Rekvalifikační kurz účetní. Máte zkušenost i bez střední školy zaměř. na účetnictví?

ferda90
31. srp 2023

Ahoj holky. Před nějakou dobou jsem tu otevřela téma rekvalifikačních kurzu. Máte někdo například rekvalifikační kurz účetní, ale aniž by jste měli střední školu, která se nějak zaměřila na učto? Sehnaly jste uplatnění s kurzem na trhu práce? Zvažuji možnost kurzů, abych si našla lepší práci než mám teď. Díky za zkušenosti.

pavelkamat
31. srp 2023

@ferda90 na tento kurz se chystám v září. Mám střední školu s maturitou, ale účetnictví jsme neměli. Je to pro mě něco naprosto nového. Příslib práce zatím nemám, ale pevně věřím, že mi to pomůže otevřít nové dveře 😉

elsy3
31. srp 2023

@ferda90 Já mám střední a VŠ, na obou pouze mírne základy účetnictví. Během mateřské jsem si udělala rekvalifikační kurz Účetnictví, základy daně vcetne práce v programu Pohoda. S druhým dítětem ted dělám z domu praci fakturantky v účetním oddělení jedné firmy 🙂 určitě je to fajn základ, začít pak někde na pozici junior účetní apod. Záleží, co vše bude kurz obsahovat, jak bude rozsáhlý. Hlavní účetní jako takovou asi hned dělat nebudete, z toho bych měla z počátku strach. Praxe je přeci jen něco jiného. Ale držím palce 🙂