Vhodné oblečení pro 13letou dceru - prosím o tipy

16. črc 2021

Chtěla bych poprosit o radu. Mám 13ti letou dceru, která již dorostla do tipu postavy "širší boky, velká prsa". Bohužel docela trpí tím, že nemůže pořádně nosit to, co její vrstevnice (často s ještě dětskou velikostí). Ráda bych jí pomohla, dětské velikosti nepřipadají v úvahu, už jí padne většinou velikost M.
Prosím, nemáte některá dcerku s "podobným problémem" a jak pak v tomto věku módu řešíte? Momentálně narážíme úplně třeba u moderních "crop-topů" - bohužel, nic pro ni. Moc děkuji za jakékoliv rady, tipy.

lv
16. črc 2021

M není tak moc, kolik váží a měří? Cropp topu je taky mrak ruzbych tvarů, délek, obtahlosti, zkuste najít.. Možná bych zkusila vysvětlit, že někdy se s omezeními typem a tvarem postavy, musíme smířit, v jakémkoliv věku.. (můj názor je, že nesoudnost pak vypadá příšerně, nese s sebou posměch a leckdy právem, mluvím o extremech, ne o tvé dceři)

autor
16. črc 2021

@lv - přesně moje řeč. Dneska v obchodě až brečela, že bude odkázaná na obyčejná trička. Má 55 kg a 168 cm.

zelenaesmolda
16. črc 2021

Ale treba HM ma detske velikosti do nejakych 176cm tusim ne?Nakupuju casteji v detskem nez v dospelem

lv
16. črc 2021

To je vaha v pohodě, co nějaké pružnější materialy, at je nejsou trika mala, nebo nezlpošťují prsa?
@zelenaesmolda já taky, HM i jiny obchody s detskym, ale nevim jak na prsaty, tuhle vybavu jsem nikdy nemusela řešit

barmil
16. črc 2021

Dcera teď jde taky do kulatejsiho období a řešíme to jinými střihy. Ze skinny jeans jsem ji nenapadne převedla na mom fit, jsou volnější, vyšší pas..k tomu pak jde i ten crop top a nevypadá to nevkusne.. Pak má ráda oversized mikiny a trika, ma to vlastně k sortkam a vypadá to jako saty.. Taky ji hodně baví overaly, ted na léto sortkove.

similenka
16. črc 2021

Pro takové náctileté se mi líbí věci v HM, NewYorker, taková mladistvá móda. Ještě myslím děcka mají rády House, Cropp.... Teď třeba na léto jsou super tenké kalhoty širšího střihu do gumy, v HM jsou jako volné kalhoty, nejs si jistá. Mrkla bych na decke ve větších velikostech od 164, 170, nebo dámské M. Chce to zkusit. A určitě si vybrat dobře padnoucí prádlo. Hlavně aby se dceři líbilo, pak bude spokojenější. Na netu mrkněte třeba na AboutYou nebo Zalando, HM, Sinsay. Můžete vrátit, kdyby nesedělo.