problémům, tak uvidíme. Držím palce. Spoustě lidem to pomohlo.

danca2719
autor
7. říj 2019

@aselluska Ahoj, já naštěstí problém nikdy s Menstruaci neměla, vždy přišla, ale za to hodně bolestivá. Ale na to jsem si už zvykla. Pokud ti to doporučil a už se snažíte déle, tak bych šla, mě tam hodně pomohli a pravidelně každý měsíc dokonce chodím na folikulometrii, kdy mi lékař i potvrdí že mám ovulaci, což je k oplodnění důležité. Tobě držím moc palečky a budu na tebe myslet s tím, že se zadaří co nejdříve! 🙂 a moc děkuji, snad to taky pomůže

aselluska
7. říj 2019

@danca2719 ovu mám, taky potvrzenou, mám momentálně hormony, do IVF se mi moc nechce, ale pokud to bude jediná cesta ...

danca2719
autor
7. říj 2019

@aselluska Tak super, tak ještě můžeš samozřejmě počkat, ale ať necekas zbytečně dlouho. Nicméně do IVF nejdes s tím, ze bys musela hned na umělko nebo IUI, ale udělají ti tam různé vyšetření a muzou najít problém proč to nejde. Ale myslím si, že co nevidět to přijde a nikde třeba ani nebudeš muset jít 🙂

picimaus
8. říj 2019

@danca2719 Já otěhotněla poprvé třetí měsíc - profuky a srusty a podruhé druhy měsíc 😀. A to jsme se poprvé snažili 2,5 roku podruhé rok. Držím palce. 😀

danca2719
autor
8. říj 2019

@picimaus Děkuji za skvělou zprávu!

klarina11
9. říj 2019

Ahoj já jsem po 6 laoatoskopii naposledy letos v dubnu kdy nám 8.let jen jeden vejcovod a už mi chtěli odstranit delohu kdy, si myslí že mám endimetriozu dělohy ale nakonec dohoda že mi ještě nechají a v červnu po profouknuti vejcovod jsem zjistila že jsem těhotná 3roky snažení a zoufalství. Můj doktor říká že je to u mě zázrak velký s mými problémy už od 18 let čekám třetího kluka. Hlavu vzhůru a ještě dodám před rokem v září jsem měla zamlkle tehu

danca2719
autor
9. říj 2019

@klarina11 Ahoj, tak to mě mrzi že máš takové problémy. Gratuluji k těhotenství ať je vše v pořádku. Já teď čekám na první MS po operaci a hned po tom se začneme snažit 🙂 tak jsem fakt zvědavá!

klarina11
9. říj 2019

@danca2719 mě řekli snažit se hned jak mě nebude bolet břicho po operaci

danca2719
autor
9. říj 2019

@klarina11 Já hned nemůžu, měla jsem ještě histeroskopii takže pořad krvacim. A po MS už se mužů snažit, takže hned první ovulaci to zkusíme 🤗

klarina11
9. říj 2019

@danca2719 tak to jo. Držím všechno ať se to brzy povede.

danca2719
autor
9. říj 2019

@klarina11 mockrát děkuji!

andrisek123
9. říj 2019

Ja byla na laparce začátek června 2015 a v červenci jsem zjistila, že jsem tehotna 🙂 největší šance otěhotnět je pry prvních pár měsíců po té laparoskopii 🙂

danca2719
autor
9. říj 2019

@andrisek123 To mám radost, mockrát děkuji za informaci a radu, zrovna jsem došla z lékárny kde jsem si koupila Femibion 1, tak snad taky trošku pomůže a hned po první MS se budeme snažit. Doufám , že tentokrat to vyjde!

andrisek123
9. říj 2019

@danca2719 my se začali snažit týden po operaci :D prý po tomto zákroku není nutné čekat na menstruaci. Teď vedle mě leží 3 a půl letý dítě a nezavře pusu :D a za pár dní přibude dítě druhé :D

danca2719
autor
10. říj 2019

@andrisek123 Já vzhledem k tomu, že jsem měla histeroskopii tak bohužel hned nemůžu. Ještě krvacim a nějakou dobu budu. Každopádně tobě moc gratuluji a přeji zdravicko!

sandypeggy
23. říj 2019

Zdravím v r. 2015 sem prodělala hysteroskopii a pak laparoskopii profouknuti vejcovodu doktoři mi po probuzení řekli špatnou zprávu ze mam oba vejcovody nepruchodne, obecela sem to, už sem si říkala že už nemůžu nikdy otěhotnět, (mám už 3 děti, chtěla ještě 4) ale vzdala to a věnovala se dětem co mám doma a své práci, ta 2 roky otěhotněla ale prckovi nebilo srdíčko poslali ke tedy na kyretaz samozřejmě sem to zase obecela už si dávala nějakou nadej, jeli jsme s chlapem proto naostro a nechráníla se už se stim smirila že je navždy konec a už žádné dítě nebude, uvažovala sem nad IVF, ale nechtěla investovat tolik peněz když už mám 3 děti, nechala sem to tedy osudu buď a nebo. Za další 2 roky 2019 v březnu otěhotněla tentokrát můj malý bobisek žije a vše je v naprostém pořádku je 100 %zdravý, jsem ve 30+3tt ,(31)tt a těhotenství si užívám, TP mám na 29.12.19 a malého dablika cítím neustále jak mě kope, jsem za to i prcka nesmírně šťastná, ikdyz je 4 miminko, děti mám velke, 23kluk z hnízda odletěl, doma mám jen 18 kluka a dceru 11 let a dost se těší na bratříčka ikdyz jsme chtěli holčičku, Hlavně ať je zdravé, holky nezoufejte i doktoři se můžou zmylit jen třeba na to nemyslet a věnovat se jiným věcem než myslet na dítě a ono to časem pak přijde až si tělo řekne, držím pesticky 😊😊

ja_osobne
25. říj 2019

Ahoj všem, já byla na lps, hystero, driling v úterý a ještě v úterý mě pustili domů, nic mi nebylo.... příští úterý jdu na stehy, vše mám v pořádku, žádnou překážku nenašli, tak se mi hrozně ulevilo, hormony mám v pořádku, manžel je taky v pořádku! Tak nevíme, kde je chyba. Tak doufám, že se nám teď podaří! Snažíme se už 15 měsíců o první. Je mi 32, takže ne úplně ideální na první.....