Prosím o rady a tipy při učení 2letého prcka na nočník

apocalypsa
8. kvě 2012

Ahoj všem, vím že je tu spousta diskuzí o učení na nočník, ale nikde jsem nenašla žádné konkrétní rady pro náš případ ... synovi bude 26 měsíců a vůbec se nám s odnaučováním od plen nedaří 😒 ... všude čtu, vysazovat od tolika a tolika let nebo že prostě nejjednodušší způsob je sebrat plenu a hotovo. Zkoušela jsem vysazovat od nějakých 17 měsíců, párkrát se mu povedlo vyčůrat, nikdy do nočníku nekakal. Uklidněná tím, že se s nočníkem zkamarádil, jsem polevila a řekla si, že to necháme až po novém roce, že bude psychicky ještě vyspělejší a že to pak bude brnkačka na pár dnů ... ovšem hluboce jsem se mýlila. Když seberu plenu, klidně se počůrá a je v tom mokrém i hodinu, dvě, dokud ho nepřevléknu, vůbec mu to nevadí. Vysazuji po ranním a poledním probuzení a pak v průběhu dne kdy mne napadne ... Za odměnu vyžaduje bonbon, pochválíme, zatleskáme ...ale stále jsou pleny mokré, neřekne si a "bobik" hlásí až když začne tlačit. Co s tím? Mám pedantsky vysazovat co 15 minut nebo sebrat pleny? Já už fakt nevím. V září nastupuje prcek do školky, sice jen na těch 5 dnů, ale i tak už musí být bez pleny ... prosím poraďte, jsem v koncích ☹

kocour1
28. kvě 2014

Ahoj, s nočníkem právě také zápasíme a přiznám se, že to moc valně nevidím...pokud by někoho zajímalo jak na to jdeme my a jak válčíme, tak zde je odkaz na můj blog: http://materskadovolena.blogspot.cz/2014/05/dal...

semerka
15. črc 2014

Tak děvčata já mám ještě trochu jiný problém ☹ Kluk (23měs.) čůrá na nočník celkem úspěšně ,ale co jsem sundali plíny ,tak přestal kaka t.Do té doby kadil jednou i dvakrát denně ,ale ted klidně tři dny nic.A pak je to ve slipech,nebo na zemi ,někdy ho stačím posadit na nočník,ale je to mazec.Máte některá radu ???

missa2
25. říj 2014

Maminky, prosím vás, jak často jste dítko vysazovaly na nočník, když jste ho začaly učit? Třeba každou hodinu? Nebo dýl? A jak jste to dělaly, když jste šly na procházku? Děkuji všem za info

pav_la
25. říj 2014

Našim klukům je 27 měsíců. Na nočník jsem je začala posazovat v jejich 18 měsících cvičně tak jedenkrát denně. Když se do něj náhodou vyčůrali, tak jsme chválili, ale nijak jsem to nehrotila. Postupně jsem intenzitu posazování zvyšovala tak na 4x denně. A ve 25 měsících jsem plenu prostě přes den nedala. Ze začátku jsem posazovala každou půl hodinu. Počůraných tepláků byly hromady, ale k plíně jsme se už nevrátili. Mají ji jen na spaní. Moc se jim líbilo, že když se do nočníku vyčůrali, šli si to vylít a spláchnout do WC. To je hodně motivovalo. První týden bez plen jsme ven chodili jen na zahradu se zásobou věcí na převlečení. Pak už to šlo jít i mimo domov. Stále s sebou nosíme věci k převlečení, ale nehoda už nebyla dlouho.
Co ale u nás zůstává problém, je kakání, jak tu někdo také píše. Do nočníku ani do záchoda se prostě nevykakají. Zkoušíme i bonbon za odměnu, ale nejde to. Raději to drží a pak se pokakají do kalhot nebo do pleny, když jdou spát. jak jste toto řešili?

jika10
25. říj 2014

Tak naše malá je v necelých 21 měsících bez plenky. Začali jsme v létě v těch teplech a nechala jsem jí doma běhat s holou prďkou. Loužičky a hromádky byly všude já myslela, že to nedám. I přes to jsem jí dávala co 20 minut na nočník apo cca měsíci se začalo dařit a začala si sama říkat číííí, ale pořád bylo hodně nehod. Ale když byla nehoda do kalhot, tak jsem jív tom chvilku nechala a říkala, že má fuj a jí se to nelíbilo. A teď poslední měsíc už sama říká, kdy chce na nočník, venku je taky suchá, hned jak přijdeme domů, jde na nočník a přes noc je už taky suchá. V noci budíme kolem 23 hod. na čůrání a pak hned jak se ráno probudí, musí jít na nočník. Nejdůležitější je vydržet a nevzdat to

marca22
25. říj 2014

No za me klidne vysazuj kazdych 15 minut pokud dele nevydrzi,ale jinak se doporucuje zacit az kdyz dite vydrzi bez ocurani aspon pul hodiny. Taky je dobry spojit mu to s pitim a na nocnik posazovat s lahvi,on si spoji piti+curani. Co me zarazi je ze nechas dite 2 hodiny pomocene,to je tak na zanet mocaku,ne li ledvin a na pekne oprozeni,doufam ze to byl jen priklad ze by to vydrzel ze si to myslis,ne ze to tak je. A proste mu tu plenu seber,vysazovat jedno dite na nocnik prece neni takovy problem,jen chce na to myslet,ale na to si zvyknes,chce to trpekivost a vydrz.