NT+ screening. Kde byste doporučily v okolí Tábora?

xnikolan
8. čer 2021

Ahojte konikovky,
prosím o pohled na to, jak byste řešili vzniklou situaci. Jsem těhotná a mám jít na NT+ screening, ale v týdnu, kdy je to nejvhodnější budeme na dovolené. Zašli byste si na ten screening v místě dovolené? Nebo mi nabídli, že tedy mohu jít v poslední možný termín po dovolené, ale už se jim to moc nelíbilo (byla bych už 13+6). Případně mi doporučte pracovišťě někde v okolí Tábora. Jsme z jižní Moravy a jet 200 km v polovině dovolené a zase zpět se mi teda nechce, navíc s rok a půl starým synem. Děkuji za odpovědi.

slecnami
8. čer 2021

Prvotrimestrální screening se dělá mezi 11. a 14.tt, píšeš, že jedete na dovolenou na týden, tak přece snad není problém jít jindy?!

xnikolan
autor
8. čer 2021

@slecnami právě že to problém ve finále je, chtěla jsem do Brna, kde jsem byla i s prvním synem a tam mi paní řekla, že jediné ten týden co jsme pryč ze v pátek před je to brzo a v pondělí po zase pozdě. Tak jsem volala ještě jinam a tam mi řekli, že první týden v červenci by to šlo, ale že mají dovolenou a pak že teda v to pondělí jak se vrátíme my, ale že už je to fakt uplne poslední termín jak jsem psala, tak že si to mám promyslet a ještě zavolat. Tak mě napadla varianta zajít si někde na dovolené, ale asi se objednám na to pondělí kdy budu už 13+6

fifinka2020
8. čer 2021

@xnikolan za sebe bych zkusila pohledat jeste jine pracovisze, urcite nejsou jen 2... a zasla spis v klidu pred dovolenou. To je ale muj postoj k vecem (radsi jit predem a mit nejakou rezervu nez pak treba prijet z dovci nemocny a prosvihnout termin).

piggy123
8. čer 2021

Když to dle tvých údajů spočítám, tak 13+6 budeš 19.7. A jestli jsem to dobře pochopila, tak na dovolené budete v týdnu 12.-18.7., a to budeš 12+6 až 13+5. Nevidím problém, proč nejít před dovolenou, ideální čas.
@xnikolan

jako_mala_holka
8. čer 2021

Buď před dovolenou, nebo případně já byla v Brně ve 14tt a dokonce mě tak sama sestřička objednala, prý aby bylo i něco vidět... Ptala jsem se, jestli to není pozdě, protože většinou kolem mě holky jezdily na screeningy 11-12tt... Bylo to v Prenatalu a všechno bylo ok, i pohlaví nám řekli

xnikolan
autor
8. čer 2021

@piggy123
@jako_mala_holka
V Pronatalu mě právě před dovolenou objednat nechtěli, že je to brzo, přitom podle jejich kalkulačky na netu, bych mohla jít i v pátek před, to stejné po dovolené že je pozdě 🤷 a v Břeclavi zase by mě před dovolenou klidně vzali, ale mají dovolenou oni. Nakonec jsem to vyřešila, že půjdu 13+6 do Břeclavi, konzultovala jsem to i na gynde, prý je to ještě v pohodě.

jako_mala_holka
8. čer 2021

@xnikolan to je divné 🤔

xnikolan
autor
8. čer 2021

@jako_mala_holka taky jsem si říkala, ještě jsem jí to i říkala v tom pronatalu a ona že je to brzo 🤷

xnikolan
autor
8. čer 2021

Jinak všem děkuji za odpovědi 🙂

piggy123
8. čer 2021

@xnikolan já jdu na první screening v 12+5 a už mi říkali, že je to spíše pozdější hranice…