Kombinované studium ČJ+OV pro ZŠ na Ostravské univerzitě. Studoval někdo?

9. únor 2023

Dobrý den,studujete a nebo studovali jste na Ostravské univerzitě někdo tento obor?Je mi 38 a mám 2 malé děti.Přemýšlím nad dostudováním tohoto oboru,ale trochu se bojím,jak to zvládnu.Studovala jsem žurnalistiku a česky jazyk a literaturu v Brně,žurnalistiku jsem úspěšně dokončila,ale z češtiny jsem odešla před poslední zkouškou a statnicemi.Měla jsem tehdy tezke osobni problémy a nezvládla ten tlak.Takze spoustu zkoušek z češtiny mam za sebou (fonetika a fonologie,staroslověnština,teorie literatury atd.,krom jednoho mam splněny všechny povinné předměty,volitelné všechny).Nedělám si iluze,ze by mi po 15 letech někdo ty zkoušky uznal,to ne,spíše hledám srovnání v náročnosti.Upřímně si neumim představit znovu ted studovat češtinu na filde,to bych s dětmi už nezvládla.Ale všichni mi říkají,ze pajdak v Ostravě je snazší,ze to zvládnu v pohode.Na druhou stranu to není málo peněz za studium…Je pravda,ze pedagogika je obor,který se mi líbí,parkrat jsem zaskakovala i za anglictinare na ZŠ,dlouhodobe se zajímám o psychologii ditete a rodiny…jen mě brzdí ta obava,ze to nezvládnu s rodinou,dětmi atd…sdělí mi někdo svou zkusenost?diky moc.za chyby a preklepy se omlouvam,pisu z mobilu.diky

zelenaesmolda
9. únor 2023

Tak sem se pripichnu

zabolee
9. únor 2023

Dobry den. Sice nemam zkusenost s timto oborem, ale studuji Pedagogickou fakultu na Univerzite Karlove v Praze. Mohu rict, ze se to s detmi da. Zalezi jak mate stare deti, a jestli pracujete... ale ja mam 4 letou dceru a male miminko a zvladame to. Sice o zkouskovem trochu vsichni (i babicky) padame na hubu, ale jedna se o par dni. Chtela jsem vas jen podporit, vzdelani za to stoji a budete se citit skvele ze delate pro sebe hrozne moc. 🙂 pokud vas v tom rodina podpori a obcas nekdo pohlida kdyz bude treba... a na pedagogickych fakultach co jsem tak slysela maji obecne pro matky hodne pochopeni.
Preju hodne stesti pri hledani te spravne cesty!

autor
9. únor 2023

@zabolee mam dcerku už školní (8let),syna 3roky,ještě tak 2roky pracovat nebudu.Hlavne moje máma učila na zdejší skole cely zivot,ja tam obcas suplovala angličtinu,mam b2,tskze teoreticky jsem schopna zaskočit i anglictinare,s ředitelem zdejší školy si tykáme,mam tam dobrou historii i pověst…jen sbírám odvahu.teoreticky bych mohla už zacit brát suply nebo po nějaké době studia vzít za nekoho na materske zaskok.vsechno by to slo,jen si moc nevěřím,jsem hodně perfekcionista a těžce chodim na zkoušky,kdyz to neumim na 100%.proto jsem nezvládla s rodinnými problémy dodělat to Brno.proste jsem nebyla nachystana na 100%,jedna zkouška napoprvé nevyšla a ja jsem se z toho tak sesypala,ze jsem to vzdala.dnes už jsem jinde,zivot mě naučil a hodně vycvičit neřešit kraviny😁ale i tak se mi trochu svírá žaludek při pomyšlení na zkouskove…

ellyem
9. únor 2023

Mám vystudovanou ČJ a OV na OSU (bakalář), teď jsem si dala přihlášku na navazující 🙂. Není to tak těžké, pokud víš, která bije. Já Bc. studovala prezenčně, takže tam nebylo tolik samostudia, teď se chystám dálkově, tak jsem zvědavá 😀

autor
9. únor 2023

@ellyem která bije snad vim,u obou deti využívám i alternativní vzdělávací směry,mam přátele řešící různé formy vzdělávání,diky dceři mam docela široké povědomí o psychologii ditete,bohemistiku jsem studovala,takze asi pujdu do toho…jestli to zvládnu snad uvidim po prvním semestru,takze nanejvýš prijdu o peníze za jeden semestr.

ellyem
9. únor 2023

Proč o peníze? Dálkové studium se neplatí, ne? Nebo ty chceš jít prezenčně?

autor
9. únor 2023

@ellyem kombinované se plati,kdyz už jsem vyčerpala roky studia driv ne?uz jsem jednou studovala 4roky.takze mam vycerpano…

ellyem
9. únor 2023
autor
10. únor 2023

@ellyem ano a ja už vyčerpala na bakaláře v Brně 4roky,ale odesla před statnicemi,takze za bakaláře na OSU budu muset platit poplatek za delší studium.

ellyem
10. únor 2023

Jo taaak, já to špatně pochopila, myslela jsem, že máš bakaláře a chceš na magistra. Tak tím pádem asi ano.

honatko092
10. únor 2023

Hezký den, pracuju na Ostravské univerzitě na Rektorátu, kdybyste chtěla, napište zprávu, předám kontakty, kam se obrátit 😊