Maturita vs. rekvalifikační kurz. Dá se to po čtyřicítce?

rosie18
17. říj 2022

Hezke odpoledne, mam takovy dotaz. Je tu nekdo, kdo si delal maturitu dalkove po ctyritce? Da se to? Nebo by stacil rekvalifikacni kurz?
Hledam si praci, ale mam jen vyucni list a premyslim o dodelani maturity, jen se trochu bojim, ze na to nemam.
Nebo by mi zvysil sanci na uplatneni rekvalifikacni kurz?

bara88
17. říj 2022

tak to snad záleží co hledáš za práci ne?

rosie18
autor
17. říj 2022

@bara88 jsem limitovana tim, ze potrebuji pouze ranni smeny a u hodne zamestnani jen s ranni smenou chteji maturitu. Takze nejde o to, co chci delat.

bara88
17. říj 2022

@rosie18 a to je třeba jaké zaměstnání?ty by si to zaměstnaní mohla a uměla vykonávat když si uděláš maturitu?

bara88
17. říj 2022

@rosie18 podle mě máš dost zkreslené představy o maturitě a ranních směnách.

rosie18
autor
17. říj 2022

@bara88 je spoustu zamestnani, ktere bych mohla vykonavat a zvladla bych ji pouze s vyucakem, ale jelikoz maji v pozadavcich na uchazece maturitu, tak mi ani nedaji sanci. Jen me ted zrovna zadna konkretni prace nenapada.
Lezim v inzeratech kazdy den a vidim, co se na jake smeny nabizi. Takze si nemyslim, ze mam zkreslene predstavy.

bara88
17. říj 2022

@rosie18 jak jako nenapadá?pokud hledám práci ,tak snad vím co bych mohla a nemohla dělat a taky vím kde tedy nabízejí jen ty raní směny a musíš mít maturitu a taky kde tě vezmou bez praxe.potom teda ten rekvalifikacní kurz je teda uplně o něčem jiném než maturita,tam snad musíš vědět jaké zaměstnání chceš dělat

anetka1701
17. říj 2022

Ve 40ti se spíš než na vzdělání hledí na praxi. Pokud nemůžeš sehnat práci, neřekla bych že to je tím že nemáš maturitu, ale životopisem a hlavně dosavadní praxí.

Rekvalifikace je fajn, ale většina firem na tohle dodatečné vzdělání hledí spíš jen jako na bonus a ne na něco, co by dělalo nějaký zásadní rozdíl v náboru.

Dodělat si maturitu ve 40ti chce velké odhodlání a čas... Na druhou stranu, já osobně bych takového kandidáta hodně ocenila, pokud by mi přišel...

Nepíšeš v jakém oboru děláš a jakou mas praxi. Jestli máš v CV hodně střídání pozic, nikde jsi moc nevydržela a jsou tam mezery, tak opravdu nepomůže ani rekvalifikace, ani maturita. Pokud jsi někde dlouho, máš praxi a zkušenosti, neboj se napsat a i na pozice kde píšou že chtějí maturitu. Nijak bych nezvyrazňovala to, že ji nemáš, proste bych poslala CV, popsala svoje klady a nazdar...

rosie18
autor
17. říj 2022

@bara88 chci si zvysit kvalifikaci, abych mela vetsi sanci na uplatneni. Podruhe Ti pisu, ze mi je jedno co budu delat. A prave kvuli tomu zjistuju, jestli by stacil rekvalifikacni kurz, nebo je lepsi maturita.

bara88
17. říj 2022

@rosie18 proboha ale ty musíš vědět co chceš dělat

bara88
17. říj 2022

@rosie18 a nějak nechápu jak můžeš srovnávat maturitu a rekvalifikační kurz, vždyť je to úplně něco jiného

rosie18
autor
17. říj 2022

@anetka1701 ja jsem se hodne stehovala, pracuji bez pauzi ( pouze MD a RD ) pres 23 let, jenze diky stehovani mam vice pracovnich zkusenosti a to nevypada dobre, jak mi bylo naznaceno. Ja jsem vyucena damska krejcova, pracovala jsem leta jako vyrobni delnik, ale i prodavacka. Jsem z toho frustrovana.
@bara88 znovu rikam, ze mi je jedno co budu delat, kdyz to bude na ranni. Nemam moznost hlidani. Nechapu, co je na tom k nepochopeni.

bara88
17. říj 2022

@rosie18 jak ti to může být jedno?takže dejme tomu zvládneš dělat účetní, překladatelku...hlavně že budeš dělat raní

anetka1701
17. říj 2022

@rosie18 máš někoho kdo se ti může podívat na životopis? Jestli posíláš životopisy a nikdo se neozyva, bude to tím životopisem... Věř mi, může to udělat strašně moc...

bara88
17. říj 2022

@rosie18 třeba uklízečky dělají taky dost ranní směny, prodavačky v malých kramech taky. Nepotřebuješ ani maturitu

rosie18
autor
17. říj 2022

@anetka1701 Zivotopis uz jsem jednou konzultovala. Jenze tam, kam me vzali, to bude koncit a ja zacinam zase od znova.

rosie18
autor
17. říj 2022

@bara88 prodavacky v malych kramech maji do peti, nebo do sesti. To neni ranni smena.

bara88
17. říj 2022

@rosie18 no tak odpolední směna to fakt není

veru181
17. říj 2022

Maturita nebo rekvalifikační kurz asi záleží na tom, co chceš dělat nebo jaké třeba tedy vídáš inzeráty. Co se týče obchodů, kamarádka v Lidlu měla možnost chodit jen na některé typy směn, ale nevím, jestli je to běžné nebo to šlo zrovna na té konkrétní pobočce.

martinka_33
17. říj 2022

@bara88
@anetka1701 dneska jsou schopný chtít maturitu i po prodavačce 🙄 Takže ano, naprosto chápu, že pro človeka s výučním listem, je to problém

kamino
17. říj 2022

@bara88 Musím se zakladatelky zastat. Naprosto jí chápu - sama jsem si dodělávala maturitu v pozdějším věku, za mlada jsem mela prioritu se co nejdříve osamostatnit a až když jsem si zařídila samostatný život a ušetřila si na školu, tak jsem si teprve dodělala maturitu a otevřelo mi to více dveří. A také jsem nevděla, co budu dělat, ale chtěla jsem zkrátka větší peníze za méně hodin, menší dřinu, což se mi splnilo 🙂 Ale bez maturity bych fakt mohla max dělat ve fabrice, nebo prodávat, vařit, nebo uklízet a to za minimálku ( čest výjimkám ) A také jsem si teď ještě udělala další rekvalifikační kurz a díky němu mám práci, kde jsem spokojená. Za mě osobně, pokud se na to cítíš, šla bych do maturity, je to dřina, ale i kdybys maturovala ve 45, tak máš pořád 20 let do důchodu, spíš víc..

journals
17. říj 2022

Maturita a kurz se srovnavat nedaji a urcite pro sebe udelas vic, kdyz si dodelas maturitu.
K otazce - kdyby jsi mela tri male deti, bez hlidani, tak bych odpovedela ze uceni bude maso, ale ty mas dite jedno, velke, tak ano, pujde to. Pokud budes chtit tak ano

veruuu_kubesovic
17. říj 2022

@rosie18 já si dodělávám maturu teď a je mi 36let...
Podle mě chceš srovnávat neporovnatelne 🤔 školu mám na 3roky, příští rok maturuju a kurz je otázkou týdnů, možná pár měsíců rozhodně ne roků...
Mám 2 děti, učím se po nocích, jinak mi to do hlavy neleze, dokud děti nespí, ale 2,5roku jsem to dala a chybí jen kousek...

veruuu_kubesovic
17. říj 2022

@rosie18
Chodím 3x týdne na brigádu uklízet, jsou tam paní i se základním vzděláním, máš nějaké podivné představy o práci na ranní směny?

kamino
17. říj 2022

@veruuu_kubesovic Ano, ale chceš to dělat celý život?

martinka_33
17. říj 2022

@veruuu_kubesovic Tak uklízecí brigádu měla i kamarádka inženýrka... Ale asi to nebude práce na doživotní ambice 🤔

rosie18
autor
17. říj 2022

@kamino ano, presne takhle jsem to myslela. Otazka prave je, zda na to mam. Tenkrat jsem nesla na nastavbu z duvodu toho, ze jsem uz chtela jit pracovat, abych pomohla mamce a proto ze jsem citila, ze jsem uz uceni nedam. Ale byla to chyba, ted to vidim.
@journals otazka je, jestli by mi to uceni lezlo do hlavy.
@veruuu_kubesovic me predstavy jsou tvorene tim, co nachazim v inzeratech, kdyz pominu, ze vetsina zestnani ranni smeny je pro muze. A jak s tim souvisi ta uklizeci brigada?

drep
17. říj 2022

@rosie18 pokud bych měla obavy, jestli mám na maturitu a chtěla ranní, jdu dělat sanitářku.

martinka_33
17. říj 2022

@rosie18 no asi že máš jít uklízet, protože to jde i jen na ranní...

rosie18
autor
17. říj 2022

@drep dekuji za tip 😊
@martinka_33 tak takhle jsem to opravdu nepochopila. Jsem dnes uz asi unavena 😑

veruuu_kubesovic
17. říj 2022

@kamino neeee...
Ale podle mě je v dnešní době maturita už základ, aspoň na co se tak já dívám...