Jak se oblékat, když je mi 40+ a jsem tlustá

1. srp 2021

Prosím vás poraďte mi. Je mi 40+ a jsem tlustá. Mojí obezitu tu prosím neprobirejme, nemá to cenu (zatim hubnutího nejsem schopna). Jsem po několika porodech. Od té doby jsem pribrala a změnila se mi postava, zůstalo mi hlavně břicho. Potrebuju si nakoupit nějaké oblečení, boty, prostě se nějak slušně obliknout. Mám ráda ležérní styl. Mám ráda tenisky džíny atd.... Jenže vůbec nevím co se teď nosí a jak kombinovat oblečení s doplňky, kor když jsem teď dost tlusta. Po porodech mi dost kleslo sebevedomi a přijdu si absolutně nemožná co se týká oblekani. Takže tu hledám pomoc, radu, jak se oblékat. Nechci vypadat jako stara mladá. Nechci se zase oblikat až moc mladistvě ke svému věku nebo příliš moderně v tom. Bych se taky necítila dobře.... Prostě, poradí mi někdo čeho se při výběru oblečení držet a co s čím třeba kombinovat? Díky. Moc!

autor
2. srp 2021

Holky všem moc děkuju za rady. Radily jste mi nosit šaty. Ty jsem hodně nosila dřív, ale kolem 35 se mi udělaly křečky na lytkach a od té doby je nenosím. Ty křecaky jsou fakt hnusný takže jedině kalhoty.... ☹️

loylii
2. srp 2021

A tmavý punčochy?

loylii
2. srp 2021

@victress Lindex. Jsou dražší, kolem 1000.- ale fakt perfektni. Jsou až pod prsa a mají takový ten silikon proužek nahoře, ze neslejzají. Peru je furt dokola a tvar drží perfekt. Nosím až na velký vedra celoročně. I pod kalhoty.

margriet
2. srp 2021

Záleží celkově na tom, jakou máš postavu. Sama se vždycky snažím o to, aby vyniklo to hezké a to, co se mi na sobě úplně nelíbí, zamaskuju. Takže třeba vím, že mám velká prsa a štíhlé nohy, za to ale břicho a zadek už není tak úplně ono. Klidně si kupuji obtažené kalhoty, k tomu nějakou delší halenku nebo tuniku (abych zamaskovala zadek) střiženou pod prsama (tím se zamaskuje to břicho). Jinak nevím, jak jsi na tom finančně, ale existují i módní stylisti, co jdou s tebou nakupovat a vyberou ti oblečení tak, aby ti sedělo. A v neposlední řadě se musíš v oblečení dobře cítit, protože pak vyzařuješ úplně jinou energii 😉

autor
2. srp 2021

@loylii to by je možná trochu skrylo ale vůbec nevím jak kombinovat černý puncochy s botama a oblecenim.... Myslím barevně

martt
2. srp 2021

Mamka má hodně hnusný křečáky a nosí dlouhé šaty, které je schovají.

terezfr
2. srp 2021

Hlavně bych radila nakupovat opravdu v kvalitním obchodě, kde vam oblečení vydrží víc, než jen dvě vyprání. Pokud chcete sestavit cely šatník, uvažovala bych nad službou nějaké stylistky. Ve výsledku ušetříte, protože vam poradi, co koupit a jak to kombinovat, takže nekoupíte spoustu zbytečností. Taky si můžete na instagramu najít nějakou blogerku vašich proporcí a inspirovat se u ní.

lucisuska
2. srp 2021

Nemám jak poradit, ale řeším podobný problém a musím říct, že se taky lépe cítím v šatech a sukních než v riflích a podle komentářů vidím, že je to dobrá volba 🙂

blondynka400
2. srp 2021

@martt tak ano, můžou existovat výjimky. A za mne si jedna z těch. Já sama mám dost širokou pánev a neumím si představit mít 59 kg a velikost 42. To bych asi musela přijít o všechny svaly v těle.... Při stejné váze jsem měla velikost 36 a v pase mi to fakt hodně, hodně odstavalo.