Která lékařská fakulta?

terka97
4. zář 2021

Chtěla bych se zeptat jaká fakulta je nejtěžší, nejlehčí, nejlepší atd. a kde se ta fakulta nachází?

neomenia
4. zář 2021

Aktuální info nemám, ale za mých studentských dob se říkalo, že Praha : 1 .lf zkostnatela, tradiční, taky největší masovka ( rozumej nejvuce studentů, byla jsem jedna z davu, ale zase se tam dalo nejlepe dostat, brali nejvíce lidi do prvaku), 3 lf se ucila po modulech, ze se vzdy spojilo několik předmětů do sebe, což moc snadné nebylo asi, ale studentů méně. 2.lf byla top, malo studentů, asi nejvíce praxe. O Plzni se říkalo, ze je to davačka a udělá to snad každý. O ostatních ( Brno, Olomouc, Hradec) moc nevim .

Dnes ale může být už vše jinak. Já jsem promovala v roce 2011. Jaký budeš ale lékař, ve výsledku záleží na mnoha místech jiných faktorech, než odkud vylezeš 🙂

anis87
4. zář 2021

@neomenia To je presny popis 😃 Ja studovala 1.LF a byla to fakt masovka, nabirali strasne moc, takze se dostal kdekdo, ale to siti v prvaku a druhaku bylo silene. Na druhou stranu, kdo vyletl z 1.LF, v Plzni vetsinou uspesne dostudoval (a ze to byl nekdy fakt “material”). Tim nesnizuji uroven plzenske fakulty, jen simyslim, ze je asi ze vsech “nejsnazsi”. Hradec ma vysokou prestiz si myslim. O zbylych fakultach toho taky moc nevim. Kdybych se mela rozhodovat znovu, budu volit mezi 2.LF a 3.LF

madbetka
4. zář 2021

Byla jsem na 2.LF, ta sídlí v Motole. Sice jsem toho po druháku nechala, ale protože jsem si to rozmyslela, ne kvůli fakultě 🙂
Dostat se tam jednoduché nebylo, ale jinak se mi tam moc líbilo, myslím, že je to velmi dobrá fakulta. Teď má navíc vlastní úplně nový a moderní anatomický ústav (my jsm ještě jezdili na Karlák), celkově nové prostory na Plzeňské jsou moderní a výuka o to kvalitnější. Zvolila bych ji znovu 🙂

anetka9
4. zář 2021

Pochybuju, že se to dá takhle jednodušše shrnout. Každej má zkušenosti jen z té své a ostatní má jedna bába povídala nebo vždycky se říkalo...navíc každému vyhovuje jinej styl učení/přednášek/koncepce studia, což má taky určitě každá fakulta jinej...🙂

drep
4. zář 2021

Já jsem absolventka 2. LF a šla bych na ni znovu. Sice by mi do života stačilo méně dětských metabolických vad (holt dědictví z doby fakulty dětského lékařství). Škola docela komorní, v ročníku jsme se znali, výuka byla opravdu kvalitní, ale zároveň nebyla patrná snaha vyházet lidi, protože by oro tolik tolik studentů nebylo místo ve vyšších ročnících. Moje spolubydlící a kamarádka chodila na 1.lf a byl to větší masokombinát, větší snaha se mediků zbavit, asi víc totálních magorů (profesoři Zeman a zeman z pediatrie a chirurgie jsou proslavení i u absolventů jiných LF).

neomenia
4. zář 2021

@drep ano, ano, Zeman &Zeman😃 mohu potvrdit 👍 i když já měla u této dvojice 1 & 1🙂

anis87
4. zář 2021

@drep Jeee, Zeman & Zeman, to byly doby 😂😂 Na to se fakt nezapomina 😂

marge_s
4. zář 2021

@drep 😂 zeman je popularni. Znam ho asi z druhe strany-predpokladam, ze je to “ten” Zeman, ktereho jsme nekolikrat navstivili coby pacosi se synem. (Karlov, prof.). Jsem se pak smala, jaky je to strelec, ale byt utlocitna matka, tak se tam mozna sesypu. 🤣 Dokazu si studium u nej docela predstavit 🤔